PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 112 hp dyno sonucu ?

Çağlar
28/04/2007, 16:23
Arkadaşlar gp mi iki üç hafadır performans shopta Barbaros abi öndeliğinde yaptığımız ecu programlama sonucu aldığımız değerleri birde belgeli olarak viva gp ailesine göstermek isterim.

https://img413.imageshack.us/img413/2200/tara0003zi5.jpg (https://imageshack.us)

Barbaros abi gülen yüzün, sıcak dostluğun ve bitmek bilmeyen isteklerimi sabırla yerine getirdiğin için birkez daha teşekkür ederim, ellerine emeğine sağlık abi herşey çok güzel olduuu :ok:

multijet
28/04/2007, 16:28
Çağlar,aracın kullanımındaki farklılaşmalar hakkındaki izlenimlerin neler?

utku952
28/04/2007, 16:41
pek bişey anlayamadım ama galiba arac fabrika verilerinini üzeerinde bi performans vermiş. daha sade bi şekilde teknik rapor u açabilirmisin?

Akincl
28/04/2007, 16:42
Bizim mazotla zaten bu kadar olur.

Bülent A.
28/04/2007, 16:44
Kısacası 90 Ps ve 200 Nm olan tork yazılım programı ile 112 ps e tork ta 251,5 Nm ye yükselmiş

Reddline
28/04/2007, 17:25
vaayyy demek sonuçlandı iyi bir sonuç:) keşke 800Ytl olsa da yaptırsak:)

gokhan_genc
28/04/2007, 17:57
Çok güzel olmuş abi.İnşallah herhangi bir sorun çokmaz.

the_Algn
28/04/2007, 20:02
Aktarım 84.7hp çıkmış..motor 112 hp...ilginç...teşkkürler paylaşıma

Auto engineeR
28/04/2007, 20:06
ewet motor gücü güzel artmış ama tekerlere aktarılırken anormal derecede kayıp yaşanıyor gibi geldi bana???

Mısafır
28/04/2007, 20:11
aracın stadardındada tekerleklerdekı guc normal motor gucunden azdır...

Auto engineeR
28/04/2007, 20:48
aracın stadardındada tekerleklerdekı guc normal motor gucunden azdır...

tabii ki öyle; benim demek istediğim aşırı bi fark war bu test sonuçlarında

performanceshop
28/04/2007, 21:08
115 hp de 22 hp zaten normal aktarma farkı war.. Demek istediğim 115 hp bi araç yere -22 hp verir artı 17 in. jantlarla final drive değerleri de farkeder.
Şu modüllü araçlardan da ölçtürülse de farkı görsek

krsd
28/04/2007, 21:10
0-100,ara hızlanma değerleri nasıl acaba?

BGRAYS
28/04/2007, 21:19
hayırlı olsun caglar abı bı ara ugrucam sana merak ettım ..

SANtO
28/04/2007, 21:23
Çağlar hocam ekstra beygirlerin hayırlı olsun. güle güle hızlan.

Mısafır
28/04/2007, 23:27
hızlanma vıdeosunu ben foruma koymustum arkadaslar ordan kıyaslaya bılırsınız 2mızde de aynı chıp uygulaması var bende en kısa zaamanda dynoya cıkarıcam aracı...

alperylm
28/04/2007, 23:30
ankarada bu işi yapan yer varsa ben gönüllüyüm sadece yer konusunda yardımcı olabilirmisiniz arkadaşlar. çağlar kardeş umarım beklentilerini karşılamıştır

ABNEW
29/04/2007, 00:27
Hayırlı olsun Çağlar, sorunsuzca kullanırsın inşallah...

Mehmet Gazihan
29/04/2007, 03:00
Çağlar hayırlı olsun..
Değerler fena değil..
Alper gel demo yapalım senin arabana..

