PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CITY hakkında

sadece_erhan
20/02/2011, 13:39
Arladaşlar CITY modunun yakıtı azda olsa etkilediği konuşuluyor yabancı forumlarda. Ayrıca bir çok kullanıcı CITY modunun 60km/s hızlarındayken kadrandaki ışığın yanmasına rahmen sürüş güvenliği açısından devrden otomatik olarak çıktığını yazmışlar.

sizlerin düşünceleri ve tecrübeleriniz neler bu konuda,

gurik
20/02/2011, 13:54
doğru.

erkansass
20/02/2011, 13:55
hızlandığında devreden çıkıyor. bu doğru. çıkmaması tehlike arz eder. yakıtı arttırması da bana mantıklı gelmiyor. elektrikle çalışan bir aksam sonuçta

Marker
20/02/2011, 14:05
Aractaki elektrikli aksamlarda yakiti ve performansi etkiler, dogru olabilir.city konusundada kendim kapiyorum elektronik devre sonucta ariza yapar kapatmaz bi aksilik olur sehirler arasi yolculuklarda kendim kapiyorum.

femoli
20/02/2011, 14:15
Elektrik harcayan her sey az yada cok aracin yakitina etki eder .. Basitce akuden elektrik harcayan her sey dinamonun daha agir ve guc sarf ederek calismqsina neden olur buda kayislarin daha zorlanmasina kayislardanda motora zorlama yapmaktadir buda ister istemez yakiti etkilemektedir .. En basit tabiri :)

Du Hast
20/02/2011, 14:18
city olmasa onun yerine hidrolik direksiyon olacak
hidrolik sistem city den daha fazla yakıt yüketilmesine neden olur, sistemi daha komplike ve hantal sayılır (hantallıktan kasıt direksiyon yumuşaklığı değil)

elektirik motorları her zaman en verimli motorlardır.

sadece_erhan
20/02/2011, 14:20
hızlandığında devreden çıkıyor. bu doğru. çıkmaması tehlike arz eder. yakıtı arttırması da bana mantıklı gelmiyor. elektrikle çalışan bir aksam sonuçta

doğru elekrikli ama alternatör fazla çalışacağı için yakıtınızı etkiler.

sağuk havalarda arka cam resisteansını açtığınızda Motorunuz tıpkı yazın klimayı açtığınızda zorlandığı gibi zorlanıyor. bunu sesinden hemen fark edebilirsiniz. bu da kullanma klavuzunda yazdığı gibi elektriksel ıvırzıvırların yakıt tüketimini etkilediği kanıtlar nitelikte.