PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Camlarda buharlaşma

ilbilge_11
20/02/2011, 23:26
slm aracımda yağmurlu havalarda özellikle kalorf açınca camlar buharlasıyor iç sirkülasyonu devreden çıkarıym ama yine buhar oluyor neden olabilir nasıl buharlaşmayı önleyecem

Scottie
20/02/2011, 23:44
camlar hafif aralı olursa bile buğu yapar.. tüm kaloriferi komple cama verirsen sorun hallolur...

byspayn
20/02/2011, 23:49
klima kompresör tuşuna basın. 15 sn içinde buhar falan kalmaması lazım :)

krakercocuk
21/02/2011, 00:09
ayarlarınızı ıyı yapın bence

edelsang
21/02/2011, 00:12
içerdekilere baskı yap "az nefes al" diye ben öyle yapıyom :)
bi tuş var ona bas 10 saniyede buhar falan kalmıyo yan camlardakiler bile gidiyo :)

murat26
21/02/2011, 00:12
grande puntolarda bu kronik bir sorun bunu çözmenin çaresi yok tek yapman gerekeen kaloriferi son hızına getirmen birde oğuzun dediği gibi klima kompresörü tuşu falan arama o tuş EVO larda var GRANDE PUNTOLARDA yok

edelsang
21/02/2011, 00:15
grande puntolarda bu kronik bir sorun bunu çözmenin çaresi yok tek yapman gerekeen kaloriferi son hızına getirmen birde oğuzun dediği gibi klima kompresörü tuşu falan arama o tuş EVO larda var GRANDE PUNTOLARDA yok
aaooo
o zaman işin zor valla evo da basıon max 12snde buğu gidiyo :)

egeevo
21/02/2011, 08:43
walla benim aracimda bugu felan olmuyor,isi 25 derecede ayarli,hava ufleme ayari ise on camda, fan hizi orta dusuk ayarda,ne yagarsa yagsin bugu yok,sirkule tusu kapali yani havayi disardan aliyor

kara kız
21/02/2011, 11:22

aracın buhar yapması nasıl bir kronık sorun olur anlamış değilim..sonuçta 250 bin tl değerinde mercedes e 250 bile kaloriferi doğru kullanmadığında camlarda ki buhuyu gideremiyo..bu durumun sorunlan falan alakası yok..otomatık klımalarla klımaya max konumuna alıyosurunuz ..manuel olanlarda ise normal kalorıfer çalısırken klıma tusunu basarak bu sorunu 20 saniye içinde çözüyorsunuz ..bukadar basit..bu arada kendi fikrimi söylüyorum bizim araçların buhu çözme konsuundakı performansınıda hiç bir şekılde tartışmam bence çok başarılı...

Budweiser
21/02/2011, 12:09
Camlar kapalı ve temiz olmasında fayda var tabi buğu çözülmesinde. Kullanma klavuzundada yazdıgı gibi buğlanma olduğu zaman iç sirkülasyonu kapatım havayı camlara verin açılana kadar üflemeyi 4 e çekin yine çözülmezse klima kompresörünü açın çözüldükten sonra klima komp. kapatın. hava gücünüde 2 ye çekin. Miss buğu muğu kalmaz. Buğlanmada camlarının içinin pis olmasıda etki ediyor. Birde arabaya 5 kişi binmek :)

Budweiser
21/02/2011, 12:10

Nasıl yok ya? Olmaz olurmu? linea gp evo hepsinde var.

evo_dynmc
21/02/2011, 12:37
benimki sürekli 23 derecede ve orta seviyenin altında turuyorum ön ve orta tarafa üfleme yapıyor, çok şükür bir kez bile buharlama olmadı

yolcu27
21/02/2011, 14:30
buğulanmalarda direk ön cama veriyorum 1 dk geçmeden tertemiz oluyor motor sıcaksa. hatta millet hayran kalıyor her daim senin araç buğulanmıyor ne çabuk geçiyor diye. 1 2 kişiyse içerisi 1. seviyede, fazlasında 2. seviyede kullanıyorum hem ısıtıyor hem çözüyor.

xcruelx
21/02/2011, 14:39

Grande puntom var ve o tuş var. çift bölgeli digital klimam da tuş uma basıyorum. bugu muhu kalmıyor. Aynaları bile temizliyor. Neye dayanarak böyle konustunuz anlamadım.

StrawBeeRy
21/02/2011, 18:19
grandepuntolarda yok diye büyük harflerle belirtmişsiniz ama olmadığını nerden biliyorsunuz dijital olan klimalarda max tuşu var biliyormusunuz :)

egeevo
21/02/2011, 19:18
arkadaşlar buğlanma nasıl kronik sorun olabilir biriniz anlatırmısınız? hava ufleme ayarını ön cama verin, iç sürkile tuşunu kapatın (yani dışardan hava alma moduna getirin) ısıyıda kafanıza göre ayarlayın ne buğu olur ne bişey. Böyle bir kronik sorun varsa demekki dünyadaki her araçta var, porschede bile oluyo walla mail atmak lazım porsche ye...

ilbilge_11
23/02/2011, 06:48
tüm cvp yazan ark teşekkürler