PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.4 77Hp ye en iyi uyum sağlayan LPG sistemi

TaYFuN
19/01/2011, 22:10
arkadaşlar son benzin zamlarından sonra artık lpg ye yönelmeyi düşünüyorum bunun için bizim fire motorlu 1.4 77 hp GP ye en iyi uyum sağlayan sorun yaşatmayan sistem hangisidir ben italyan markaları olmasından dolayı BRC ve LOVATO düşünüyorum fakat fiyat açısından da ATİKER uygun oldugundan düşündürüyor. sıkıntı yaşamayacagım şekilde hangi markayı önerirsiniz ve tüketimlerinizide yazarsanız çok makbule geçer.

ZAK1980
19/01/2011, 23:04
Tayfun bende dusunuyorum yavas yavas aklımda Mocan oto gaz BRC var bunun sebebıde
Halit Bebek (Nerhal61) abimizin daha öncede burada taktırmıs ve kullanmıs olmasından dolayı yorumları vede hava fıltresının ıcıne gıuzlemelerı su anda yenı evosunada yaptırdı tekrardan ıstersen kendısı ıle gorus
https://forum.grandepuntotr.com/genel/23195-brc-lpg-montajim-ocak-2011-a.html

m_cevik
19/01/2011, 23:58
arkadaşlar son benzin zamlarından sonra artık lpg ye yönelmeyi düşünüyorum bunun için bizim fire motorlu 1.4 77 hp GP ye en iyi uyum sağlayan sorun yaşatmayan sistem hangisidir ben italyan markaları olmasından dolayı BRC ve LOVATO düşünüyorum fakat fiyat açısından da ATİKER uygun oldugundan düşündürüyor. sıkıntı yaşamayacagım şekilde hangi markayı önerirsiniz ve tüketimlerinizide yazarsanız çok makbule geçer.

Tayfun Bey mükemmel uyumlu bir motora sahipsiniz,uygun olarak ATİKER taktırırn 850 TL ye takıyorlar çok uygun bence,sadece usta seçiçeksiniz eğer MOCAN lar atiker takıyorsa hiç düşünmeden atiker taktırabilirsiniz kardeşim sıfır aldığı evosuna taktırdı mükemmel sonuç aldı.Daha sonradan üzüldü neden 13.000 km yaptımda taktırmadım diye :D

kuhi
20/01/2011, 00:05
Atiker duyduğum kadarıyla sorun çıkartıyormuş ,
Performans kaybıda çok yüksek diyorlar ,
Kime sorsam BRC taktır diyor ama oda Atiker gibi LPG Markalarının iki katı neredeyse :(
Anlamadım gitti yaaa.

jreet
20/01/2011, 00:22
seLam arkadaşlar bnm babam yıllarca bu işi yaptı adanada ilk tüplü araba bızımdı tv ve gazetelere cıktı ozamnlar ew tüpü ile calısıyrdu ve daha snra ankadara işi baya büyüttüler dayımLa eskiler tanır babamı ılk tüp işi cıktıgı zamnlardan nese bn sordum kendısıne BRC dıo ve bnm eski arabamdada vardı puntomda yok ama taktırak olursam bnde BRC taktıracam yanı bnden soylemesii en iyisi buymuş ....

nerhal61
20/01/2011, 01:21
Kime sorsam BRC taktır diyor ama oda Atiker gibi LPG Markalarının iki katı neredeyse :(
Anlamadım gitti yaaa.

Recep Bey selamlar,

Zeynel kardeşimin Nihat Bebek diye tanıttığı kişiyim :) Ama ben Halit :)

Şaka bir yana...

Ankara'da benim 3. kez taktırdığım yer Mocan. Daha önce en ufak bir tanışıklığım yoktur. Şimdi dostuz artık. Sağolsunlar.

