PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tavsiye eder misiniz?

maxpayne
05/02/2011, 19:58
Arkadaşlar 2007 2008 model dizel otomatik punto almak istiyorum fakat gördüğüm kadarıyla city sorundan ağzı yanmayan kalmamış.Şimdi sorum şu;
1-direksiyon kilitlenmesi (city sorun) kaçınılmaz bir olay mı?
2-Bir kez arıza yapıp tamir olduktan sonra yine arıza çıkarma ihtimali yüksek mi?
3-otobanda giderken direksiyon kilitlenme ihtimali var mı?
4-otomatik vitesi nasıl direksiyon gibi sürekli arıza çıkarıyor mu?
5-kullanıcıların fazlalıgından mıdır bilmem bi çok kullanıcı see hand book vs. gibi arızalar yazdığını söylemişler.Bunlar sık sık olan şeyler mi?
6-Kısacası siz bu aracı tavsiye eder misiniz?

uzuncocuk
05/02/2011, 20:28
city dugmesını kapat normal hıdrolık olarak bın... 1.3 90 ps 6 ılerı vıtes manuel alın derım... otomatıklede cok sorun yasayan arkadaslar var..

maxpayne
05/02/2011, 21:18
cvp için çok tşk ederim.ama ahhhh keşke manuel alabilsem!!!Bayan kullanacagı için otomatik almam lazım:(((

erosistanbul
06/02/2011, 01:49
kesinlikle otomatik al. bir kez duallogic arızası yaşadım. oda aldığımın 5. ayında idi. garantiden hallettiler. geçen çıkmacıların birinde duallogic robotunu gördüm.parça yayğınlaşmaya başladı.city olayına gelince şu ana kadar tek bir sorun yaşamadım ki city kapama tuşunu bile neredeyse unuttum.
Bende eşim kullanacak diye almıştım ama şu an ona ble kullandırmıyorum.yazık etmeyeyim araca diye :)

GPS2
06/02/2011, 01:53
city dugmesını kapat normal hıdrolık olarak bın... 1.3 90 ps 6 ılerı vıtes manuel alın derım... otomatıklede cok sorun yasayan arkadaslar var..city*yi kapatmak hidroliğe dönmüyor sadece akım zayıfladığı için servomotor daha ağır döndürüyor o kadar...hidrolik yok bu sistemde...ama bu biraz şans galiba...garantili araç almanızı tavsiye ederim ...kızkardeşimde otomatik 1,4 fire evo var bir sıkıntı yok şimdilik...daha önce 7 yıl otomatik palio kullandı problemsiz...bol şans

ozay06
06/02/2011, 19:25
Forumlar yaygınlaştıkça araç almak için araştırma yapanlar aracın modelini yazıp devamına şikayet veya sorun yazıp arama yapıyorlar Ne çıktıysa arabanın üzerine yapışıp kalıyor Her forumdaşda diğerine "o arabada şu sorun varmış bu arabada bu sorun varmış" diyor Sonuçta üretilen araçlardan küçük bir kısmında sorun varsa tümünü kapsıyor Konuyu açan arkadaş ağzı yanmayan kalmamış diyor Mutlaka sorun yaşayan var ama gp kullanan ve sürekli cıty modu kullanan en az 20 tanıdığım var hiçbirininde ağzı yanmadı Sorun yaşayan elbetteki var ama hepsi böyle demek çok yanlış
Tek bir sorum var Bana bir marka ve model söyleyin Kullanıcıları hiç sıkıntı yaşamamış hepsi çok memnun Bir şikayetçisi bile olmasın

Fuzuli
06/02/2011, 20:00
Fiat hayranı falan değilim..Çok konuda da politikalarını sertçe eleştirdim ve eleştirmeye devam edeceğim..
Ama...
Bir daha 'B' segmenti araç alacak olsam yine Grande Punto alırım..
Kullanım rahatlığı , fiyat/performans oranı ve tasarımından çok memnunum..
3.5 sene ve 27.000km oldu... Hiç city arızası yaşamadım..City'e dar yere park etme haricinde ihtiyaç ta duymuyorum...
B segmentinde çok araca bindim arkadaşlarıma ait...
Polo , Fiesta(eskikasa) , yaris , fabia gibi araçlar benim aracımdan daha üstün değil..Kiminin motoru daha iyi,kiminin güvenilirliği ancak topladığımda seçimim tartışmasız GP olur...
Sözün özü tavsiye ederim..

alperyonar
06/02/2011, 20:19
B sınıfı bir araba düşünüyorsan punto al.. Mümkünse emotion multijet 6 ileri skydom lu al..

Cuhara
06/02/2011, 22:26
Forumlar yaygınlaştıkça araç almak için araştırma yapanlar aracın modelini yazıp devamına şikayet veya sorun yazıp arama yapıyorlar Ne çıktıysa arabanın üzerine yapışıp kalıyor Her forumdaşda diğerine "o arabada şu sorun varmış bu arabada bu sorun varmış" diyor Sonuçta üretilen araçlardan küçük bir kısmında sorun varsa tümünü kapsıyor Konuyu açan arkadaş ağzı yanmayan kalmamış diyor Mutlaka sorun yaşayan var ama gp kullanan ve sürekli cıty modu kullanan en az 20 tanıdığım var hiçbirininde ağzı yanmadı Sorun yaşayan elbetteki var ama hepsi böyle demek çok yanlış
Tek bir sorum var Bana bir marka ve model söyleyin Kullanıcıları hiç sıkıntı yaşamamış hepsi çok memnun Bir şikayetçisi bile olmasın

Çok doğru bir teşhis , her kelimesine aynen katılıyorum