PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City arızası acil

uLTRa GP
31/01/2011, 20:19
Arkadaşlar şimdi bununla ilgili konuları okumaya çalıştım şimdi yeni konuya gerek yok diyeceksiniz ama zamanım yok arızayı bugün verdi araba direksiyon kilitlendi servise gittim arabamın garantisi bittiği için tofaşa fax çekeceklerini ve karşılayıp karşılamayacağını yarın bildireceklerini söylediler yoksa 2000 tl biz ödeyecekmişiz kronik problem bu herkesin başına gelmiştir herhalde ne yaptınız acaba okudum ama çok fazla konu olduğu için sonuça ulaşamadım pek aydınlanamadım.Bu yüzden başına bu olay gelipte tofaşla muhattap olanlar ne yaptı acaba?Büyük bir ihtimal yarısını karşılayacaklar ne yapmalıyım.arabam 2006 model 1.3 multijet 90 hp 43000 de.TEŞEKKÜRLER

ibrahim06
31/01/2011, 20:48
Yetkili serviste bakım yaptıracağınızı söyleyin. İyi niyet garantisinden değişir. Servisiniz yok mok derse istanbul adapazarı size yakın ordaki yetkili servislerle görüşün durumu. Ama tahminim ücretsiz değiştirirler. Israrcı olun servis farklı niyette olabilr. Böyle bir sürü vakanın yaşandığını bir çokkez iyi niyet garantisinden değiştiğini anlatın.

takres
31/01/2011, 20:55
müşteri hizmetlerini arayın ve ücretsiz değiştirilenler olduğunu söyleyin...

Delidavsan
01/02/2011, 00:12
Ben sizin yerinizde olsam ne yapardım biliyor musunuz?
Servisten arızaya dair bir belge alır peşinden de eğer FIAT bu arızayı ücretsiz gidermeye yanaşmazsa bir domain ve bir hosting alırdım. Mesela fiatalmaaldirma.com . Başımdan geçenleri bir bir yazardım ve internette benzer problemlerin hepsini bulur siteye hikayeleri ile birlikte link olarak verirdim. Üstüne aracın sıfır alındığında dahi içinden gelen gıcırtıları vs. de yazardım. Google optimizasyonu da yapıp FIAT arandığında üstte çıkmayı da sağlar ve rezil ederdim firmayı.

Bir Punto kullanıcısıyım ve hatta 2. kez sıfır Punto alıyorum ama içimde her daim bir kuşku var acaba bu arızayı ben de yaşayacak mıyım diye. Yaşamadığım halde bir site yapıp bu arızayı kronik arıza listesine aldırana kadar uğraşmak istiyorum FIAT ile fakat başıma gelmediği için hem etik olmayacağı hem de yasal sorunlar doğurabileceğinden korkuyorum. Kim ne derse desin kronik bir arıza olduğu ve çoğu kişinin başına geldiği malum bu arızayı hala bu firmanın halletmemiş olması ya da suçlu oldukları halde müşteriye değer verip bunu kesin olarak ücretsiz tamir kapsamına almamaları büyük ayıp. Dişini geçirenin ücretsiz yardımdan faydalanıyor olması ya da servislerin keyfi şekilde yardımcı olması bile büyük utanç.

Türk söylemez söylenir diye bir söz var. Ben de dahil hiç birimiz birşey yapmıyoruz ve sorunu hallolanın da sesi kesiliyor. Halbuki birleşip birşeyler yapabilsek hem bu sorun hallolmuş olur hem de bu başlıklardan kurtuluruz artık. Şu forumda dahi 10 - 15 başlık açan insan var ve eminim dışarıda dahi bir sürü kullanıcı var bu sorunu yaşayan. Toplanıp bir site açsak ve isim isim delillerle siteyi yapsak eminim 1 ay geçmeden FIAT bu soruna el atacaktır.

gokhanenli
01/02/2011, 00:38
kardesım ılk once gecmıs olsun dıyorum
bu arazı kronık butun punto kullanıcıların basına gelıyor
aynı sorun 1 ay once benım basıma geldı
servıse gıttıgımde 2000tl maasraf cıkardılar. bende bunun uzerıne arastırma yapıp belgeler toparladım ve fıat musterı hızmetlerıne yazı yazarak tum bılgılerıde belırtım fakat ucretsız degısım yapmadılar...
sadece ıyı nıyet olarak 2000 tl masrafın %40 nı karsılaysılayacagını soyledıler. kalan %60 kısmınıda benden talep ettıler..
bende ucretsız degısım ıcın ugrasıyorum ama ne arayan var ne soran musterı hızmetlerınden....

Kronokrator
01/02/2011, 00:40
......

ZAK1980
01/02/2011, 00:44
Volkan fıkır guzelde cok tefarruatlı ugrasmak lazım ugrasan kısının ısı bılmesı lazım.
2006 dan bu gune kadar bu sorun herkesın korkulu ruyası oldu olmayada devam edıyor.Artık kesın bır cozum bulmak lazım forumda yönetim tarafından bır bolum olusturursa yada bır dosya paylasımı yapabılecegımız bır klasor acılarak herkesın paylasımına acık olan ,2006 dan bugune kadar garantısız veya garantısı bıtmıs fakat ucretsız olarak yaptıran arkadasların varsa ellerınde dılekce,belge,dokuman,fatura,ücretsiz yapıldıgına daır belge ,yazı gıbı yasal dayanagı olan belgelerı bu klasorde toplansa fıat sıkıntı cıkardıgındada alın kardesım bu sorun fabrıkasyon hatası bak oncekı garantısı bıtmıs aracları ıyı nıyet kapsamı adı altında yapmıssınız benımkınıde yapacaksınız buda sıze alın belge dıyebılecegımız ve artık gp' su olan arkadasların korkmadan ne yapacam edecem kaygısı yasamadan ucretsız yaptırabılecegı bır dayanagı olsa sonucta bugun benım yarın senın basına gelebılır

WiSTaRiA
01/02/2011, 00:48
Çok geçmiş olsun.... Sizin yapacağınız fiat müşteri hizmetlerini sıkıştırmanız... Puntolarımızda garantisi biten araçlara bile city ile ilgili parça değişimleri sağlanıyor... 2nci olsa bile... Tecrübeyle sabittir...

ZAK1980
01/02/2011, 00:57
kardesım ılk once gecmıs olsun dıyorum
bu arazı kronık butun punto kullanıcıların basına gelıyor
aynı sorun 1 ay once benım basıma geldı
servıse gıttıgımde 2000tl maasraf cıkardılar. bende bunun uzerıne arastırma yapıp belgeler toparladım ve fıat musterı hızmetlerıne yazı yazarak tum bılgılerıde belırtım fakat ucretsız degısım yapmadılar...
sadece ıyı nıyet olarak 2000 tl masrafın %40 nı karsılaysılayacagını soyledıler. kalan %60 kısmınıda benden talep ettıler..
bende ucretsız degısım ıcın ugrasıyorum ama ne arayan var ne soran musterı hızmetlerınden....
Arkadasım elindeki belgeler ile forumdanda sahıt olacak arkadaslar ıle ilçe hakem heyetıne ,sanayıi bakanlıgı tuketıcı hak.masasına,tuketıcı derneklerıne bas vur sonucta bu bızım sucumuz degıl 2000 tlde az bı rakamda degıl 1 tl bıle vermemız yanlıs fabrıkasyon hattasını bızmı cekecegız musterı hızm haber beklersek cok beklerız yasal yollardan musteı hızm baskı yapmak lazım

ZAK1980
01/02/2011, 01:29
Şikayetvar.com a bakınıyorum yazılanların cogu cıty arızası 2011 model sıfırlarda dahı var fıattan bır donus olmamıs buyuk cogunluguna su adresten yardım ıstemekte fayda olabılır
LİNK:
tketici haklar,hukuk, dava amak, sikayet,tketici mahkemesi, tketici kanunu, kredi kartlar, tketici kredisi, devre tatil, devre mlk, otomobil ikayeti (https://www.ttkd.org.tr/)
LİNK:
bayagı aracı mahkemeye verıp kazanmışlar

samoslu
01/02/2011, 08:28
ŞikayetVar / Şikayet Oku / FIAT Bir Anda Direksiyon Kilitlendi! (https://www.sikayetvar.com/sikayet/no/731962/g/FIAT+Bir+Anda+Direksiyon+Kilitlendi)!

