PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Evo Müzik Sistemi

fyarar
24/01/2011, 23:06
Herkese Merhaba,
Henuz 20 gun once 0 satin aldigim Punto Evo aracimda uzun zamandir Mp3 CD'si dinledigimden Radyo'sunu kullanmamistim. Bugun kullandigimda, radyo'nun kendi kendine istasyon degistirdigini farkettim. Hemen hemen 4-5 dk da bir istasyon kendiliginden rastgele degisiyor. Buna benzer bir sorun yasayan oldu mu merak ediyorum. Sizce nedeni ne olabilir.
Iyi aksamlar,
Ferhat

onn.off
24/01/2011, 23:23
İlginç seninde radyon frekan tutmuyor
Bende punto evo yu alalı 1 ay oldu radyo cızırtısı yüzünde teyp açmaz oldum radyom sürekli cızırtılı
Evo nun teybi delphi marka yaramaz kalitesiz

fyarar
24/01/2011, 23:32
peki siz ne yaptınız cızırtı için? servise başvurdunuz mu?

izoci
24/01/2011, 23:33
GP de hç yşmadım böle srn şükür...

takres
24/01/2011, 23:45
bende de olmuyor Allahtan...

emin tahir
24/01/2011, 23:54
Kullanım kitapçığını bi okuyun bence, hatırladığım kadarıyla (gpunto için konuşuyorum) bi ayar vardı.Radyo frekansını daha iyi yakalayabilmek için frekans değiştiriyordu (bazı ülkelerde değişik noktalarda aynı yayınlar farklı frekansla yayınlanıyor).Böyle bir özellik var diye hatırlıyorum.Bi kontrol edin isterseniz kitapçığı.

onn.off
25/01/2011, 00:03
Gözünü seveyim grande puntonun blaupunkt teyip harikaydı Ne cızırtı ne hışırtı AUX çıkışı vardı en azından TEL. Bağlayıp MP3 dinlerdim evo da AUX te yok Gerçi MP3 CD yaptım ama oda dinle dinle bir süre sonra sıkıyor bir haber dinlemek istiyorsun malesef ne mümkün
Ben daha servise gitmedim nedeni şimdi gidersem aracı bırakmam gerekecek oda bu ara benim için zor
Teybi sökecekler anten kablosunu komple söküp baştan döşeyecekler en az 2..3 gün beklemek zorunda kalırım hiç uğraşamam bu ara hava biraz düzelsin
Önce ilk operasyonu kendim yapacağım olmadı servise giderim

fyarar
25/01/2011, 00:13
arkadaşlar, daha once ford fusion kullanıyordum. mukemmeldi. 2005'te sıfır almıştım. 0 problemle kullandım 1 sene once sattım. Punto evo'yu alalı 20 gün oldu, on taraftan ses geliyor, servise gittim viraj çubukları değişecek filan dediler. radyosu problemli. kimbilir daha neler çıkacak. vallahi canım sıkıldı.

onn.off
25/01/2011, 00:31
arkadaşlar, daha once ford fusion kullanıyordum. mukemmeldi. 2005'te sıfır almıştım. 0 problemle kullandım 1 sene once sattım. Punto evo'yu alalı 20 gün oldu, on taraftan ses geliyor, servise gittim viraj çubukları değişecek filan dediler. radyosu problemli. kimbilir daha neler çıkacak. vallahi canım sıkıldı.
ammman morelini bozma puntolar çok nazlıdır :D bu forum ne için var hep yardımlaşarak problemlere çözüm buluyoruz takma kafana ben Grande punto da ne problemler yaşadım anlatsam kitap olur ama Motor Ve vites asla sorun çıkarmadı hep ses problemleri var evo da var takma hepsini çözümü var

circassiancomis
25/01/2011, 09:28
bende de vardı uzun yola giderken iyi oluyor, radyo kendiliğinden en iyi frekans a ayarlıyor, ama bu özelliği kapatabiliyorsun menü düğmesine tıkladğında gelen ilk menüden değiştirebiliyorsun yanlış hatırlamıyorsam traffic on durumda şuan off durumuna alman gerekiyor

egeevo
25/01/2011, 11:02
ferhat dostum kitapcigada bak istersen ancak AF adinda ve TP adinda iki adet ozellik var,bunlari kapa bir daha olmaz bu olay, ama asil nedeni AF (auto frekans), sinyal azalinca hemen daha iyi ceken frekansi bulur. Kapat onlari tamamdir...

fyarar
25/01/2011, 11:15
Çok teşekkürler arkadaşlar, dediginiz gibi oldu aynen. :) oh içim rahatladı valla. :)

metnalk
25/01/2011, 20:48
Gözünü seveyim grande puntonun blaupunkt teyip harikaydı Ne cızırtı ne hışırtı AUX çıkışı vardı en azından TEL. Bağlayıp MP3 dinlerdim evo da AUX te yok Gerçi MP3 CD yaptım ama oda dinle dinle bir süre sonra sıkıyor bir haber dinlemek istiyorsun malesef ne mümkün
Ben daha servise gitmedim nedeni şimdi gidersem aracı bırakmam gerekecek oda bu ara benim için zor
Teybi sökecekler anten kablosunu komple söküp baştan döşeyecekler en az 2..3 gün beklemek zorunda kalırım hiç uğraşamam bu ara hava biraz düzelsin
Önce ilk operasyonu kendim yapacağım olmadı servise giderim

AUX olması gerek, dynamic modelini alıyorsun, donanımlı diye
AUX olmaz mı !!

onn.off
25/01/2011, 20:59
AUX YOK Grande punto active aracımda AUX vardı
Punto evo dynamic aracımda AUX yok Malesef..? giriş var ama özellik yok
Kablomda var defalarca denedim kabloyu taktım denedim ama olmadı

metnalk
25/01/2011, 21:58
bir arıza mı var acaba, yoksa yeni modellerde kaldırmışlar mı ?

kaç kişi aux kablosu alıp memnuniyetlerini yazdı

circassiancomis
26/01/2011, 08:41
bende aux u kullanamadım 1-2 sefer denedim meraktan zaten cd kullandığım için gerek duymadım

marineros
28/11/2013, 16:59
Herkese merhabalar.konu biraz eski kusura bakmayın hortlattım konuyu.benim araç 2011 punto evo start stop (kullanma kitapçığının üzerinde yazan) ve aracımda maalesef aux modu yok sanırım.media tuşuna ve diğer tuşlara basmama rağmen sonuç elde edemedim...merak ettiğim acaba bu modellerde aux modu var mı yoksa başka çözüm yollarına mı yönelmeliyim?teşekkür ederim.