PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Forum Kuralları ve Cezalar!

Linos
26/04/2007, 01:12
Forum Kuralları ve kural ihlallerinde uygulanacak cezalar yenilenmiştir! Lütfen kontrol ediniz! Kuralları okumamak mazeret kabul edilmeyecektir!

"GrandePuntoTR Yönetimi"

Mısafır
26/04/2007, 11:24
Konu ile ilgili öz eleştrilerinizi yönetici ve mod arkadaşlara mail olarak gönderebilirsiniz. Lütfen bu neden atıldı, bu neden ceza aldı şeklinde sorular yöneltmeyin. İlgili başlıkta açıklama yapılacaktır.
İyi forumlar.
GrandePuntoTR Yönetimi

Misafır
26/04/2007, 12:09
yönetim kadrosunun siz üyelerimiz için herşeyin en iyisini, en güzelini ve en güvenlisini sağlamaya çalıştığını bilgilerinize sunar hepinize keyifli forumlar, kazasız ve cezasız sürüşler dilerim.

Lewent
26/04/2007, 12:25
Fewkalade gerekli tabii...
Her şey açık we net...
İlgili arkadaşlara teşekkürler, kolay gelsin.

Korhan
26/04/2007, 13:48
Başka bir başlıkta ceza alanların neden ceza aldığını yazmışsın. Ama aralarında otoritec yok. Onu da yazarsan arkadaşlar aydınlanmış olur. Ben de bilmiyorum

Linos
26/04/2007, 13:49
otoritec'in cezası dolduğu için yazılmadı!..

femoli
26/04/2007, 13:51
hangi başlık arkadaşlar link verirsenin sevinirim

Linos
26/04/2007, 13:52
Yönetimden Duyurular başlığı altında Mehmet! ;)

zeynepc
26/04/2007, 15:59
yönetim kadrosunun siz üyelerimiz için herşeyin en iyisini, en güzelini ve en güvenlisini sağlamaya çalıştığını bilgilerinize sunar hepinize keyifli forumlar, kazasız ve cezasız sürüşler dilerim.

:loveya: viva yıldıray abii:loveya:

Bülent A.
26/04/2007, 16:34
Şimdi benim kafama takılan bir iki soru var.

1-
7. Şiddet, vahşet ve grafik resimleri veya bunları içeren adresleri yayınlamak: 2 gün süreli uzaklaştırma

maddesine göre Zeynepin avatarı şiddet içeriyor.Ne gibi yaptırım olacak.Avatarlada sermi?

2-
13. Aynı kişinin birden fazla nick veya isimle, farklı kişilermiş gibi foruma kayıt olması durumunda: Süresiz uzaklaştırma

maddesine göre Banu ve Banu Kumcunun durumu ne olacak?

3-
12. Herhangi bir başlık altında gerginliğe yol açmak: 7 gün süreli uzaklaştırma

maddesine göre her 100 ün katlarındaki üyenin karşılama mesajında gerginlik yaratan Gizemin durumu ne olacak?

4-
. Açılan konu başlıkları altında o konu ile ilgili olmayan yazışmalar yapmak ve gereksiz mesaj yoğunluğuna sebep olmak: 2 gün süreli uzaklaştırma

maddesine göre bu konunun altına geyikçe mesaj yazarak gereksiz mesaj yoğunluğuna sebep olan Benim durumum ne olacak.
:afro: :dans: :jawdown:

zeynepc
26/04/2007, 16:39
Şimdi benim kafama takılan bir iki soru var.

1-
7. Şiddet, vahşet ve grafik resimleri veya bunları içeren adresleri yayınlamak: 2 gün süreli uzaklaştırma

maddesine göre Zeynepin avatarı şiddet içeriyor.Ne gibi yaptırım olacak.Avatarlada sermi?

2-
13. Aynı kişinin birden fazla nick veya isimle, farklı kişilermiş gibi foruma kayıt olması durumunda: Süresiz uzaklaştırma

maddesine göre Banu ve Banu Kumcunun durumu ne olacak?

3-
12. Herhangi bir başlık altında gerginliğe yol açmak: 7 gün süreli uzaklaştırma

maddesine göre her 100 ün katlarındaki üyenin karşılama mesajında gerginlik yaratan Gizemin durumu ne olacak?

4-
. Açılan konu başlıkları altında o konu ile ilgili olmayan yazışmalar yapmak ve gereksiz mesaj yoğunluğuna sebep olmak: 2 gün süreli uzaklaştırma

maddesine göre bu konunun altına geyikçe mesaj yazarak gereksiz mesaj yoğunluğuna sebep olan Benim durumum ne olacak.
:afro: :dans: :jawdown:

bülent alemsiiin yaaaa...süper bence..sakın ha kimse kızmasın gerilmiştim yaaa...saol bülocan vallaaa güldüm bayaaaa:)

İbrahimKC
26/04/2007, 16:49
Abicim yapmayın ya gözünüzün yağına 2 yumurta kırayım.
Yönetim kadrosu ciddi ciddi bir şeyler yapıyor, onuda sulandırmayı başarıyıoruz. Valla çekiyor zaten ama daha çok çekecekleri var bizden. Baksana Murat'a tarikat üyesi gibi dolaşmaya başladı ortada. Hançer birliği....

Bülent alemsin ya.. :) 4. Maddeye koptum valla...

Bülent A.
26/04/2007, 16:52
İbrahimcm Yönetim forum içinde birbirinin ayak parmak aralarını yalıyorken benim suçum ne.
Böğğğ bak gene miğdem kalktı.

İbrahimKC
26/04/2007, 16:55
İbrahimcm Yönetim forum içinde birbirinin ayak parmak aralarını yalıyorken benim suçum ne.
Böğğğ bak gene miğdem kalktı.

Evet ya. Ozaman yönetimden rica ederim şu maddeyide eklesinler..

.. birbirlerine karşı Feşişt hareketlerde bulunan 3 gün uzaklaştırma cezası alırlar...

zeynepc
26/04/2007, 16:57
:naughty:

microab
26/04/2007, 16:57
Bu konu niye geyiğe sardı şimdi durup dururken?

İbrahimKC
26/04/2007, 16:58
Bülent Yaptı. Ben bir şey yapmadım...

Not: İspiyonculuğun bir cezası var mı?

Bülent A.
26/04/2007, 16:58
Ben konuya müdahil oldumda onun için Ali.
Kusura bakma.

Evet ya. Ozaman yönetimden rica ederim şu maddeyide eklesinler..

.. birbirlerine karşı Feşişt hareketlerde bulunan 3 gün uzaklaştırma cezası alırlar...
İbrahim son derece katılıyorum

zeynepc
26/04/2007, 16:59
yaaav microp ne kızıosun..şiddet yok aşşağlama yok sohbet ediyorus..eğleniyorus...;)

dejavu
26/04/2007, 16:59
süpersiniz valla.. biraz da ben karıştırım mı ne dersiniz.... )))))))))))))

microab
26/04/2007, 17:00
Ben kusura bakmıyorum o ayrı,fakat başlık itibarı ile ciddi bir konu...

İbrahimKC
26/04/2007, 17:01
Al işte yaaa...

...................................

zeynepc
26/04/2007, 17:01
ya biliyorum bencede ciddi bi konu ama..3günlük dünya be yaav azıcık sohbet edelim olmaz mııııı???

Bülent A.
26/04/2007, 17:02
.................

microab
26/04/2007, 17:03
Kendimizle çelişmiş oluruz arkadaşlar.Yukarda şöyle şöyle yapanlar ceza alacaklar yazılmış,aşağıda aynen dendiği gibi yapılıyor.
Forumun inandırıcılığı sorgulanmaya başlamazmı sizce de?
Takdir sizin...

microab
26/04/2007, 17:08
Bülent A
Yazmadığım ifadeleri alıntılamış gibi göstermek yakışmamış birader,herkes okurken senin geyik yaptığını anlamayabilir,bu herif hem geyik yapmayın demiş hemde geyiğin kıralını yapmış demezmi...

