PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lınea t-jet aracıma lpg montajı yaptırdım

ahocan
09/02/2011, 22:14
T-jet'e lpg montajı yaptırdım, psikolojim düzeldi, ayağım gaz pedalını hissetmeye başladı.
Şimdilik maşallah diyorum.Düşünen arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum...

takres
09/02/2011, 22:18
hayırlı olsun...kit nedir kaça mal oldu...

ahocan
09/02/2011, 22:20
teşekkür ederim.Kitin markası atiker fakat OBD'li diyorlar.turbolu araçlar içinmiş.1250tl

Romeo_er2
09/02/2011, 23:30
amaç tassarruf ise neden t-jet aldınız peki =) 1.6 105 lik mjet şu an daha seridir mesela tüplü t-jete göre =) sorumu yanlış anlamayın tercih meselesi..sadece sormak istedim ;)

GünahsizSeytan
09/02/2011, 23:34
amaç tassarruf ise neden t-jet aldınız peki =) 1.6 110luk mjet şu an daha seridir mesela tüplü t-jete göre =) sorumu yanlış anlamayın tercih meselesi..sadece sormak istedim ;)

+1

vede smdi kafanız dahada ağrıyacak lpg sorunlarıyla. Hayırlısı olsun

speedy_16
09/02/2011, 23:57
amaç tassarruf ise neden t-jet aldınız peki =) 1.6 110luk mjet şu an daha seridir mesela tüplü t-jete göre =) sorumu yanlış anlamayın tercih meselesi..sadece sormak istedim ;)
bu soruyu t-jete lpg takanlara deil de benzin fiyatlarını buraya getirip takmak zorunda bırakanlara sormak lazım :)
bu arada 110 luk mjet mi warmış :D 105 - 120

barakuda26
09/02/2011, 23:58
hayırlı olsun..

predator_ant
10/02/2011, 00:20
bu soruyu t-jete lpg takanlara deil de benzin fiyatlarını buraya getirip takmak zorunda bırakanlara sormak lazım :)
bu arada 110 luk mjet mi warmış :D 105 - 120
+ 1

predator_ant
10/02/2011, 00:21
T-jet'e lpg montajı yaptırdım, psikolojim düzeldi, ayağım gaz pedalını hissetmeye başladı.
Şimdilik maşallah diyorum.Düşünen arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum...
Rölanti de falan titreme var mı? Arıza ışıgı yaktı mı?

abulbul08
10/02/2011, 00:54
Hayırlı olsun

TORnADO
10/02/2011, 11:57
Hayırlı olsun,montajı yapan usta iyi idiyse sorun filan yapmaz,güle güle kullanuın,hem performans hem de tasarruf...

GPS2
10/02/2011, 12:14
Hayırlı olsun...en doğru karar..t-jet*in hiç suçu yok, 4 tl*ye benzini kakalayanlar utansın (utanmazlar) ...Bilinen italyan markalı LPG kullananlar gayet memnun hem performansta hem ekonomide...güle güle kullan...ve görüşlerini burada takip edeceğiz...ATİKER hakkında ...belli mi olur bir gün 10 numara yağ yakmaktan kurtuluruz belkide...:)

Ziyaretçi049
10/02/2011, 13:45
amaç tassarruf ise neden t-jet aldınız peki =) 1.6 105 lik mjet şu an daha seridir mesela tüplü t-jete göre =) sorumu yanlış anlamayın tercih meselesi..sadece sormak istedim ;)

Bende şimdi araç alıcak olsam T-Jet alırdım nedenmi?
T-Jet araçlar şehir içerisinde 8LT'yi geçmiyor diye biliyorum T-Jet kullananlar böyle diyor buna göre hesap yaparsak LPG takılınca 105 hp Bravo'dan daha ucuza yol yaparız. Yada neredeyse baş başa eşdeğer olur.
LPG'nin artılarıda var eksileride tabiiki.
Tamam LPG takılınca perf. düşüşü oluyor ama canın sıkıldı diyelim yada gaza geldin birisi ile yarışıcaksın alırsın benzine basarsın gaza gidersin normalde alırsın LPG'ye ucuz ucuz gezersin.
Benzinli araçları 15000km'de bi servise sokarken biz dizel sahipleri 10000km'de bir servise gidiyoruz biz 3 kere servise girerken benzinli araç sahipleri 2 kere giriyor burdanda karları var. LPG'nin bakımı o kadar fazla bişeyde değil kullananlardan duyuyoruz. T-Jet bir Bravo veya Punto ile Dizel bi Bravo veya Punto arasında en azından 2000TL+ gibi bir fiyat farkı var-ki bu sadece göz ucuyla bakıldığında alıcak olsanız emin olun şu arabanın şusu var bu arabanın busu var derken aradaki fark artabilirde azalabilirde.

Çok uzun oldu ama neyse :)
Uzun lafın kısası, ben bu aracın borcu bitince değiştirmeye gidicem ve tahminimce T-Jet Bravo almak için uğraşıcam. Artık mazot un bi espirisi kalmadı baksanıza 3.45 mazot 4.00 benzin 2.16 LPG YUHH diyorum başka bişey demiyorum

izoci
10/02/2011, 14:28
hayırlı olsn...

puntoturbom
10/02/2011, 17:50
tercih meselesi evet..... bu aslında tek kapı araç alan bırıne niçin 4 kapı almadın bmw ya da arazı aracı almadın statıon wagon almadın gıbı garıp bır soru. amerıkada olsak sozkonusu bıle olmazken Tr de lpg den ve 1300 cc 1500cc motorlardan bahsedıyoruz. hesabıma gore yılda(10.000 km de) 4000 tl lpg benzın farkı oduyorum (devlete). uyum konusunda endısem olmasa hıc durmaz ben de dusunurdum.

ahocan
10/02/2011, 22:50
Arkadaşlar, ben 2004 den bu yana LPG li araç kullanıyorum ve bu T-jet dördüncü aracım.broadway ve siena da gaz konusunda sıkıntı yaşamıştım, ancak sonrasında marea exclusive'e KME marka kit montajı yaptırdım ve inanın 3 yıl boyunca bir kere ayar yada bakıma gitmedim.Sonrasında araç ararken hesaplı olsun, temiz olsun, dizel olsun, özelliklede donanımlı olsun dedik dizel haricinde hepsi oldu.linea T-jet emotion.
Performans süper, konfor gayet iyi fakat yakıyo be kardeşim.LPG için çok araştırma yaptım.endişem motor lambası ve gaza yüklenildiğinde kerkmesi idi.bilgi ve tecrübesine güvendiğim dönüşüm firması bu işi yaptı.yetkilisi endişelerimin yersiz olduğunu, motor lambası yanarsa alınan yakıtın kalitesizliğinden yanacağını belirtti.nitekim dediği gibi şu anda hiçbir anormal durum yok.inşallah da olmaz.
ha bu arada 1,3 multijet fiorino kullanma fırsatım oldu, LPG lide olsa T-jet i arattı bana....