PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Resimdeki plastik parça nereden çıkmış

onn.off
18/01/2011, 22:16
arkadaşlar sağ arka kapıyı açıp şemsiyemi alırken gözüme paspasın üstünde duran (resimdeki)
parça takıldı.. en üstte 735497372 no yazıyor solda
"ABS" yazıyor sağda DX yazıyor ABS yi anladık fakat nerenin kapağı olabilir bilen varmı

KaMiKaZe
18/01/2011, 22:20
yarına kadar beklerseniz katalogtan bakıp yerini ifade edebilirim.

onn.off
18/01/2011, 22:23
yarına kadar beklerseniz katalogtan bakıp yerini ifade edebilirim.
ilginize teşekkür ederim sorun değil acelem yok zaten 2 gündür cebimde dolaştırıyorum aydınlık bir havada bakarım diye zaman bulamadım

bbakirtas
18/01/2011, 22:24
Orada kullanılan ABS ifadesi genel olarak bilinen fren sistemiyle alakalı değil. Plastik parçanın hammaddesini gösteriyor. Anladığım kadarıyla bağlantı noktasına gelen kapak sadece. İşin ilginç yanı o kapak tırnaklı yerinden kolay çıkmaz ve çıkartılmaya çalışılsada muhtemelen tırnakların zarar görmesi gerekiyor.

onn.off
18/01/2011, 23:14
Orada kullanılan ABS ifadesi genel olarak bilinen fren sistemiyle alakalı değil. Plastik parçanın hammaddesini gösteriyor. Anladığım kadarıyla bağlantı noktasına gelen kapak sadece. İşin ilginç yanı o kapak tırnaklı yerinden kolay çıkmaz ve çıkartılmaya çalışılsada muhtemelen tırnakların zarar görmesi gerekiyor.

yakından çok iyi inceledim fakat hiç takılmamış gibi duruyor çünkü üstünde hiç bir iz yok belkide eleman montaj yaparken bir tane elniden düştü koltuğun altında kaldı hiç bir fikrim yok sorun değil bulamazsak en kötü ihtimalle servise gidince gösteririm belki benim arabama bile ayit değil :D

circassiancomis
19/01/2011, 10:05
şimdi baktım arka koltukların altlarına gözüme çarpmadı o şekilde bir cisim, bir bağlantı yerinin kapağı, altında büyük ihtimal sigorta veya soket olabilir, bana kalsa pek önemsemem servisin önünden yolum geçerse uğrar sorarım ama meraktan..

USTA
19/01/2011, 10:10
Aynı kapaktan bizim Evo nun sağ kapı gözünden çıktı,arabayı aradım nereye takılmamış diye boşta bir yer bulamadım,daha sonra kapı eşiklerinde tabana yakın bir yerde aynı kapaktan aracın iki yanında birer tane takılı olduğunu gördüm,muhtemelen fabrikada montaj esnasında işçiler düşürüyor ve aramak yerine bir tane daha takıyor bunlarda fazladan bize geliyor...:)

Kriminal
19/01/2011, 10:16
Aynı kapaktan bizim Evo nun sağ kapı gözünden çıktı,arabayı aradım nereye takılmamış diye boşta bir yer bulamadım,daha sonra kapı eşiklerinde tabana yakın bir yerde aynı kapaktan aracın iki yanında birer tane takılı olduğunu gördüm,muhtemelen fabrikada montaj esnasında işçiler düşürüyor ve aramak yerine bir tane daha takıyor bunlarda fazladan bize geliyor...:)

+1

zafermutlu
19/01/2011, 10:32
benim torpido da vidalar vardı poşet içinde hala daha duruyor:)

onn.off
19/01/2011, 11:26
Fazla olsunda eksik olmasın:D
Çalıştığım firmanın sahibinin mercedes arka farın içinde yarım parmak büyüklüğünde hamam böceği vardı tost olmuş bir vaziyette ilk ben görmüştüm mercedes servisi derhal değiştirdi farı rezil olmadan

kara kız
19/01/2011, 16:39
arkadaşlar sağ arka kapıyı açıp şemsiyemi alırken gözüme paspasın üstünde duran (resimdeki)
parça takıldı.. en üstte 735497372 no yazıyor solda
"ABS" yazıyor sağda DX yazıyor ABS yi anladık fakat nerenin kapağı olabilir bilen varmı

ön koltukların altındaki yani koltuk demirini kendınıze cekıp arkaya kaydırdıgnızda hemen bacaklarınızın altındaki dik dörtgen plastık parçanın ufak kılıt mekanızması dıkkatlı baktığnızda zaten bırının yerinde olmadığnı anlarsınız..uzerinde abs hafleride parcanın hangi malzemeden yapıldığnı gosterıyor..umarım dediğim yeri anlamıssınızdır