Misafır
29/04/2007, 07:14
çağların aracı daha 112 den daha fazla basıyordu aslında.
hatta bu veri bile az geldi.
çağlar iki kez hp azaltımı için işlem yaptırdı bunu da bilmenizde yarar görüyorum.
yoksa aracına yapılan ilk chip tuning işleminde elde edilen güç bundan çok daha fazlaydı.

ama yine de kötü değerler değil.
sizin anlayacağınız upsolute kanatlandırdı :D

Mısafır
29/04/2007, 09:13
yıldıray benım bıde +5 ım var bılıyorsun dımı :D

Çağlar
29/04/2007, 09:27
teşekkürler arkadaşlar extra bg ler hakketten kullanımı daha da zevkli hale getiriyor, 3 vitesten sonra inanılmaz bi ivmelenme yaşıyorsunuz alt devierlerde ki hantallık nerdeyse kayoldu....herkeze tavsiye ederim, merak eden varsa işyerim perşembepazarında gelip aracımı görebilirler.....

vadi ile bana yapılan ecu programlama aynı oldu ama her aracta varklı sonuç cıkabiliyor, vadinin dyno sonuçlarını da merakla bekliyorum.

yıldırayın dediği gibi benim gpme 3 farklı ecu yazılım yüklendi, sonuncu uygulamada karar kıldım ve dynoya cıktım veriler ortada,bu güç arttrımı tamamen elimizde bilginize?

not: bu uygulamaya birkere bulaşan asla vazgecemiyor , eski yazılımı asla yüklemek istemeyeceksiniz:)

Mısafır
29/04/2007, 11:30
115 hp cıkarmı dersın caglar ???

Linos
29/04/2007, 14:12
Çağlar hayırlı olsun! Verilerden çok iyi iş çıktığı belli oluyor!.. :ok:

performanceshop
29/04/2007, 14:40
ankarada bu işi yapan yer varsa ben gönüllüyüm sadece yer konusunda yardımcı olabilirmisiniz arkadaşlar. çağlar kardeş umarım beklentilerini karşılamıştır
Ecunuzu soketlerinizden ayırıp bana göndermeniz yeterli...
Ertesi gün tekrar elinizde olucaktır. Yada 8-10 GP toparlanıp ankarada biz hazırız diyceksiniz biz gelicez...

gokhan_genc
29/04/2007, 15:13
Tüketim değerleri nasıl olacak acaba?

alperylm
29/04/2007, 18:22
ben dyno testi nerede yaptırırım die demiştim chip düşünmedim barboros abi powerbox kullanıyorum

tempesty
29/04/2007, 18:29
tüketim artarmı gerçekten bende bu konuyu merak ediyorum ??

Çağlar
29/04/2007, 22:52
115 hp cıkarmı dersın caglar ???

? valla bende merak icerisindeyim vadi? yaptığımız testlerde senin gp benden 15-20 cm onde gidiyoooo :duel:

Mısafır
30/04/2007, 00:13
hafta ıcı cozelım bunu...

Çağlar
30/04/2007, 06:56
hafta ıcı cozelım bunu...

cözelim kardeşim ben bi konuşayımmm saat kaçta kapatıyolar, ona göre program yapalım?

Mısafır
30/04/2007, 08:22
19 gıbı karsıda olabılırım ben ona gore ayarlayalım...
mumkunse 1 takım da 15 jant alayım yanıma orjınal 2 farklı olcum yapalım...

performanceshop
30/04/2007, 08:52
ben dyno testi nerede yaptırırım die demiştim chip düşünmedim barboros abi powerbox kullanıyorum
Genelde bosch car servislerinin war. ankarada Proshop veya bu işlerle uğraşan birkaç kişiye sorarsanız sizi yönlendirirler.
Box un sök tak olması cazip başka mantık olarak hiçbir artısı yok. Geçen astra Cdti geldi müşterimin üzerinde box vardı. IAT ( Intake Aır Temperature ) sensörüne bağlanan araya girilen bişi arkasında da vida war.

Bunu 4 ohm luk zener diodu ile de yapabilirsiniz. Araç emme esnasındaki hava sıcaklığını daha soğuk okuyup daha fazla yakıt alıyor. Başka hiçbir mantıklı açıklaması yok. Dha fazla yakıt yakacağınız garanti. Bana bir çok firma bu tür ürünler için geri döndü ama kesinlikle satmıcam. ve düşünmüyorum da.

Ecu remapping - Chip tuning işlemi kesinlikle çok daha fazla sağlıklı ve daha verimli
2 adet gp miz war şu an 112-115 hp ve üzeri olan.. En iyisi yakıt tüketimini kendilerine soralım...

Kardeşimin 90 Hp 207 hdi ı war +30 hp aldık ve 1 depoda minimum 90 km daha fazla yol yapıyor şehir içi

artı gene çocukluk arkadaşım olan Serkan isimli başka müşterimizin 68 hp lik 206 hdi i +100 km fazla yol yapıyor.

