PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : VATAN Gazetesi - 16 Kasım 2005 Çarşamba

İbrahimKC
27/04/2007, 11:16
Valla ben ayakta alkışlıyorum. Bu kadar mı güzel ifade edilebilir...

https://img412.imageshack.us/img412/3408/image001ru1.jpg (https://imageshack.us)

mustafa
27/04/2007, 11:21
Yeni Site kurallarında siyasetten bahsedilmemesi gerektiği belirtilmişti.Bu siyaset değilse ben bir şey demiyorum.(tekrar söylüyorum ben oyumu iktidardaki partiye vermedim)

Gkhan
27/04/2007, 11:22
İbrahim Kıvanç CİHAN

Paylaşım için teşekkürler..

+1

zeynepc
27/04/2007, 11:23
:sadomazo:forum kuralları gereğince susuyorum ve yorum yapmıyorum..yaparsam çok ağır olur(köşe yazısıyla ilgili)..saygılar :ebebe:
.................................................. ................
paylaşım için teşekkürlerrr...

Korhan
27/04/2007, 11:26
Zaten Türkiye'de demokrasi yerine taassup, tahammülsüzlük, farklı inançlara ve görüşlere kapalı olma rejimi var. Biz bu kafa ile AB'nin yanından bile geçemeyiz maalesef. Mustafa'ya katılıyorum bu konu da kapatılmalı.

Ryu
27/04/2007, 11:31
bu konu derhal kapatılmalı.

jeoenis
27/04/2007, 11:32
bu tatışma öncedende yapıldı arkadaşlar sonuç olarak bencede bu konu kapatılmalı.
benim fikrimi sorarsanız anap'ın dediğini yapmak en iyisi cumhurbaşkanını oyları ile halk seçsin

İbrahimKC
27/04/2007, 11:33
Hayır efendim kapatılmamalı.. (Madem görüş belirtiyoruz..)
Sadece bir köşe yazısı, günlük bir gazete, herkesin her yerde okuyabileceği bir şey..

mustafa
27/04/2007, 11:34
Bu da Deniz Gökçenin (üniversiteden hocam olur ve kendisini çok severim ) bugunku aksam gazetesindeki yazısı.Amacım siyaset değil sadece bu tür yazıları bulup yapıştırmanın ne kadar kolay ve basit bir iş olduğunu göstermek.Konuya da cuk oturmuş.

<TABLE style="BORDER-COLLAPSE: collapse" borderColor=#c0c0c0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD bgColor=#f3f3f3><CENTER>Zülfü Bey erdi! </CENTER></TD></TR><TR><TD>
deniz.gokce@aksam.com.tr

</TD></TR></TBODY></TABLE>

<TABLE style="BORDER-COLLAPSE: collapse" borderColor=#c0c0c0 cellSpacing=3 cellPadding=3 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD>

Bu köşeyi sürekli okuyanlar benim Zülfü Livaneli ile pek anlaşamayacağımı ve anlaşamadığımı görürler. Ancak Zülfü Bey bir gün evvel bir yazı attırmış. Başlık: “Birleşen kazanıyor, bölünen kaybediyor”. İki nokta hariç yazdıklarına katılmamak mümkün değil. Zülfü Bey adeta ermiş!

Köşesinden aynen aktarıyoruz. “Bir iki ay önce arkadaşlarımla cumhurbaşkanlığı konusunu tartışırken demiştim ki: “AKP bu konudaki verileri bir bilgisayara yüklese ve kendileri açısından en iyi çözümü sorsa Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanı, Tayyip Erdoğan’ın başbakan olması gerektiği cevabını alır. AKP açısından ideal olan durum budur”. Ve hemen eklemiştim: “Ama işin içinde insan egosu olduğu için bu çözüme pek ihtimal vermiyorum.” İtiraf etmeliyim ki; AKP beni yanılttı ve başından beri sergiledikleri dayanışmayı burada da gösterdiler.

