PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yangın Söndürücü için güzel bir yer

nasrettinhoca
03/01/2007, 12:51
Önceki forumumuzda yangın söndürücüyü yerleştirmek için kullanışlı yer konusunu tartışmıştık...Belki şu an kullandığım yeri kullanan olabilir ama bilmeyen arkadaşlarla paylaşmak istedim...Gerekli olan malzeme sadece birazcık Amerikan cırt cırttı ( ayakkabılardada bağ yerine kullanılıyor)...Araca hiç bir zarar vermiyor ve orjinalliğide bozulmuyor...Yer kaplamıyor...Gayette kullanışlı....Aşağıya resmini koyuyorum...

https://img402.imageshack.us/img402/892/061231140642filteredxv4.jpg (https://imageshack.us)

AWD
03/01/2007, 12:58
bu tüp kaç kg ya?

nasrettinhoca
03/01/2007, 13:02
1 kg....

AWD
03/01/2007, 13:03
aa o zmn ii ya almak lazım ağırdır fln diye düşünmemiştim bu güne kadar hatta bu ağırlık olayı yüzünden stepneyi bile çıkarmayı planlıyodum :D

h k
03/01/2007, 16:50
sopa ne işe yarıyor ??

erdiyilmaz
03/01/2007, 17:19
yangın tüpü buLundurmamanın cezası ne kadar? yanLız enteresan bir durumdur trafik.gov.tr'deki Listede herhangi bir ceza gözükmüyor. ben cezası var diye biLiyordum.

https://www.trafik.gov.tr/mevzuat/mevzuat_yonetmelik_2007_yili_trafik_para_cez.asp

Sezgintr
03/01/2007, 18:22
Benim tüp daha nezamandır orada duruyor. Diğer köşede de tüp yeri var ama orası biraz daha küçük.

Misafir2
03/01/2007, 21:21
benım tüp koltuğun altında

nasrettinhoca
03/01/2007, 21:25
sopa ne işe yarıyor ??

Kesinlikle saldırı amaçlı değil .....sadece savunma amaçlı..:D :D :D

h k
03/01/2007, 23:13
Kesinlikle saldırı amaçlı değil .....sadece savunma amaçlı..:D :D :D

bende de abartisiz kolum kadar büyük bir tornavida var ama meslek icabi gerekiyor diye tasiyorum arabada :D

benim tüp bagajda kafasina göre gezip duruyor , sabitlemek lazim senin sekilde güzel olmus.

Mısafir
04/01/2007, 14:23
aman abi ne cezası ne trafiği. Yangın tüpü taşınmazmı? yapmayın gözünüzü seveyim. Arabanız gözünüzün önünde ufacık kaçak yüüznden yanabilr ve sağınızda solunuzda durdurduğunuz araçlarda çıkmayan yangın tüplerinin sizin aracınızda da olmaması durumu o an sizi kahreder. Ne yazıkki çoğu şöför bu durumu gözardı ediyor. Salı gecesi 03:00 gibi izmitten istanbula dönerken yol kenarında yanmış bir kartal vardı. Durup indim hemen. Yardım etmekiçin ama geç kalmıştık. Şükür kimseye bişiy olmamıştı ama abide sağolsun ne bir reflektör ne sağlık seti ne yangın tüpü olduğu için herekeyi geçtikten sonra nuh çimentonun oradaki virajın dibinde kapkaranlık yolda hurda şekilde sağ şeridi kaplamıştı abi ve çolğu çocuğuyla hurda arabanın etrafında onları farketmeden üstlerinden geçebilecek bir kamyon ihtimalini zorluyo gibiydiler. Vel hasıl hemen üçgen reflektörü bi 50 mt. geriye koydum ailesini arabadan uzaklaştırdım arabayı iki 3 kişi kenara alıp şanseseri gelen bir polise bırakarak uzaklaştım. Vel hasıl arkadaşlar trafik terörden daha büyük bir düşmanımız. Teröre verdiğimiz canların 10 larca katı her gün yollarda veriliyor. Lütfen tüm trafik ekipmanlarımnızı tamamlayalım. Hatta fazladan ekipman alalım ki yanımıza diğer araçların problemlerinde de yardımcı olabilelim. Lütfen yazımı dikkate alın. (Bagajdaki eşyaları sabitlemek için bagaj fileleri satılıyor. 15 YTL falan. Aksesuvarcılarda ve bauhauslarda var.Tavsiye ederim)

ORACLE
04/01/2007, 14:25
Abi bende direksiyon kilidi vardı. (sopa niyetine :) )
kendimden kotktuğum için arabadan indirdim.
Arabada artık öyle şeyler taşımıyorum. Allah korusun adamın kafaya bi indirsem o kilidin kilitlenen yerini hiç şansı yok :)

Misafır
04/01/2007, 14:42
aman arkadaşlarım şiddete hayır.

gözünüzü seveyim.

ne başkasına ne de kendinize zarar vermeyin.

nasrettinhoca
04/01/2007, 16:27
Madde:31/1-a
Araçlarda bulundurulması mecburi gereçleri kullanılır şekilde bulundurmamak ve kullanmamak,

Sürücülere
52,00 YTL.
Peşin 39 YTL

Ceza Puanı = 5

Sürücü aynı zamanda araç sahibi değilse, ayrıca tescil plakasına da aynı miktar için ceza tutanağı düzenlenir

GP-07
04/01/2007, 18:55
benım tüp koltuğun altında

en doğrusu ztn tüpü aracın içinde en kolay ulabileceğiniz yere koyun diyor karayolları kanunu bi bu aklımda kalmış sürücü kursundan :D