Çağlar
30/04/2007, 09:07
evet Barbaros abi daha depoyu full yapıp bi ölçüm yapmadım :( ama bu hafta depoyu full yapıp kac km yaptığını burda herkezle paylaşıcam:ok:

Mısafır
30/04/2007, 10:16
90 hp dızel aracım ıcın kutu ıcı performans fıltre ıstıyorummmmmmmmmmmm....

Mısafir
30/04/2007, 10:21
Hafta sonu Vadiyle benim 77 lik sütçü beygirine Açık filtre taktık. Aylar sonra ilk kez araba sürdüğümü farkettim. Eski 106 günlerimin hissini verdi araba. Ama benlik bişi diilmiş. Ben arabayı sessiz sakin isterim kardeşim. Camaro sürüyo gibi oldum yollarda. Broooom broom diye gezdik bi 15 dakka. çok zevkliydi ama. Bu işi sesi arttırmadan yapıcak bi zavazingo varsa konuşalım Barbaros.

Mısafır
30/04/2007, 10:27
kutu ıcı performans fıltre... bu ısı cozer ;)

serus
30/04/2007, 10:34

Gimat ın arkasında istanbul yolu üzerinde erciyes işyerlerinin içinde (girişinde liva pastanesi var) erkaya diye bir servis var orada dyno ya sokabilirsin

volkanxxx
30/04/2007, 10:35
teşekkürler arkadaşlar extra bg ler hakketten kullanımı daha da zevkli hale getiriyor, 3 vitesten sonra inanılmaz bi ivmelenme yaşıyorsunuz alt devierlerde ki hantallık nerdeyse kayoldu....herkeze tavsiye ederim, merak eden varsa işyerim perşembepazarında gelip aracımı görebilirler.....

vadi ile bana yapılan ecu programlama aynı oldu ama her aracta varklı sonuç cıkabiliyor, vadinin dyno sonuçlarını da merakla bekliyorum.

yıldırayın dediği gibi benim gpme 3 farklı ecu yazılım yüklendi, sonuncu uygulamada karar kıldım ve dynoya cıktım veriler ortada,bu güç arttrımı tamamen elimizde bilginize?

not: bu uygulamaya birkere bulaşan asla vazgecemiyor , eski yazılımı asla yüklemek istemeyeceksiniz:)
Merak ediyorum diğer yazılımları neden kullanmadığınızı ,aşırı duman,turbo sesi vs.. nedenlerinden dolayımı

Mısafır
30/04/2007, 11:22
Rahatsiz Edici Duman Probleminden Dolayi...

volkanxxx
30/04/2007, 16:53
Aşırı yakıt beslemesi olmuş yazılımda dumanın sebeplerinden biri ,yakıt kısılırsa sorun hallolur fakat güçde aynı orantıda düşer yapılması gerekeni yapmışlar demekki 3.yazılımda tutmuş ayar fakat şunu bilmenizi isterim 110hp üzeri sonuç vermyor 1.3 mj+ da turboyu fazla yoruyor

Misafır
30/04/2007, 17:13
chipli aracı çok hırçın kullanmazsanız normalden az yakıyor buna emin olun.

12 mayısta da benim 75 lik mjt e chip uygulayacak barbaros.
bakalım ben kaç hp alacağım.

yanlız barbaros bu işi hem çok iyi biliyor, hem de çok iyi yapıyor.

şiddetle tavsiye ederim.

performanceshop
30/04/2007, 17:42
Aşırı yakıt beslemesi olmuş yazılımda dumanın sebeplerinden biri ,yakıt kısılırsa sorun hallolur fakat güçde aynı orantıda düşer yapılması gerekeni yapmışlar demekki 3.yazılımda tutmuş ayar fakat şunu bilmenizi isterim 110hp üzeri sonuç vermyor 1.3 mj+ da turboyu fazla yoruyor
3. yazılımda ayar tutmuş die de bişi yok. Çağlar ve Vadi yakın hissettiğim 2 farklı insan olduğu için kendilerini memnun etmem pahasına 3 farklı değerlerde yazılım yaptım. Yukarıdan aşşağıya çok farklı 3 değerlerde idi. Tuttu tutmadı diye bişi yok.
aşırı dediğiniz oran %1 aşırı mı demek oluyor o ?
10 senedir otomotiv içerisindeyim 4-5 senedir de ecu işi ile uğraşıyorum...
Zaten stok dizel araçlarda da duman war sıkıştırdığınız zaman görebilirsiniz.
Partikel filter war diye kısmen azalıyor ama onun da kesebileceği bir kısım war.

