PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Park lambam yanıp sönüyor

wintermute
16/01/2011, 12:41
1 saat önce arabamla benzinlikteyken beyaz park lambası görüp aldım. benzinlikte taktığımda devamlı yanıyordu.Evin önüne gelip baktığımda çok sönük yanıp yanıp söndüğünü gördüm. çıkarttım orjinal park lambalarını taktım orjinalleri yanmıyor :( mavi park lambaları wardı onları taktım oda yanmıyor şimdi sadece beyazları taktığımda yanıyo oda sönük sönük pır pır yanıp sönüyor neden olur arıza açmışmıyımdır :S yardımlarınızı fikirlerinizi bekliyorum

OzzY
16/01/2011, 15:14
direnç koyman lazım. forumda ara.

femoli
16/01/2011, 16:59
Ariza korumaya alip yanip yanip soner o gunde soylemistim ya sana ;)

utku952
16/01/2011, 18:14
Led ise yapıyormuş, ozanın dedigi gibi direnç lazım.. onun yerine dipsiz ormal mavi taksaydın..

wintermute
16/01/2011, 22:45
ya aslında beyaz park lambaları hiç aklımda yoktu benzinlikte gördüm adama sordum yanar mı puntoda die yanar dedi arıza lambası yakarmı dedim yok yok bişe olmaz dedi taktım sonuç bu araba çalışmadığı halde pır pır yanıp sönüyor S: akü bitmez umarım sabaha kadar bide eskisi neden yanmıyor acaba onu merak ediyorum :S

OzzY
16/01/2011, 23:20
yanması lazım, arıza olmaz merak etme. aküyede bişey olmaz. kontağı aç kapa filan yaptınmı eski ampulleri takınca?

o ledleri farı açsanda normal yanmıyodu sanırım artık her türlü pır pır yapıyodu. konya sokağa git 20ohm civarı(fazlası söndürmeyebilir, azı fazla aklım çeker) enaz 20W(ne kadar yüksek watt olursa o kadar iyi, az ısınır uzun ömürlü olur(20ohm50W mesela)) direnç alıp sadece bi tarafa paralel bağlarsan hem ledler düzgün yanar hemde arıza lambası yanmaz.

wintermute
17/01/2011, 01:20
sağol ozan sabah fırsatını bulursam mehmet abinin yanına gidecem onunla beraber bi çözüm buluruz sanırım

mithatcann
17/06/2014, 20:00
Bu sorunu çözemedim ben bir türlü