PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debriyaj sorusu...

eerku
24/01/2011, 13:21
arkadaşlar selam,

yaklaşık olarak 12000 km önce debriyaj değiştirdim. o zamandan beridir debriyajın kavrama seviyesi çok yüksek olması sebebiyle çok dik rampalarda el freni ile bile olsa ciddi kalkmalarda sorun yaşıyorum. bu nedenle seviyesini indirmek için gittiğim servis bana böyle bişeyin mümkün olmadığını söyledi...

benim bildiğim debriyaj kullanıldıkça seviyesi artmaz mı? servisdekiler bana kullandıkça seviye düşer dedi...

ne dersiniz?

GP COSKUN
25/01/2011, 01:37
ercan debriyajlarımız otomatik ayarlı fakat
debriyaj pedalının arkasında iç bölümde sabitleme ayar civatasından ayarlanıyor
gittiğin servise söyle çok yukarda kavrıyor bunu pedalın arkasından ayarlarmısınız de
bilmiyorlarsa sanayide bir ustaya git durumu anlat pedalın arkasından ayar yapsınlar

murti82
25/01/2011, 14:04
Eğer Coşkun Bey'in dediği gibi halledebiliyorsan, o servisin ismini buraya yaz lütfen ve Tofaş'a şikayet et. Bu kadar alakasızlık olmaz. Ama bunu denedikleri halde olmamışsa (ki "mümkün değil" dediklerine göre zannetmiyorum), kabul edilebilir.

pilotender
26/01/2011, 01:16
ben de debriyajın eskidikçe daha yukarıda kavrama yaptığını biliyordum bugüne kadar...benim arabada ayağını milim oynatsan araba yürümeye başlıyordu o derece aşağıda kavrıyordu yani...

eerku
27/01/2011, 00:52
teşekkürler arkadaşlar, bencede coşkun beye katılıyorum, söylüyorsa vardır bir bildiği, hemen tanıdık bir tamirciye soracağım. eğer gerçekten ayarlayabilirlerse zaten fiat serviste olmaz diyen o zat-ı muhteremin benden çekeceği var demektir.

ZV 007
27/01/2011, 01:16
ercan debriyajlarımız otomatik ayarlı fakat
debriyaj pedalının arkasında iç bölümde sabitleme ayar civatasından ayarlanıyor
gittiğin servise söyle çok yukarda kavrıyor bunu pedalın arkasından ayarlarmısınız de
bilmiyorlarsa sanayide bir ustaya git durumu anlat pedalın arkasından ayar yapsınlar

valla çoşkun abi bunu bilmiyodum hakkaten öğrendiğimiz iyi oldu.Bende yar yapılmıyo sanıyodum.teşekkürler

GP COSKUN
27/01/2011, 01:35
pedalın arkasından ayar yapılmıyor diyecek usta yada servis neresi varsa alnından karışlarım bu kadar net söylüyorum