PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bagaj lambası

yakaryos
23/01/2011, 01:05
bu hikayeyi bir siteden aldım, doğrumu acaba

FIAT Punto Bir Baktıkki Bagaj Lambası Yerinde Yok!
05 Ocak 2011 tarihinde çok severek aldığım ve halen beğendiğim 2011 model Fiat Grande Punto Duallocig aracımın eve getirdiğimde bagajda aydınlatması olmadığını farkettim. Bagajda yeri mevcut ama kendisi yok. Fiat müşteri hizmetlerini aradım. ( Zaten onlar hep haklı. ) Orjinalinde kaldırdık İtalya'dan öyle geliyor yapacak bir şeyimiz yok dediler.

Benim bir çok marka arabam oldu. Böyle bir durumla ilk kez karşılaşıyorum. Ben aldığım aracı çok iyi biliyorum daha önce kullandım. Eskiden bagaj aydınlatması vardı. Arabayı aldığımız yer aydınlık bir mekan olduğu için bunu fark etmemişim. Eskiden olmayan bir çok donanım eklemesine rağmen 50 TL etmeyecek bir lambanın donanımdan çıkarılmasına aklım almıyor. Parasıyla taktıralım diye servise gittim. Tesisat yok fiyatlandırma yapamayız dediler.

Akşamları çocuğun eşyalarını el feneri ile alıyorum. Çok komik, gece yarısı beni elimde fener arabayı boşaltırken biri görse hırsız zannedecek.

berkeraaa
23/01/2011, 01:32
aslında çok komik değil....traji komik bir olay....

nereden kısarsak o kadar kardır gibi bir mantık ile araç üretip pazarlanıyor...piyasaya baktığınızda o kadar çok alternatifi varki Punto'nun...şimdi birçok arkadaş bana kızacak madem beğenmiyorsun ne işin var burada diye...ancak maalesef araçlarımız son derece özensiz üretilmiş her gün bir yerin tıkırdamasından çıtırdamasından bıkmamak , donanım eksikliklerine saşmamak elde değil....
Aynı model aynı yılın araçları aynı paketler yüklü ama maalesef paketlere rağmen donanımlar farklı...olacak iş değil....bagaj lambası için ise hiç uğraşmayın derim ben...işinize karışmak gibi olmasın ama ben şöyle bir tavsiyede bulunacağım;

Birçok markanın çok güzel hareket sensörlü küçük lambaları var yapı marketlerde...arkasına biraz sıcak silikon ile cırt cırt ların yapışan kısmını silikonlayın ( terzilerde rahatça bulabilirsiniz ) ve koltukların arkasına iki tane yapıştırın...kurtulmuş olursunuz fener ile uğraşmaktan....

skystar37
23/01/2011, 01:38
Rezillikten başka bişey değil bu. Benimde torpido lambam yok 1996 model kartal s aracımda bile vardı 2010 model araçta yok ama bakalım artık onuda ben takacam fiata zahmet olmasın diye arka tavan aydınlatmasınıda ben yapacam kapı aydınlatmalarını da yapacam tabi ne yapalım fiat bu kadarını yapabiliyor artık... Unuttum bu arada ekleyeyim direksiyon üzerindeki kontrol düğmelerinin yeri olupta kendisi olmayan smd ledleride bulup takacam..

Du Hast
23/01/2011, 02:48
torpido lambası clioda, corsa d nin bazı donanımlarında yok. hadi torpido lambasını geçtim de bagaj lambasının koymamaları ayıp olmuş.

bagaj lambasını işini bilen bir elektirikçi kısa sürede halledilebilir.
siz servisin lafına bakmayın arkadaşlar
ülkemizde sanayideki ustalar kötü değil. yeterki hangi ustaya gideceğinizi bilin.

levan34
23/01/2011, 04:46
2011 active lerden çalınanlar

1- bagaj lambası ve tesisatı
2- kol tutacakları
3- direksiyondaki müzik sistemi düğmelerinin ışıkları
4- karter koruyucusu
5- makyaj aynası
6- sis farları
7- bagajı dışardan elle açabilmek için kapı üstü armasındaki buton.
8- yol bilgisayarı türkçe menü
9- takırtı tukurtu çıkartacak bolca sert plastik malzeme kullanımı
10-yolda sekmeyi artıracak malum kalitede amortisör seçimi ve helezon yaylar

OzzY
23/01/2011, 10:46
2011 active lerden çalınanlar

1- bagaj lambası ve tesisatı
2- kol tutacakları
3- direksiyondaki müzik sistemi düğmelerinin ışıkları
4- karter koruyucusu
5- makyaj aynası
6- sis farları
7- bagajı dışardan elle açabilmek için kapı üstü armasındaki buton.
8- yol bilgisayarı türkçe menü
9- takırtı tukurtu çıkartacak bolca sert plastik malzeme kullanımı
10-yolda sekmeyi artıracak malum kalitede amortisör seçimi ve helezon yaylar
bunların çoğu active gp de hiç bir zaman olmadı

ozay06
23/01/2011, 13:36
bunların çoğu active gp de hiç bir zaman olmadı

Bunların çoğu kardeşimin 2007 model active aracında hep vardı