PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Torpido kısmından gelen soğuk hava ?

aeron
15/01/2011, 23:42
Arkadaslar epeydir yolcu kısmından gelen soğuk havadan sikayetciydim, kapı ayarından supheleniyordum fakat bugün elimi torpidonun icine sokunca orda bir soğuk üfleme olduğunu farkettim, her iki tarafın izgaralarindanda sıcak üflüyor fakat o torpidonun olduğu kısımdan içten soğuk hava geliyor ve klimayı kapatinca kesiliyor, sorun ne olabilir ve tamirinden kim anlar nereye gideyim (elektrikcimi ?)

WiSTaRiA
15/01/2011, 23:53
torpido soğutucu olmasın o :D

aeron
16/01/2011, 00:05
torpido soğutucu olmasın o :D

hem torpido hem ayak soğutucu, yazında soğuk üflese dukunmayacağım :)

Kerasus
16/01/2011, 02:27
Polen filtresinin kapağı çıkmıştır büyük ihtimal, kontrol etmeni öneririm.

Kronokrator
16/01/2011, 02:29
bana da polen filtresi kapağı dendi ama beceremedim, serviste yaptılar. bi elektrikçiye uğra hocam.

pilotender
16/01/2011, 05:38
kesinlikle polen filtresinin oradandır. bende de aynısı olmuştu. ancak benim kapak çıkması değil, kapağın tırnağını kırmıştım ben kendi başıma polen filtresini değiştirmeye çalışırken. kapak servisin elinde olmuyor genelde. bir de gereksiz fazla fiyat çekmişlerdi, öylece binmiştim satana kadar.

smartmavi
16/01/2011, 11:11
Sadece kapak degil, filtre kirlenince de hava akimi engellenmis oluyor ve disariya hava basmaya basliyor. Ayni şikayetim polen filtresini degistirince duzeldi, bilginize...

aeron
16/01/2011, 16:23
Tesekkur ederim arkadaslar hepinize yazdiginiz gibi polen filtresinin kapagi cikmis takinca sorun cozuldu

vek66
16/01/2011, 17:13
ya ben kac sefer baktım baska konularda yazan arkadaşların tarıf ettiği yerde bulamadım.

Kerasus
16/01/2011, 18:47
ya ben kac sefer baktım baska konularda yazan arkadaşların tarıf ettiği yerde bulamadım.

Aşağıdaki tarifi başka bir konuda daha yazmıştım, çok kolay bir yerde, tekrar bakmanızı tavsiye ederim.

"Yolcu koltuğunun ön tarafında ve torpidonun arka kısmında kalıyor. Yolcu koltuğu tarafındaki konsolun altında(torpidonun altında solda) ızgaralı bir plastik parça var kolayca tırnaklarından çıkıyor. Daha sonra ters bir şekilde uzanarak rahatlıkla polen filtresi kapağını görebilirsiniz. Uzun siyah bir parça üst ve alt kısımdan tırnaklar sayesinde geçirilerek takılıyor. Kapağı kontrol edip önce üst kısmı daha sonra alt tırnağını yerine oturtarak kapatabilirsiniz. Alt tırnak biraz nazik kırılırsa hemen yanında vida yeri var vida ile de tutturabilirsiniz."

Kolay gelsin.