PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto evo çizik ve çözüm

cesur
15/01/2011, 17:52
ben arabamı daha dün aldım sıfır araba .ve otoparka girerken dar girmişim ve kapıyı çizdirdim bide ezikler var hafif . bu çizikler için servise mi gitmek gerek ben ilçede ikamet ettiğimden ile gitmem lazım ilimiz ordu bu kolay işler için gerek var mı acaba .dediler ki kendi servisi dışında başka servise götrmeyin şimdi ben kaskomumu bozdurcam cila falan pahalı gibi sanki 2 çizik için pasta cila denen şeyi mi yaptımak lazım oda baya bi pahalı sıfır araba ya moralim fazlasıyla bozuk acemide sayılırım .yardımcı olursanız sevinirim

perdoono
15/01/2011, 17:56
çok geçmiş olsun.valla bende sizin yerınizde olsam benımde moralim bozulur.ama yınede can sıkmamak lazım.eğer çok fazla ezik yoksa dokundurtmayın derim.ama sizi çok rahatsız edıyorsa kaskoyu bozdurmadan yaptırmanızı tavsıye ederım

takres
15/01/2011, 18:14
kaskoda 1000 liraya kadar olan hasarlar için hasarsızlığı bozmama klozu varsa onu kullanın...

cesur
15/01/2011, 20:43
sanırım var böyle bir mini hasar denen bi olay ama daha dünkü arabayı nasılçizdin diyecekler oda var :) birde çamurlukta az ezik var napsambilemedim arabayı satın alırken kesinlikle kendi servisine getirin dediler ama servis taaa orduda yani 50 km falan ordu sanırsam bide mesaideyim falan herhangi tamirciye gigtsem sıkıntı olurmuki hasar küçük deniiliyor ama

perdoono
15/01/2011, 20:50
bence en iyisi servis.

cesur
15/01/2011, 20:52
eyvah desenize ordu yapcaz bide müdürden izin alsak

cesur
15/01/2011, 20:56
böyle sürekli çizik göçük olursa yandık valla o hasar olayıda yetişmez böyle giderse birde bugün git yarın gel derlerse o bi işkence bunları hiç hesap etmemiştim araç alırken ben .fıatın servisleri nasıl acaba . bu kadaını heSAP ETSEM ALMAZDIM BU KADAR MORAL BOZACAĞIMI BİLSEM ALLAH KORUSUN büyük bişey olsa naparım bilmiyorum inş ta öğrenmeyizhiçbirimizde .ama böyle giderse soğurum ben .hala kafamı toparlayamadım .

perdoono
15/01/2011, 21:08
bence bu kadar stres yapmanıza gerek yok.bakın işte size uzun yol tecrubesi.eğer boşa gitmek istemıyorum dıyorsanız bence telefonla randevu alıp öyle gidin

cesur
15/01/2011, 21:40
kesinlikle boşuna gitmek istemiyorum. çalışıyorum çünkü.bu çizikte canımı sıkıcak gibi. ben en iyisi önce kaskoyu arayım.sonra servisi. servis çok masraf çıkarırsa kaskoyu bozdurcaz çare yok...

izoci
15/01/2011, 22:04
yalnız renk farkı oluyo söliyim..

cesur
15/01/2011, 22:10
işte bundan korkuyordum

yklklc
15/01/2011, 22:24
işte bundan korkuyordum

Bence acemiyseniz biraz çizikler biriksin toplu yaptırın derim :)

İşin şakası bir yana ben alalı 2 ay oldu aracımı ve şimdiden sağ tarafta çok küçük bir göçük var sanırım biri dirsek falan atmış göçertmiş :) gördükçe canım sıkılıyor ama birşey yaptırmayacağım...

