PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : araç 1500 devirden düşerken titreme yapıyor

ömeraks
08/02/2011, 17:00
arakadaşlar merhaba,
aranıza yeni katıldım. yani yeni bir araç alarak katıldım. aracım 2007 model 64000 km. de 1,4 fire active 8v tir. benzinli lpg yoktur.
2. el aldım. 2 haftadır kullanıyorum. iki problem var. araç 1500 devirden aşağı düşerken titreme yapıyor.
2. side pedalla devri 1000 1500 arasında tutamıyorum. ya gaz almıyor yada fazla alıyor. çok az dokunuyorum. almıyor. biraz daha dokunuca devir fırlıyor. buda dik yokuşlarda durduktan sonra ayağımı frenden çekiyor gaz verdiğimde az basarsam geri kayıyor biraz fazla basarsam araba öne doğru 1-2 sefer atlayıp patinaj yapıyor. el frensiz kalkamıyorum. bunun sebebi de deviri 1000-1500 arasında ayarlı tutamıyor olmam. pedada mı bir dengesizlik vardır nedir. ama ilk yazdığım tiremeyle aynı nedenden olabilir.bu konuda yardımcı olun. bana.
araç 60.000 de bakıma girmiş, carbon değişmiş, balatalar yeni, tüm filtreler yeni, yağları yeni. bugün servise götürdüm. cihaza bağladılar birşey çıkmadı. mekanik bir sorun araştırmak lazım diyorlar. buji- buji kablosu, otomatik debriyaj, şanzuman, yakıt pompası vs... nedeni nedir yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

tayfux
08/02/2011, 17:35
motor kulaklarını kontrol etmenizde fayda var ..ayrıca fiat ve renault grubu
arabalar bakım zamanı geçince yağ filtreler falan filan değişmeyince titreme yapıyor..

ömeraks
08/02/2011, 17:59
merhabalar, tayfuz a cevaben;
60.000 km. de filtreleri değişti. bugün buji kabololarna şeklen baktırdım. kulaklarda da bir çatlak falan gözükmüyor. gaz kelebeğinde olsa yada algılama sensöründe olsa cihazda çıkardı diyorlar. heryerine bakmak lazım diyorlar ancak onlarda tam bilmiyorlar...

tayfux
08/02/2011, 19:39
anladım ömer hocam yakıt ile ilgili bir problem olabilir mi acaba?

GP COSKUN
09/02/2011, 00:52
boğaz kelebeğini ve akışmetreyi temizlettir bir şey kalmaz