PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Allttan gelen tak tak sesi :(

zicix
29/01/2011, 23:13
Öncelikle herkese selamlar,forumunuz müthiş olmus bugüne kadar hep okuyarak takipteydim.Bugün ise size bir işim düştü arkadaşlar şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Sorunum bugün eniştemin doblosu arıza yapmıs yolda kalmıs bendede 1.3 mj gp var onu çektim halat bağladık alt tarafa ve diğer tarafa bu sayede sorunsuz şekilde çekebildik.Çekme işlemi bittikten sonra benim arabamın alt tarafından bir ses gelmeye başladı ilk başta baya sesli şekilde tak tak diye bişey vuruyodu sağa çekip baktım alt tarafında hiç bi anormallik yoktu sonrasında ses yavaş yavaş azaldı fakat tamamiyle gitmedi şimdi araç 40 yapana kadar hiç bişey yok 60 kadar bu sesi duyuyorum hızlanınca da ses çok azalıyor hatta gidiyor 40-60 arası hızda net şekilde bi ses var.Egzozcu bi ustamız var onun yanına uğradım arabanın altına baktık yandaki ustada geldi kritik yerlerine baktı fakat tehlike arz edecek bişey olmadığını söylediler.Ancak ses beni rahatsız ediyor böyle bişey yokken olması gerçekten sinirlerimi bozdu.

Sabırla okuduğunuz için tşkler.Yorumlarınızı bekliyorum...

Saygılar

GP COSKUN
30/01/2011, 00:31
aracı çekerken zorladıysan şanzuman kulağına hasar vermiş olabilirsin
kulaklara bir baktır istersen

Du Hast
30/01/2011, 00:54
*halatı puntonun neresine bağladığınız dobloyu çekerken

zicix
30/01/2011, 00:58
Arka 2 lastik arasındaki demir var oraya bağladık

Du Hast
30/01/2011, 01:00
Arka 2 lastik arasındaki demir var oraya bağladık
büyük hata etmişsiniz
arka aks eğilmiş olabilir malesef

servise ya da işi bilen ustaya gidip arka aksı hemen kontrol ettirin

araba çekecekseniz kesinlikle aksa, diferansiyele halatı bağlayıp çekmeyin.

zicix
30/01/2011, 01:04
büyük hata etmişsiniz
arka aks eğilmiş olabilir malesef

servise ya da işi bilen ustaya gidip arka aksı hemen kontrol ettirin

araba çekecekseniz kesinlikle aksa, diferansiyele halatı bağlayıp çekmeyin.

Pazartesi ilk işim aracı götürmek olacak.

Yanlız araçta giderken ses sanki önden geliyo ayağımın altında hissediyorum zaman zaman.

Servise götürürsem fiyat tahminen ne çıkarırlar?

ZAK1980
30/01/2011, 01:17
İzmirde var arkadasım o halleder servistende uygun bir ücrete

Du Hast
30/01/2011, 01:17
Pazartesi ilk işim aracı götürmek olacak.

Yanlız araçta giderken ses sanki önden geliyo ayağımın altında hissediyorum zaman zaman.

Servise götürürsem fiyat tahminen ne çıkarırlar?
Gp çoşkununda dediği gibi şanjuman kulağıda olabilir bakılacak yerler zaten aks ve kulaklar olur.

fiyat hakkında birşey diyemeyeceğim

zicix
30/01/2011, 20:47
İzmirde var arkadasım o halleder servistende uygun bir ücrete

Bugün otoya götürdüm aracı A'dan Z'ye inceledi saolsun sağ ön lastikte kocaman bir vida bulduk onun haricinde aracın eksiklerini buldu ve tamamladı işçiliği ve ustalığı gerçekten harika bundan sonraki tek adresim onun yanıdır...

Ziyaretci046
30/01/2011, 22:42
Bugün otoya götürdüm aracı A'dan Z'ye inceledi saolsun sağ ön lastikte kocaman bir vida bulduk onun haricinde aracın eksiklerini buldu ve tamamladı işçiliği ve ustalığı gerçekten harika bundan sonraki tek adresim onun yanıdır...

begenmene sevindim abi kazasız belasız kullan mango turuncuyla uğraşmak bana keyif verdi diğer eksiklerini de yapalım tam olucak:chef: