PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tavan kaplaması

tigis
28/04/2007, 00:29
herkese iyi akşamlar arkadaşlar;
sizlerden bir konuda yardım rica edeceğim
ilk defa sıfır araba sahibi olmamdan kaynaklı GP mi alırken tavanda sarı sarı lekeler vardı satıcı arkadaş yüzde 80 yeni araba tavanlarında bu tip lekelerin olduğunu önemli birşey olmadığını söyleyince arabayı öle teslim aldım sonra sitemizde bazı arkadaşların tavan kaplamasını garantiden değiştirdiğini öğrendim bende 3 hafta önce aldığım bayiye gidip tavanın garantiden değiştirilebildiğini bazı arkadaşlarımın değiştirdiğini söyledim servis müdürü geldi baktı tamam dedi garantiden değiştirelim ama elimizde parça yok sipariş verelim 2 hafta içinde gelir 2 satte takarız dedi neyse siparişi aldılar bende bayiden ayrıldım
şimdi sormak istediğim 3 hafta oldu sipariş verileli bugün aradığımda daha parçanın gelmediğini ( italyadan!) gelince arayacaklarını söylediler
1-verilen sipariş bu kadar sürede gelmez mi?
2-gerçekten malzeme italyadan mı geliyor?
3-ben gidip bu adamlarla papaz olmalı mıyım?
4-tavan döşemesinin değiştirilmesi aracın tavanına herhangi bir zarar verir mi
yoksa sıfır gibi mi yapılıyor
biraz uzun oldu ama yardımcı olursanız sevinirim.

dagored
28/04/2007, 00:34
abi istersen öncelikle bi fiat müşteri hizmetleri ile görüş, eğerki servisin bi kusuru varsa bence onlar gerekeni yapacaklardır :ok:

microab
28/04/2007, 00:34
Malzemeyi sıfır gibi yaparlar endişen olmasın (Fakat 3 hafta çok uzun gibi geldi bana) Değiştiren arkadaşlar var seninde dediğin gibi,memnunlardı...

Misafır
28/04/2007, 00:38
Malzemeyi sıfır gibi yaparlar endişen olmasın (Fakat 3 hafta çok uzun gibi geldi bana) Değiştiren arkadaşlar var seninde dediğin gibi,memnunlardı...

aliye katılıyorum.

istanbuldaki üyelerimizden de tavan kaplamasını değiştirenler var bildiğim kadarıyla.
sıfır oluyor.
aynen ilk aldığın gibi.
sorun yok yani.
yanlız süre bana da uzun geldi.
en iyisi fiat ile görüşmen ve de derdini onlara anlatman bence de.

kısa zamanda sonuç alacağına eminim.

06kaymak
28/04/2007, 00:39
herkese iyi akşamlar arkadaşlar;
sizlerden bir konuda yardım rica edeceğim
ilk defa sıfır araba sahibi olmamdan kaynaklı GP mi alırken tavanda sarı sarı lekeler vardı satıcı arkadaş yüzde 80 yeni araba tavanlarında bu tip lekelerin olduğunu önemli birşey olmadığını söyleyince arabayı öle teslim aldım sonra sitemizde bazı arkadaşların tavan kaplamasını garantiden değiştirdiğini öğrendim bende 3 hafta önce aldığım bayiye gidip tavanın garantiden değiştirilebildiğini bazı arkadaşlarımın değiştirdiğini söyledim servis müdürü geldi baktı tamam dedi garantiden değiştirelim ama elimizde parça yok sipariş verelim 2 hafta içinde gelir 2 satte takarız dedi neyse siparişi aldılar bende bayiden ayrıldım
şimdi sormak istediğim 3 hafta oldu sipariş verileli bugün aradığımda daha parçanın gelmediğini ( italyadan!) gelince arayacaklarını söylediler
1-verilen sipariş bu kadar sürede gelmez mi?
2-gerçekten malzeme italyadan mı geliyor?
3-ben gidip bu adamlarla papaz olmalı mıyım?
4-tavan döşemesinin değiştirilmesi aracın tavanına herhangi bir zarar verir mi
yoksa sıfır gibi mi yapılıyor
biraz uzun oldu ama yardımcı olursanız sevinirim.

bence servisinizle tekrar bir konusun..3 hafta gercekten uzun bir sure...tavan dosemesinin degismesi tavana hic bir zarar vermez merak etmeyin...

tigis
28/04/2007, 00:40
peki arkadaşlar malzemeler gerçekten de italyadan mı geliyor
bilginiz var mı?

