PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Renault Latitude

mye 22
29/01/2011, 13:28
arkadaşlar şubat ayında türkiyede olacak ve renaultun ilk seden büyük aracı olacak ve cok keyifli oldugu dergi editörleri tarafından söyleniyo sadece konfor için üretilen bir araç Renault LATITUDE Türkiye (https://www.renault-latitude.com/tr/)

EvoKoray
29/01/2011, 13:32
Corolla kasasını Latıtude yapmışlar resmen :)

takres
29/01/2011, 13:41
çok özellikli bir araç olduğu söyleniyor fiyata uygun olursa satar bence..

OzzY
29/01/2011, 13:50
anlamadığım bişey var renonun bu sınıftaki boş yerini doldurcak bi araç D sınıfı filan dediler lansmanda. peki laguna neydi?

takres
29/01/2011, 13:54
anlamadığım bişey var renonun bu sınıftaki boş yerini doldurcak bi araç D sınıfı filan dediler lansmanda. peki laguna neydi?

ona bende takıldım eğer bu araç d segmentiyse laguna ne eğer laguna c segmentiyse fluance ne ???

mye 22
29/01/2011, 13:56
arkadaşlar araçı arkadaşımız coroola kasasını koymular diyo ben ce iyi bi araştırma yapmadan konuşmamak lazım arac sınıfının en büyükleri arasında iç haçim ise nefiz bir kokpit ve arkadaki diz mesafesi sınıfınnı en iyiysi biraz araştırırsanız araç oldukca büyük zaten araç bu sınıfta renaultun sedean ilk aracı laguna seden bir araç degil araç gercekten tam bir teknoloji ile donatılmış yok yok araçta oldukca başarılı olacak bir araç fiyatları 54.100 tl den başlayacak gayet güzel bir fiyat böyle bir araça

agabey3838
29/01/2011, 15:14
arkadaşlar lagunada d segment ancak sedan değil latıtude bu baoşlugu dolduruyor

ademtahir
29/01/2011, 15:20
reno en meymenetsiz tipsiz kötü dandik araba yapsa bile satıyor
en azından konya'da böyle her yer reno

turker
29/01/2011, 15:30
valla resımlerde gorundugu gıbı degıl latıtude bızzat gozumle gordum kullanmak nasıp olmadı ama resımlerde daha bı guzel gozukuyor ama gercekte daha farklı

izoci
29/01/2011, 15:33
güzel araç...

OzzY
29/01/2011, 15:35
2.0 altı dizel otomatik olursa bende düşünüyorum aslında :)
babam pek sedan istemiyo ama bakıcaz yaza doğru

pdr42
29/01/2011, 17:37
logosu haric her yeri güzel

41semih41
29/01/2011, 17:48
insignaya rakip getiriyolar isde

WiSTaRiA
29/01/2011, 18:08
Arkadaşlar bu aracı öğlen saatlerinde kanal e ydi yanılmıyorsam orada tanıtımını seyrettim ve beğenmedim ben... Aracında fiyatı 51.000 TL'den başlıyacakmış... Bence renault'a çok bir fiyat...

LeoN48
29/01/2011, 18:28
Farlarda bmw esintisi mi görüyorum ne..
Tasarım yönünden sınıfta kalmış, hiç beğenmedim ama konfor olayını bilemem tabii.

mye 22
29/01/2011, 18:46
1.5 dci 110 bg ve 2.0 dci 175 gr dizel olacak arakadaşlar herhangi bir araba markasını actıgınız zaman basit özelliksiz bir araca en az 30000tl isteniyor biraz donanım koyayım diyosu 35-40 arası oluyor heleki bravo almaya kalkın birde donanım koydurun 45-50 bin liradan aşşagı imkansız bu araba cok farlı bir segmen fıatın böyle bir aracı yok arkadaşlar araç güzel gercekten

WiSTaRiA
29/01/2011, 18:50
Renaultmu kapıma sokmam... Yıllardır beğenmiyorum araçlarını...

takres
29/01/2011, 18:55
2.0 dci motor mükemmelmiş ya 175 hp....
36-37 bine bulsam renault megane 3 coupe düşünüyorum bende...

USTA
29/01/2011, 19:00
Bu aracın aslı Samsung SM5 arkadaşlar,Renault masraftan kaçmak için ortak üretim yapıyor,Laguna ile aynı segmentte ancak biri HB biri Sedan,Fluence bir alt kategoride fakat fiyatları çok yakın,Fluence de Samsung SM3 aslında...

izoci
29/01/2011, 20:24
Bu aracın aslı Samsung SM5 arkadaşlar,Renault masraftan kaçmak için ortak üretim yapıyor,Laguna ile aynı segmentte ancak biri HB biri Sedan,Fluence bir alt kategoride fakat fiyatları çok yakın,Fluence de Samsung SM3 aslında...
mustafa abimiz bir renaultcu olarak hemen aydnlattı bizi :)

asil
10/03/2011, 17:46
ozan lagunanın 3 nesli pek tutmadı bu yıl son lagun a için büyük bir ihtimal latute ile devam edecek ...ama araç başarılı

tayfux
10/03/2011, 18:43
ben çok beğendim ne yalan söliim fluence nin leylekliğini yerden berbat bir şekilde yüksek durmasını bitirmişler adam akıllı oturaklı bir araba çıkmış meydana alınası bir araç ama 55-60 liradan aşşağı olmaz heralde..

uzuncocuk
10/03/2011, 18:47
renaulta 60000 tl mı verecez.... bababababababba:)

USTA
10/03/2011, 20:08
renaulta 60000 tl mı verecez.... bababababababba:)

Aracı bir test et derim Ümit...:)

TORnADO
10/03/2011, 23:32
Arkadaşlar Fiat'tan araba mı olur,Renault'dan araba mı olur,Kia'dan-Hyundai'den araba mı olur? devri bitti artık.Her firma gayet başarılı arabalar ve kaliteli arabalar üretiyor.Bunu böyle kabullenmek lazım. O markaya bu kadar para mı verilir? sorusunu o aracı test edip,inceledikten ,kullandıktan ve piyasadaki durumundan sonra değerlendirmek en doğrusudur.Adam yaptıysa verilir neden verilmesin ki? Millet :"Fiat Fiorino'ya o kadar para mı verdin?" dediği zaman bana canım sıkılıyor açıkçası.

turker
11/03/2011, 09:37
ben çok beğendim ne yalan söliim fluence nin leylekliğini yerden berbat bir şekilde yüksek durmasını bitirmişler adam akıllı oturaklı bir araba çıkmış meydana alınası bir araç ama 55-60 liradan aşşağı olmaz heralde..

fluencenın sprtwaylarını gormedız daha ıc pıyasaya verılmeye baslanmadı vgorsenız fıkırlerınız degısırdı emın olun leylek gıbı degıl komple bodykıtlı ve 17 celık jantlı cok farklı

akbiyik
11/03/2011, 09:53
Valla fransizların hiç bir malını sahsen almam tam bir türk düşmanı bunlar unututanlar için tekrar hatırlatmak isterim özelikle densiz Sarkozy in türkiyenin ab için soylediklerini

https://wowturkey.com/tr366/berktug_16_Resim.jpg

Estrosi Journal du Dimanche gazetesine yaptığı açıklamada "Clio 4'ün Fransa dışında üretilebileceğini öğrendiğimden beri şoktayım. Ben tekrar Fransa'da satacağımız bir ürünü Fransa'dan başka bir yerde üretmemizi kabul etmiyorum.

Bu trendi tersine çevirmek istiyorum. Fransa'da satılmak üzere üretilen bir otomobil mutlaka Fransa'da üretilmeli. Bu aynı zamanda Başkan Sarkozy'nin de görüşü" ifadelerini kullandı.
Estrosi ayrıca şöyle dedi:

"Fransız Devleti Renault'nun hissedarıdır, ve bu yönetim kurulunda bulunan temsilcimizin sadece önüne gelen her şeyi onaylaması anlamına gelmeyecek. Renault yöneticilerine yeni modelin üretiminin Türkiye'de yapılmasının gerçekten düşünüyorlarsa bunu desteklemediğimi açıkça ifade ettim."

Bakan Estrosi Renault yönetimini Salı günü için bakanlıkta konu hakkında bir toplantıya davet ettiğini ve bir sonraki gün de şirket Başkanı Patrick Pelata ile bir araya geleceğini de bildirdi.
Yeni Clio'nun Türkiye'de üretilebileceği hakkında daha önce bazı haberler yayınlanmasına rağmen Renault yetkilileri üretimin nerede yapılacağı hakkında nihai kararın henüz verilmediğini ifade ediyorlar.

Fransız hükümeti Renault şirketinin yüzde 15'lik hissesini kontrol ediyor.

sakinkaradas
11/03/2011, 10:35
malesef renault üst segment araçta başarılı degil.bu benim görüşüm üretildigi yıllara göre r21 concorde/safrane/laguna serisi ve en son latitute bu da satacak ama tutmayacak bir araç renaultta genel problem bu araçların 2 elde çok deger kayıp etmesi ve parçalarının yıllara göre çok pahalı kalması.örnegin bu gün 92 model bir r21 in ön tamponu hala 600/700tl civarında.ayrıca plastik aksamlar üst segment araçlarda çok basite kaçılmış gibi geliyor bana 5/6 yılda şekil degiştirme veya takır tukur ses gelme gibi.bence bu araç bizim bravoya alternatif belki oda olursa olur(bu arada bravonun kasa yapısı ve palstik saglamlıgını bizzat kendim gördüm.hasarlı 2009 bir bravo topladık sanayide ve bütün ustalar karisörün saglamlıgına hayran kaldı.ayrıyeten plastik aksamlarda çok kaliteli)kendi görüşüm.

takres
11/03/2011, 11:03
ikinci elde değer kaybı çok fazla olacaktır muhakkak ama emsallerine göre daha özellikle olduğunu düşünüyorum özellikle passata göre...

TORnADO
11/03/2011, 11:13
Bence yabancıların ürettiği hiçbir arabayı almayalım zira hepsi Türk düşmanıdır. İçlerinden hiçbirisi Türk dostu değildir ama o zaman Türkiye'de binecek araba bulamayız. Bindiğimiz İtalyan arabalarını da kullanmayalım,onların da Kurtuluş Savaşı'mız sırasında bizim topraklarımızı işgal etmek için burada olduğunu hatırlatırım...

matushella
11/03/2011, 11:15
Arabaya autoshow'da binmiştim. İç mekan çok hoşuma gitmişti ve çok genişti. Insignia'dan daha geniş ve ferah bence. Hoşuma gitmeyen kısım ise aracın göğüsü çok dar. Cam'a çok yakın oturuyorsunuz. GP'lerimizdeki gibi camla aranızda mesafe yok göğüs geniş ve heybetli durmuyor. Bu açısını eksi gördüm arabanın. Gidişine bir şey diyemeceğim ama dci motorları pek sevmediğim için önyargılı olacağım kesin :D

pilotender
11/03/2011, 14:07
Renault ne kadar değer kaybeden bir marka olsa da, bence her aracında sağlamlığı ön planda tutuyor.. Latitude'unda sağlam bir araba olacağını düşünüyorum. Ancak, şahsi fikrimi sorarsanız tabi ki de 60000 TL verip de Renault Latitude almazdım... O paraya ne Mercedes ler ne BMW ler var...

Romeo_er2
11/03/2011, 20:53
ben çok beğendim bu sefer nasıl olduysa=) özellikle reklam filmi etkiledi beni =)

asil
11/03/2011, 22:05
Arkadaşlar Fiat'tan araba mı olur,Renault'dan araba mı olur,Kia'dan-Hyundai'den araba mı olur? devri bitti artık.Her firma gayet başarılı arabalar ve kaliteli arabalar üretiyor.Bunu böyle kabullenmek lazım. O markaya bu kadar para mı verilir? sorusunu o aracı test edip,inceledikten ,kullandıktan ve piyasadaki durumundan sonra değerlendirmek en doğrusudur.Adam yaptıysa verilir neden verilmesin ki? Millet :"Fiat Fiorino'ya o kadar para mı verdin?" dediği zaman bana canım sıkılıyor açıkçası.
reno ile fıat tarihe damga vurmuş markalar bu gün bmv ferrari bilmem ne üretilip teknoloji sini fıat ve renoya borçlu fıat dünyanın en önemli motor üreticisi ıspatı adamlar general motora teknoloji ve motor satıyor...

USTA
11/03/2011, 22:14
Aynı araç Samsung (SM5) ve Nissan tarafından da üretiliyor,motorları dci serisi,araç kötü olsa bu iki firma aynı teknolojiyi kullanırmıydı...?

asil
11/03/2011, 22:29
Aynı araç Samsung (SM5) ve Nissan tarafından da üretiliyor,motorları dci serisi,araç kötü olsa bu iki firma aynı teknolojiyi kullanırmıydı...?
aynen mustafa abi fıatın motoru iş makinasında gemide trende her türlü koşulda hatta alfa romeoda daha ne olsun.ama türk aklı wv çalışıyo...

uzuncocuk
11/03/2011, 22:32
60000 tl ye bı premıo yenı kasa doblo alırdım bıde dynamıc evo alırdım....:)))) laguna nın halı ortadayken latıtude neymıs:) adı bılem garıp.renault ve fıat ıkısıne bırden ne uretirlerse uretsınler 60000 tl vermem sahsen ... test surusu bıle yapmam...:) ortadırek ıcın urettıklerı araclara saygım sonsuz ama yok arkıdes.... gulıetta alabılıorken lancıa delta alabılıyorken ınsıgnıa alabılıyorken cmax dıesel alabılıyorken yok arkıdes ben vermem 60000 tl renaulta.

TORnADO
11/03/2011, 22:34
reno ile fıat tarihe damga vurmuş markalar bu gün bmv ferrari bilmem ne üretilip teknoloji sini fıat ve renoya borçlu fıat dünyanın en önemli motor üreticisi ıspatı adamlar general motora teknoloji ve motor satıyor...

Ben zaten biliyorum bunları kardeş,milletin kafasındda öyle yer edinmiş o yüzden yazdım.

turker
11/03/2011, 22:42

ayrıca renaultun jıpıde ılk olarak samsung olarak cıkıyodu aynı kasa nıssan jukede renault motoru var nıssan ve renault evlılıgı oto fabrıkaları arasındakı lık ve en uzun surelı olan ornek gosterılen bır olay bu sene stratejık ortaklıga daımlerde dahıl oluyo

ABNEW
12/03/2011, 15:55
Latitude görünüm olarak pek birşey ifade etmiyor bana.Bunun yerine BMW, Opel, VW, Citröen nin d segmentlerini tercih ederdim ben.Ancak bir tanıdığım 1.5dci ve full versiyonunun fiyatının 50000 küsür TL olduğunu söylemişti?? Eğer gerçekten böyleyse uygun fiyatıyla çok rahat tercih edilecektir Türkiyede...

takres
13/03/2011, 00:12
latitude un rakiplerinden 508 de Türkiyeye gelmiş 53000-108000 fiyat aralığında satışa sunulmuş...

ibrahim06
13/03/2011, 08:45
Fluence'ın en şaşırtıcı yanı yakıt tüketimindeki cimriliği imiş.

ozay06
13/03/2011, 09:43
Latitude ne kadar iyi olursa olsun Laguna nın piyasadaki durmundan kurtulamayacaktır Laguna da megane göre çok kaliteli olmasına rağmen piyasada yer edinemiyor Latitude nin kaderide aynı olacaktır

ozay06
13/03/2011, 09:52
Fluence'ın en şaşırtıcı yanı yakıt tüketimindeki cimriliği imiş.

Fluence nin 1,5 dizel in fabrika verileri şehiriçi 5,5 şehirdışı 4 karma 4,5
Vw jetta 1,6 dizel ise şehiriçi 5,7 şehirdışı 3,9 karma 4,5
Benzinlide de durum aynı
Fluence şehiriçi 8,8 şehirdışı 6,5 karma 5,3,5
Vw jetta benzinli şehiriçi 7,8 şehirdışı 4,9 karma 5,9