İşin bu boyutu çok önemli. Ve günün en yakıcı sorusu şu: Kendilerine Atatürkçü, laik, solcu, vs. diyenler niye bu kadar sevgisiz, kıskanç, birbirine düşman? Buna karşılık AKP çevreleri niçin birbirine bu kadar sıkı sıkıya bağlı? İşte Türkiye’yi bir büyük dönüşümün eşiğine getiren ve türbanın Köşk’e çıkması noktasına sürükleyen gelişmelerin sırrı bu soruda gizli! Meclis’e gidiyorsunuz: CHP’li milletvekillerinin yüzünden düşen bin parça, birbirine selam vermeyen, koridorda gördüğü zaman yolunu değiştiren pek çok kişi var. Konuştukları zaman kasılmış bir ağız ve gevrek bir ses tonuyla: “Katılımcılık, demokrasi” filan gibi birkaç klişeyi dile getiriyorlar ama temel unsurları sevgisizlik, kıskançlık. Birbirinden nefret! Diğer “sol” partilere bakın. Başkanlar birer derebeyi gibi “küçük aşiretlerin” başında olmayı, posterlere, otobüslere resimlerini bastırmayı marifet sanıyor. Hayatta kendi gücüyle başaramadığı bir şöhrete sahip olmaktan, partinin sırtına binerek egosunu tatmin etmekten başka bir derdi yok.

Bir de “öteki taraf”a bakın. AKP’yi kurdukları zaman Bülent Arınç, Abdullah Gül gibi isimler milletvekili. Gül kendi partisinde genel başkan adayı olup, delegenin yarısının oyunu almış. Siyasi yasağı yok, dil bilir. Arınç da Gül de Erdoğan’ın ağabeyleri. Kaldı ki Erdoğan siyasi yasaklı, seçime bile giremiyor. Ama sıra genel başkan belirlemeye geldiği zaman Arınç da Gül de “Hayır!” diyorlar “Bu kardeşimiz halkta daha çok ilgi görüyor. Onu genel başkan yapmamız gerekir”.

Siz böyle bir davranışı Deniz Baykal’dan ya da öteki “solcu”lardan bekler misiniz? Acı acı güldüğünüzü görür gibi oluyorum. Haklısınız, gülünç bir soru sordum. Neyse AKP macerasına devam edelim. Seçimler sonucunda Abdullah Gül başbakan oluyor, sonra koltuğunu Erdoğan’a devrediyor. Şimdi de Erdoğan, yardımcısını cumhurbaşkanı yapıyor. Arınç buna itiraz etmiyor ve AKP içindeki herkes sarılıp birbirini tebrik ediyor. İşte sır burada.

Dünyanın her yerinde sol dayanışmacı, sağ bireycidir. Türkiye’de ise durum tam tersi. Solun bencilliği, düşmanlığı, küçük düşünmesi ve kıskançlığı karşısında, dayanışmacı bir hareket Türkiye’yi ele geçiriyor.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihinde yeni ve çok önemli bir sayfa açıldı. Eğer siyasal İslam bu dayanışmayı sürdürür, laikler de amip gibi bölünmeye devam ederlerse; emin olun bugünleri de arayacağımız noktalara gelmemiz çok yakındır”.

Yazı salt sola mesaj olarak güzel! Bölünmeyin, birleşin doğru mesaj. Ama biraz bilgi eksiği var. Zülfü Bey “Made In Sweden” markadır, ama ülkemizin gerçek entelektüel modeli “Fransa kaynaklı” olduğu için pek durumu çakamıyor, doğru yaklaşmamış.

Birincisi, “Dünyada sol dayanışmacı, sağ bireycidir” demiş. Halbuki biraz pazar günü Fransa seçimlerinde olanlara baksa idi, bu tezin gerçek olmadığını görecek, farklı düşünecekti. Fransa’da “Sarko” yüzde 31 oy alırken, “Sego” yüzde 26 kadar oy aldı. Bayrou da yüzde 18.5 kadar. Aşırı sağcı Le Pen de yüzde 10.5 kadar. Ancak solda Devrimci Komünistler yüzde 4, diğer Komünist Parti yüzde 2, İşçi Partisi yüzde 0.4, Antigloballeşmeciler yüzde 1.3, Yeşiller yüzde 1.6 ve Emeğin Mücadelecisi sol parti yüzde 1.33 oy aldı. Sol birleşme taraftarı olsa idi, Sego’nun adaylığını desteklese idi, nerede ise 11 puan daha oy alınacak ve yarım faşist “Sarko” yerine, hümanist “Sego” uzak ara birinci olacaktı. Küçük sağ partiler de var, detay vermiyorum ama, Fransa’da hem sağ hem de sol benzer şekilde bölünmüştür. Zülfü Bey ne çabuk unuttu bizde siyasilerin tümünün (mesela B. Ecevit’in veya Demirel’in) sadece kapıkullarını partide tuttuğunu? Şair Bülent Bey’in siyasetteki son gününde eşinin memleketi Şebinkarahisar’ı vilayet yapmaya kalktığını nasıl unuttunuz? Ya “uzlaşmacı” Demirel’in kim ne veriyorsa beş fazla verdiğini? Bireycilik, hem parti liderlerinde hem parti içinde hem de parti ilkelerinde, sağ veya solda eşit dağılmıştır.

