PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Starjet mi - T-jet mi ?

Cenk AKUMA
11/02/2011, 09:12
Arkadaşlar selamlar,

2006 model Gp Fire Active ' imi performans sorunları ve donanım yetersizliği gibi nedenlerden sattıktan sonra , dönüp dolaşıp yeniden Gp almaya karar verdim :motorcu:

Aklımda şu an Starjet Fun var , ancak fiyat farklılığının pek bulunmaması nedeni ile t -Jet lerde menzilim dahilinde.

Kullanıcı arkadaşların yorumlarını çok merak ediyorum.
Yakıt tasarrufu & konfor Vs. bakımından hangisini tavsiye edersiniz?

-------------------

eexelanss
11/02/2011, 10:47
starjet kullanıcısı olarak aracımdan ve donanımlarından çok memnunum..Bence fiyatına göre çok dolu bir araç. Ama tekrar bir punto alıcak olsam tjet alırım.. fazladan 25 hp göz çıkarmaz :)

cck1
11/02/2011, 10:53
Arada ciddi bir fiyat farkı yoksa tabiki T-Jet

TORnADO
11/02/2011, 10:54
Bence de t-jet... Performans her zaman lazım olur insana...

Cenk AKUMA
11/02/2011, 10:55
starjet kullanıcısı olarak aracımdan ve donanımlarından çok memnunum..Bence fiyatına göre çok dolu bir araç. Ama tekrar bir punto alıcak olsam tjet alırım.. fazladan 25 hp göz çıkarmaz :)

Peki hocam 1.4 + 95 ps kullanırken insana ne hissettirir , 1.6 + 102 ps gibi mi mesela. Bir de 6 ileri olduğundan vites devir aralıkları daha kısa olmalı , bu da performansı arttırır diye düşünüyorum...

yorumlarını bekliyorum ;)

-----------

HasanAliz
11/02/2011, 11:12
benzin parası için starjet derim.hemde 6 ileri vites az yakıyor. T-JET lerde 5 ileri ve turbolu.çok yakar. bu senin için önemli dğeilse tabi ki T-JET

41semih41
11/02/2011, 11:17
tak tupu t jete yollaar senin :D

takres
11/02/2011, 11:18
90 lık mjet her zaman daha iyi olur ama bu söylediklerinden t jet :)

Romeo_er2
11/02/2011, 12:52
benzin parası için starjet derim.hemde 6 ileri vites az yakıyor. T-JET lerde 5 ileri ve turbolu.çok yakar. bu senin için önemli dğeilse tabi ki T-JET

Tjet kullanicisi degilsiniz ;) forumdaki yakit tuketimi konularini arastirirsaniz tupsuz aracimla uzun yolda 940km lik menzilim oldugunu ve sehir ici 7.1lt lik ortalamam oldugunu gorevilirsiniz..sadece arada 25hp deil aradaki turbi faktoru olayi deistiriyo cok..aralarinda daglar kadar fark var :)

siromar
11/02/2011, 13:02
sadece HP degil tabi olay bir de ciddi Tork farkı var
Tjette 2000 devirden sonra koltuğa yapışırsınız atmosferik 95Hp motorla bunu yaşıyamazsınız
yakıt tuketimine gelince tjet en fazla 1.6 atmosferik bir motor kadar yakar benim ortalamam 7.7 - 8.2 arasında degismistir ama surusum motorun hakkını verir :)

eexelanss
11/02/2011, 13:45
Peki hocam 1.4 + 95 ps kullanırken insana ne hissettirir , 1.6 + 102 ps gibi mi mesela. Bir de 6 ileri olduğundan vites devir aralıkları daha kısa olmalı , bu da performansı arttırır diye düşünüyorum...

yorumlarını bekliyorum ;)

