PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stop lambasının içi göle dönmüş, bidon gibi çalkalanıyor

serkan_gazi
18/01/2011, 19:15
arkadaşlar bugün çok ilginç bir olay başıma geldi arkadaşla arabanın arkasında duruyorduk arkadaş arabayı salladı bi baktık sol arka stop lambasının içi yarıya kadar nerdeyse su ile dolmus şok oldum nasıl olur içine nasıl su kaçar dedim nasıl olduda elektirk arızası vermedi dedim neyse kuzenin oraya gittim o dedi altan delelm ordan akar gider dedi bende olmaz stoplarda delik olmaz olursa sürekli buhar yapar dedim neyse söktük baktık delik falan yok doğrudan soketin takıldığı yerden dolmuş ne hikmetse
neyse suyu boşaltıp tekrar takayım dedim bi baktım su temiz ve köpüklü camsuyu bu işte bir iş var dedim yaklaşık bir haftadır arka cam fiskiyesi çalışmıyordu bir çalıştırdım stobu söktüğüm delikden şaldır şaldır su fişkırıyo inceledik baktık ve sonunda gördükki bagaj kapağı bağlantısından silecek borusu kop sular olduğu stopun içine gir Allahtan şase falan yapmadı 10 gündür öyleydi başka bir borudan ek yaptık ikisini birleştirdik ısıtıp yapıştırdık artık herşey yolunda stobuda kuruttum hiç bir sorun yok çok şükür
Arkadaşlar aranızda böyle bir sorun yaşayan var mı ben çok şaşırdım açıkcası

Scottie
18/01/2011, 19:27
valla çok garip.. neyse sorun çözülmüş... geçmiş olsun...

santiago
18/01/2011, 19:43
evoların genelinde buğu sorunu var ama senin su dolması ilginç olmuş

abulbul08
18/01/2011, 21:23
Geçmiş olsun

takres
18/01/2011, 21:46
bizde de focus var onun içine de sinek girmiş ama buğu falan hiçbirşey yok :D

mix
19/01/2011, 00:17
birçok aracımızda başımıza gelen bi olay arka cam fiskiye hortumu kopması sanırım bagaj acılıp kapandıkça esneme oluyor ve hortum kopuyor ya stop lambasına akar ya döşemeyi ıslatır .... sorununuzu kolayca halletmeniz sevindirici

Alp
19/01/2011, 08:38
İlginç gerçekten... Geçmiş olsun.

tarrega
30/01/2011, 23:35
evoların genelinde buğu sorunu var ama senin su dolması ilginç olmuş

Dün iki stop'da da buğu vardı, çok yoğun olmasa da, bu sabah baktım gitmişti. Yapacak birşey var mı ki?

isuldor
17/02/2011, 13:37
arkadaslar bu bugu sorunu ve arka sağ stopun yerinden hareket etmesi(itince ileri geri oynuyor) ile ilgili çözüm üreten var mı?servis garanti kapsamında bakıyor mu?

yusufagcatr
24/02/2011, 20:10
arkadaşlar benimde sol arka stopa az da olsa su girmiş ve bu nedenle buğu oluşuyordu.Ayrıca bu buğu ve su olayı sinyal soketinide yakmış,soket işini oto elektrikçi halletti,fakat su olayınıda sordum soruşturdum..Ve sonunda sorunu çözdüm..öncelikle su girişi soketin altındaki boşlıktan giriyor,zaten dikkat ederseniz conta diye puntolara takılan şey siyah köpökten bir parça..stobu söktükten sonra içindeki suyu boşalttımve sonrasında fön makinesiyle iyice kuruttum(belki 20 dk felan tuttum)..sonra contanın arkasına nalburdan bulduğum küçük tüpte silikonu sıktım ve güzelce yerine vidaladım,yaklaşık 1 ay oldu malum bu mevsimde hergün yağmur yağıyor ama sorun yok.silikonda bende işimizi iyi yapmışız..yardımcı olabildiysem ne mutlu

whitegold
10/05/2011, 18:56
tıpkısının aynısı benım arabamdada var ama ben cok erken farkettım suanda arka suılecegın suyunu kullanmıyorum ama sıkıntı aynı yerden ben hıc kurcalamadım bu aksam bı ınceleyım bakayım yapabılecekmoyım yarın paylasırım:)

macsea
12/05/2011, 14:25
Dün iki stop'da da buğu vardı, çok yoğun olmasa da, bu sabah baktım gitmişti. Yapacak birşey var mı ki?

benim sağ sis farında sürekli buharlaşma vardı. sanayide oto elek. içini kurutup silikon çekti, şimdi herşey yolunda