İkincisi, Zülfü Bey önyargılarını bırakıp, bir adım daha atsa, siyasi tarafın bölünmemesi ilkesinden daha ötede, “ülkenin bölünmemesi” daha anlamlı değil mi? Zahmet edip okusun. “Kerata” Engin Ardıç gene çok güzel yazmış. Bertold Brecht 1953 yılında ne demiş? Doğu Berlin’de işçi ayaklanması üzerine, Doğu Almanya’nın Komünist Hükümeti’ne yönelik bir şiir yazmış: “Bu halkı feshedin ve hemen yeni bir halk seçin!” Gene de Zülfü Bey sonunda müthiş bir aşama yaptı diyorum. Hadi Zülfü, sık dişini bir adım daha at, bir yazı döktür, milleti birleştirmeyi hedefle!
</TD></TR></TBODY></TABLE>

GaladrieL
27/04/2007, 11:37
İbrahim kesinlikle haklı, herhangi bir şiiri nasıl rahatlıkla paylaşabiliyorsak, bu yazıyı da paylaşmak bizlerin en doğal hakkı.. İbrahim sadece yazıyı bizlere de okuma şansını sundu, herhangi bir yorum ya da kışkırtıcı hareket sergilemeksizin.. Ayrıca doğru söze ne denir ki... Durum zaten ortada...Bu günleri de gördük ya, ne diyim yazıklar olsun...

kadoku
27/04/2007, 11:39
arkadaşlar, son zamanlarda forumda aşırı siyaset konuşulduğunu düşünüyorum bu konular herkes için olmayabilir belki ama bazıları için hassas konulardır, Ankaradaki mitingler, köşe yazarlarının yazıları vs.buraya taşımak gereksiz gerginliklere yol açıyor öyle insanlar vardır ki takım tutar gibi fanatik derecede parti tutarlar onların karşıt olduğu bir yorum yapıldığı zamanda aşırı tepkiler doğabilir bu şekilde devam ederse bu forum benim için inandırıcılığını yitirecek lütfen artık siyaset yapmıyalım ve birbirimiz daha fazla kırmayalım, eğer yapmak isteyen olursada internetten araştırıp siyaset yapabileceği forum siteleri bulsunlar siyaset yorumlarını oralarda yapsınlar burası siyaset yeri değil burası Grande Punto kullanıcıların bilgi, deneyim ve paylaşımları ile yeni arkadaşlıkların ve dostlukların oluştuğu sosyal bir platformdur :( :(

mustafa
27/04/2007, 11:39
O zaman başka görüşden kimselerin başka gazetelerden (türkiyedeki tek gazete vatan değil türkiyedeki tek yazar da (eğer yazarsa gerçekten ) livaneli değil) yapıştırılma hakkı olur ve yine tartışma çıkar. di mi yani .Hepimiz zeki insanlarız

Misafir2
27/04/2007, 11:40
arkadaşlar konuyu saptırmanın bır anlamı yok sadece bır köşe yazısı paylaşılmış yazının içeriğine katılırız veya katılmayız buda bızım hür irademıze bağlı bır konu
sadece yapılan yorumlara dıkkat
arkadaşım paylasım için çok sağol

İbrahimKC
27/04/2007, 11:41
Mustafa yazı için gerçekten tesekkür ederim. Farkı yazarların farklı görüşlerin yazıları okumak benim her zaman hoşuma gitmiştir.

Olaya tek tarflı bakmadan kimin ne dediğini kimin doğru yazdığını anlamak için çok iyi bir yoldur.

Ve forum en baştaki amacıda budur. Tartışma yeri... Konuşma yeri...

Tekrar Teşekkürler...

mustafa
27/04/2007, 11:42
Ben başkasının bu yazının içerğinden rahatsız olabılme gibi bir hakkının olduğunu düşünüyorum ve forum üyelerini birleştirmek yerine kutuplaştıracak yazılardan uzak durulması gerektiğini düşünüyorum .(biraz empati yapalım sizin desteklediğiniz partiyle ilgili aynı yorumların yapıldiğını düşünün)

Mısafir
27/04/2007, 11:43
Her hangi bir nedenle ayrımcılığa sebep olabilecek fikirleri (renk, ırk, cinsiyet vb.) genel başlıklarda beyan etmek:
4. Siyasal ve dini konuların çok ciddi fikir çatışmalarına ve tatsızlıklara açık konular oldukları için üyeler arasında büyük gerginlikler oluşturmayacak seviyede tutulmasına özen gösteriniz.