Buyrun arkadaşlar 130 ile giderken kitlenmiş. FİAT SEN BİZİ ENAYİ Mİ ZANNEDİYORSUN!!!?

uLTRa GP
01/02/2011, 09:00
çok teşekkürler başına bu olay gelipte ücretsiz halledenler bana yardımcı olabilirmi çünkü daha hiç uğraşmadım tofaşla biraz dişli çıkanlara ücretsiz yaptırıyormuş.

Delidavsan
01/02/2011, 09:10
Volkan fıkır guzelde cok tefarruatlı ugrasmak lazım ugrasan kısının ısı bılmesı lazım.
2006 dan bu gune kadar bu sorun herkesın korkulu ruyası oldu olmayada devam edıyor.Artık kesın bır cozum bulmak lazım forumda yönetim tarafından bır bolum olusturursa yada bır dosya paylasımı yapabılecegımız bır klasor acılarak herkesın paylasımına acık olan ,2006 dan bugune kadar garantısız veya garantısı bıtmıs fakat ucretsız olarak yaptıran arkadasların varsa ellerınde dılekce,belge,dokuman,fatura,ücretsiz yapıldıgına daır belge ,yazı gıbı yasal dayanagı olan belgelerı bu klasorde toplansa fıat sıkıntı cıkardıgındada alın kardesım bu sorun fabrıkasyon hatası bak oncekı garantısı bıtmıs aracları ıyı nıyet kapsamı adı altında yapmıssınız benımkınıde yapacaksınız buda sıze alın belge dıyebılecegımız ve artık gp' su olan arkadasların korkmadan ne yapacam edecem kaygısı yasamadan ucretsız yaptırabılecegı bır dayanagı olsa sonucta bugun benım yarın senın basına gelebılır

Zeynel uğraşmak zor değil. Sonuçta php ya da asp bir site değil yapılacak olan. 3 frame, 2 sayfalık bir web sayfası yeter de artar bile. Çok fazla bilgim yok ama ben bile hazırlayıp upload edebilirim siteyi. Tek ihtiyacım olan domain ve hosting. Yasal problemler çıkmaması için hosting yurt dışında olsa yeter. Site bittikten sonra FIAT'ın tüm bayilerine, genel merkezine, müşteri hizmetlerine vs. sitenin adresi ve içeriği mail atılarak başlanabilir protestoya. Alelacele sizinle görüşeceklerine eminim. Spam işinden pek hazetmesem de bir mail listesi yapılıp spamla web sitesinin dağılımı yapılabilir. Herkes listesindeki arkadaşlarına gönderse zaten mail fw'lama konusunda meraklı bir millet olduğumuzdan inanıyorum bir kaç günde milyon kişiye ulaşır mail listesi. Bu ve bunun gibi bir çok şey yapılıp FIAT'ı bezdirebiliriz. Hatta en vurucusu da sanırım siteyi hem ingilizce hem Türkçe içerikle yapmak olurdu. Düşünsenize, FIAT Italya dahil mail atıp siteyi yayınladığınızı hem Türkçe hem İngilizce içerikle.

Bunun dışında 1 - 2 günlük araştırmayla internetteki bütün şikayetler bulunup siteye eklenebilir vs. vs. Fakat asıl sorun bunlar değil asıl sorun arızası varken günlerce burada ortalığı yakıp yıkan arkadaşlardan bugün yardım isteseniz, ellerindeki evrakları paylaşmasını isteseniz hiç biri yanaşmazlar ve emin olun bir çoğu yardımcı olmazlar. O yüzden bu arızanın kronik listesine alınma şansı sıfır. Bireysel hareketlerle çözülebilecek bir durum değil ve sırf bu yüzden "bu başlıklar sıktı artık". Başlığı açan arkadaşı tenzih ederim ama bu arızayı yaşayıp yaşamayan herkes sadece başına geldiğinde birşeyler yapmaya kalkıyor ve arızası giderildiğinde bildiğiniz "susturuluyor".