-----------

Starjeti kullanırken ani hızlanmaları bekleyemeyin.. Tabi firee motorlarlada bir tutmayın.. Devir aralıkları bence normal olan 2000-3000 civarı. Yüksek devirleri seven bir araç. 6500 devire kadar rahatlıkla zorlayabilirsin. zaten 6500de kesici devreye girer. Yakıt konusuna gelince 6. vites özelliklede uzun yolculuklarda size çok tasarruf sağlayacaktır. Bu nedenledirki 77liklerle aynı yaktığını düşünüyorum.. Benim yakıt ortalamama gelince Ankara şehir içi 7lt- 7.3lt arası bu kış aylarında.. Uzun yolda 5,5 i bile görebilirsin.. T jetin starjetten farkı bence sadece 120hp ve 206 nm torku dur.. Ful bir starjetle ful bir tjetin opsiyonları aynı.. Starjet ve tjet arasındaki beygir ve tork farkı kesinlikle yabana atılacak bir fark değildir..İyi düşünün derim..
İlk mesajımda da söylediğim gibi eğer tekrar gp alıcak olsam tjet tercih ederim.. Opsiyon yada donanımından değil performansından dolayı.. Yoksa starjet opsiyon ve donanım bakımından zengin bir araç..

Romeo_er2
11/02/2011, 13:54
Starjeti kullanırken ani hızlanmaları bekleyemeyin.. Tabi firee motorlarlada bir tutmayın.. Devir aralıkları bence normal olan 2000-3000 civarı. Yüksek devirleri seven bir araç. 6500 devire kadar rahatlıkla zorlayabilirsin. zaten 6500de kesici devreye girer. Yakıt konusuna gelince 6. vites özelliklede uzun yolculuklarda size çok tasarruf sağlayacaktır. Bu nedenledirki 77liklerle aynı yaktığını düşünüyorum.. Benim yakıt ortalamama gelince Ankara şehir içi 7lt- 7.3lt arası bu kış aylarında.. Uzun yolda 5,5 i bile görebilirsin.. T jetin starjetten farkı bence sadece 120hp ve 206 nm torku dur.. Ful bir starjetle ful bir tjetin opsiyonları aynı.. Starjet ve tjet arasındaki beygir ve tork farkı kesinlikle yabana atılacak bir fark değildir..İyi düşünün derim..
İlk mesajımda da söylediğim gibi eğer tekrar gp alıcak olsam tjet tercih ederim.. Opsiyon yada donanımından değil performansından dolayı.. Yoksa starjet opsiyon ve donanım bakımından zengin bir araç..

t-jet sportlar emotiondan daha çok donanıma sahip ;) hatta hi-fi sistem 2008 modellerde standart..12v priz elektrikli bel desteği..bunlar 2008 serisinde standarttı..ama tek önemli nokta spor koltuklar :D o sadece sportta işte

ykaya1983
11/02/2011, 13:56
Bu fıat neden t-jeti 6 vitesli çıkarmıyor acaba.Eğer 6. vites olsaydı performans yanında starjet kadar ekonomik olacaktı.Devamlı herşeyi yarım yapıyorlar.Mesela fire motor 120 den sonra bağırmaya başlıyor.Ne olurdu yani 6. vites olsaydı fire motor uzun yolda 4.5 litre benzin tüketirdi.Tabi herşey maliyet düşünülerek planlanıyor.

ABNEW
11/02/2011, 16:04
T-Jetle (Dynamic) starjet arasında donanım olarak bir fark yok.Ancak t-jet sport tamamen farklı bir araç.Dynamic t-jetle dynamic starjet arasında en önemli fark motor ve t-jetteki 4 disk fren.Bunun dışında tüketim olarak arada fazla bir fark olmaz.Hatta ben birçok strarjet kullanıcısına göre daha düşük tüketim değerine sahibim:) Tüketim, yol, araç durumu ve kullanıcıya göre değiştiğinden oldukça subjektif bir kavram.Bu yüzden ikinci elde kullanım amacı, aracın durumu ve fiyatı gibi kriterlere dikkat etmek lazım.Temiz bir starjet t-jete tercih edilebilir ya da temiz bir t-jet starjete tercih edilebilir.Her iki araçta aynı ise arada fiyat farkı da olsa kişisel tercihim t-jet olurdu...

ahocan
11/02/2011, 22:39
Tabiiki T-jet
taktım T-jet'ime LPG yi her türlü gideri var.....iyiki T-jet, iyiki LPG...

