PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : isofix bağlantı

drmeckel
24/01/2011, 21:36
selam,
g.punto ma sonunda kavuştum. ama isofix bağlantısını göremedim? yok mu ??

gemlikli_55
24/01/2011, 21:43
gp var biliyorum en azından benım kinde var

abulbul08
24/01/2011, 21:59
Benim araçtada var ama hiç kullanmadım

drmeckel
26/01/2011, 12:11
ya bu neresinde anlamadım ! bana koltuk minderi ile sırt kısmının birleşme yerinde olması gereken bağlantı lazım. koltuğun oturulan kısmını kaldırıyorum genede göremiyorum. hondamda var kardeşimde astra var onda da var. arka koltukların ikisinde de var mı?

h k
26/01/2011, 12:17
evet arka koltukların ikisinde de var , hem sağda hemde solda. ben kullanıyorum.

yolcu27
26/01/2011, 12:41
şuan donanım tablosunu inceledim de active evo lardada standart. sizde de bulunması lazım.

ozay06
26/01/2011, 16:46
Bu konuda 2011 model gp de görülen eksiklikler başlığında bir yazışmamız oldu 2011 lerde çalınan özelliklerden biride isofix bağlantıları 2011 gp lerde isofix yok Koltuğun arka tarafında olan 2 kanca ise kılavuzda da aynen bu kelime geçiyor GELENEKSEL BAĞLANTI YÖNETİMİ dir Kılavuzun 132. sayfasından da yararlanabilirsiniz Birçok kullanıcı bu yöntemi kullanıyor ama bu yöntem kesinlikle isofix değil geleneksel yöntemdir Isofix ise hem koltuk arkasındaki bağlantı hemde en önemlisi koltuğun yaslanılan yeri ile oturulan yeri arasındaki kancalar yardımıyla çocuk koltuğunu sabitlemektir İşte belirtilen koltuk arasındaki bağlantı noktaları 2011 gp lerde bulunmamaktadır
Ayrıca isofix 2011 gp lerden çalınan özelliklerden sadece bir tanesidir Bunun dışında yolcu el tutamakları, bagaj aydınlatma lambası, direksiyon üzerindeki müzik sistemi tuşlarının gece aydınlatması gibi çalınan fonksiyonlarda bulunmaktadır

ozay06
26/01/2011, 16:54
şuan donanım tablosunu inceledim de active evo lardada standart. sizde de bulunması lazım.

Gp den çalınan özelliklerin hepsi evo da mevcut :)

Fuzuli
27/01/2011, 02:03
Isofix denen siste aslında aracın şasesine kaynaklı kanca...
Üretici firma için de zor bir şey değil...
Daha önce kullanılan bir şeyi maksimum 5 tl. tasarruf etmek için mi kaldırmışlar acep?

Şahin moduna dönüp sağ aynaya para harcar duruma getirir bunlar yakında bizi...

drmeckel
27/01/2011, 22:35
ya kapı tutamacını anlarım bagaj lambasını da anlayayım. ya isofix 2011 model arabada çıkar mı ya? çocuğunun güvenliği söz konusu sonradanda yapılamaz. sineğin yağını çıkarmaya çalışıyorlar

ozay06
27/01/2011, 22:42
ya kapı tutamacını anlarım bagaj lambasını da anlayayım. ya isofix 2011 model arabada çıkar mı ya? çocuğunun güvenliği söz konusu sonradanda yapılamaz. sineğin yağını çıkarmaya çalışıyorlar

Yazıyoruz eleştiriyoruz ama bırakın fiat'ı buradaki birçok arkadaş hala "emsal arabaların içerinde sanki var mı?" "Alırken baksaydınız ya" "Bu fiyata bu kadar, daha çok para verin onda vardır" "Birçok marka çalma işini yapıyor abartmamak lazım" "Çokta önemli değil" gibi yazılar yazıyor
Bu yazılardan dolayı fiat yetkililerine hiç kızmıyorum Biz herşeyi hakediyoruz

Coool
28/01/2011, 23:22
Yazıyoruz eleştiriyoruz ama bırakın fiat'ı buradaki birçok arkadaş hala "emsal arabaların içerinde sanki var mı?" "Alırken baksaydınız ya" "Bu fiyata bu kadar, daha çok para verin onda vardır" "Birçok marka çalma işini yapıyor abartmamak lazım" "Çokta önemli değil" gibi yazılar yazıyor
Bu yazılardan dolayı fiat yetkililerine hiç kızmıyorum Biz herşeyi hakediyoruz