Sitedeki kimse konunun duyulmasını istemiyor çünkü araçlarının fiyatı düşüyor. "Aman bu konuyu dillendirmeyin, abartılacak birşey değil" diyen bir kaç kişiye denk geldim. Sebep de çok manidar. Araçlarının değerinin düşmesi. Evet city motoru arıza yaptığında araca halen müdahale edebiliyorsunuz evet direksiyon kilitlenmiyor sadece elektro-servo motorlar devreden çıkıyor ve evet sadece direksiyon sertleşiyor. Fakat böyle bir riskin olması bile cana kastten başka birşey değil. Sonuçta ortada bir risk var. 120 ile giderken servo motorun devre dışı kalmayacağını kimse garanti edemiyor ya da kimse o anda sürücünün panik yapmayacağını, kaza yapmayacağını garanti etmiyor ama "önemli bir sorun değil, sadece direksiyon ağırlaşıyor" diyebiliyorlar gönül rahatlığıyla. Aracımın değerinin düşmesi canımdan daha önemli değil benim. Kaldı ki bu firma yıllardır bu sorunu çözmeyecek kadar şımardıysa sebebi kimsenin üzerine gitmeyişinden başka birşey değil.

PLaTiNuN
01/02/2011, 09:34
City mağdurlarına emsal olur umarım... (https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/16284-city-magdurlarina-emsal-olur-umarim.html)

Burayıda bir okumanızı tavsiye ederim.

uLTRa GP
01/02/2011, 10:41
Arkadaşlar herşey için sağolun ereğli keleşsanada teşekkürler hiç bir şey demeden ücretsiz hallettiler :D

ZAK1980
01/02/2011, 12:51
Arkadaşlar herşey için sağolun ereğli keleşsanada teşekkürler hiç bir şey demeden ücretsiz hallettiler :D
Dogancan para vermemen sevındırıcı gunah yazık o paraya onun yerıne deponu dordurursun.
Servısten cıty motor yapıldıgına daır aldıgın yazı,fatura yı scan edıp bırada paylasırmısın lutfen emsal olması acısından dıger arkadaslara

samoslu
01/02/2011, 13:25
Dogancan para vermemen sevındırıcı gunah yazık o paraya onun yerıne deponu dordurursun.
Servısten cıty motor yapıldıgına daır aldıgın yazı,fatura yı scan edıp bırada paylasırmısın lutfen emsal olması acısından dıger arkadaslara

Güzel bir düşünce. Katlıyorum. Benimde kilitlendi ve ilk denemede Fiat'tan ses seda yok. Tekrar şikayet bildireceğim tabi ama biraz beklicem.

ahurkan
01/02/2011, 16:23
Benimki de sorunluydu..Servis bugün haletti..Erzincan (hiskar) fiat servisinie teşekkürler..Kronik sorunmuş..Garantiden halettiler..Servis tüm ücreti karşılıyor arkadaşlar..

uLTRa GP
01/02/2011, 17:07
parça gelmedi gelince takacaklar o zaman faturayı koyarım buraya