Sizde alışın , allah göstermesin ama başka bir sıkıntı daha olursa o zaman götürün çünkü acemilikte küçük vukaatlar olur.

cesur
15/01/2011, 22:54
allah daha beterinden korusun diyorum.
ama bi türlüde aklımdan çıkmıyor işte .anneme de söyleyemedim napsam bilmiyorum acemiyim evet sıfır araba alırsan olacağı bu .tedirgin kullandım korktum bu oldu

reddragon
16/01/2011, 07:18
öncelikle geçmiş olsun. araç sıfır olduğu için canınız yanar biraz ama zamanla geçer. hasarsız kazasız araç yok gibidir. bu şimdi olmasa 1 ay sonra olmadı, 1 yıl sonra erinde gecinde olacak bişey.siz hatasız dahi olsanız gelir biri çarpar ya da çizer, dolu yağar,ya da yol bozuktur çukura taşa çarparsınız.
önemli olan canınıza ya da başka insanlara zarar gelmiycek şekilde kurallara uygun sürmek.
sorununun çözümü en yakın serviste. önce durumu anlatıp randevu alın. acemiyseniz bilen bir arkadaşınızla gidin

Kronokrator
16/01/2011, 09:39
geçmiş olsun. hocam çok büyük bi ihtimal kaskonuz bozulmaz. endişelenmeyin. önce kaskonuzu arayın. onlar size kesin durumu bildirir.

cesur
16/01/2011, 09:45
tşk ederim kafamı bi toplim aricam servisi inş çözülür

yolcu27
16/01/2011, 11:05
geçmiş olsun için cız etti valla :S

gurik
16/01/2011, 16:19
geçmiş olsun. hellediir merak etmeyin. Eminim mini hasarı olan bir poliçeniz vardır.Oto king falan var ordu'da, sorun yok hallederler.Hasarsızlığınız da bozulmaz. Müdür de izin versin ne var yani. Olmaz sa forum olarak baskı yaparız kendisine. 10.000 kişi kadar varız.
bence sigortacınız arayın o sizi yönlendirecektir.
canınızı sıkmayın.

Eğer poliçenizde mini hasar teminatı varsa oto king anlaşmalı alın size adres telefon.

AUTO KING - Ordu/Giresun

Adres :Karapınar Mahallesi. 2. Sanayi Stitesi 7. Blok No: 17/19 Ordu
Tel : (0452)233 16 06 pbx Fax : (0452) 233 25 07
E-Posta : autoking-ordu@autoking.org

cesur
16/01/2011, 21:42
autoking fıatın servisimi kaskonun mu acaba fiattan başka servse gidilebiliyormu .

gurik
16/01/2011, 23:12
kaskonun anlaşmalı servisidir. ancak poliçenizde bu teminat (mini hasar onarım) varsa kullanabilirsiniz.

cesur
17/01/2011, 20:32
evet mini hasar var kaskomda çok şükür

cesur
18/01/2011, 18:03
evet var

byspayn
18/01/2011, 19:02
ah o otoparklar... bizim de başımıza gelmişti. geçmiş olsun...

cesur
23/01/2011, 22:16
tşk ederim bugünde park ederken küçük bir çizik daha nolcak böyle bilemiyorum zavallı arabam ...

sezerism
24/01/2011, 00:04
Merhaba öncelikle geçmiş olsun , araçı olan herkesin başına gelebilecek durumlar bunlar .çizikleri yada göçükleri servis ile konuşun randevu alıp oyle gidin servis dışına pek gitmeyin . çünkü dışarıdaki ustalar ozensiz iş yapıyorlar. Sanırım araçınızda yeni .

cesur
26/01/2011, 10:24
evet arabam yeni alalı 12 gün oldu 14 ocakta geldi

cesur
26/01/2011, 10:25
ama hala acemiyim o yüzden arabamı çok üzüyorum çok

evo_dynmc
26/01/2011, 10:49
geçmiş olsun. ben de aracı yeni aldım 4. gündü sanırım, bi araca arkadan çok hafif vurdum, indim baktım ki sağ tampon farın yan kısmı yarım santim dışarı çıkmış, herkes servis fln dedi ama avucumla vurunca içeri oturdu şükür çizik felan da yok gerek kalmadı servise.

inş sizinki de fazla bir şey olmadan düzelir.