Forum kuralları açık. Bence bu başlıkta herhangi bir sataşma,tahrik unsuru, kışkırtma vs. yok. Sadece köşe yazıları paylaşılmış. Mevzu tartışmaya gitmediği sürece silinmesine gerek yoktur.

mustafa
27/04/2007, 11:45
Mustafa yazı için gerçekten tesekkür ederim. Farkı yazarların farklı görüşlerin yazıları okumak benim her zaman hoşuma gitmiştir.

Olaya tek tarflı bakmadan kimin ne dediğini kimin doğru yazdığını anlamak için çok iyi bir yoldur.

Tekrar Teşekkürler...
Bence bizim ortak noktamız GP ye olan sevgimiz ve genellikle Gp sahibi olmamız veya olmayı düşünmemiz ancak herkesin siyasi görüşü farklı olabilir ve bu herkesin en dogal hakkıdır .Şehir buluşmalarında yüzyüze gelmem muhtemel olan kişilerle siyasi görüşlerimizin farklı olması sebebiyle aramıza husumet girmiseni istimiyorum.Siyasetin konusulabileceği onlarça forum varken

Bülent A.
27/04/2007, 11:50
p.i.t

Misafir2
deniz gökçenın ekonomıstlığı???
Tersine, bugün daha da tuhaf bir durum var. Dünyada müthiş bir enflasyon baskısı var. Son bir yılda dünyada genel mal fiyatları endeksi yüzde 23 artmış durumda. Genel gıda fiyatları endeksi yüzde 18 artmış bulunuyor. Sanayi ürünlerinde genel endeks yüzde 27 artmış. Mısır gibi veya demir çelik, petrol gibi bazı seçilmiş ürünlerde ise son 2005-2006 dönemindeki artışlar yukarıdaki artış yüzde sayılarının kat kat üstünde, ama burada detaya girmiyoruz. Bu artışlara rağmen ve 2006 yılındaki dünya çapındaki dalgalanmanın ülkemizde hem kur hem de faizi oynatmış olmasına, bunun da ülkemizde enflasyonu yukarı ittiğinin açıkça görülebilir olmasına rağmen, Türk milleti enflasyonun yükselmesini Merkez Bankası’nın para politikası yönetim başarısızlığı olarak değerlendirmekte.

Tamam pek kıymetli Deniz Hocam, rakamları nereden aldığınızı bilmesek de doğru kabul ediyoruz. TÜFE oranı bu endekslere göre değerlendirilecekse, Merkez Bankamız enflasyonu %10'da tutabildiği için çok başarılı sayılmalı, öyle değil mi? Neden "Merkez Bankası çok başarılı oldu" diye yazmadınız? Millet güler diye mi? MB kendisini başarısız kabul ettikten sonra...

Bir de bu endekslerdeki artışa rağmen, artı bahsettiğiniz dalgaların sizin de dediğiniz gibi "dünya çapında" olmasına rağmen, neden ABD'nin, AB'nin ve daha birçok ülkenin enflasyonu %5'in altında? Yoksa dünya mal fiyatları endeksiyle ülke enflasyonu arasında bağ kurarak MB başarısını değerlendirmek biraz sakat bir durum mu?

arkadaşlar yazıdanda anlaşılacağı nasıl bır kışılık olduğu ortada
ithal kalemlerle ithal ıdelojının karalamalarına duyarsız kalmamak için bunu ekleme gereğı durdum çok özür dılerım
gerçeklerı ve gerçek vatanseverlerı 3-5 ithal yazar!!! la değerlendırılmesın lütfen

İbrahimKC
Şehir buluşmalarında yüzyüze gelmem muhtemel olan kişilerle siyasi görüşlerimizin farklı olması sebebiyle aramıza husumet girmiseni istimiyorum.Siyasetin konusulabileceği onlarça forum varken

Ozaman sergilenen tutumun yanlış olduğunu belirtmem gerekiyor.
Paylaşılan sadece bir köşe yazısı, bir gazete yazarının düşünceleri.

Eger bu konu kapatılsın, bu şekilde olmaz bu ne böyle şeklinde yorumlar gelmese ortada hiç bir tartışma olmayacak. sorunda çıkmayacak kırılan kişilerde olmayacak..