femoli
11/02/2011, 23:48
Aracta turbo olunca neden insan fazla yakar izlenimi yaratiyor . Halbuki turbo aracta olmayana oranla daha az yakar. Starjete lpg takma sansiniz yok ama tjete teyyareden lpg bile baglasan kabul ediyor :)

alperyonar
12/02/2011, 00:09
Aracta turbo olunca neden insan fazla yakar izlenimi yaratiyor . Halbuki turbo aracta olmayana oranla daha az yakar. Starjete lpg takma sansiniz yok ama tjete teyyareden lpg bile baglasan kabul ediyor :)
Artık takılıyor galiba sorun çözüldü..

speedy_16
12/02/2011, 01:26
eski bi t-jet kullanıcısı olarak kesinlikjle t-jet diorum performans anlamında 25hp+75 nm tork farkı war tubolu araca üfleseniz hp gelio zaten chip vs aradaki fark dahada açılır yakıt olarak uzun yolda ben stok aracım 5,5 sehir içide 7,5 8,5 arasında idi starjette bu değerlerdedir fazla bi fark olcağını zanetmiyorum

puntoturbom
12/02/2011, 10:33
T-JET-SPORT ve T-JET DYNAMİC farkı sadece 4 dısk , sport koltuk ve 17'' lastık değil. Bir çok donanım farkı var perde hava yastıkları,spor suspansıyon ve helezonlar bunlardan bırkacı. servıste dahı calısanlar sasırıyor ve bu araç kesınlıkle punto degıl bambaska bır arac dıyor. Ara hızlanmalarından performansından bahsetmıyorum bıle,sadece içine binip koltuga oturmanız yeter ,starjetı elemeniz için.

AGUS
12/02/2011, 11:44
ben bir starjet sport kullanıcısı olarak soyluyorum ki ; starjet en güzel atmosferik motor fakat; TJET ayrı bir olay ve keyif performans açısından diyecek hiç bir şey yok ki kaldıki ; ben satrjet ile (stock) bir çok araca yolda nal toplatırken TJET neler yapar allah bilir ?? veya kullanan bilir :P benimde tekrar gp alma gibi bir tercihim olsa kensinlikle dynamic yada sport TJET olurdu nacizhane....

eexelanss
12/02/2011, 23:22

Benim araç starjet ve lpg li gayette memnunum..

görkem koçsan
13/02/2011, 06:30
bende bir t jet GP.kullanıcısı olarak idda ediyorum t jet motor fireden az yakıyor.bir defa ustalık burda konuşur düşük beygir gücü az yakacağı anlamına gelmez 150 km hızı bir 5500 devirde görmek var birde 3000 devirde görmek var sizce hangisi az yakar???

StrawBeeRy
13/02/2011, 08:57
bende bir t jet GP.kullanıcısı olarak idda ediyorum t jet motor fireden az yakıyor.bir defa ustalık burda konuşur düşük beygir gücü az yakacağı anlamına gelmez 150 km hızı bir 5500 devirde görmek var birde 3000 devirde görmek var sizce hangisi az yakar???
+1905 aynen öyle t-jet diğer benzinlilere göre daha az yakıyor tabi devirini yüksek tutmadan kullanırsanız

savagi
14/02/2011, 09:41
t-jet ile starjeti mukayese bile etmeyin derim.keşke starjet almasaydım diyeceğinize iyi ki t-jet aldım dersiniz arkadaşım.yakıt konusunda da starjetten daha cimri bir araç.tecrübe ile sabit.

never
14/02/2011, 09:44
t-jet ile starjeti mukayese bile etmeyin derim.keşke starjet almasaydım diyeceğinize iyi ki t-jet aldım dersiniz arkadaşım.yakıt konusunda da starjetten daha cimri bir araç.tecrübe ile sabit.

+100

tecrübe yalan soylemez

mert35
14/02/2011, 09:52
valla dun nevruz abının tjetı gorunce kesınlıkle tjet dıorum:D
Benzınlıye gecmem dıordum ama t jetı gorunce dusunmeye basladım.:D