PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sinyal Kolu Arızası

aslam0740
19/01/2011, 09:11
sinyal kolundaki far açmak için 2 kere çeviriyoruz, benimkisi 1. çevirmede parklar yanıyor, 2. çevirmede farlar açlıyor ama elimi koldan çektimmi far gidiyor, farları açtımmı elimi koldan yavaşça çekiyorum ondan sonra bir dahada kola dokunmuyorum çünkü far gidiyor. demek istediğim bu kol yapılırmı, yeniside çok pahalı, bu konuda bilgisi olan varmı?

gemlikli_55
19/01/2011, 09:15
temassızlık var bence değiştirmeden once bir oto elektrıkcısıne göstersen iyi olur
kol içinde bence acele etme cunku hız sabitleyicisi için bir varsayımla yola cıktık hepimiz beklemekteyiz planlar tutarsa forumdan uygun fiyata istediğin kadar kol bulabilirsin biraz beklemekte fayda var

ademtahir
19/01/2011, 09:48
benim pefo aracımda başıma gelmişti elektrikçi söktü içine hava tuttu sonra sprey sıktı kuruduktan sonra geri taktı ve düzeldi bir daha problem yaşamadım ama iyi bir elekrik ustası olması lazım

femoli
19/01/2011, 18:11
kol tamiri olmaz çok fazla teferruat var açtıktan sonra tamamen canını sıkıcı durumla karşılaşırsın hurdacılara bakmanı tavsiye ederim ..

pdr42
19/01/2011, 18:23
Bi ara bende de olmustu. uzun kısa da sıkıntı vardı bir garipti sonra kendiliginden duzeldi

HasanAliz
10/06/2012, 20:49
birmotta 480 TL ye değişim yaptırdım. mecbur kalmasam yaptırmayacaktım çok para gerçekten ama bu sorunu yaşayan varsa ileriki safhada uzunlar yanmıyor artık bilgisi olsun. bende yaz tatiline çıkacağımdan dolayı mecburen değişim yaptırdım. artık uzunlar hiç yanmıyordu. temassızlık ani yanıp sönmeler idare edebiliyorsun. ben nerden baksanız 8-9 ay idare ettim. ama uzunlar gidince başıma tatilde bela olacağını anladığımdan değiştirdim.

değişim komple yapılıyor bilginiz olsun. yani far kolu ve silecek kolu bağlantılı olduğundan komple parçayı söküyorlar.

o kadar çok oto elektrikçi gezdim ki yaptırmak için hiçbiri elini dahi sürmedi. komple değişim tamiri olmaz, hadi tamiri olsa da randıman alamazsın elektirkçiye vediğin parayla kalırsın dediler.kayınbabam oto tamircisi olduğundan onunla birlikte tanıdğı en az 10 tane elektrikçi gezdik. ustaların hiçbiri yapmadı. çıkma dedim çıkmayla uğraşma onlarda sorunlu olur hep dediler git servisine değiştir ömürlük kullan dediler.

çıkan parçayı servisten aldım. kendim temassızlık yapan kısmı söktüm iç kısımlara vs bakayım dedim. kısa ve parkları açan ve dönen bir yuvata oturan kalın bir tel var içinde. o parçanın pas yaptığını gördüm. sanırım bu sebepten oluyor olabilir diye düşünüyorum. el terlemesi vs nedenlerden dolayı oksitlenip iletimsizlik sorunu yaratıyor bundan dolayı kendi kendine ya da küçük dokunmalarla farlar sönüyor diye düşünüyorum.