PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ekoyak

volkanmet86
26/04/2007, 20:25
arakdaşlar bu sistemi kullanan var mı? %18 e varan tasarruf az uz değil. yaklaşık 5 te 1 eder...odtü den filan onylı bi bilgisi olan var mı?:sofeer:
link:
https://www.ekoyak.com/?gclid=CMOnzpD74IsCFRgNZwodKnQ4YA

hatta burdan yorumları da okuyabilirsiniz :
https://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryID=253684&ProductID=otm092070

h k
26/04/2007, 21:33
şu klasik lafı söylemek lazım :
yakıt düşürmek bu kadar kolay olsaydı ekonomik araç yapmak için yırtınan otomobil üreticileri bunlardan birer tane monte etmezler miydi ?

takılan o mıknatısın yakıta bir etki edebileceği mantıklı gelmiyor. satış-reklam sitelerindeki kullanıcı yorumlarına inanmıyorum , çevremde alıp deneyenler var ama işe yarıyor diyeni yok :)

volkanmet86
26/04/2007, 21:47
sitenin açıklaması mantıklı geldi...şu doğrudur ki arabalar ihraç edildikleri ülkeye göre donanımları da değişiyor...mesela grandenin cruise controlü...şimdi fiat türkiye bunu takabilir mi? takarsa müsterisi hazır mı? hazır...ama bilindiği üzere ülkemizde işler o kadar kolay değil...böle bi tasarruf aracı türkiye de seri üretime geçerse ilk başta petrol firmaları ortalığı ayağa kaldırır...neden ülkemizde demir yolu inşaa edilmiyor sanırsınız....

Mehmet Gazihan
26/04/2007, 22:56
Arkadaşlar çoğumuzun arabasında yakıt depodan motora basınçlandırılarak iletiliyor..Bu tarz ürünler bu basınçlı yakıt geçen borular için hiç bir işe yaramaz..! Tam bir soygun..

volkanmet86
26/04/2007, 22:58
Arkadaşlar çoğumuzun arabasında yakıt depodan motora basınçlandırılarak iletiliyor..Bu tarz ürünler bu basınçlı yakıt geçen borular için hiç bir işe yaramaz..! Tam bir soygun..

bak bu da mantıklı:ok:

dagored
26/04/2007, 23:14
benim de hiç anlam veremediğim mevzu;
madem ki yakıt borusunun etrafında manyetik bi ortam oluşturularak yakıt tasarrufu sağlanabiliyor, o zaman neden araba üreticileri bunu uygulamıyor???

jeoenis
26/04/2007, 23:24
madem ki yakıt borusunun etrafında manyetik bi ortam oluşturularak yakıt tasarrufu sağlanabiliyor, o zaman neden araba üreticileri bunu uygulamıyor???

kesinlikle katılıyorum olsaydı ve yapsaydılar satışları patlatırlardı

volkanmet86
26/04/2007, 23:36
kesinlikle katılıyorum olsaydı ve yapsaydılar satışları patlatırlardı
arkadaşlar benim 3. yorumuma bakarsanız açıklamaya çalıştım...ha şunu da belirteyim bu kurum veya kuruluşla hiç bi alakam yoktur...sadece nedir ne değildir öğrenmeye çalışıyorum:dans:

multijet
26/04/2007, 23:39
Aynen öyle! Para tuzağı...
Az yakmak isteyen ortadaki ve sağdaki pedalı mümkün olduğunca az kullanacak. En önemlisi budur...

pdr42
27/04/2007, 06:48
Abi şimdi Ben De Inanmiyorum Ha Neye Dayanrak Dersen Forum Sitelerinden Baktim Ordakilere Dayanarak. Her Neyse Yalniz Suna Bende Katilmiyorm Yani Surekli Kullandigimiz Bir Kelime Araba Firmalari Salakmi. Yahu Salak Deil Ama Her şeyin Maliyeti Var Baksaniza Bizim Grandede Adamlar Maliyet Az Olsun Diye Yalitiimi Es Gecmişler. Simdi Ben Desemki Yahu Guzel Bir Lastik Var Işte Yolu Iyi Tutuyomus Kardada Buzdada Gidiyomus Desem Siz Yaw Adamlar Bunu Yapmazmi Diyeceksiniz. Demek Istediğim Bazi Konularda Bu Mantik Gecersiz Hatta Cogunda Gecersiz Bir Baska Ornek Chip Tuningden Bahsediliyo Ordada Tartisiliyo Ee Madem Bu Faydali Fiat Bunu Nedne Yapmamis. Zaten Orda Cevabida Verilmiş Her Neyse Son Soz
Ekoyak Anlatildigi Gibi Değil, Ama Her Yenilik Te Araba Firmalari Yapar Diye Bi Kaide Yok

dagored
27/04/2007, 07:07
iyi de; 95 ytl ye satılan bir malın maliyeti en fazla 50 ytl olsa gerek.... üreticiler bu 50 ytlden mi kaçacak?