piankhy
01/02/2011, 17:19
Benim de city motoru değişmişti. Ancak sizinki gibi kilitlenme olmadı direksiyonda. Sadece çok fazla şekilde sola çekiyordu araba. FIAT'ın söylediğine göre sola dönüşlerden sonra direksiyon kendi kendini toparlayamıyor ve sürekli sola çekiyordu. Benim aracın 40 bin bakımında garanti sona ermişti. O zaman arızayı fark ettiler ve 2500 TL fiyat çıkardılar. Ancak benim şöyle bir avantajım olmuştu. Her periyodik bakımda direksiyonda birşey var bakın dememe rağmen bir problem yok denilerek cevap almıştım. Bu taleplerim de kayıtlarda yer alıyordu. Bana tam garantinin sonunda böyle bir arıza var denildiğinde, arızanın daha büyüğünü ben çıkardım. 3 defa problem var dediğim şeye problem yok dediniz, para almak için garantinin bitmesini mi beklediniz diye epey bir çıkıştım. Ardından İstanbul'da Taşdelen'deki servis (şimdi adını hatırlayamadım) toplam tutarın %30'unu falan indirim yapabileceklerini söylemişlerdi. Ben de kendilerine 5 kuruş para vermeyeceğimi ve aracı tamir etmeleri gerektiğini çünkü defalarca garanti kapsamında direksiyonda sorun olduğunu söylediğimi ve kayıtlarıma bakmalarını istedim. Oradan bir sonuç alamadık. Ancak ben FIAT müşteri hizmetleri ile konuştum ve kendilerini mahkemeye vereceğimi, arızalı parçayı yapmak için kötü niyetle garantinin bitmesini beklediklerini ifade ettim. 2 gün sonra Taşdelen'deki servisten aradılar ve ücretsiz olarak değişim yapacaklarını söylediler ve değiştirdiler.

rodopian16
01/02/2011, 18:03
en güzeli şahine binmek elektronik bişey oldumu arabada kesin bir problem çıkıyor...

ZAK1980
01/02/2011, 19:52
Benimki de sorunluydu..Servis bugün haletti..Erzincan (hiskar) fiat servisinie teşekkürler..Kronik sorunmuş..Garantiden halettiler..Servis tüm ücreti karşılıyor arkadaşlar..

PuNTo
01/02/2011, 20:31
ŞikayetVar / Şikayet Oku / FIAT Bir Anda Direksiyon Kilitlendi! (https://www.sikayetvar.com/sikayet/no/731962/g/FIAT+Bir+Anda+Direksiyon+Kilitlendi)!

Buyrun arkadaşlar 130 ile giderken kitlenmiş. FİAT SEN BİZİ ENAYİ Mİ ZANNEDİYORSUN!!!?

merhaba,

yukarıdaki şikayeti yapan kişi benim iş arkadaşımdır ve yazdığı olay gerçektir yaklaşık 15 gün önce arabayı sattı

uLTRa GP
02/02/2011, 09:42
ben servisten bir şey öğrendim daha takmadılar ama gelmesini bekliyorum ama sorup soruşturdum neden hiç sorunsuz halloldu diye zaten tofaş 2006 ları geri çağırmış ve geri çağırılmayıp geri gidenleride ücretsiz değişmiş bu 2006 ve 2007 lerde geçerliymiş.

juke
03/02/2011, 22:25
benim aracın elektrikli direksiyon motorunda arıza vardı bursadaki servisde değiştirelim fiat karşılıor dediler zamanım yok demiştim antalyada yaptırırım demiştim antalyaya geldim sistemden bakalım dediler onaylanması için iki gün sonra aradılar onaylanmadı dediler müşteri hizmetlerini arayın dediler bende aradım aracım 300,000 km deymiş km si geri alınmış felan fıstık taş koymaya çalıştılar biraz sıkıştırınca randevu verdiler götürdüm gecenlerde bedava değiştirttim ve bildiğim kadarı ile önden kazalı olmayan araçların hepsine bu imkanı sağlıyorlar (kazadan dolayı elektrikli direksiyon hasar görmemiş olması gerekiyormuş) bence sende ara müşteri hizmetlerini yardımcı olacaklardır alçak sesle konuşma ama :))

cnykrdnz
22/05/2011, 01:13
insaf ya zeynel elli kere şu faturayı scan edin demiş bi kişi bile sallamamış işleri halloluncaya kadar insanlar yazmadıklarını bırakmıyor burda ama başkalarına yardımları dokunacağı zaman kimse ortada olmuyor. Bi çok konu başlığı altında city motorumu ücretsiz değiştirttim ben şöyle dişli müşteriyim ben böyle tuttuğumu kopararım tarzında yazı var fakat bir tane bile emsal evrak belge herhangi bir döküm yok ayıp.