Doğru söze ne hacet....

erselkolay
30/01/2011, 02:36
maalesef 2011 puntolarda isofix bağlantısı yok. 2004 model hundaimde isofix vardı o yüzden bir dünya para verip isofixli bebek kolutuğu almıştım. Şimdi isofix bağlandı kısımlarını söktüm emniyet kemeri ile bağlayarak kullanıyorum. Bebekkoltuğunda bel kısmından uzanan bir kemer daha var onuda arka kafalığın altından geçererek aracın koltuğunun arka kısmındaki kancalı yeri var oraya takıyorum.Umarım güvenli olur ama söküp takaması çok zor oluyor.

Oysaki isofix büyük rahatlıktı.

Fiat danış ma hattını aradım, ben dedim istiyorum, oradaki arkadaş yapılamayacağını söyledim dedim niye konmuyor, 2005 ten sonraki araçlarda zorunluluk olduğunu zannediyorum, niye koymadınız dedim, isterseniz şikayet edebileceğimizi söyledi, ancak neye yararki sonradan takılamıyormuş maalesef.

Du Hast
30/01/2011, 02:39
maalesef 2011 puntolarda isofix bağlantısı yok. 2004 model hundaimde isofix vardı o yüzden bir dünya para verip isofixli bebek kolutuğu almıştım. Şimdi isofix bağlandı kısımlarını söktüm emniyet kemeri ile bağlayarak kullanıyorum. Bebekkoltuğunda bel kısmından uzanan bir kemer daha var onuda arka kafalığın altından geçererek aracın koltuğunun arka kısmındaki kancalı yeri var oraya takıyorum.Umarım güvenli olur ama söküp takaması çok zor oluyor.

Oysaki isofix büyük rahatlıktı.

Fiat danış ma hattını aradım, ben dedim istiyorum, oradaki arkadaş yapılamayacağını söyledim dedim niye konmuyor, 2005 ten sonraki araçlarda zorunluluk olduğunu zannediyorum, niye koymadınız dedim, isterseniz şikayet edebileceğimizi söyledi, ancak neye yararki sonradan takılamıyormuş maalesef.
isofix in alt bağlantısını hiç incelemedim ama araba üzerinde yapılmaz diye birşey yok.
sizini için yarın bir bakayım arka koltuklara.

Fuzuli
30/01/2011, 10:02
isofix in alt bağlantısını hiç incelemedim ama araba üzerinde yapılmaz diye birşey yok.
sizini için yarın bir bakayım arka koltuklara.

Koltukları çıkarıp araç şasesine 2 kanca kaynatacaklar hepsi bu...
Tabi fabrika imali kadar sağlıklı olmayabilir sonradan yapılan...

Ben de isofixli koltuk kullanıyorum...Koltuk olarak pahalı ama söküp takması hem kolay hem de daha güvenli..Ben aracımı alırken kızımı düşünerek güvenliği ön planda tutan bir araç olduğundan gp'yi tercih etmiştim..
Abs euroncap 5 yıldız çarpışma testi ve isofixte buna dahildi...

Hala derim yine aynı sınıf(B segmenti) bir araç alacak olsam Punto alırım diye...
Ama şanslarını zorluyorlar...

hilmiusta
30/01/2011, 13:25
ben de var ve kulanıyorum aracım 2007 model

Du Hast
30/01/2011, 13:36
Koltukları çıkarıp araç şasesine 2 kanca kaynatacaklar hepsi bu...
Tabi fabrika imali kadar sağlıklı olmayabilir sonradan yapılan...

Ben de isofixli koltuk kullanıyorum...Koltuk olarak pahalı ama söküp takması hem kolay hem de daha güvenli..Ben aracımı alırken kızımı düşünerek güvenliği ön planda tutan bir araç olduğundan gp'yi tercih etmiştim..
Abs euroncap 5 yıldız çarpışma testi ve isofixte buna dahildi...

Hala derim yine aynı sınıf(B segmenti) bir araç alacak olsam Punto alırım diye...
Ama şanslarını zorluyorlar...
düzgün kaynak yapılırsa yani usta işini bildikten sonra gayet sağlıklı olacaktır.

erselkolay
02/02/2011, 00:37
peki nereye ve nasıl bir parça kaynatacak. Sonuçta koltukların harektini engellememeside lazım. Ayrıca bildiğim kadarı ile kaynak yapacağı yer yakıt deposunun üstü. Cephanelikte sigara içmeye benzemesin sonra?