Misafır
28/04/2007, 00:54
gp ile ilgili yedek parçalar bildiğim kadarıyla türkiyede üretilmiyor.
en azından daha üretimine başlanmadı.

galiba italyadan geliyor.

ABNEW
28/04/2007, 01:13
Eski aracımın tavan döşemesi 2 ayda gelmişti İtalya dan:) Bence siparişte bir aksama unutma olabilir.Tekrar hatırlatmakta fayda var...

CaGRi
28/04/2007, 11:54
3 haftamı:D şöle söyliim ben şubattan beri kalorifer motoru beliyorum.

Gkhan
28/04/2007, 12:08
@Çağrı Cihanoğlu

Şubattan berimi yuuuh :D:D :p

Dostum bence sen 2 günde bira rayıp kendini hatırlat derim. ;)

kadoku
28/04/2007, 12:44
benim aracın tavanında da özellikle ışığın çevresinde küçük sarı lekeler var sizdeki lekelerde aynı bölgelerdemi acaba:icon_question: bende aslında değiştirtmeyi düşünüyorum ama orjinalliğini de pek bozmak istemiyorum bu konuda kararsız kaldım biraz değiştirtsem mi acaba :icon_question:

MACHINE
28/04/2007, 17:23
Bendede aynı lekeler azda olsa var.Çok göze batmadığı için orjinalliğini bozmak istemedim.Çok bariz belli oluyorsa değiştirmen yararına olur.Satarken tavan kusmuş falan derler garantideyken değiştir gitsin Bence...

Bülent A.
28/04/2007, 17:25
Nasıl olsa 2 sene + 2 de uzatmam var garantide.
Bende iyice kusmasını bekliyorum.

Muhendis06
28/04/2007, 22:13
Tavandaki lekeler imalat hatasi.
Parça 5 haftada geliyor.
Orjinali gibi oluyor, degismesinin zarari yok, faydasi var. Islem cok kolay.
Bu lekeler yeni arabalarin %80 inde falan olmaz, olmamalidir.
Yeni dosemeleriniz hayirli olsun.

Mısafır
28/04/2007, 23:22
Tofasın elınde stok olması lazım ...
bu arada ben 2 defa tavan dosemesı degıstırdım
yakında 3 olabılır ... hıc bır sorun cıkmıyor ...

alperylm
28/04/2007, 23:36
benimde aracımda intercooler hortumu problemi yaşadım aracın altını sürtmüşüm yağ sızdırmış bursa birmottayken o sırada tavanda sarı lekeler var bahsettim onlara garantiden değiştiririz ama bekleriz abi parçayı dediler 3 hafta çok gibi geldi.

tigis
29/04/2007, 01:49
benim aracın tavanında da özellikle ışığın çevresinde küçük sarı lekeler var sizdeki lekelerde aynı bölgelerdemi acaba:icon_question: bende aslında değiştirtmeyi düşünüyorum ama orjinalliğini de pek bozmak istemiyorum bu konuda kararsız kaldım biraz değiştirtsem mi acaba :icon_question:

aynen kadır kardeş
özellikle ışık çevresinde var bendede ama son zamanlarda ön kapıların üstlerinde de çıkmaya başladı yani küçük küçük artıyor

BB
29/04/2007, 02:20
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba! Ben geçen hafta Beylidüzü Birmot ta değiştirdim. doğrudur parça için sipariş veriyorlar, ben bir hafta bekledim ama benim boş günüm ancak 1 hafta sonraya uygundu. tofaşın elinde stok var daha erken geliyor normalde!

Korhan
29/04/2007, 11:22
Benimkinde de aldığımdan beri az da olsa var o lekeler ama elletmeyi düşünmüyorum. Göze batmıyor zaten.

kutlay
29/04/2007, 11:56
Tofasın elınde stok olması lazım ...
bu arada ben 2 defa tavan dosemesı degıstırdım
yakında 3 olabılır ... hıc bır sorun cıkmıyor ...

2 defa değiştirdiğin tavan döşemesindeki problemler neydi?
sadece lekeler mi?

neden oluyor bu lekeler?

Honor COOPER
29/04/2007, 12:46
çok enteresan sıfır araç ve tavan döşemesi değişimi.yalnız güzel olan böyle bir şikayetle forda gitseydiniz kullanıcı hatası der değişmezlerdi!