Yani kapatılsın edilsin yerine sende Deniz GÖkçenin yazınıs koysaydın, hem güzel bir paylaşım hemde karşılıklı fikirleri görme şanşımız olacaktı.

Tamam bir GP forumumuy ama bu kadarda tartışma ortamımız fikir beyan etme yetki ve yeteneğimiz olsun...

jeoenis
27/04/2007, 11:53

Tekrar Teşekkürler...

abi kesinlikle sana katılıyorum farklı farklı fikirler öğreneceksinki doğruyu bulasın.
Ama şurasıda bir gerçek biz artık bir aile gibi olduk. sizi bilmem ama saat başı nete girip ne yazılmış ne çizilmiş diye merak ederim. Ama son zamanlarda bu ruhun kaybolduğunu hissediyorum. en basitinden formula 1 sayfasında bile tartışma çıkıyor yanlışsa yanlış diyin. formula gibi tartışma çıkmayacak bir konudan bile tartışma çıktığına göre siyasi yazılarda hayli hayli çıkar diye düşünüyorum. bu yüzden konunun kitlenmesini istedim ama sonuç olarak moderator arkadaşlar bilir.

mustafa
27/04/2007, 11:53
deniz gökçenın ekonomıstlığı???
Tersine, bugün daha da tuhaf bir durum var. Dünyada müthiş bir enflasyon baskısı var. Son bir yılda dünyada genel mal fiyatları endeksi yüzde 23 artmış durumda. Genel gıda fiyatları endeksi yüzde 18 artmış bulunuyor. Sanayi ürünlerinde genel endeks yüzde 27 artmış. Mısır gibi veya demir çelik, petrol gibi bazı seçilmiş ürünlerde ise son 2005-2006 dönemindeki artışlar yukarıdaki artış yüzde sayılarının kat kat üstünde, ama burada detaya girmiyoruz. Bu artışlara rağmen ve 2006 yılındaki dünya çapındaki dalgalanmanın ülkemizde hem kur hem de faizi oynatmış olmasına, bunun da ülkemizde enflasyonu yukarı ittiğinin açıkça görülebilir olmasına rağmen, Türk milleti enflasyonun yükselmesini Merkez Bankası’nın para politikası yönetim başarısızlığı olarak değerlendirmekte.

Tamam pek kıymetli Deniz Hocam, rakamları nereden aldığınızı bilmesek de doğru kabul ediyoruz. TÜFE oranı bu endekslere göre değerlendirilecekse, Merkez Bankamız enflasyonu %10'da tutabildiği için çok başarılı sayılmalı, öyle değil mi? Neden "Merkez Bankası çok başarılı oldu" diye yazmadınız? Millet güler diye mi? MB kendisini başarısız kabul ettikten sonra...

Bir de bu endekslerdeki artışa rağmen, artı bahsettiğiniz dalgaların sizin de dediğiniz gibi "dünya çapında" olmasına rağmen, neden ABD'nin, AB'nin ve daha birçok ülkenin enflasyonu %5'in altında? Yoksa dünya mal fiyatları endeksiyle ülke enflasyonu arasında bağ kurarak MB başarısını değerlendirmek biraz sakat bir durum mu?

arkadaşlar yazıdanda anlaşılacağı nasıl bır kışılık olduğu ortada
ithal kalemlerle ithal ıdelojının karalamalarına duyarsız kalmamak için bunu ekleme gereğı durdum çok özür dılerım
gerçeklerı ve gerçek vatanseverlerı 3-5 ithal yazar!!! la değerlendırılmesın lütfen
keşke ithalle gerçek arasındaki farkı gösteren aleti bana da ulaştırsanız .Ben de öğrenmiş olurum.sizi tanmıyıorum ama deniz gökçenin sizden daha samimi bir vatansecver olduğunu düşünüyorum.
Aynı ünviresitdeki arkadaşları hep özel üniversetelere geçerken (kendisi o geçenlerin çoğundan daha populerken ) Boğaziçinde kaldı bu sadece bir örnek.Devletin okulunda kaldı.