Du Hast
22/05/2011, 01:42
insaf ya zeynel elli kere şu faturayı scan edin demiş bi kişi bile sallamamış işleri halloluncaya kadar insanlar yazmadıklarını bırakmıyor burda ama başkalarına yardımları dokunacağı zaman kimse ortada olmuyor. Bi çok konu başlığı altında city motorumu ücretsiz değiştirttim ben şöyle dişli müşteriyim ben böyle tuttuğumu kopararım tarzında yazı var fakat bir tane bile emsal evrak belge herhangi bir döküm yok ayıp.
boşver hocam. ısrarlayınca ücretsiz değişim almayan görmedim şimdiye kadar ben :)

pars09
26/05/2011, 23:35
Arkadaşlar benim de2004 puntom var. Aynı sorunu 3 yıldır yaşıyorum sürerken herhangi sorun olmuyor diye bi de servistekiler bu kronik bi şey olmaz dediler diye kulak arkası ettim. Ama artık iyice endişelenmeye başladım. 2004 model olup ta bedava değiştirdim diyen arkadaşlar var. Lütfen faturayı taratıp koyar mısınız.

chichko
27/05/2011, 13:21
arkadaşım herhangi bir fatura vermiyorlar.herseferinde yazıyorum bilgi vermekten bende sıkıldım. ilk önce fiatla irtibata geçtim ücretsiz yaptıramayız dediler.%80 benim %20 sini kendilerinin ödeyeceklerini söylediler.yetkili serviste bursa banoto parçayı degiştirdiler ben ücreti ödedim 1473.30 tl ve fiat a iadeli mektup gönderdim ücretin tamamını ödemelerini istedim olmaz dediler ve mektubuma cevap yazmadılar bende kaymakamlıkta bulunan tüketici hakem heyetine maddi zararımın ödenmesi için baş vurdum daha sonra fiat aradı ve hesap numarası istedi ve paramı hesbıma yatırdı.aracım 2004 ve garantisi yok direksiyon mili degişti.

chichko
27/05/2011, 13:23
arkadaşım herhangi bir fatura vermiyorlar.herseferinde yazıyorum bilgi vermekten bende sıkıldım. ilk önce fiatla irtibata geçtim ücretsiz yaptıramayız dediler.%80 benim %20 sini kendilerinin ödeyeceklerini söylediler.yetkili serviste bursa banoto parçayı degiştirdiler ben ücreti ödedim 1473.30 tl ve fiat a iadeli mektup gönderdim ücretin tamamını ödemelerini istedim olmaz dediler ve mektubuma cevap yazmadılar bende kaymakamlıkta bulunan tüketici hakem heyetine maddi zararımın ödenmesi için baş vurdum daha sonra fiat aradı ve hesap numarası istedi ve paramı hesbıma yatırdı.aracım 2004 ve garantisi yok direksiyon mili degişti.[/QUOTE]

pars09
30/05/2011, 12:59
teşekkür ederim hocam bu yaz ben de uğraşacam artık. yolda giderken kilitlendi dienler var beni endişelendirdiler. yardımınız için teşekkürler.

muhammedçelik
30/05/2011, 13:32
Arkadaşlar benim de2004 puntom var. Aynı sorunu 3 yıldır yaşıyorum sürerken herhangi sorun olmuyor diye bi de servistekiler bu kronik bi şey olmaz dediler diye kulak arkası ettim. Ama artık iyice endişelenmeye başladım. 2004 model olup ta bedava değiştirdim diyen arkadaşlar var. Lütfen faturayı taratıp koyar mısınız.

