PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır grande punto üzerindeki mum

askin
15/02/2011, 00:55
grande punto üzerindeki mumun iyice alınması için boya koruma yapalım isterseniz dediler. sizce sıfır bir araç için bu çok gerekli mi.

bu konuda bilgisi olan var mı acaba??

yolcu27
15/02/2011, 13:06
ilk defa duyuyorum niye almamışlar diye sorsaydın mumu o zaman :D

skyline28
15/02/2011, 13:18
benim aracı alırkende üzerinde mum vardı boya koruma yaptılar ve mumu aldılar ama bunun için ben bir ücret ödemedim

vek66
15/02/2011, 13:20
o mumdan bende az cekmedım benımde camlardaki mumları temzılemeden teslım etmısler sonradan farkettim bır kac kere bırmota gıttım her zaman ki gibi baslarından savdılar yok zamanla cıkar yok 1-2 ay sonraya gun verelım temızleyelım sağolasın kavaklıdere oto da ibrahım bey var boya koruma bölümünde bı solüsyonla halletmişti. dediğine görede hiçbir şekilde oradaki mum lekeleri gitmezmiş bırde yanlış solüsyon kullanıldıgında temizlenen yeri özellikle camları oldugu gıbı çizebiliryormus bunada dıkkat etmek lazım..

askin
15/02/2011, 21:13
o mumdan bende az cekmedım benımde camlardaki mumları temzılemeden teslım etmısler sonradan farkettim bır kac kere bırmota gıttım her zaman ki gibi baslarından savdılar yok zamanla cıkar yok 1-2 ay sonraya gun verelım temızleyelım sağolasın kavaklıdere oto da ibrahım bey var boya koruma bölümünde bı solüsyonla halletmişti. dediğine görede hiçbir şekilde oradaki mum lekeleri gitmezmiş bırde yanlış solüsyon kullanıldıgında temizlenen yeri özellikle camları oldugu gıbı çizebiliryormus bunada dıkkat etmek lazım..

ücret verdiniz mi acaba. başka bir yetkili servise gitsem yaparlar mı acaba. çünkü benim aracı aldığım yere gitmem imkansız( kocaeli efsaneden almıştım). kastamonudaki servise fiyatı sorduğumda 300 civarı bir ücret söylediler.
aracımın üzerinde mumun tam alınmadığını sanayide oto boyama yapan biri söyledi. aracın üzerindeki mumu tam almadıklarını bu yüzden yağmur suyunun aracın üzerinden akmadığını söyledi. 100 tl ye halledebileceğini söyledi. siz olsanız ne yapardınız acaba?

salim_dolu
17/02/2011, 11:24
Araçlarınızdaki mumun amacı fabrikadan cıktıktan sonra showroom'a gelene kadar olan zamanda araca herhangibir zarar gelmemesi ve korozyona karşı koruma sağlanması için atılmaktadır.(0 aracların bır cogu denız yolu ıle gelmektedır.) Araçlar showrooma gırmeden once ozel kımyasallarla mum uzerınden atılır ve temız bır bıcımde arac gosterılır.Mumu sokmek ıcın herhangıbır ucret odenmemelı cunku mumu cıkarmak servısın ısıdır.

salim_dolu
17/02/2011, 11:28
0 araçların üzerlerindeki fabrika boyası herzaman pürüzlü cıkar buda aracınızın daha cabuk toz ve su tutmasına neden olur böylelikle aracınız hem daha cabuk kırlenır hemde su ustunde kaldıgı ıcın kırec lekelerı kalır. Bunu gıdermenın tek yolu boya koruma yapmaktır. Bu boya korumalarda cok cesıtlı oldugu ıcın guvenılır yerlere yaptırmakta fayda vardır.

zafermutlu
17/02/2011, 11:33
arkadaşlar dogru söylemişler. mumlu mumlu araba müşteriye teslim edilirmi:) araba teslime hazırlanırken bir çok şey yapılıyor.. bunları yapmaya mecburlar vede yapmadan müşteriye teslim edeni direk şikayet edin..

kxlylmz
17/02/2011, 17:16
Gazyağı ile çıkıyor diye okumuştum, isterseniz ufak bir bölgede deneyin.