Şöyle anlatayım. Forumda benim açtığım konularda da belirttiğim gibi;
Ben 2008de ilk taktıracağım zaman kapsamlı bir araştırma yaptım, hem marka hem de servis konusunda...Hiçbir zaman demiyorum ki diğer servisler kötüdür. Ama ben şahsımca en ikna eden ve bana güven veren yeri tercih ettim ve şükür yanılmadım da...

Kendileri okumuş çocuklar, Mocan'ın sahibi Övünç kardeşim de makine mühendisi. Bu işi hakkıyla yapmak için okuyor araştırıyor ve mesleğini de icra ediyor. Ben montaja gittiğimde yeni astranın 1.6 benzinlisine ilk defa kendilerinin taktıgını ifade etmişti ordaki bir usta, ayrıca vw tsi ve fsi lara bile lpg takabildiklerinden bahsetti. Yani yetenekli bir servis. Birçok servise gitmiştim. Hepsini birden takan da vardı, sadece atiker takan da vardı. Kime gittiysem, hepsi aynı abi, biri 3 lira biri 4 lira demişlerdi cogunlukla. Ne kadar da tatminkar cevap degil mi? :)

Velhasılı Mocan a ikinci kez araştırmamdan sonra taktırmaya gittim. Sabah başladık öğlen civarı tamamladılar. (Gidecekseniz hafta içi gitmeniz,randevuyla gitmeniz tavsiyemdir). Teste cıkıldı, ayarları yapıldı ve çıkış o çıkış bi daha filtre degisimine ugradım. Ne bir arıza ışığı yandı (Hem astra g'de hem de honda'mda) ne de bir stop etme vs. sorun yasamadım şükür. Şimdi evoyu takalı yaklaşık 2 hafta oldu ve tüketimi netleştirecek kadar yol yapmadım. Ama ilk 100 km ve sonrası fullediğimde 15 kuruş, sonra 250 km gidip dayanamayıp yine fulleyerek 20 kuruş civarı yaktıgını fark ettim. Dedim ya kesin cevapları genelde tavsiye edildigi üzere 2-3 depodan sonra göreceğiz. Bence 20 kuruş mertebesi de oldukca ideal. Zira araba kışın 8.3, 8.5 lt/100 km civarı yakıyor. Yani 34 kuruş yerine 20 kuruş yakması oldukça iyi.

Eğer karar verirsen kendilerine git ve Halit'in selamı var deyiver. Ödemelerde gereken kolaylıgı sağlarlar. Forumdan geldiğini de belirt. Taktırmasan da git ve mekanı gör ve olur ya begenmez isen baska yere bakarsın.

Kendileri 2a-lpg yani BRC türkiye distribitörü yetkili servisidir ve 2007 yılında en sorunsuz bayi ödülünü almış bir yerdir. Yanılmıyorsam 2007de acmıslar idi zaten....

Benzin fiyatlarının ciddi anlamda düşmeyeceğini unutma. Ben garantiye sebep yaklaşık 1 yıl bekledim. Hem motor ve aksam gerekli uyumu sagladı ve yakıt tüketimi de artık stabil hale geldi. Lpg nin motor ömrünü uzatması kısaltması gibi olaylara girmemeni tavsiye ederim. Arattır bak herkes her yönde görüş belirtiyor. Aracı en az 4-5 sene binmeyi düşünüyorsan lpg taktır, ama o ama bu marka..Ama ben bunu satarım dersen de hiç taktırma...

Yazdıkça yazıyorum valla, uzattım.