Misafir2
04/01/2007, 22:12
yahu gençlik bu sopa işi nedır be
anlayamadım gıttı ??? adammı dövüyorsunuz nedır abıcım sızden korkulur valla:)))))

erdiyilmaz
05/01/2007, 02:21
Madde:31/1-a
Araçlarda bulundurulması mecburi gereçleri kullanılır şekilde bulundurmamak ve kullanmamak,

Sürücülere
52,00 YTL.
Peşin 39 YTL

Ceza Puanı = 5

Sürücü aynı zamanda araç sahibi değilse, ayrıca tescil plakasına da aynı miktar için ceza tutanağı düzenlenir

araçta buLunduruLması mecburi gereçLer neLerdir?

nasrettinhoca
05/01/2007, 15:09
araçta buLunduruLması mecburi gereçLer neLerdir?

Erdi aşağıdaki linklerde bulabilirsin...

https://www.gelisimsurucu.com/onlinedersler/ara%E7larda%20bulunmasi%20gerekli%20techizat.doc

https://www.traport.org/tk_genelbilgiler.php?yID=28

Lordrivendel
20/06/2007, 21:42
Arkadaşlar ben fotoğrafları göremedim,
Yangın tüpünü nereye ne şekilde koymamı tavsiye edersiniz?

gogigogi
20/06/2007, 21:51
yok öyle işlerle uğraşmam benim bağajda küçük bir nacak var ormana falan gidersem odun yapmak için.......? gerçi her gören alıyo yerine yenisini koyuyorum. ayrıca yangın tüpünü alalı 4 yıl oldu üç araba eskitti bir yangın çıkana kadar iş görür :pirate20:

unik06
20/06/2007, 23:15

valla, ben, yangın tüpüne ihtiyaç duyulması halinde, kullanım pratikliği ve zaman kısıtı olasılığı sebebi ile bagaja değil de, sağ ön yolcu koltuğunun altına sabitlettirdim.

Ziyaretçi047
21/06/2007, 00:11
valla aynen yaptım ama paso düşüyor.

unik06
21/06/2007, 00:13
valla aynen yaptım ama paso düşüyor.

nasıl yani?

tüpün oturduğu yuva mı zeminde oynuyor, yoksa tüpün kendisi mi yuvasından çıkıp duruyor?

ufuk61
21/06/2007, 09:11
bende bagaja arka koltuğa sabitledim fena olmadı

Lordrivendel
21/06/2007, 11:34
Bagajda tutmak sizce risk olustururmu? Asiri sicaklarda yada arkadan darbelerde patlama olasiligi falan?
KArar veremedim.

hera
21/06/2007, 11:40
yok öyle işlerle uğraşmam benim bağajda küçük bir nacak var ormana falan gidersem odun yapmak için.......? gerçi her gören alıyo yerine yenisini koyuyorum. ayrıca yangın tüpünü alalı 4 yıl oldu üç araba eskitti bir yangın çıkana kadar iş görür :pirate20:

bildiğim kadarıyla yangın tüplerinin kullanım süreleri var.. aman dikkat :) boşa taşıyor olmayın ..

Gkhan
21/06/2007, 11:57
Aman arkadaslar bakımları en az 6 ay en fazla 1 sene..

Biyere sabitlemeniz lazım.Bagajda ise öyle boşta durmaması lazım.Allah korusun bi kaza anında can kurtarmaz can alır ser durmamalı.

kadoku
21/06/2007, 11:59
bende 2 tane var birini öne yolcu tarafında ayak ucuna köşeye yerleştirdim önde oturanı kesinlikle rahatsız etmiyor, diğerinide yedek olarak bagaja resimdeki yere sabitledim, Allah kimseye yaşatmasın ama herhangi bir yangın durumunda tüpün kolay ulaşabileceğiniz bir yerde olması çok önemli bazen saniyeler bile hayat kurtarabiliyor, ön yolcu koltuğunun altıda 1 lt tüpe uygun.

Lordrivendel
21/06/2007, 14:10
Bu tüplerle ilgili en almasız durum 1 kere kullanılabilmeleri,
Yani denemek için şöyle bir basayım desen zaten bir daha kullanma şansı yok.

O nedenle çalışıp çalışmadığını sadece kaza anında görüyorsun :)

Birden çok kullanımlık tüplerde var ama onların ufakları yok sanırım...

nasrettinhoca
21/06/2007, 14:22

İlk mesajdaki fotograftan bahsediyorsan eğer fotoğraf gözüküyor...

GaladrieL
21/06/2007, 14:25
Bu tüplerle ilgili en almasız durum 1 kere kullanılabilmeleri,
Yani denemek için şöyle bir basayım desen zaten bir daha kullanma şansı yok.

O nedenle çalışıp çalışmadığını sadece kaza anında görüyorsun

Allah korusun ya :( Öyle bir durum başıma gelse yanan puntişimle birlikte bende yanarım daha iyi :shy:

Misafir2
21/06/2007, 14:38
yangın tüpü kulanıcının en yakınında ve en kolay elının ulaşacağı yerde olmalı

Lordrivendel
21/06/2007, 17:22
Allah korusun ya :( Öyle bir durum başıma gelse yanan puntişimle birlikte bende yanarım daha iyi :shy:

Aman ne yaptın sen? "cana gelecegine mala gelsin"

Honor COOPER
21/06/2007, 22:29
herşeyde olduğu gibi ülkemizde böyle hayati konuda ürün üreten yerlere denetim ve kontrol yok sağlam çıkma olasılığı düşük piyasadaki yangın tüplerinin.