PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo camlarında kalıcı, su damlası gibi hareli iz

lewoow
22/02/2011, 09:12
Arkadaşlar,

6 aylık aracımı bir kaç hafta önce sonaxta yıkattıktan sonra, ordaki kişilerden biri arka camda su izi gibi, hareli kalıcı bir görünümün olduğunu ve geçmediğini söyledi. Bunun için özel cam temizleme ürünlerinin olduğunu ve geçirilebileceğinide söyledi. Bu durumun çözümü için sizce garantiden servise camdaki bu sıkıntıyı çözdürtebilirmiyim. Sonuçta evolarımız gemi ile İtalyadan geliyor.Maruz kaldıkları koşullar buna sebep olmuş olabilirmi? Önerilerinizi bekliyorum. Sonaxla mı çözeyim, yoksa servis böyle bir konuda ilgili davranabilir mi?

xcruelx
22/02/2011, 10:47
garantiden halledeceklerini sanmıyorum. Hemen kullanıcaı hatası diyeceklerdir.

egeevo
22/02/2011, 12:11
dostum lekeleri gormedim tabiki ama sanirim aynisi, bizim audi a3 un de basina geldi skydome ve tum camlar,yikaninca cikmayan bole garip lekeler,sonaxta kimyasalla yikadilar piril piril oldu...

Engin_T
22/02/2011, 13:13
camsil le silmeyi denediniz mi hiç?

kara kız
22/02/2011, 13:22
şimdi sizin bahsettiğniz olay cam uzerine sonradan gelen bır sıvının bıraktıgı su damlası kuruduktan sonra kalan beyaz kırese benzeyen damla lekeerimi?..yoksa herhangibir mekanık kuvvete maruz kaldığından cam uzerınde daıresel lekelerdenmı bahsediyosunuz..örnek vermek gerekırse aracın boyasındaki harelenme gibi.. tam olarak nasıl bişey resim koyarsanız sonuca ulasır..siz bi sirkeyle yıkayın camlarınızı bıyere mudahala ettirmeden once eger suylan alakalı bı lekelenme varsa sırke ısınızı görecektir.

matushella
22/02/2011, 13:24
Arkadaşlar,

6 aylık aracımı bir kaç hafta önce sonaxta yıkattıktan sonra, ordaki kişilerden biri arka camda su izi gibi, hareli kalıcı bir görünümün olduğunu ve geçmediğini söyledi. Bunun için özel cam temizleme ürünlerinin olduğunu ve geçirilebileceğinide söyledi. Bu durumun çözümü için sizce garantiden servise camdaki bu sıkıntıyı çözdürtebilirmiyim. Sonuçta evolarımız gemi ile İtalyadan geliyor.Maruz kaldıkları koşullar buna sebep olmuş olabilirmi? Önerilerinizi bekliyorum. Sonaxla mı çözeyim, yoksa servis böyle bir konuda ilgili davranabilir mi?

Araçlar Ro-Ro gemileri ile taşınıyor. Bu gemilerde kesinlikle hava şartlarına maruz kalmaz araçlar. Sorun tuzlu su değildir başka bir nedeni vardır bence.

serkankucuk
22/02/2011, 13:55
camdaki leke için ne garantisi ya gerek yok servise filan sonax'ın cam için gayet iyi pastası var camdaki bütün lekeleri çıkarabilecek bir ürün. eğer onla düzgün bir iş çıkartacaklarsa sonax yapsın derim ben ama tutup da fahiş fiyatlar çekmesin...

cpeloo
22/02/2011, 14:14
benim arka camda vardı o sorun dikizden bakınca çok rahatsız oluyordum...bigün oturduğum yerden kendimi kaldırıp gidip bi bagaj kapağını kaldırayımda sileyim dedim....meğerse yıkatmaya verdiğimde bagaj camını içerden silmiyorlarmış,,, şöyle dıştan güzelcee hooooppp diye iş yapıyorlarmış.....eğer arcın camına dokunmadıysan sana tavsiyem bir bez ve camsill ile bi dene derim....:D

lewoow
22/02/2011, 16:21
arkadaşlar yorumlarınız ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. Bendeki problem yeni yıkanıp kurulanmış tertemiz bir araç düşünün, onun canımda oluşmuş su damlası izi. Yukardan aşağı doğru gölge gibi. Ön camda yoktu onda da oluştu. Sonaxın kimyasalları ile cam cilası deniliyor sanırım onunla bu problemi gidereceğim. Sorun çözümlenmeden önce bir yıkanmış hal ile foto çekerim. Birde sonaxtaki işlem sonrası foto çekerim. Çok daha net anlaşılır problem. Hafta sonuna halledip foto eklerim.

Engin_T
22/02/2011, 16:24
kolay gelsın :)

tayfux
22/02/2011, 23:58
aynısı bende oldu hocam kola ile geçti..

lewoow
23/02/2011, 08:24
aynısı bende oldu hocam kola ile geçti..

Kola ile bildiğin bezle haşur huşur yıkıyomuyuz okadar mı yani. Çok ilginç. Teşekkürler.

tayfux
24/02/2011, 19:47
Kola ile bildiğin bezle haşur huşur yıkıyomuyuz okadar mı yani. Çok ilginç. Teşekkürler.
hocam o hareli yerlere kolayı bir pamuğa dökerek sür komple olmaz tabi :)