% 1 olan oran aşırı demek değildir. Artıı Gp nin üzerindeki turbo daha yukarıları da sorunsuz bir biçimde destekler. Değişken Geometrili turboyu ilk mercedes kullanmaya başladı. Peak ve cont. değerlerinin stabilitesi ve wastegate sıkınıtısının az olması ve uzun ömürlü olması tercih sebebidir ki, nasıl 110 hp üzerinin bu teknoloji harikası olur da desteklemez.ve YORULUR
https://www.km77.com/glosario/t/med/turbo2.jpg

Bu ufak yön bıçakları sayesinde peak ve cont değerleri daha radikal ve sabit kalıyor.
112 hp değer safe ve mükemmel bir değerdir. Çağlar beye saygılar

performanceshop
30/04/2007, 17:48
Hafta sonu Vadiyle benim 77 lik sütçü beygirine Açık filtre taktık. Aylar sonra ilk kez araba sürdüğümü farkettim. Eski 106 günlerimin hissini verdi araba. Ama benlik bişi diilmiş. Ben arabayı sessiz sakin isterim kardeşim. Camaro sürüyo gibi oldum yollarda. Broooom broom diye gezdik bi 15 dakka. çok zevkliydi ama. Bu işi sesi arttırmadan yapıcak bi zavazingo varsa konuşalım Barbaros.

Ecu mapping ile +8-10 hp daha alabiliriz. ( MAX ) Eksozunuz sabit kalırsa avans değerlerini de ona istinaden kabul edebilir değerlerde bırakırız. hızlanmanızda ve vites arası toparlanmanızda gözle görülür değerlede artış hissedebilirsiniz.
Beklerim...

Mısafır
30/04/2007, 19:53
yukarıda yazıdıgım gıbı rahatsız edıcı duman problemı bu asırı duman v.s v.s degıl arabaları yarısa cıkarmıyoruz kı yarısa cıkarsak emınım 150 hp lere dayanır ha omru ne olur bılmem... bız sadece cekısı bıraz daha ıyılestırmek ıstedık ama bukadarınıda beklemıyoduk 6 vıtede bıle ayagımın altında hala gaz olması buyuk keyıf artık eskısınden daha yavas gıdıyorum ;) nede olsa basınca uzayabılecegımı bılmek bana keyıf verıyor...

performanceshop
01/05/2007, 08:19
yukarıda yazıdıgım gıbı rahatsız edıcı duman problemı bu asırı duman v.s v.s degıl arabaları yarısa cıkarmıyoruz kı yarısa cıkarsak emınım 150 hp lere dayanır ha omru ne olur bılmem... bız sadece cekısı bıraz daha ıyılestırmek ıstedık ama bukadarınıda beklemıyoduk 6 vıtede bıle ayagımın altında hala gaz olması buyuk keyıf artık eskısınden daha yavas gıdıyorum ;) nede olsa basınca uzayabılecegımı bılmek bana keyıf verıyor...
Bu çok Doğru... Boost ve yakıt değerlerindeki değişikliği İhtiyacınız olan yerlerde alabilmek kadar hoş bişi yok. Bu şekilde kullanırsanız hakkikaten ekonomiye siz bile şaşıcaksınız.
Kendi Combo muz 1 depo ile 600 km yaparken 850 km lere çıkıyo bu aralar. yazılıma arabanın mekaniği, turbosu zamanla alıştığından uzun vadede çok daha güçlü ve verimli bir otomobil beklemeniz gerekiyor :D :ok:

Mısafir
01/05/2007, 09:12
Ecu mapping ile +8-10 hp daha alabiliriz. ( MAX ) Eksozunuz sabit kalırsa avans değerlerini de ona istinaden kabul edebilir değerlerde bırakırız. hızlanmanızda ve vites arası toparlanmanızda gözle görülür değerlede artış hissedebilirsiniz.
Beklerim...

