PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : OPET=FİAT=Benzin alamıyorum

mm_isik
01/02/2011, 21:49
Arkadaşlar aracıma benzin dolmuyor maalesef..
Pompa depoya koyuluyor tabancaya basıldıktan sonra yakıt olduğu gibi dışarıya akıyor :(
Deponun içerisinde yakıt tankına herhangi bir cisim girmemesi için yapılan yeşil koruma dünya para verip aldığımız benzin istasyonundaki denyo yüzünden 3. kez içeri doğru girdi (üstelik üstüne basa basa arkadaşım pompayı yavaş koy öküz gibi vurma dememe rağmen) ve benzin alamıyorum...
Daha önce 2 kez aynı şey oldu ve yetkili serviste ücretini vererek yaptırdım.Şimdi artık tak etti ve fiat ı aradım. Ama sonuç yok tabiki :) tüketiciye inanma sıfır..
Perşembe günü servise götürücem ve artık bu sorunun komple çözülmesi için ne gerekiyorsa yapıcam.
Yakıt güvence sisteminde aracıma sürekli OPET ten benzin alıyorum.Şimdi bu arıza bence bu iki firma arasında halledilmeli haksızmıyım?

acRep
01/02/2011, 21:58
İstasyonun suçluysa seve seve!! yapacaklar.. Senin ki ufak bi sorunmuş ben yanlış yakıt koydukları için Ww Tourage ye motor yaptıran istasyon biliyorum..!!

Hakkını ara bencee..

mm_isik
01/02/2011, 22:05
istasyonu suçlayamıyorum ki. adam ben yapmadım diyor ben parmağımlamı ittim diyorum olabilir dio :) şaka gibi yani .... ben aracımdada bi sıkıntı olduğunu düşünüyorum çünkü bugune dek böyle bir arıza yaşayan araç kullanıcısı duymadım. ilk ve tek gibi :)

femoli
01/02/2011, 22:09
Bence orada halledecektin , muduru cairip olanlari gosterecektin halletmezlerse olay cikaracaktin , pompacilara bende kiziyorum haldir huldur is yapiyorlar..

mm_isik
01/02/2011, 22:13
fiat ile telefon görüşmemde sevindirici aldığım tek cümle aynı sorun 3 kez üst üste olduysa teknik bir sorun var demektir dedi..

sanada teşekkür ederim femoli öyle bi demişin ki adamı döv yani :) üniversite mezunu olmalı pompacılar yaaa :)

acRep
01/02/2011, 22:13
Bende ilk defa böyle bi sorunu senden duyuyorum hemde 3.kez diyorsun..
Bu seferde yaptır başında dur olmadı hep aynı pompadan almaya gayret göster durumu anlatt pompacıya söyle bir daha aynı şeyi yaparsan seni fullerim de :) Yoksa daha çok sıkıntı yaşarsın hocam :)

mm_isik
01/02/2011, 22:20
inşallah halolurda bir daha uğraşmam böyle şeylerle

abulbul08
01/02/2011, 22:36
Geçmiş olsun.

mm_isik
01/02/2011, 22:38
hakaten yokmu böyle bir sıkıntı yaşayan.. eşi dostu komşusu ... internette okuyan gören ?

cpeloo
02/02/2011, 01:57
geçmş olsun, bn böyle bişeyi ilk defa duyuyorum.Hatta ne olduğunu tam sindiremedim.Araçın deposundan kaynaklanan bişeymi,pompadanmı yoksa benzinliklerde sadece bu ikisinden sorumlu olması için maaş bağlanan pompacıdanmı???
Şayet ondansa 2 eliyle bi pompayı doğrultamamış der ,,, ağlanacak halimize,ufak bi tebessüm etmek isterim :)....Tekrar geçmiş olsun kardeşim

samprik
02/02/2011, 02:37
bende ilk defa duyuyorum hiç aklıma bile gelmezdi böyle bişey geçmş olsun

siromar
02/02/2011, 07:01
Ben de ömrümde ilk defa duydum boyle bir arıza gecmiş olsun, bence pompacıdan ziyade fiat'ın sucudur, pompacılar zaten kibarca yerleştirmezler pompacıdan kaynaklansaydı muhakkak başkasının da başına gelirdi bence o parcayla alakalı fabrika cıkısı bi sıkntı vardır.

mm_isik
02/02/2011, 12:54
Banada bu iste fiat in bir eksikliği veya arızası olduğunu düşünüyorum , korkum ise uç noktalarda bir arıza çıkmaz İnşallah. O parçayı değiştirmek isteseler bile bussuru parça sokulecegi kesin :s yardım yardım yardım istiyorum forumda servis ile alakası olan kisilerden özellikle..... HELP

sabanci
02/02/2011, 13:00
ilk defa böyle bir arıza duydum çok geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda halledersiniz...

takres
02/02/2011, 17:41
bencede sorun fiatla alakalı servise gidin ve bastırın bedava yapmaları için...

mm_isik
06/02/2011, 19:27
Arkadaşlar aracım yapıldı sorun tamamiyle pompacı ile alkalı çıktı.. inşallah bundan sonra tekrar etmez.Fiat ı akladık :))

Bu arada biz hiç böyle bir sorun duymamıştık ancak ben servisteyken aynı sorundan dolayı bir linea da servise geldi. aynı sorun ondada olmuş.

Depoya yabancı madde gitmesini önleyen o yeşil parça orada 4 adet tırnak vasıtası ile duruyor arkadaşlar.Fabrika çıkışında tırnaklar herhangi bir zorlanmada parça kırılmasın aşağıya dogru kaysın die tam kararında tutturulmuş.. Benim aracımda daha öncede aynı sorun olduğu için varolan 4 adet tırnak sonuna kadar açılıp yeşil parça yerine oturtuldu.. Artık bundan sonra başıma aynı olay gelirse parçanın aşağıya düşme sebebi o parçanın kırılması olacak arkadaslar. İnşallah ne benim nede diğer punto kullanıcısı arkadaşlarımın başına gelmesin.

Ayrıca sorunumla ilgilenip bana yardımcı olan FIRAT OTO ya ve Serkan beye huzurlarınızda teşekkür ederim..