PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto evo kapı çocuk kilidi

SilentFear
22/02/2011, 08:51
arkadaslar merhaba;
sımdı arka kapılarda cocuk kılıdı var onları aktıf hale gtırdık mı ıcerden kapılar acılmıyor, ama buyuk ınsanlar nasıl acıcak bu kapıyı ben anlamadım. ılla bırısı dısardan mı acıcak? bırde otomatık kılıt var teybın ustunde onu kılıtleyınce kapılar ıcercen acılabılıyo sadece dısardan acılmıyormus sacma degılmı? ben bı yerde yanlıs mı yapıyorum yoksa?
Tesekkurler...

hilmiusta
22/02/2011, 08:58
ben de kılıtlemek ıstıyorum ama ıcerden kılıtleyemedım cocuk gecen yolad agıderken acıtı hayret ettım hıc aklıma gelmemmıstı gıderken kaoıyı acacayı daha 15 aylık servıse sorcaktım baktım kapının ıcıne ama bulamadım ıcerden acılmıyor kılıtledınmı otekı arabalardan bılıyorum cocuk koltugunu koydunmu zaten kımse oturmayacak oraya gerek te yok acılması baska yontemı ok bıldıgım kadarıyla

femoli
22/02/2011, 09:28
hem çocuk kilidi olsun istiyorsun hemde büyükler binince açsın istiyorusun :) kapının kilidinin yanında bir düğme var anahtarı sokup çevirdiğinizde içerideki kolu iptal eder sadece dışarıdan açılabilir . içerideki kilitlemem tuşu sadece dılarıyı kilitler , sen yanlış yapmıyorsun doğrusu bu ..

SilentFear
22/02/2011, 09:38
walla benım baamda opel asrta var kılıd mılıt yok. sofor kapıları kılıtledımı ne ıcerden en dısardan kımse acamıyo. sofor acarsa heryerden acılıyo. puntoda ılgınc geldı bana?

PuntoMan
23/02/2011, 07:59
arkadaslar merhaba;
sımdı arka kapılarda cocuk kılıdı var onları aktıf hale gtırdık mı ıcerden kapılar acılmıyor, ama buyuk ınsanlar nasıl acıcak bu kapıyı ben anlamadım. ılla bırısı dısardan mı acıcak? bırde otomatık kılıt var teybın ustunde onu kılıtleyınce kapılar ıcercen acılabılıyo sadece dısardan acılmıyormus sacma degılmı? ben bı yerde yanlıs mı yapıyorum yoksa?
Tesekkurler...

doğru yapıyorsunuz. Mantıklı olanı da bu. Puntolarda bu özellik tehlike anında aac icinde mahsur kalınmasına mani olmak amacı taşıyor. Cocuk kilidi için de daha önceki msjlarda yazıldığı gibi kapı içindeki kilidi kullanmalısınız. Bu sekilde kapı sadece dışardan acilacaktir, acmaya çalışan büyük de olsa küçük de... :)