PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boya koruma sistemleri

barraquda
03/01/2007, 15:50
merhaba GP üyeleri..biraz yardıma ihtiyacım var. acaba bu araç boya koruma sistemlerine dünya kadar para ödemeden kendim yapmam mümkünmü? ziebart 170$ istiyor boya koruma için..mesela turtle wax ürünleri ile bunu yapabilrmiyim..bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum...

gurik
03/01/2007, 23:11
efecan boya koruma konusunda fiattan kaçınmammanı öneririm kardeş. Ayrıca boya korumadan önce yaptırmanı tavsiye edeceğim birşey var o da mumlama. Aracın suya maruz kalan yerlerine piyasada bulabileceğin sprey mumlardan uygulamanı öneriyorum. Malum punto davlumbaz içlerinde ve sac kıvrımlarında biraz çıplak.

Mısafır
03/01/2007, 23:18
wurth un bazı malzemelerı var alıp kendın uygulayabılırsın aracın altına felan ...
boya korumada fıat servıslerı uygun fıyatlar yapabılıyolar,

puntoloji
28/07/2009, 15:26
serkan bey öncelıkle hoşgeldiniz kendinizi bizlere tanıtırsanız memnun oluruz ve bu sölemiş olduğunuz ürünlere nasıl sahip olabiliriz.

theblight
30/07/2009, 21:16
Araca profesyonel uygulama yapmak çizik gidermek için öncelikle bir polisaj makinası ve çizik durumuna göre profesyonel olan 3M,G3,Meguiar's gbi markaların pastalarını ve cilalarını alman gerekiyor.yani profesyonel malzemelere bir uygulama parası verebilirsin ama bunlara sahip olduktan sonra birden çok uygulama yapma şansına da sahipsin.Ancak devir ayarlı polisaj makinası kullanmak profesyonellik ve tecrübe isteyen bir iştir.

Turtlewax ürünlerinden iç döşeme temizlik köpüğü çeşitli waxlar jant temizleme lastik parlatma araç şampuanı gibi ürünleri alıp uygulayabilirsin bunlar amatör gamdaki ürünlerdir.Amacın sadece aracını geçici süre de olsa parlak göstermekse wax işini görecektir.Ama wax çizik gidermez sadece parlatır.Çok çizikli olan bir yüzey ne yaparsan yap istediğin gibi parlamaz onun için mutlaka o çiziklerin o yüzeyden temizlenmesi gerekir.Elle çizik çıkartan bazı ürünlerde var çok fazla kol gücü gerektiriyor ama pekala zamanla istediğin sonuçlara ulaşabileceğin ürünler.