PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 80.000 bakımı ve yardım

xy4444
17/02/2011, 12:14
Arkadaşlar mrb.
Aracımı 70.000 bakımını sanayide yaptırdım ve yağ ve filitreleri değiştirdim şimdi sıra 80.000 bakımında araçımı 68.000 de alırken beylikdüzü birmot da expertiz yaptırdım ve servisteki arkadaşlar 80.000 bakımı için
-fren disklerini
-fren blataları
-40.000 de bir yapılan motor kurum temizleme (clen diye bir şeydi galiba adı :) )
-arka sağ amortisor patlakmış

asıl benim sormak istediğim bunu birmotta yaptırırsam ortalama 200 ile 250 tl fazla para vereçeğim sanayi göre.
Amacım servo motorunu birmotta üçretsiz değiştirmek va araç 2006 model oldoğu için garanti dışı şu an sizce 80.000 bakımı birmot yaptırmam city fonksiyonlu direksiyon motorunu değiştirirken bana bir avantaj sağlarmı.

şimdiden verdiğinz cevaplar için teşekkürler

xy4444
17/02/2011, 12:16
bir şey daha eklemem gerekiyor bu fren disklerini 80.000 kmh. demi değiştirmem gerekiyor yoksa daha gidermi sizce

h k
17/02/2011, 12:26
fren diskinin net bir kmsi olmaz , kullanıma göre değişir. benim 93 binde hala değişmedi idare ediyor. serviste bakım yaptırmak servoyu değiştirecekseniz avantaj sağlıyor. ama hic servise sokmadan da ücretsiz servo değiştirtebilenler var.

insomnia06
17/02/2011, 14:43
hüseyin abinin dediği gibi fren diskinin ömrü tamamen kullanıma bağlı..benim araç da 2006 servo motorda bi sıkıntı yok çok şükür ama servisle konuşmam da,''bi bakımı buraya yaptır ki yarın birgün başına birşey gelirse kaydın bulunsun'' şeklinde konuştular..servo motor ağrızalıysa 200fazla ver serviste yaptır bakımını başın ağrımasın..geçmiş olsun..ayrıca servo motor değiştirdik diyor millet ama kimse bir belge paylaşmadı ücretsiz değiştirdiğine dair,eğer sen değiştirirsen paylaşırmısın?

h k
17/02/2011, 16:14
servoyu değiştirince servis herhangi bir belge fatura vs vermiyor ki paylaşalım.

sana gel dedikleri saatte servise arabayı bırakıyorsun , 2-3 saat sonra arabayı alıp teşekkür edip çıkıp gidiyorsun. ne girişte kayıt açıyorlar nede çıkışta belge veriyorlar.

Du Hast
17/02/2011, 16:18
size tavsiyem önce sanayide bir balatacıya gidin ve fren disklerinin torna taşlama kurtaracak mı bir sorun eğer evet derseler hemen diskleri söktürün torna yaptırın. kendi aracımda 2 kere torna yaptırdım ilkini aşınmadan dolayı diğerinide disk çarpılması denen mevzu olmuştu onun için yaptırdım.
30 - 40 liraya fren disklerini tornalıyorlar boştan yere 2 tane disk alıp taktırmayın derim. diskler ne zaman torna kurtarmayacak kadar aşınırsa o zaman değişim yoluna gidin, paranız cebinizde kalsın :)