icngz
26/01/2011, 11:18
geçmiş olsun öncelikle.arabayı sıfır alınca küçük de olsa çızikler morali bozuyor anlıyorum sizi. bence direk servise gidip herşeyi konuşmak ve halletmektir, moralin bozuk olacağına ,biraz masraf yapar kafanı rahatlatırsın.gercekten faydasını göreceksiniz.benım aracım da siyah oldugundan her yıkamamda çizikleri görüyordum moralim bozuluyordu 6 ay oldu az da olsa alışıyorum artık bu duruma.

cnc
26/01/2011, 11:22
gecmis olsun ben kingte ufak biyer yaptirdim guzel yaptilar

ozgurro
26/01/2011, 14:01
boya konusunda endişelenmeyin araba henüz yeni olduğu için yetkili serviste aynı rengi tuttururlar. eğer dışarıda yaptırırsanız ustanın maharetine ve aracınızın rengine bağlıdır (ara tonlar biraz daha zor tutturulur).
araç eskidikçe rengi solduğundan ton farkı olur, orijinal rengi solduracak karışımlar yapmak gerekir, o da maharet işi yani. ama yeni arabada henüz boya orijinal tonunda olduğundan sıkıntı olmaz.

alpimmm
26/01/2011, 14:13
geçmiş olsun,
olur böyle küçük kazalar,
servisten randevu alıp gitmeniz daha iyi olur.

mutlu_66
26/01/2011, 14:31
geçmiş olsun,arkadaşlar gerekeni söylemiş zaten ama üzülmeye deymez sonuçta kul yapısı ve telafisi var sadece biraz paraya bakar cana gelmesin.fiat servis konusunda yeni jenerasyon araçlar için iyidir diye biliyorum.(kötü tecrübelerde duydum tabi ama bunlar eski model araç ve parça sorunları)

gp_ugur
26/01/2011, 14:40
Alalım bir yıl oldu ben ikinci sefer çizdim arabayı bu kadar kafanıza takmanıza değmez.Bulunduğunuz yerde auto king varsa oraya yaptırın.Hem hasarsızlık bozulmuyo,hem para ödemiyorsunuz(çizik büyük değilse),hemde iyi iş çıkarıyorlar.Ton farkı filan da olmuyor...

fatihtemizer
26/01/2011, 15:16
geçmiş olsun..eğer mini onarım varsa autokingden anlaşmalı olarak önce aracınızı oraya götürün ve bilgi alın..ona göre hareket edin bence:)ve kafanıza fazla takmayın..olur böye şeyler..Allah beterinden saklasın...

cesur
27/01/2011, 10:23
tşk ederim desteğiniz için gerçekten hergün bi vukuat işliyorum acemilikte sıfır araba almak saçma oldu bunu şimdi daha da iyi anlıyorum...
umarım trafikte kimsenin canını ve kendi canımı yakmam
herkese kazasız belasız hayırlı yolculuklar diliyorum ...

uygarpe
02/02/2011, 14:59
Mehtap Hanım, benzer bir olayı tecrübe ettiğim için yazmak istedim. Ben de arabam 2 haftalıkken dar bir otoparka kapıyı komple sürtmüştüm. İçeri doğru bir miktar göçtü ve çizildi. İçinizin cız etmesi konusunda inanın sizi çok iyi anlıyorum.

Autoking veya diğer servisleri bilmiyorum ama arabayı aldığım Fiat bayisinin servisine vermiştim. Sıfırından farksız hiç birşey olmamış gibi tamir edildi. O yüzden içiniz rahat olsun. Hatta bugün de park halindeyken kapı bir miktar çizilmiş ama hiç üzülmedim çünkü sorun olmadan yapılabiliyor.

