PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracımdaki küçük eksikler

illisyonist
19/02/2011, 11:10
Herkese iyi hafta sonları aracımın anteni kırılmış bunun yenisini takmayı düşünüyorum ama anten aracın tavanına yapışık yeni anten alsam bile nasıl takabilirim birde torpidonun ön tarafında sensör kapagı yanılmıyorsam oda eksik görünüyor iki adet resim ekledim nasıl yappabiliriz ...

https://i1102.hizliresim.com/2011/2/19/2372.jpg kapak

https://i1102.hizliresim.com/2011/2/19/2376.jpg anten

aeron
19/02/2011, 19:14
antendeki o plastik kısmı değiştirmene gerek yok, plastik kısmın içinde antenin somununun gireceği bir civata gömülü

byspayn
19/02/2011, 19:46
o sensör ise ne sensörü hakikaten?

Marker
19/02/2011, 20:05
valla ne sensoru oldugunu bilmiyorum ama icimden acayip atmak geldi :)
Yagmur veya far sensoru yada kuzaktan kumandanin alicisi olabilir bakalim hangisi tutacak :P

byspayn
19/02/2011, 20:08
yağmur sensörü değil o camın üstünde :D far sensörü değil araçlarımızın çoğunda far sensörü yok :D uzaktan kumanda derken? :S :D

Bence bilgisayara bağlama soketi bunu da ben atam :D

ahurkan
19/02/2011, 21:30
sanırım o içerinin derecesini gösteren ısı sensörü gibi geldi bana..

izoci
19/02/2011, 22:20
sensör fln değildir o bence oraya bastığınızda o kapak çıkıyor :D

eexelanss
19/02/2011, 22:36
Aracınız dijital klimalı sanırım.. Oradaki sensör klimanızla alakalı..

illisyonist
19/02/2011, 23:32
aracımda digital klima yok :) punto kullanan bir arkadasım sensör bağlama yeri dedi bende sensör yazdım :) peki oradaki kısım ne ile ilgili kimse çözemedi galiba :)

onn.off
20/02/2011, 00:30
aracın immobilizer ilgili anahtar ve motor kilitleme sinyal alma bölümü

OzzY
20/02/2011, 01:02
aracın immobilizer ilgili anahtar ve motor kilitleme sinyal alma bölümü

değil elearnda kilit sisteminde yok öyle bi parça.

sadece_erhan
20/02/2011, 01:45
bende sinir oluyorum ona, orda duruyo sivilce gibi kocaman :)

bulut
20/02/2011, 01:55
servisten aldıgım bilgiye göre o parça klimaya ait. ve ben bunu bizzat denedim. mesela dijital klima olanlar için söylüyorum. diyelimki sabah aracın ön camı buhar olmuş soguktan. siz ön cam bugu cözücüsüne bastıgınızda klima son ayarda calısır ve ön cama hava üfler. bir süre sonra otomatikmen bugu çözülünce klima kendini kapatıp fan durumuna gecer. denemesi bedeva.
tabi ben servisteki ustanın yalancısıyım

sadece_erhan
20/02/2011, 02:11
digital klimalı olmayan araçlarda luzumsuz bir parça yani. gereksiz bir parça koymuşlar hayret :) halbuki başka bir başlıkda fiatın malitei düşürmek için vidalardan, aydınlatmadan küçücük ıvırzıvırlardan çaldığı söyleniyodu :D bak fazladan koymuş işte adamlar D

OzzY
20/02/2011, 02:15
servisten aldıgım bilgiye göre o parça klimaya ait. ve ben bunu bizzat denedim. mesela dijital klima olanlar için söylüyorum. diyelimki sabah aracın ön camı buhar olmuş soguktan. siz ön cam bugu cözücüsüne bastıgınızda klima son ayarda calısır ve ön cama hava üfler. bir süre sonra otomatikmen bugu çözülünce klima kendini kapatıp fan durumuna gecer. denemesi bedeva.
tabi ben servisteki ustanın yalancısıyım
şimdi elearnden baktım tekrar
ne işe yarar anlamadım ama otomatik klima ile ilgili olduğu kesin. IŞIK SENSÖRÜ yazıyo ingilizcesindede solar sensor yazıyo.

digital klimalı olmayan araçlarda luzumsuz bir parça yani. gereksiz bir parça koymuşlar hayret :) halbuki başka bir başlıkda fiatın malitei düşürmek için vidalardan, aydınlatmadan küçücük ıvırzıvırlardan çaldığı söyleniyodu :D bak fazladan koymuş işte adamlar D

dijital klima olmayanlarda kapağın altı boş soket var sadece :)

sadece_erhan
20/02/2011, 02:20
ne işe yarar anlamadım ama otomatik klima ile ilgili olduğu kesin. IŞIK SENSÖRÜ yazıyo ingilizcesindede solar sensor yazıyo.

ben kapağı kastettim zaten, kapağıda koymaya bilirlerdi, çıplak soket olabilirdi :D

Du Hast
20/02/2011, 02:33

evet aynen öyle o solar sensördür
digital klimalarda aracın içindeki sıcaklığı ayarlamada kullanılan sensörün yeri
manuel klimalarda onun altı boş yani sensör yok.

GünahsizSeytan
20/02/2011, 10:29
anten kısmı komple değiştirilmiyo zaten içinde somun var ona uygun somunlu orjinalindan daha kısa bi anten takabilirsiniz hem daha şık durur :) sanayide küçük bi arastırmayla halledersiz

illisyonist
20/02/2011, 10:46
anten kısmı komple değiştirilmiyo zaten içinde somun var ona uygun somunlu orjinalindan daha kısa bi anten takabilirsiniz hem daha şık durur :) sanayide küçük bi arastırmayla halledersiz

anladım fakat anten kırık somun görünmüyor etrafında çıkarma yeride göremedim aşagı inince tekrardan bakayım :)

AYM
20/02/2011, 11:50
anteni sökmek çok meşakatli bir iş ben tavanı kaplatırken söktürmüştüm önce iç bagajı açtığında tavanın iç tarafında 2 tane plastik kopça var onları söküyorsun sonra tavan döşemesini aralıyorsun bagaj kısmına doğru kabloların ek yapılıp tavana sabitlendiği özel bir parça var onu tornavidayla söküyorsun o parçayı açarak kabloları ayırıyorsun antenin alt kısımında bir somun var onu söküyorsun ve anteni çıkartıyorsun ben edirnekapıda bir elektrikçiye söktürüp taktırdım 10 tl almıştı.

sadece_erhan
20/02/2011, 14:26
bu fotoda arka tavan lambası için yapılan bir kesiden içeri bakıldığında bahsettiğiniz anten bağlantısı çok rahat görülüyor.

https://img522.imageshack.us/img522/9004/dsc01647gy1.jpg (https://img522.imageshack.us/i/dsc01647gy1.jpg/)

iris19
21/02/2011, 14:55
o parça güneş sensörü olarak geçmektedir.dijital klimalı araçlarda güneşin geliş yönüne göre kompresörün çalışma devrini ayarlamaktadır.