KeOpS
30/04/2007, 23:19
aynısı benım basıma geldı ertsı gun gıttım ve gosterdım hemen sıparısı verdı 15 gun surdu geldı taktılar ve bnende bısey olurmu farkedılırmı dıye cok canım sıkıldı hatta sogudum bıle dıyebılırım daha ıkıncı gununde sıfır aracımın neden tavan bezı degıssınkı dıye dusundum
ama en ufak bır hasar olmadan ıtınayla fabrıkadakı gıbı yapıp verdıler
olur boyle seyler takma arkadasım..

basketci_35
30/04/2007, 23:45
bu araç direkt İtalyadan geldiği için parçalarıda italyadan gelmesi doğaldır. ama ellerinde olması gerekirdi.

kutlay
21/08/2007, 20:44
bu sorunla karşı karşıya olup tavan döşemesini değiştiren arkadaşlar var. değiştirip uzun zaman geçenlere soruyorum, döşemelerde bu lekeler tekrar oldu mu yada tavan döşemesinde açılmalara, başka sorunlar oldumu.. sonuçta orjinal parça sökülüyor.. parça geldi ama değiştirmekte kararsızım..

Muhendis06
21/08/2007, 23:08
bu sorunla karşı karşıya olup tavan döşemesini değiştiren arkadaşlar var. değiştirip uzun zaman geçenlere soruyorum, döşemelerde bu lekeler tekrar oldu mu yada tavan döşemesinde açılmalara, başka sorunlar oldumu.. sonuçta orjinal parça sökülüyor.. parça geldi ama değiştirmekte kararsızım..

Lekeler birkaç ay sonra tekrarliyor. Ozellikle gunesten isininca tavan dosemesinden birseyler kusuyor ve lekeler tekrar hortluyor. Acilma, deformasyon olmadi.

brvhgt
22/08/2007, 00:09
bu sanırım belli bir seride oldu benim tavan değişti ama sararma yoktu yıkamacı bezle silmiş tüylendi sağolsun servis garantiden yaptı yeni döşemede şükür sorun yok eskidede yok ama benimki skydome lu

grande41
22/08/2007, 00:58
Vay be demek o lekeler fabrikasyon hata ha.
Bende kardeşime arabada kola içerken şişeyi salladı da öyle oldu zannediyodum, adama bi ton fırça kaydım.

Alalı 1 sene geçti GP yi. Değiştirirlermiki bizim döşemeyide...

chn73
22/08/2007, 08:13
bende gecen sene tavan döşemesini değiştirttim.yapıştırıcıdan kaynaklandığını söylediler.ama aynı lekeler tekrar belirmeye başladı.servise tekrar bildirdim.yaklaşık 10 gündür haber bekliyorum.sorun yapıştırıcıdaysa niye aynı yapıştırıcıyı kullanıyorlar anlamadım

ufuk61
22/08/2007, 08:42
Vay be demek o lekeler fabrikasyon hata ha.
Bende kardeşime arabada kola içerken şişeyi salladı da öyle oldu zannediyodum, adama bi ton fırça kaydım.

Alalı 1 sene geçti GP yi. Değiştirirlermiki bizim döşemeyide...
alem adamsın göksel demek cocugu fırcaladın ;(
ben bunu yılmaz otoya sormuştum döşemenin altındaki tutkalı sızıntı yapıyormuş ondan leke bırakıyor demişti bence yılmaz otoya git siteye üye olduğunu söyle orda volkan bey yada erdal bey var oranın sahibleri slm ilet:umut:

kutlay
23/08/2007, 12:42
Lekeler birkaç ay sonra tekrarliyor. Ozellikle gunesten isininca tavan dosemesinden birseyler kusuyor ve lekeler tekrar hortluyor. Acilma, deformasyon olmadi.

her lekede tavan mı değişcek ya??
biran önce değiştireyim, aynı sorun 3üncü kez tekrarlarsa girişimde buluncam
cvp.lar için tşk.ler

negative
24/08/2007, 22:27
aynı sorun bnde de var snradan çktı bu lekeler arka tarafta tavandaki tutacakların etrafnda

yeskezi
25/08/2007, 07:37
aynı problem var,birmota gösterdim,ben birşey demeden,sipariş verelim 10 gune gelir dediler.sanırım sık karsılasılan bir problemmiş,yapıştırıcıdan kaynaklandıgı için garantiden değişiyorlar.10 gun sonra değişecekler bakalım.