Herkse selamlar

ZAK1980
20/01/2011, 01:40
Özürdilerim HALİT abi isim yanlışlığından dolayı yorum yazarken Muhtesem yuzyılı izliyordum galiba Alexandıra (Hürrem sultan ) a gozum kaydı yada artık yas oldu 30 yaslanmısız ismini bır sekılde yanlis yazmısız affola .
Bende taktıracagım zaman senın önerilerini görüslerin dogrultusunda fıkırlerını almak ısterım sen bırazdaha kullanda abi gercı ben 2012 dekı muayeneye kadar taktırmamayı dusunuyorum ama bırazda maddıyata bakar bu ıs bakalım artık
(yine yanlıs yazmısım ısmı Eser uyardı duzelttım 21.1.2011)

ZV 007
20/01/2011, 08:54
tal lpg yı bınıcıysen bak keyfıne bende atıker var masallah cok memnunum.suan karısık 175-180 kurus gıbı yakıyo.yemısım dızelini

bbakirtas
20/01/2011, 09:06
2 gun once atiker taktirdim suana kadar herhangi bir sorun yok.Arastirmalarim sonucunda atiker hem ucuz hem sorunsuz.

yolcu27
20/01/2011, 09:08
Tayfun Bey mükemmel uyumlu bir motora sahipsiniz,uygun olarak ATİKER taktırırn 850 TL ye takıyorlar çok uygun bence,sadece usta seçiçeksiniz eğer MOCAN lar atiker takıyorsa hiç düşünmeden atiker taktırabilirsiniz kardeşim sıfır aldığı evosuna taktırdı mükemmel sonuç aldı.Daha sonradan üzüldü neden 13.000 km yaptımda taktırmadım diye :D

gel sat şu astra yı alalım sana 1.4 fire dynamic miss gibi :D 0,155 yakıyıııı :D

Scottie
20/01/2011, 09:10
Özürdilerim Nihat abi isim yanlışlığından dolayı yorum yazarken Muhtesem yuzyılı izliyordum galiba Alexandıra (Hürrem sultan ) a gozum kaydı yada artık yas oldu 30 yaslanmısız ismini bır sekılde yanlis yazmısız affola .
Bende taktıracagım zaman senın önerilerini görüslerin dogrultusunda fıkırlerını almak ısterım sen bırazdaha kullanda abi gercı ben 2012 dekı muayeneye kadar taktırmamayı dusunuyorum ama bırazda maddıyata bakar bu ıs bakalım artık

ah be zeynel yine yanlış yazmışsın.. HAlit olacaktı....

yolcu27
20/01/2011, 09:11
Anlamadım gitti yaaa.

kim diyormuş atiker sorun çıkartıyor diye:D ben her zaman diyorum kit uyumlu olsa bile yanlış montaj sonucunda yine sorun yaşanacaktır önemli olan montaj. bahsedilen sorunlar tamamen montajdan kaynaklanıyordur benceister atiker ister brc ister zavolli olsun. aynı ustaya şu 4 ay içinde 3 atiker GP 1 BRC astra ya taktırdık sorunumuz yok şükür.

"Atiker gibi LPG Markaları" buda güzelmiş :D:D Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı. lütfen unutmayalım ki Atiker Türkiye de piyasanın büyük bir kısmını ele almış bir markadır:)

takres
20/01/2011, 12:21
hiç lpg li aracım olmadı ama markaya önem veririm BRC tercih edin bence :)

TaYFuN
21/01/2011, 12:38
arkadaşlar paylaştıgınız bilgileriniz yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim 4. ayda aracımın muayenesi var ozaman LPG dönüşümünüde yaptırıcam ozamana kadarda sistem olarak en doğru kararı vermeye çalışıyorum şuana kadarki paylaşımlarınızdan BRC agır basıyor gibi konuyu kapatmıyorum 4. aya kadar görüşlerinize açıgım :) . yapılan paylaşım ve yorumlar için tekrar teşekkürler...

akbiyik
21/01/2011, 16:11
Ahh bee bende dizele lpg taktırabilseydim :D:D

pdr42
21/01/2011, 17:00
piyasadaki her marka hemen hemen aynı sonucu veriyor . Sıkıntı ustada ustan iyi değilse en kaliteli markada bile sorun yaşarsın. markaları kötülemeye gerek yok çevremde değişik markaları kullanana arkadaşlar var ve hepsi memnun gerisi size kalmıs

ykaya1983
21/01/2011, 17:34
Atiker gerçekten iyiymiş.Performans yönünden benzinden gram fark yok.