Tekrar geçmiş olsun.

cesur
13/02/2011, 19:00
ben yukarda bahsettiğim çiziğin acısını hala unutmamışken bugün bitane daha çizik ve göcük oluştu arabamda nerde nasıl oldu bilmiyorum arabayı otoparka park ettim indim birde ne göreyim ön lastik üztünde bir göcük birde o bölge boydan boya çizik şimdi ne yapmam gerek sigorta şirketinimi arasam tutanak bişey yok olay nerde oldu nasıl oldu bilmiyorum kim yaptı belli değil. napmam gerek acaba bilgisi olan var mı ve gitmişken bununlabirlikte önceki hasarlar da yapılır mı acaba

ZAK1980
13/02/2011, 19:19
ben yukarda bahsettiğim çiziğin acısını hala unutmamışken bugün bitane daha çizik ve göcük oluştu arabamda nerde nasıl oldu bilmiyorum arabayı otoparka park ettim indim birde ne göreyim ön lastik üztünde bir göcük birde o bölge boydan boya çizik şimdi ne yapmam gerek sigorta şirketinimi arasam tutanak bişey yok olay nerde oldu nasıl oldu bilmiyorum kim yaptı belli değil. napmam gerek acaba bilgisi olan var mı ve gitmişken bununlabirlikte önceki hasarlar da yapılır mı acaba
Aotu king te kaskonun mını onarımı ıle yaptırabılırsın park eder ıkende sıze tavsıyem banka,kapalı otoparkta kamera olan ısyerlerının karsına park edersenız sucluyu bulmakta bıraz daha rahat eder kafanız bu arada acemıye sıfır araba kendısı dısında sorun cıkarmaz en fazla debrıyaja fazla basıp baskı balatayı yersınız ama 2 el aracla allahın hergunu oto sanayıı yolunu tutarsınız tek yapmanız gereken panık olmamak ve trafıkte ondekı arac ıle arkanızdakı arac arasında 2 arac mesafe bırakmanız olacaktır bugun alt gecıtte dort farklı yerde 4 ayrı kaza oldu nedenıde bırbırını dıp dıpe takıp eden araclar

cesur
13/02/2011, 19:22
bu olay otoparkta olmadı zak otoparka park ettiğimde anladım ben bunu ve çok üzüldüm bide jantım kıılmış onuda fark ettim az önce hay allah yaaa benim arabamın bendende 3.şahıslardanda çektiği nedirböyle :(

operatormurat
13/02/2011, 19:40
mehtap hanım geçmiş olsun,ayrıca aracınızda hayırlı olsun.okuduğum kadarıyla araba kullanmakta ve park etme konusunda biraz acemisiniz galiba? aracınız yeni ve beyaz renkli olması boya onarımı için avantaj,kaskonuz bu göçük ve çizikleri güzelce onaracaktır üzülmeyin, puntoların ön tarafı gözükmediği için öne doğru yanaşırken iyi hesap yapmanız gerekir yoksa sürtmeler kaçınılmazdır,size tavsiyem aracınızı dar ve gözünüzün kesmediği yerlere park etmeye çalışmayın....

GRDEDE
13/02/2011, 19:43
Cana gelmesin, üzülmeyin.Sonuçta kasko varsa maddi külfette olmaz gerisi servisin maharetine kalıyor.Onlarda genelde ilk günki gibi onarıyorlar .Boş zamanlarınızda racınızı bol bol kullanıp tecrübenizi artırın.Ölümlü dünya, ölümlü insan üzlmeye değmez.Aracınızda park sensörü yoksa ön ve arka komple park sensörü taktırmanızı öneririm.

cesur
13/02/2011, 19:45
evet park konusunda oldukça acemiyim ama ben genelde park etmek ve çıkmak kolay olan yerlere park ediyorum zaten aracımı kapalı otopark ta tutuyorum. bugünde arabamı alıp markete gitmiştim ordan başka bi markete çeşitli yerlerde kısa süreli park ettim buralarda olmuş olma olasılığı var neticede şekle şemale inceliklere önem veren biri olarak çok üzgünüm

fatihhhh
14/02/2011, 09:04
çizik giderici kalem yada ruj sürseniz işe yaramazmı acaba?
bi arkadaşım ruj sürmüş ve çok memnun kalmış.
new orleans mavisi ruj bulabilirsem bende deneyeceğim :)