Linos
27/04/2007, 07:13
Bana da para tuzağı gibi geliyo...:fkr:

femoli
27/04/2007, 10:02
piyasada buna benzer onlarca ürünvar hepsi hikaye..

NesT
27/04/2007, 10:06
Hiç yorulmaya gerek yok adamlar kendisi yazmış
https://www.ekoyak.com/ekoyakoto.html (Yeni araçların fabrike çıkışda orjinalinde mevcut diyor) ee bizim araçlarımız yeni gerekli birşeyse adamlar uygulamıştır yada niye uyglamasın
https://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryID=253684&ProductID=otm092070 Bu yorumlarda bir kişi &10-%11 fayda görmüş. Tabiki alete okadar para verince parası çıksın diye gazı okşuyarak gidiyor.

misli1
22/10/2007, 22:30
Ben bugüne kadar ekoyak kullanan ne gördüm ne de duydum. Bu marka vadettikleirnin arkasında dursun ve bana ispat etsin (fiilen) ben iki kat hatta üç katını ödemeye razıyım. Malesef inanmıyorum. Para iadesi yapacaklarına para almadan taksın ve müşteriye ürünü ispatlasın dediğim gibi ben 3 katını vermeye razıyım.

ince5757
23/10/2007, 11:05
Arkadaşlar ben bu ekoyak denilen aleti bundan önceki arabam 2000 model clio sedan(75 hp benzinli) arabamda kullandım.Benim arabamın fabrika verisi benzin tüketimi 9.7 idi ve ben bu aleti taktıktan sonra benim araba 8.5 civarında yakmaya başladı ve yakıt tüketimi düştü.Ben hez zaman arabamın ışığı yanınca benzin alıyorum, 50 milyon liralık ve gittiğim mesafe,kullanım şekli %90 değişmez.Bundan dolayı yakıt tüketimi olayını babadan kalma yöntemle hesaplıyorum.Bende ekoyak'ı alırken aynı sizin gibi düşündüm ama yorumlara bakarak almaya karar verdim.Arabayı bu alet varken 10000 km kadar kullandım.
Yol bilgisayarı olmayan arabalarda yakıt tüketimini hesaplamak zordur birçok butür alet kullnanlar bundan dolayı yakıt tüketimini hesaplayamamışlardır ve aletlerin verimliliğini hesaplayamamışlardır.Bu alettin benim bir tanıdığım daha aldı arabası mitsubishi carisma ve yol bilgisayarı vardı bu aleti alan arkadaş yol bilgisayarı verilerinden yakıt tüketiminin düştüğünü görmüştü.
Sakına yanlış anlamayın ben ekoyak veya buna benzer aletleri savunmuyorum sadece ben kullandım ve bilgilerimi size aktarmak istedim.
Ekoyak ı arabayı sattığımda yakın bir tanıdığa sattığım için almadım ve puntoda deneme şansım olmadı keşke olsa idi.Yenisini alacaktım ancak arabaya box almaya karar verdiğim için vazgeçtim.İyi günler.

