PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Harici DVD writer hk. bir kaç soru.

Scottie
11/02/2011, 11:19
Harici DVD writer alacağım. önerieceğiniz bir marka varmıdır. USB den bağlandığı için sorun olur mu? hızı iyi mi ?

kullanan varsa düşüncelerinizi merak ediyorum...

https://www.hepsiburada.com/Liste/nu-esw870-supermulti-harici-slim-dvd-rw/ProductDetails.aspx?productId=bd100302&categoryId=17

linkteki ürün nasıl...

Fuzuli
11/02/2011, 22:41
Hiç bir harici dvd writer orjialin yerini tutmuyor... Desktop ya da notebook'taki dvd writerlarla yüzlerce dvd azmışlığım vardır... Her 100 de en fazla 2-3 dvd kaybı yaşarım...
Ama harici de bu oran 100 de 8-9 a çıkıyor.. Üstelik harici ile dvd yazarken fazla program açmadan ram'i olabildiğnce boş bırakmanız gerekli...Kayıp dvdler genelde bundan oluyor...

Elinizde netbook varsa yani bir anlamda harici ye mecbursanız apacak bir şey yok tabi..
Ama bu durumda azacağınız bilgi mutlaka bilgisayarın harddiskinde olsun... Usb flash ya da harici hd.den kadetmeye çalışırsanız başarı oranınız çoooook daha düşecektir..

Linkteki ürüne bir şey diyemeyeceğim... Ben samsung slim external kullanıyorum.. 99tl.ye almıştım... Vasatın üstü... Ama mükemmel ve harici kelimelerinin yan yana geleceğini sanmıyorum...

Scottie
11/02/2011, 23:16
samsung düşünüyorum bende.. ama linkteki ürünü beğendim... markalı olsun diyorum..

KaMiKaZe
11/02/2011, 23:19
Bunun notebookdaki dvdwriter dan tek farkı dışındaki kabı, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Scottie
12/02/2011, 09:23
bugün yarın alacağım... Media markt a bakıcam. sonra alıcam hemen...

OzzY
12/02/2011, 12:54
Bunun notebookdaki dvdwriter dan tek farkı dışındaki kabı, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
bide usbden bağlanıyo olması tabii :D

Scottie
12/02/2011, 13:23
işte USB den bağklanıyo olması problem yaratır diye düşünüyordum. ama pek problem olmaz herhalde.