PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP Jant

sunas
10/02/2011, 00:27
Geçen gün ön sağ lastiğin havasının baya indiğini farkettim. Nitrojen basılmış lastiklerde bunun olması çok zor bir ihtimal olduğu için patladığını düşündüm.Anlamak için opet te 32 basınçla hava verdim. Ertesi güne kadar bekledim. Havası tekrar inmedi , yine de huylandığım için servise gittim. Jant eğilmiş. Sanırım lanet olasıca berbat çukurlar yüzünden, o kadar dikkat etmemize rağmen illa bir çukur gelir bulur akşamın bir karanlığında zaten. Güzelim lastiklerde çizgi çizgi hafif kesiklikler var ama derin değil tabi sanırım çukurlar zedelemiş bir ara çok kötü bir sesle biraz derin bir çukura girmiştim çünkü. Neyse servise 15 tl jant düzeltme 10 tl balans ayarı ve 20 tl tekrar nitrojen ücreti ödedim. Aynı zamanda jant meselesini de konuştuk servistekilerle. Çelik jant taktırmak istiyorum ancak Fiatın kendi orjinal çelik jantları 650 tl civarında. Taktıran veya kullanan varmı? Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

tayfux
10/02/2011, 11:39
bence orjinal takma hocam piyasada gerçekten çok kaliteli jantlar var onlardan arabana yakışan birtanesinia takarsan daha mantıklı olur dye düşünüyorum..

Engin_T
10/02/2011, 12:36
jant fiyatını sevisten teyit ettiniz mi? orjinal jant için çok ucuz bi fiyat ben servisiğe sorduğumda tanesi için 378 lira fiyat vermişlerdi. 650 tl orjinal jant için bir fiyat mı?

sabanci
10/02/2011, 12:48
bence o paraya piyasada çok güzel jantlar bulunabilir...

fatihtemizer
10/02/2011, 12:51
servise takılı kalmayın..piyasaya bakın:)

sunas
12/02/2011, 23:37
jant fiyatını sevisten teyit ettiniz mi? orjinal jant için çok ucuz bi fiyat ben servise sorduğumda tanesi için 378 lira fiyat vermişlerdi. 650 tl orjinal jant için bir fiyat mı?
Evet bu fiyat FİAT servis elemanının bana söylediği kampanyalı fiyatı, başka bir markada söyledi 500 lü bir fiyatı vardı ama ben buna garanti vermem dedi.

karizma
12/02/2011, 23:48
Eğer eğildi diye alminyum alaşım jant takacaksan bence hiç takma hele orjinali hiç takma hem pahalı hemde piyasada çok daha iyileri var. aracın üzerindeki kara jantlar çok daha sağlam onu söylemek istedim.

sunas
13/02/2011, 15:32
Eğer eğildi diye alminyum alaşım jant takacaksan bence hiç takma hele orjinali hiç takma hem pahalı hemde piyasada çok daha iyileri var. aracın üzerindeki kara jantlar çok daha sağlam onu söylemek istedim.
Çelik jant olarak genellikle önerilen bir marka varmı ? Bu işte en sağlam olanı yani bir arabanın mercedes i gibi bir jantın mercedes i nedir?