TaYFuN
28/01/2011, 13:59
Güncel...

lawyer8386
28/01/2011, 15:52
bende lpg taktırmayı düşünüyorum..atiker düşünmüyordum ama yorumlarınızdan sonra olabilir diyorum..yada lovato..ankarada atikeri sorunsuz iyi takan tavsiye edebileceğiniz yer varmı arkadaşlar.

ZV 007
29/01/2011, 00:45
atikeri tavsiye ederim.araçlarımıza çok uyumlu

emresahin83
01/02/2011, 18:53
Tayfun bende dusunuyorum yavas yavas aklımda Mocan oto gaz BRC var bunun sebebıde
Halit Bebek (Nerhal61) abimizin daha öncede burada taktırmıs ve kullanmıs olmasından dolayı yorumları vede hava fıltresının ıcıne gıuzlemelerı su anda yenı evosunada yaptırdı tekrardan ıstersen kendısı ıle gorus
https://forum.grandepuntotr.com/genel/23195-brc-lpg-montajim-ocak-2011-a.html

bu arada biraz geç bilgi oldu (yönlendiren arkadaşı anca görebildim) ama emin olmadan yazmak istemedim. mocan'da bizim şirketten 25 civarında kişi çeşitli araçlara lpg dönüşümü yaptı bir tanesinin bile başının ağrıdığını duymadım..

suvari_84
01/02/2011, 20:37
arkadaşlar ben atiker kullanıyorum ama brc yi tavsiye ederim.atiker iyi hoş ama emin olun brc taktırdığınızda başınız arımaz benim araç 2006 77hp benzinli puntoş.. ben brc yi öneririm hem daha sağlam hem kaliteli. ama bunlardan daha önemlisi takacak olan servis herşeyden önce bu araçlardan birine daha önceden takmışlar mı sormak lazım yoksa acemiliği sizin arabada atarlar haberiniz olsun :)

nordikbalina
09/03/2017, 23:39
yarın 2011 model 1.4 fire otomatik evo alabilirim ancak mevcut benzin fiyatlarından dolayı tüp taktırmak istiyorum ne önerirsiniz ? Ayrıca benzinli yakıt tüketimleriniz ne kadar değer mi tüp taktırmaya ?

rohan
10/03/2017, 09:01
34589

7.000 km oldu 2014 1.4 77 hp puntoma lpg takılalı... gayet başarılı
şehir içi 26krş şehirlerarası 22-23 krş yakıyor...
Atiker microfest kit takıldı gayet de uyumlu sorunuz

34590

feyzullah
10/03/2017, 10:44
yarın 2011 model 1.4 fire otomatik evo alabilirim ancak mevcut benzin fiyatlarından dolayı tüp taktırmak istiyorum ne önerirsiniz ? Ayrıca benzinli yakıt tüketimleriniz ne kadar değer mi tüp taktırmaya ?

35000 km. oldu lpg ile mutlu birlikteliğimiz başlayalı. Yakıt tüketimini takip etme gereği duymuyorum. Ama kabaca, en fazla 10-11 litre perfomanslı kullanımda en az ise 6 litre civarında lpg tüketiminiz olur. Şehir içinde ortalama kullanımda 8 litre civarında yakar. Kit'in markası çok önemli değil. Esas olan lpg ustasının işinin ehli olması ve düzgün montaj yapmasıdır. Buna dikkat edin lpg ile sorun yaşamazsınız.

akillideli
10/03/2017, 17:13
Merhaba arkadaşlar bende lpg sistemini komple değiştireceğim 10 yıldan dolayı. Atiker microfest kit düşünüyorum güncel fiyatları hakkında bilgisi olan var mı?