PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : depriyaj ısınması

Ertuu
15/01/2011, 19:24
Merhaba.. Dün trafıkte giderken bianda depriyaj ısınması uyarı verdi araba her gaza bastıgımda otomatik 1.4 punto evo kullanıorm.Fiat acil servisi aradıgımda bunun dogal olucagını sölediler bende cevap olarak her trafikte kaldıgımda bumu olucak die sorunca kesin bi cevap veremediler..Aynı olay basına gelen var mı bide dogal mı sizce ?

takres
15/01/2011, 19:51
dualogic kullanan arkadaşlar cevap verirler ben manuel kullanıyorum...

sinturese
15/01/2011, 20:09
evt yoğun trafikte benimde başıma geldi, eğer uzun beklemeler yapıyorsan, vitesi boşa al. bu sekilde kullanırsan bu uyarıyı bir daha almazsın bence,ben bekleme 10 sn yi gececek gibiyse bosa alıyorum direkt,çünkü araba durdugun zaman manuel arabada gibi kavramada tutuyor arabanı. ayrıca baskı balatanın ömrüde uzar. çünkü bizim sanzumanlar tam otomatik değil,biraz daha dikkatli kullanmamız gerekiyor.

GP COSKUN
15/01/2011, 20:28
ertuğ maalesef her trafikte kaldığında bu olacak kardeşim
çünki bizim debriyajlarımız küçük geliyor bu araca bu yüzdende sıkışık trafikte dur kalk kullanımlarda ister dualogic olsun ister manuel olsun debriyaj ısınıyor

Ertuu
16/01/2011, 01:48
cevaplarınız için cok teşekkür ederim bundan sonra bende trafikte boşa alıcam sürekli

Kronokrator
16/01/2011, 01:52
debriyajın ısındığını nasıl anlıyosunuz? pedaldan mı bahsediliyor? anlamadım ben ...

axi
16/01/2011, 02:11
Ertu aynı olay benimde bir kaç kere başıma geldi.. Birisinde çok dik bir rampada arabayı park ederken diğeri bir konvoyda dur kalk dur kalk yaparken.. canını sıkma çok normal...

GP COSKUN
16/01/2011, 10:48
debriyajın ısındığını nasıl anlıyosunuz? pedaldan mı bahsediliyor? anlamadım ben ...

debriyaj balatasının ısınmasından bahsediyoruz

armaganc
17/02/2011, 15:08
Evet, aynı şey benim başıma da geldi yol yardım aynı cevapları banada verdi. servisin önerisi boşa almak yönündedir. Başka çözüm yokmuş. sıkışık trafikte başımıza gelecek bu iş :(

comanchee
17/02/2011, 15:29
Bendede dualogic var sıkışık trafikde boşa alıyorum beklemelerde hemen çünkü ısınıyor bası balata.1 kez başıma geldi oda araçla henüz tanışma ve anlaşma aşamasında 3 aydır dikkat ediyorum