PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon kumanda aydınlatması yaptırıyorum

Ersal
08/02/2011, 19:29
Aracım 2009 GP FUN.Direksiyon kumanda aydınlatması yok.Forumdan arkadaşımız olan ASIM ŞENDOĞAN kardeşimizin yaptığı direksiyon kumanda aydınlatma olayından sonra bende yaptırayım dedim ve bulunduğum ilde işinin ehli bir elektrikçi arkadaşıma durumu anlattım.Airbagi söktü, kumandalara baktı kolay iş hallolur dedi sadece led yoktu elinde cuma günü gel ne renk istiyorsan halledelim dedi.Siz değerli dostlarımında renk konusunda fikirlerini almak isterim.Ayrıca dirence gerek varmı?Direnç olmazsa çok aydınlatıp gözümü alırmı acaba?Ben ASIM'ın yaptırdığı rengi yaptırmayı düşünüyorum.
Bu arada ASIM kardeşimizede verdiği fikirden dolayı çok teşekkür ediyorum.

akbiyik
08/02/2011, 23:55
ersin ne kadara mal oluyor ve cok zahmetli bir iş mi bende yaptırmayı duşunuyorum gösterge ne renkse o renkten yptırmayı dusunuyorum

Ersal
09/02/2011, 00:23
Fiyat konuşmadık ama 2-3 TL ledlere versem usta arkadaşım para almam dedi ama el emeği göznuru bişeyler veririm zorlada olsa..Ama basit birişlem dedi.Cuma günü göreceğiz

GünahsizSeytan
09/02/2011, 00:24
Beyaz yada mavi tavsiye ederm ama orjinal gösterge rengiyle biraz cırtlayabilir. En kötü ihtimal turanjjj diyorm :)

Ersal
09/02/2011, 00:25
ersin ne kadara mal oluyor ve cok zahmetli bir iş mi bende yaptırmayı duşunuyorum gösterge ne renkse o renkten yptırmayı dusunuyorum

Göstergeler turuncu gibi GP lerde.Bende daha önce 2007 vardı o öyleydi.Ama ben mute tuşu ile src tuşunu kırmızı diğerlerini beyaz yapmayı düşünüyorum

Ersal
09/02/2011, 00:26
Beyaz yada mavi tavsiye ederm ama orjinal gösterge rengiyle biraz cırtlayabilir. En kötü ihtimal turanjjj diyorm :)

Turanj orjinalle aynı..Asım ın ışıkları ile aynı yapayım daha spor görünür diyorum

GünahsizSeytan
09/02/2011, 00:27
Kırmızı beyaz fikri güzel :) yaptırdıktan sonra fotolarını bekliyoruz..

femoli
09/02/2011, 00:31
Direnci goz almasi icin degil taktiginiz ledlerin yanmamasi icin takacaksiniz zaten direnc takilmadan ledlerde yanmaz sistemde sadece ledler eksik degil direnclerde eksik ..

Ersal
09/02/2011, 00:37
Kırmızı beyaz fikri güzel :) yaptırdıktan sonra fotolarını bekliyoruz..

İnşallah.:)

Ersal
09/02/2011, 00:38
Direnci goz almasi icin degil taktiginiz ledlerin yanmamasi icin takacaksiniz zaten direnc takilmadan ledlerde yanmaz sistemde sadece ledler eksik degil direnclerde eksik ..

Mehmet tş ederim dostum bu konuda bilgim yoktu.Şimdi bu ledler 12 volt olacak doğrumu? Bu ışıkların gözleri etkilemesi için dirençler mi düşürüyor voltu? Direnç düşürüyorsa kaç volt a düşürüsek sağlıklı olur

denizxyz
10/02/2011, 01:42

gör femoli görrr :(((((

berkeraaa
10/02/2011, 11:16
Mehmet tş ederim dostum bu konuda bilgim yoktu.Şimdi bu ledler 12 volt olacak doğrumu? Bu ışıkların gözleri etkilemesi için dirençler mi düşürüyor voltu? Direnç düşürüyorsa kaç volt a düşürüsek sağlıklı olur

abi gözler konusunda hiç endişelenme...ledler panelin altına indiği zaman öyle göz alacak kadar bir aydınlık vermeyecektir sana.Direnç koymanın nedeni arıza lambası yanmasını engellemek..ledler yine 12V olacak ancak aradaki direnç sayesinde lamba yanmayacak

akbiyik
10/02/2011, 11:22
Ersin hayırlı olsun ;)

abayhan
10/02/2011, 12:07
yapınca resim istiyoruz şimdiden hayırlı olsun...

Ersal
11/02/2011, 22:04
abi gözler konusunda hiç endişelenme...ledler panelin altına indiği zaman öyle göz alacak kadar bir aydınlık vermeyecektir sana.Direnç koymanın nedeni arıza lambası yanmasını engellemek..ledler yine 12V olacak ancak aradaki direnç sayesinde lamba yanmayacak[/QU

Bu konuda hiç bilgim yok bilgilendirdiğin için tş ederim..