Kardeş Aynı kasa puntodan bende de vardı 170bin km de sattım kullandığım süre boyunca 3-4 defa yolda giderken direksiyon sertleşmesi yaşadım kitlenmeden ziyade direksiyon çok sertleşiyordu ve ekranda kırmızı direksiyon uyarı lambası yanıyordu hemen uygun biryere çekip söndürüp tekrar çalıştırıyordum düzeliyordu amcama sattım araçta hala bir sorun yok.

tensinorone
31/05/2011, 15:22
mrb.
benim aracım 2011 evo aracı aldıktan sonra bu city moduyla ilgili arızaları duydum ve tırstım yeni araçlarda da rastlanıyor mu yoksa problem giderildi mi teşekürler

tayfux
31/05/2011, 15:30
mrb.
benim aracım 2011 evo aracı aldıktan sonra bu city moduyla ilgili arızaları duydum ve tırstım yeni araçlarda da rastlanıyor mu yoksa problem giderildi mi teşekürler
hocam sende rastlansa bile sıkıntı değil garantili araban nasıl olsa..

MURAT34
31/05/2011, 17:42
Yok yok değiştirdiler benimde balıkesirde ücretsiz ugrastım ama oldu :)

pars09
07/06/2011, 22:35
[QUOTE=muhammedçelik;528081]Kardeş Aynı kasa puntodan bende de vardı 170bin km de sattım kullandığım süre boyunca 3-4 defa yolda giderken direksiyon sertleşmesi yaşadım kitlenmeden ziyade direksiyon çok sertleşiyordu ve ekranda kırmızı direksiyon uyarı lambası yanıyordu hemen uygun biryere çekip söndürüp tekrar çalıştırıyordum düzeliyordu amcama sattım araçta hala bir sorun yok.[/QU
Hocam teşekkür ederim. Aslında ben arabadan çok memnunum. Rampada falan çok iyi. işte forumda yorumları okudukça endişelendim iyice.

mylifepunto_
08/06/2011, 10:10
Ben sizin yerinizde olsam ne yapardım biliyor musunuz?
Servisten arızaya dair bir belge alır peşinden de eğer FIAT bu arızayı ücretsiz gidermeye yanaşmazsa bir domain ve bir hosting alırdım. Mesela fiatalmaaldirma.com . Başımdan geçenleri bir bir yazardım ve internette benzer problemlerin hepsini bulur siteye hikayeleri ile birlikte link olarak verirdim. Üstüne aracın sıfır alındığında dahi içinden gelen gıcırtıları vs. de yazardım. Google optimizasyonu da yapıp FIAT arandığında üstte çıkmayı da sağlar ve rezil ederdim firmayı.

Bir Punto kullanıcısıyım ve hatta 2. kez sıfır Punto alıyorum ama içimde her daim bir kuşku var acaba bu arızayı ben de yaşayacak mıyım diye. Yaşamadığım halde bir site yapıp bu arızayı kronik arıza listesine aldırana kadar uğraşmak istiyorum FIAT ile fakat başıma gelmediği için hem etik olmayacağı hem de yasal sorunlar doğurabileceğinden korkuyorum. Kim ne derse desin kronik bir arıza olduğu ve çoğu kişinin başına geldiği malum bu arızayı hala bu firmanın halletmemiş olması ya da suçlu oldukları halde müşteriye değer verip bunu kesin olarak ücretsiz tamir kapsamına almamaları büyük ayıp. Dişini geçirenin ücretsiz yardımdan faydalanıyor olması ya da servislerin keyfi şekilde yardımcı olması bile büyük utanç.

Türk söylemez söylenir diye bir söz var. Ben de dahil hiç birimiz birşey yapmıyoruz ve sorunu hallolanın da sesi kesiliyor. Halbuki birleşip birşeyler yapabilsek hem bu sorun hallolmuş olur hem de bu başlıklardan kurtuluruz artık. Şu forumda dahi 10 - 15 başlık açan insan var ve eminim dışarıda dahi bir sürü kullanıcı var bu sorunu yaşayan. Toplanıp bir site açsak ve isim isim delillerle siteyi yapsak eminim 1 ay geçmeden FIAT bu soruna el atacaktır.

çok haklısın. web tasarımcısıyım. bu konuya ilişkin yardımcı olabilirim hatta ;)