Muhendis06
17/08/2008, 13:46
Bu hadise artik kabak tadi vermeye basladi. Tavani istediginiz kadar degistirin, gunesin altinda kaldigi zaman hep ayni hikaye, tutkal yine ince noktalardan ic kabine dogru sizinti yapmaya basliyor. Golgede kullanmak icin yapmislar bu arabayi :) :) :). Sur sur grande'ni , sur golgelere; keyifli, neseli, tasasiz cikar hayatin tadini...

defeat
17/08/2008, 23:14
Aynı problem bende de var.Araç 2000km'de ancak el sürtürtmek istemiyorum,bugün de klima bozuldu.Hayırlısı.

alicanveliy
23/08/2008, 23:28
garantisi biten arkadaşlar için bi çözüm de vardır sanırım. sonucta fabrikasyon hata. ama bunun kökten bi çözümü olsa tam süper olacak.

drhilter
28/08/2008, 20:43
benim de 2. defa değişiyor. tutkal kusuyor dediler ama başka birşey var gibi geliyor. skydome'dan su alıyor olmasın? çünkü yine ayni yerde tekrar etti. skydome ön parçanın sol ön köşesinde. başka yerde olmuyor.

Muhendis06
30/08/2008, 16:04
Tavan dosemesi hadisesinin skydome ile alakasi yok. Skydome donanimina sahip olmayan araclarda da ayni durum gecerli. Cozum ise basit: grande'nizi golgeden sureceksiniz :)

sezat
04/09/2008, 11:51
bende aracımı yeni aldım 1 hafta kadar oluyor bende de vardı aynı lekeler satıcıya "yaa bu nasıl iş aracın içinde bişilermi yenmiş nedir bu lekeler?" diye söylenmiştim, siparişi vermiş 1 haftada aradı tavanınız geldi istediğiniz an değiştirelim dediler. ama orjinalliğini bozdurmak kafamda soru işaretiydi şimdi bide burda sorun kendini tekrarlıyor diye okuyunca iyice kafam bulandı hiç elletmesem mi?

Muhendis06
07/09/2008, 15:22
bende aracımı yeni aldım 1 hafta kadar oluyor bende de vardı aynı lekeler satıcıya "yaa bu nasıl iş aracın içinde bişilermi yenmiş nedir bu lekeler?" diye söylenmiştim, siparişi vermiş 1 haftada aradı tavanınız geldi istediğiniz an değiştirelim dediler. ama orjinalliğini bozdurmak kafamda soru işaretiydi şimdi bide burda sorun kendini tekrarlıyor diye okuyunca iyice kafam bulandı hiç elletmesem mi?

Sayin seza, 0 km aldiginiz araciniz icinize sinmiyorsa, tavani derhal degistirebilirsiniz. Ayni orijinal halinde yapiliyor ve sokmesi takmasi cok basit. Fakat yeni takilan tavan da eskisiyle ayni ozellikte oldugu icin ayni problem tekrarliyor ve olan sizin zamaniniza oluyor. Yine de siz bilirsiniz.

Bu arada aklima gelen bir baska cozum, lekeli kisimlara bej renkli bir kumas veya cam boyasi bulabilirsek, tatbik ederek bu lekeleri belki kapatabiliriz? Cunku lekeli kisimlar cok fazla degil ve boyanirsa gozle fark edilmeyecek kadar kamufle edilebilir kanaatindeyim.

kara kız
07/09/2008, 20:13
benim aracım dada ayını sorun vardı..garantıden değiştirdim hemen hemen 1 sene oldu ve sorun tekrar etmedi..değiştirmeden once yavaş yavaş lekelerin attığın gozlemledim ve dayanamayıp bi el attım..once ıslak mendille çıkacağnı dısndum ama karsılaştığım durum tam bir şok etkisi yarattı.lekelenen yer sanki betonlaşmış kadar sert ti.ama lekenın bittiğiyer sızınde bildiğiniz gibi yumusak..çakıylan kazımak aklıma geldi aa nafile nasıl bir kımyasalsa çakıylan bile kazınmıyo..silerken narınce davrandığımız tavan dosememız sanki duvara donuşmuşş... tek çözümm yenisiyle dğişmek.birazda sans işi galiba bu durum bende herangi bir problem olmadı takıldığı bibi temiz..sadece tavandosemesiin on camla birleştiği yerde kumaş ormelerinde açılmalar var oda benden kaynaklanıyor dıye dusunuyorum..arabayı temizlerken kendimi kaybetip camı silim derken arada bezi tavanada kaçırıyorum galiba...

CesSpOoL
17/09/2008, 12:46
Garanti süresi bitik olupta bu değişimi yapan var mı ?