[QUOTE=akbiyik;466310]Ersin hayırlı olsun ;)[/QUOTE

Eyvallah dostum sağolasın..

[QUOTE=abayhan;466343]yapınca resim istiyoruz şimdiden hayırlı olsun...

Resimleri yarın eklerim inşallah.Benim usta il dışına çıkmıştı bu akşam geldi.Nasipse yarın sabah yapacağız aydınlatmaları

Ersal
11/02/2011, 22:05
gör femoli görrr :(((((

Femoli neyi görecek anlamadık kardeş

burank16
14/02/2011, 18:45
Merhaba Ersin arkadaşım,

Benim araçtada yok(2009) bende düşünüyorum sen yaptırdıktan sonra nasıl olduğunu analatırsan ve resimlerini eklersen sevinirim.
Selamlar...

sadece_erhan
14/02/2011, 22:55
dirençlerde eksik ledlerde ama, ben henüz airbagi sökmemiş olmakla birlikte, besleme için elektriğini nerden alacağımı düşünüyorum, görmüş geçirmiş olanlar bir yardımcı olurlarsa iyi olur.

not: yarın airbagi sökmeyi planlıyorum....
not 2: ön konsol, teyp ışıklarını ve cam otomatiklerinin ışıklarını beyaz led yaptım bugün, sağ cam otomatiğinin ledi yanmıyor led sağlam, bağlantılar temiz, bu uygulamayı yapan ya da yaptıran arkadaşlarımız böyle bir durumla karşılaştılar mı?

Ersal
22/02/2011, 22:33
Arkadaşlar işlerim dolayısıyla foruma giremedim kusura bakmayın..Bu direksiyon aydınlatması bayağı bir sıkıntılı..Asım arkadaşımızla görüşmemizde ledlerin aşırı ısınma yaptığını, kendisininde beyaz ledleri söktürüp oto alarmlarının camın köşesinde yanıp sönen kırmızı lambalardan taktırdığını söyledi ve bende o yüzden vazgeçtim.Bu aydınlatmaların sıfırı 80 TL civarında.Bende ya sıfır alacam yada temiz çıkma bulursam ondan alıp taktırmayı düşünüyorum.En iyisi orjinal bence..

Ersal
22/02/2011, 22:35
dirençlerde eksik ledlerde ama, ben henüz airbagi sökmemiş olmakla birlikte, besleme için elektriğini nerden alacağımı düşünüyorum, görmüş geçirmiş olanlar bir yardımcı olurlarsa iyi olur.

not: yarın airbagi sökmeyi planlıyorum....
not 2: ön konsol, teyp ışıklarını ve cam otomatiklerinin ışıklarını beyaz led yaptım bugün, sağ cam otomatiğinin ledi yanmıyor led sağlam, bağlantılar temiz, bu uygulamayı yapan ya da yaptıran arkadaşlarımız böyle bir durumla karşılaştılar mı?

Benim usta airbagi söktü ve ledler ve direnç yok tesisat var ama dedi sadece ledler ve direnç yok dedi

servt
22/02/2011, 23:50
arkadaşlar bu işi bursada yapan usta var mı acaba

sadece_erhan
24/02/2011, 17:31
abi gözler konusunda hiç endişelenme...ledler panelin altına indiği zaman öyle göz alacak kadar bir aydınlık vermeyecektir sana.Direnç koymanın nedeni arıza lambası yanmasını engellemek..ledler yine 12V olacak ancak aradaki direnç sayesinde lamba yanmayacak

gözünü almaz merak etmeyin, hatta çok hoş bile duruyor. benim uygulamanın linkine burada (https://forum.grandepuntotr.com/kendi-modifiyeni-kendin-yap/24566-direksiyon-kumandasi-led-montaji.html)n ulaşabilirsiniz. avrupa yakası bayrampaşa yıldırımdayım. görmek isteyen olursa seve seve yardımcı olurum ;)

erkan2559
27/02/2011, 10:35
çok saçma bişey fiat ın yapması gereken bişey için biz düşünüp sorun ediyoruz kednimize.

iris19
28/02/2011, 00:54
arkadaşlar eğer bütceniz müsaidse orj alın 120 ytl çifti

srtcbr
15/12/2012, 01:12
gözünü almaz merak etmeyin, hatta çok hoş bile duruyor. benim uygulamanın linkine burada (https://forum.grandepuntotr.com/kendi-modifiyeni-kendin-yap/24566-direksiyon-kumandasi-led-montaji.html)n ulaşabilirsiniz. avrupa yakası bayrampaşa yıldırımdayım. görmek isteyen olursa seve seve yardımcı olurum ;)

Bu islemi nerde yaptirdiniz bende bayrampasadayim ve benim aracinda yanmıyor

fundaayyildiz
15/12/2012, 08:49
isterseniz ben yaparım bursa

rbcn
15/12/2012, 23:06
antalyada ucretiyle yapacak arkadas varmi

sent from my new ipad