İbrahimKC
27/04/2007, 11:56
abi kesinlikle sana katılıyorum farklı farklı fikirler öğreneceksinki doğruyu bulasın.
Ama şurasıda bir gerçek biz artık bir aile gibi olduk. sizi bilmem ama saat başı nete girip ne yazılmış ne çizilmiş diye merak ederim. Ama son zamanlarda bu ruhun kaybolduğunu hissediyorum. en basitinden formula 1 sayfasında bile tartışma çıkıyor yanlışsa yanlış diyin. formula gibi tartışma çıkmayacak bir konudan bile tartışma çıktığına göre siyasi yazılarda hayli hayli çıkar diye düşünüyorum. bu yüzden konunun kitlenmesini istedim ama sonuç olarak moderator arkadaşlar bilir.

Eniscim Formula 1 konusunda bile tartışma çıkıyorsa ozaman hiç konuşmayalım biz.

Biz kesinlikle bir aileyiz ve bir ailenin içinde her zaman tartışmalar olur. Sonuçta herkes okumuş aklı başında kişiler. Ve bu tartışmalar KESİNLİKLE tatlıya bağlanır.

mustafa
27/04/2007, 11:58
Ve bu tartışmalar KESİNLİKLE tatlıya bağlanır
Bu dahil tüm genellemeler yanlıştır.(nietzsche)

Misafir2
27/04/2007, 11:59
konunun boyutu değışır vereceğım cevapla buda huzursuzluğa neden olur hıç gerek yok mustafa kardeşim gel tanışalım vulas54 hotmail.com kaydet
ayırt edeceğin ve ufkunun açılacağı her türlü bılgı ve belge bende var kımın hakkında ne istıyorsan ok
12 yıldır ben sıyasetın içindeyım neyın ne olduğunu ıyı bılıyorum

mustafa
27/04/2007, 11:59
Eniscim Formula 1 konusunda bile tartışma çıkıyorsa ozaman hiç konuşmayalım biz.

Biz kesinlikle bir aileyiz ve bir ailenin içinde her zaman tartışmalar olur. Sonuçta herkes okumuş aklı başında kişiler. Ve bu tartışmalar KESİNLİKLE tatlıya bağlanır.
Bence tartışmalar tatlıya bağlanmaz.İnsan beyni yeni gelen verileri eskilerle tutarlı olacak şekilde yorumlar.yani kimsenin fikri değişmez
Şu fıkrayı bilirsiniz bir italyan şirketi afrikaya iki temsilci gönderir ayakkabı satımı için satıcılar gider ve kimsenin ayakkabı giymediğini görürler
biri döner ve der ki : o ülkede hiç şansımız olamaz çünkü kimse ayakkabı giymiyor
diğeri döner ve der ki : o ülke bizim için süper bir pazar kimsenin ayakkabısı yok
yani gerçemk ve gerçeğe bakış kişiden kişiye değişir

.Sadece kırgınlık kalır.Tartışma hiçbir zaman çözüm olmaz der Dale Carnegie

Ryu
27/04/2007, 12:02
böyle tatlı devam eder ama sonunda illaki sürtüşmeler çıkacaktır. kim ne derse desin forumumuza gölge düşürmeyelim.

madem düşüncelerimizi yazıyoruz. livaneliyi hiç bir zaman ayakta alkışlamam.

mustafa
27/04/2007, 12:02
ayırt edeceğin ve ufkunun açılacağı her türlü bılgı ve belge bende var kımın hakkında ne istıyorsan ok
bu sözünüz tavrınızın saldırganca olduğunu göstermiyor mu ?? Neyi konusacağız ? Ufkumu açacağınızı söyleme hakkını ve kendi ufkunuzun daha açık olduğunu neye göre tahmin ediyorsunuz ya da düşünüyorsnz ??

zeynepc
27/04/2007, 12:06
oooooo..tartışma başladı bile..ben en hızlı ser kürsücülerden biri olarak..ortalık sakinleşene kadar seberst kürsü başlığının kaldırılmasını talep ediyorum..ve haber.son zamanlarda bi gerginlik var hiçbişe paylaşamz olduk..ibrahim arkadaşım bi köşe yazısını paylaştı ne var bunda bende daha önce bi sürü şey paykaştım herkes fikrini yazdı evet yada hayır sonra tatlı tatlı foruma devam ettik..ama bugünlerde öle olmuo...biras daha sakin lütfen..herkesin mutlaka bi bilgi birikimi var ve bunu yer geldiği zaman paylaşıo zaten..

İbrahimKC
27/04/2007, 12:06
Bu dahil tüm genellemeler yanlıştır.(nietzsche)

Buda bir genelleme...:)

Ryu
27/04/2007, 12:07
Buda bir genelleme...:)

oda dahil zaten :dans:

Gkhan
27/04/2007, 12:10
Konu Kilitlenmiştir.