PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akü Lambası Rengi ??

CesSpOoL
02/02/2011, 13:23
Bizm araçların aküler dolu olduğunda ışık yeşilmi yanıyordu ?

benim akü ne zamandır sorunlu olduğundan unuttum eskiden yeşilmiydi diye : )

az evvel bi bayide Mutlu Silver 60 amper akü taktım ama halen ışık kırmızı, akü henüz şarz olmadı diye düşündüm, aracı daha kullanamadım akşam eve giderken otoparkta bi kontrol daha yaparım emin olayım istedim, sorunsuz akümüz varken lamba yeşil mi olmalı ?

Misafir
02/02/2011, 13:35
Bizm araçların aküler dolu olduğunda ışık yeşilmi yanıyordu ?

benim akü ne zamandır sorunlu olduğundan unuttum eskiden yeşilmiydi diye : )

az evvel bi bayide Mutlu Silver 60 amper akü taktım ama halen ışık kırmızı, akü henüz şarz olmadı diye düşündüm, aracı daha kullanamadım akşam eve giderken otoparkta bi kontrol daha yaparım emin olayım istedim, sorunsuz akümüz varken lamba yeşil mi olmalı ?
Ekranda yanan akü ışığı (kırmızı renktedir) akünün arızalanması veya bitmesi durumunda yanmaz. Akü şarj halini alamadığı için uyarı verir.

ademtahir
02/02/2011, 13:41
akünün üstündeki ışıktan bahsediyorsun sanırım
dolu olduğu zaman yeşil yanar

CesSpOoL
02/02/2011, 14:26
Gülay hanım kırmızı renk demiş Adem dolunca yeşil : ) Adem benim olmasını beklediğim şeyi söylüyor.. kafam karıştı :) Akü dolu iken araba yarım kontakta akü lambası yeşil mi olmalı ?

yoksa hiç bi şekilde o lamba yeşile dönmüyor mu? aküsü sağlam bi arkadas bakınca bi yazı versin rengini : )

ademtahir
02/02/2011, 14:29
okan benim bahsettiğim akünün üstünde olan ışık :)
gülay'ın söylediği ise gösterge panelindeki kırmızı ışık
eğer senin sorduğun akünün üstündeki ışık ise yeşil olacak yok gösterge panelindeki kırmızı ışığı diyorsan Gülay'ın dediği doğru ve hep kırmızı yanar her zamanda kırmızı yanacak :)

feedbackx
02/02/2011, 14:31
Kaputu açınca akünün üstündeki lamba yeşil, içerde direksiyon önünde göstergelerin orda olan lamba kırmızı. Zaten kadranın ordaki kırmızı renk olarak değişmiyor benim bildiğim

CesSpOoL
02/02/2011, 15:34
okan benim bahsettiğim akünün üstünde olan ışık :)
gülay'ın söylediği ise gösterge panelindeki kırmızı ışık
eğer senin sorduğun akünün üstündeki ışık ise yeşil olacak yok gösterge panelindeki kırmızı ışığı diyorsan Gülay'ın dediği doğru ve hep kırmızı yanar her zamanda kırmızı yanacak :)

çözdük o zaman : ) ben akünün üzerinde ışık olduğun dahi bilmiyordum, bi bakarım benimkinde var mı diye..

OzzY
02/02/2011, 15:53
senin eski aküde kontak açıkkendemi yanıyodu abi kırmızı akü lambası?

o lamba akünün durumunu değil akünün şarj olmadığını gösteriyor diye biliyorum. motor çalışmıyoken her zaman yanar. motor çalışınca her zaman söner. sönmüyosa sorun aküde değil şarj sistemindedir.

CesSpOoL
02/02/2011, 16:12
yok kontak açıkken değil tabiki.. motor çalıştığı anda sönüyor..

Misafir
02/02/2011, 16:14
yok kontak açıkken değil tabiki.. motor çalıştığı anda sönüyor..

Akünüzde sorun yok :)

CesSpOoL
02/02/2011, 21:11
Akünüzde sorun yok :)

: ))