PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP 1.4 LPG Sistemi Önerileriniz?

Bolu_Beyi
23/01/2011, 01:30
Arkadaşlar 1.4 G.Puntoma LPG sistemi taktırmak istiyorum. Bu devirde benzin ile arabaya binilmez derlerdi de inanmazdım :) Bana önerebileceğiniz 'Marka' 'Model'ler nelerdir? Sıralı sistem olması şartmı? Yarı sıralı sistem diye birşey duymuştum eğer öyle birşey varsa bizim araçlarımıza uygunmudur? (Sıralı sistem LPG'ler bildiğim kadarıyla Önce benzin ile çalışıp Araç belli bir ısıya gelene kadar Tüpe geçmiyor diye biliyorum.Bolu ufak bir il olduğu için bu sistem bana pek ekonomi sağlamaz diye düşünüyorum.Ev ile işimin arası 2 km. yani sistem böyle olursa yine benzinle gidip-gelecek gibiyim :) Bu sistemin direk tüp ile çalışması gibi bir olanak varmıdır? Bilgisi olan arkadaşlarımın yardımına ihtiyacım var.

Sözü fazla uzatıyorum sanırım :) ama Unutmadan LPG tankını monte edebileceğimiz en uygun bölüm neresidir? Ben ufak bir tank seçip Bagajın sağına yan olarak taktırmayı düşünüyorum, Sizce nasıl olmalıdır?

ZV 007
23/01/2011, 03:19
bende sımıt depo var.Bagajla cok ısım yok dıyosan sımıt taktırıp ıstepneyı bagaja koyabılırsın yada ıstepnesız gezersın bagajın bombos olur lpg tankı gozukmedıgı ıcın heryere cok rahat gırer cıkarsın.direk lpg ile calısan sıstemklerde var dıye bılıyorum.bende lpg var ve atıker cok memnunum.

taipen71
23/01/2011, 09:00
çok fazla seyahat etmiyorsanız lpg dönüşümü yaptırmayın dediğiniz gibi ev ile iş arasında okadar mesafede tüpe geçmez araç

Bolu_Beyi
23/01/2011, 14:17
Simit Tank TüvTürk Muayne'den geçmiyor diye biliyorum. Yanılıyormuyum?

yolcu27
23/01/2011, 15:42
atiker lkit simit 45lt tank tamamdır 2 aracada simit taktırdık geçiyor muaynede sorun yok :D bizim fire motorlara ne taksanız uyum sağlıyor Yeterki montaj işi bilen ellerle yapılsın.

simit tankta stepnenin yerine cuk oturuyor.

şimdide hayırlı olsun aklınıza takılan bir soru olursa buradayız her zaman :)

gp_ugur
23/01/2011, 16:48
Arkadaşlar 1.4 G.Puntoma LPG sistemi taktırmak istiyorum. Bu devirde benzin ile arabaya binilmez derlerdi de inanmazdım :) Bana önerebileceğiniz 'Marka' 'Model'ler nelerdir? Sıralı sistem olması şartmı? Yarı sıralı sistem diye birşey duymuştum eğer öyle birşey varsa bizim araçlarımıza uygunmudur? (Sıralı sistem LPG'ler bildiğim kadarıyla Önce benzin ile çalışıp Araç belli bir ısıya gelene kadar Tüpe geçmiyor diye biliyorum.Bolu ufak bir il olduğu için bu sistem bana pek ekonomi sağlamaz diye düşünüyorum.Ev ile işimin arası 2 km. yani sistem böyle olursa yine benzinle gidip-gelecek gibiyim :) Bu sistemin direk tüp ile çalışması gibi bir olanak varmıdır? Bilgisi olan arkadaşlarımın yardımına ihtiyacım var.

Sözü fazla uzatıyorum sanırım :) ama Unutmadan LPG tankını monte edebileceğimiz en uygun bölüm neresidir? Ben ufak bir tank seçip Bagajın sağına yan olarak taktırmayı düşünüyorum, Sizce nasıl olmalıdır?
Ben daha dün Atiker sıralı sistem LPG taktırdım.Ve iki gündür çok memnunum.Ben makina mühendisiyim detaylarına girmek istemiyorum ama sıralı sistem haricinde bişey düşünmeyin derim.LPGgenin motora en büyük zararı motor soğukken olur bunu da sıralı sistemle aşıyorsunuz.Dediğiniz gibi arabayı daha çok işe gidip gelirken kulanıyorsanız hiç LPG düşünmeyin derim.Depo tercihi size kalmış ben çocuk arabası koyduğum için simit depo taktırdım.

Bolu_Beyi
23/01/2011, 23:50
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Senede 15.000 km yapan birisi olarak LPG taktırıp taktırmamayı hala düşünüyorum. Geçen hafta 150 TL (litresi 4tl) benzin aldım Bu kış ayında ve şehir içi kullanımda 425 km yol yaptım. Km'de 35 krş. falan yakıyor. Sizce nasıl ve siz olsanız ne yapardınız?

GünahsizSeytan
24/01/2011, 00:03
Tüpe gecin derim . Puntolar biraz gec geciyor tüpe ama illaki ekonomi sağlanıyor (dizel kadar olmasada) takacak yerin ustaların cok önemi var sonradan başınızın ağrımaması için. 1 yıldır servisin taktığı Five star marka lpg kullanıyorum diğer markalara göre brc yi ekonomi ve sorunsuz kullanım acısından tavsiye ederim..

gp_ugur
24/01/2011, 11:51
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Senede 15.000 km yapan birisi olarak LPG taktırıp taktırmamayı hala düşünüyorum. Geçen hafta 150 TL (litresi 4tl) benzin aldım Bu kış ayında ve şehir içi kullanımda 425 km yol yaptım. Km'de 35 krş. falan yakıyor. Sizce nasıl ve siz olsanız ne yapardınız?

Bence düşünmeniz bile hata 15000 az değil bencede tüpe geçin.

yolcu27
24/01/2011, 11:54

benim son tüketimim 70 lira ile 430 km :S %40 şiçi %60 köy yolu :)

bence hiç düşünmeyin yılda 15000 az değil .. hatta çabuk kara geçmek istiyorsanız benim gibi atiker tercih edebilirsiniz.

benim eskiden aylık benzin tüketimim 200 250 arası değişiyordu.

şimdi 100 (taksit) 120 130 da lpg kullanıyorum ayda aynı hesaba geliyor ;) taksit bitincede ayda 100 lira kar etmiş olacağım

Bolu_Beyi
24/01/2011, 23:00
Hepinize teşekkürler... Atiker veyaz BRC o anki psikolojim ne derse taktırıcaz artık :)