Bi ara konuşalım Barbaros. Senin dükkana da gelemedim hiç. Bİ gün çocuklarla gelirim. Sesi arttırmadan n'apabiliceğimize bakarız. Eyvallah

Mısafır
01/05/2007, 09:24
sana bi test yazılımı yapalım ama sonra mecburen alman gerekecek :D

ayhan_guler
06/05/2007, 21:58
Merhaba Barbaros ve Caglar,
Benim öğrenmek istediğim bir iki soru olacak yanıtlarınızı merakla bekliyorum:

Elde edilen performans motor üzerinde negatif etki yaratıyor mu? Tamam uçuk kaçık tuning işlemleri silindirleri eritebilecek kadar felaket sonuçlar verebiliyor. Bizdeki tuning düzeyi o kadar yüksek değil dolayısı ile böyle bir beklentim yok ama motor ömrü üzerinde muhakkak bir negatif etkisi olmalı %5 ya da %10 ise sorun değil daha fazla ise tereddütlerim olacaktır.

Benim en büyük şikayetim düşük devirlerdeki hantallık (1900 devir altı felaket) ve 2000 devir üstü dahi olsa gaza hemen reaksiyon verememesi bir turbo boşluğu hissediliyor. Oysaki ford tdci'lar 2000 devir üstünde her zaman emre nazır bir performans veriyorlar. Sizin Tuning bu turbo boşluğuna ya da düşük devir hantallığına ne derece yanıt veriyor.

Siyah eksoz atmada bir artış oluyor mu?

Testteki kayıplar gerçekten bayağı çok geldi. Testi neden 5. viteste yapıldı. 6. vites olsaydı sanki daha düşük kayıp değerleri görürdük (aynı hızlarda)

Tuning işlemi araba bilgisayarının göstermiş olduğu ortalama ya da anlık yakıt tüketimi değerlerine dolaylı ya da dolaysız müdahale ediyor mu? Malumunuz motora konan parçalar ile yapılan tuning işlemleri beyni kandırdığı için bilgisayarda gösterilen anlık ya da ortalama yakıt tüketim değerleri tamamen manasız bir hal alıyor. Chip ile yapılan tuningte de böyle bir sorun var mı?

Yanıtlarınız için şimdiden çok çok teşekkürler.

Mısafır
07/05/2007, 11:35
gostergedekı degerler bıre bır tutuyor bır sorun yok .. %delık sapmalar dısında.. dıgerlerıne barbaros teknık olarak acıklama yapacaktır ama chıpden oncede aracı performaslı kullanınca turbo boslugu hıssedılmıyordu
gercı sımdı 6. vıtesde bıle aracın gaz tepkısı cok guzel...

apars
19/09/2007, 23:42
Genelde bosch car servislerinin war. ankarada Proshop veya bu işlerle uğraşan birkaç kişiye sorarsanız sizi yönlendirirler.
Box un sök tak olması cazip başka mantık olarak hiçbir artısı yok. Geçen astra Cdti geldi müşterimin üzerinde box vardı. IAT ( Intake Aır Temperature ) sensörüne bağlanan araya girilen bişi arkasında da vida war.

Bunu 4 ohm luk zener diodu ile de yapabilirsiniz. Araç emme esnasındaki hava sıcaklığını daha soğuk okuyup daha fazla yakıt alıyor. Başka hiçbir mantıklı açıklaması yok. Dha fazla yakıt yakacağınız garanti. Bana bir çok firma bu tür ürünler için geri döndü ama kesinlikle satmıcam. ve düşünmüyorum da.

Ecu remapping - Chip tuning işlemi kesinlikle çok daha fazla sağlıklı ve daha verimli
2 adet gp miz war şu an 112-115 hp ve üzeri olan.. En iyisi yakıt tüketimini kendilerine soralım...

Kardeşimin 90 Hp 207 hdi ı war +30 hp aldık ve 1 depoda minimum 90 km daha fazla yol yapıyor şehir içi

artı gene çocukluk arkadaşım olan Serkan isimli başka müşterimizin 68 hp lik 206 hdi i +100 km fazla yol yapıyor.

Hocam yani ne olur? bizim 90hp'ler maximum kaç hp olur? yakıt azalır mı diyorsun?

brvhgt
19/09/2007, 23:48
:punk0000:konu hortlamış

misafir3
20/09/2007, 08:03
:agiskavgasi:bencede hortlamıs ben bıle varlıgından habersızdım yahu..:agiskavgasi: