PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Baskı balata

wolwoxbjk
27/01/2011, 00:05
İyi geceler Arkadaşlar...
Bugün başıma hiç istemediğim bir olay geldi...İstanbul Trafiği malum..Çok sıkışık trafikte hemde aşırı rampada dur kalk yapaarken galiba baskı balatayı yedim..Arabam 1.4 fire active...içeri yoğun bir koku geldi...Ustam galiba balatayı yemişsin dedi...Arabam 60000 de.Acaba baskı balata seti ne kadar? Bir de başka birşey olmasından korkuyorum...Acil yardım:(

GP COSKUN
27/01/2011, 01:38
alper balatayı falan yememişsindir sadece kavramada kalıp koku yapmıştır
puntoların sıkışık ve rampalı dur kalklarda kronik hastalığı bu baskı balata bu arabaya küçük geliyor bu yüzden çabuk ısınıp kokuyor bir kerede 2 kerede bir şey olmaz ama devamlı yaparsan baskı balatayı değiştirmek zorunda kalırsın
genelde çok kavrama yaptırmadan kullan

ilbilge_11
28/01/2011, 22:03
alper balatayı falan yememişsindir sadece kavramada kalıp koku yapmıştır
puntoların sıkışık ve rampalı dur kalklarda kronik hastalığı bu baskı balata bu arabaya küçük geliyor bu yüzden çabuk ısınıp kokuyor bir kerede 2 kerede bir şey olmaz ama devamlı yaparsan baskı balatayı değiştirmek zorunda kalırsın
genelde çok kavrama yaptırmadan kullan

bu çok kavramayı açabilir misin

pdr42
29/01/2011, 09:17
gecen yıl kışın o kokuyu bende aldım. ama hala biniyorum. bitinceye kadar gidebilirsin herhangibir zararı yok

GP COSKUN
30/01/2011, 00:48
bu çok kavramayı açabilir misin

genelde sıkışık trafiklerde yarım debriyajlı kullanmak olsun
dur kalk yaparken kısa beklemelerde ayağını debriyaja basılı olarak tutmak olsun ve kalkış yaparken kavrama noktasına kadar ayak çekilip tamamen debriyaj pedalından ayak çekilmemesi gibi nedenler balatanın ısınmasına yol açıyor

wolwoxbjk
30/01/2011, 20:21
Saol Coşkun
bi kaç gün bekledim o ağır koku gitti...Bu arada bosch servise baktırdım..Balatan ii dedi biraz zorlamışsın sadece..

cesur
19/02/2011, 18:24
bende debriyaj fren ikilisini çok kullanıyorum