PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : an be an zincirleme kaza

multijet
30/04/2007, 14:21
https://www.youtube.com/watch?v=I41swb7nL0U&mode=related&search=

İzmirlilerin çok iyi bildiği sabıkalı Menemen-İzmir dolmuşlarının neden olduğu zincirleme kaza an be an.
Bu arada 112 acil servisi de 3 dakikadan kısa süede olayyerinde olmasından dolayı takdir ettim...

ABNEW
30/04/2007, 14:47
O nasıl bir yol öyle.Bir de viraj olması kaza sayısını arttırmış.Umarım ölen yoktur...

the_Algn
30/04/2007, 20:34
çok fena yaa ne biçim bir yol ...Araçlarda da ABS , EBD yok sanırım arka frenler yüzünden fena kontrolden çıktılar..el freni çekmek gibi bir hatada bulunmadıysa

tigis
30/04/2007, 20:42
abi korkunç bir kaza
yapılabilecek ne olabilir böyle bir durumda
bilgi verebilecek kimse var mı yani ne yapmalıyız minimum sürede maksimum koruma nasıl sağlanmalı ?

the_Algn
30/04/2007, 20:45
yapıalcak en temel şey kaygan yolalrda takip mesafesi korunmalı hız kurallar seviyesinde olmalı.., ani direksiyon hareketinden kaçınılmalı ..ve frene basmakla birlikte 4lüler yakılmalııı arkadan geleni uyarmak için

tigis
30/04/2007, 20:58
ama ali kardeş şimdi filmdeki gibi bir olayda ne yapılmalı yani sen mesela 120 le gidiyorsun önün açık sola viraja girdin virajdan tam çıkarken bir bakıyorsun 200 mt sonra heryer toz dumanönünde arabalar slalom yapıyor benim öğrenmek istediğim bu anda ne yapmalı nasıl yavaşlamalı,nasıl durmalı ?

Auto engineeR
30/04/2007, 21:04
baya eski bi wideo.. gizli buzlanma mı war acep böyle kayıyorlar

barraquda
30/04/2007, 21:10
allah korusun..valla çok korktum..

the_Algn
30/04/2007, 21:17
ama ali kardeş şimdi filmdeki gibi bir olayda ne yapılmalı yani sen mesela 120 le gidiyorsun önün açık sola viraja girdin virajdan tam çıkarken bir bakıyorsun 200 mt sonra heryer toz dumanönünde arabalar slalom yapıyor benim öğrenmek istediğim bu anda ne yapmalı nasıl yavaşlamalı,nasıl durmalı ?

Kardeş böyle bir sol viraj bence en büyük sorun frenleme tekniği ABS yoksa arkalar fena kitliyor ve arka kontrolü yitiriyosun ve böyle bir durumda direksiyonu arktarafın tersi istikamette çevirmek gerek kontra dediğimiz şey.....önleri kitlediğinde araç direksiyon ne yönde olursa olsun düz ilerler frenden çekerek yönlendirme yapabilirsin ama arka kitleyince 40.saniye deki araç gibi oluyorsun... affı yok kontrayı direksiyona verebilmelisin ki çokta kolay birşey değil ...bir defa böyle bir şekilde kontrolden çıktım da biliyorum...
Bence yapılacak en iyi şey yolun durumuna göre hızını ayarlamak yani yaavaş gitmek

fox41
30/04/2007, 21:23
bu eskı vıdeo bu yol yapım hatalı ve kaza anında yolun ygıştan kayganlaşmasında dolyı olmuş.vırajın egımı hatlı bir anlık dikkatsizlık bunu peşınden getırıyo.ALLAH korusun.zate oyle ygışlı ve egımlı vıraja hızlı gırmek.baktın kayıyo fren yerıne bas gaza kurtarmaya bak