ugurozer
23/10/2007, 18:42
arkadaşlar ekoyak olsun motorsilk olsun diger aracima uygulamayı dusundum ve cok arastirdim: ekoyakin gercekten testleri mevcut fakat yapılan testlere baktigimizde en eski karburatorlu deli gibi benzin icen motorlar kullanılmıs, bilimsel aciklamasi yakıtı farklı havayı farklı kutuplarda elktrik yukluyor ve daha iyi karismasina sebep oluyor, ayrica yakıtı manyetik olarak etkileyerek daha iyi yanmasina bu sekildede katkıda bulunuyor, bazi araba fabrikalari zaten uyguluyor bunu araclarina sanirim general motor almanyada uretilen opellere uyguluyordu bu konuda kesin bilgim yok, fasulyenin faydalarına gelecek olursak bizim yeni teknoloji araclarda faydasi belkide %2 lere duser ancak bu guclu mıgnatis bazi araclarda arabanın chiplerini vs etkiliyor ve daha kotu sonuclara sebep oluyor, bizim puntolarda test eden birisi olmadan ben %1 -%5 arasi bir ekonomi icin uygulamayı goze alamadım. Diger motor katki maddesi motorsilk e geceyim : konu bu degil ancak baglantili oldugu icin bilgi vermem yararınıza olacaktir, bunun ana maddesi 1 microndan daha kucuk bor madeni parcalarindan olusuyor, bunun unlu mucidi Turk Ali Erdemir bu bulusu sayesinde yuzyılın urunu odulunu aldi, bu urunu nasa ve amerikan ordusu kullanıyor, bazi bmw ve ford fabrikalari motorlara fabrika cikisi uyguluyor, ve diger markaların hepside patentin suan pesinde, bu katkı maddesi metaller arasi surtunmeyi inanılmaz dusuruyor (double-up gibi maddelerle karsilasitirilma testlerinde 40 kat gibi ustun bir oran) aractan 150.000 km cikmayacagi iddia ediliyor. Ben uygulamadan once uygulayan arkadaslarin oncesi ve sonrasi dyno testlerini inceledim hakketten sonuclar aractaki gucu 2-10 hp artırdigini gordum (Hondam.com uyeleri araclari belki halen forumlarında vardir) 3 sene falan oluyor bunu uygluayalı aracim gercekten aynı model kullanan diger arkadaslarin araclarindan daha az yakıyor ve daha iyi kaciyor, ilk gunku gibi temiz devirleniyor, bu urunun carbon baglama olayını engelledigide soylendigi icin ben punto aracimada 20 bin yag degisimnde uygulayacagim. Sizide bilgilendirmek istedim.

alicanveliy
14/08/2008, 13:50
Arkadaşlar bu manyetik yakıt tasarruf aparatları bazı kişiler "hiçbir işe yaramıyor" dese de, kesinlikle işe yarıyor. Ama bu eko66 denilen alet "500 ytl" den başlayan fiyatlarla satılıyor, kesinlikle bu alet 40ytl yi geçmeyecek maliyette çok basit bir şey. sadece elektriksel manyetik alan oluşturuyor. o yüzden bu alete bu kadar para vermek yerine 100 yıl boyunca kullanılabilecek aynı etkiyi sağlayan "neodmiyum bor demir" alaşımlı mıknatıslar var; 12000 gauss. "ekoyak" ın sattığı mıknatıslar bunlardır ve diğer bir sürü firmanın. ama ne yazık ki onlar da çok yüksek fiyata satıyorlar. mesela 100ytl gibi rakamlara... ben bu aletlerden bazı arkadaşlarla birlikte 21 tane aldım. tanesi 25 ytl. bi sürü arabada denedik. sonuç: işe yarıyor. özellikle kartal doğan serisi karbüratorlu araçlarda yüzde 30 a yakın tasarruf sağlıyor. benim grande punto dizelim de yüzde 10 tasarruf sağladı. performansı da etkiliyor. benzinli ve lpg li araçlarda süper işe yarıyor diyebilirim. mondeo 2.0 benzinli de yüzde 18, mutfak tüplerinde yüzde 12.5 tasarruf ediyor. bir de benzinli ve lpg li araçlara "ultrasonik buji" yi tavsiye ederim. bu bujilerle neodmiyum mıknatısları kullanmayla grande punto benzinli ve lpglirinizde minumum yüzde 15 tasarruf sağlarsınız, üstelik performans da cabası.
daha da tasarruf yapan sistemler var ama çok çok pahalı en mantıklısı bu mıknatıslar ve bujilerdir.
cihan, gondereceğim ürünü dene de arkadaşlara da bildir sonuçlarını.
Milleti, "çevreci" geçinen, deli fiyatlara bu aletleri satan firmaların pençesinden kurtar. eğer gerçekten iddialarında doğru iseler görelim de fiyatlarını olması gereken fiyatlara çeksinler de millet istifade edebilsin.
asıl vurgunlardan birini de "chip tuning" ile bi yazılım yükleyerek en az 800ytl alanlar da yapmış olmuyor mu acaba? tartışma konusu olmasın ama ben çok pahalı buluyorum bu fiyatları.