Bülent A.
26/04/2007, 17:10
Bülent A
Yazmadığım ifadeleri alıntılamış gibi göstermek yakışmamış birader,herkes okurken senin geyik yaptığını anlamayabilir,bu herif hem geyik yapmayın demiş hemde geyiğin kıralını yapmış demezmi...
Ya Ali senide herkes biliyor benide.
Benim geyik yapmaya başladığımda neler yapcağımı biliyorlar.
Ok siliyorum.:ok:

microab
26/04/2007, 17:11
İbrahim buyur açtım mesajlarınızı...

zeynepc
26/04/2007, 17:19
tamam ben uyuyorum kurallara..sohbetii dışarda yaparım.;);)

femoli
26/04/2007, 17:32
bak bak bak geyiğe bak konuş microab rezil oldu zaten konu

zeynepc
26/04/2007, 18:06
fırtınadan önce sessizlik..

Mısafir
26/04/2007, 20:18
burdaki mesajları silip konuyu kilitliycem. Cezaları arada bir girip güncelleriz millet de bilgi amaçlı bakar bu konuya. Uygun mudur? (Bu arada geyik bomba dönmüş. hehe)

İbrahimKC
26/04/2007, 23:02
Gökhan bu konuda bakılacak bir şey yok ki. SAdece cezalar yenilendi okuyun diyor.

Ceza alanların ve kuralların yazıldı 2 ayrı başlık var zaten. Siz bilirsiniz tabi kine...

Mısafir
27/04/2007, 00:06
aa doğru yav. ben dier başlıktayız zannediyorum. oke dır o vakit... devaaaam :) fazla cozutmadan.. :) Bülent sana söylüyorum, gelinim sen anla :)

İbrahimKC
27/04/2007, 00:08
yok abi geçti artık heves kalmadı valla..
Yönetim, topiğe istediğini yapabilir.

nejatb
27/04/2007, 08:34
harika geyik olmus, internetin efsane geyiklerini hatırlattı bana.

şukela, rep ++.

anvil
27/04/2007, 08:45
bence ciddi bi konuda geyik yapmak olmamış. Bülent A.'nın ilk mesajı hoş olmuş ama yine de böylesine bi konuyu fazlaca muhabbete çevirmek yöneticileri zor durumda bırakır. Bu arada yeri gelmişken ben de bir sorunumu ileteyim. Bazı konularda konu başlığından uzaklaşan konuşmalar oluyor yöneticiler sesini çıkarmıyor. Ama 1-2 yerde başıma geldi ben bişey deyince lütfen özel konuşmalarınızı pm yoluyla halledin deniyo!!!

Kaygılarımla!

Bülent A.
27/04/2007, 09:33
Ama şöylede birşey var.Yeni msjları takip eden arkadaşların dikkatini çekerek iyi bir izlenme yakaladı.

İbrahimKC
27/04/2007, 09:49
Bu konuda ciddi bir soru sorayım ozaman.

Bir üye yasaklandığında siteyle olan ilişkisi ne duruma geliyor.
Siteye girebiliyor ama mesaj mı yazamıyor?

femoli
27/04/2007, 09:52
Aslında birde para cezası versek fena da olmaz hani he he

Misafır
27/04/2007, 09:59
abi bravo vallahi.
yani illa ki geyiğe dönecek konu.
bir kişi ciddi birşey yazar yazmaz hemen arkadan geyik geliyor.
vallahi bravo.

İbrahimKC
27/04/2007, 23:44
Bu konuda ciddi bir soru sorayım ozaman.

Bir üye yasaklandığında siteyle olan ilişkisi ne duruma geliyor.
Siteye girebiliyor ama mesaj mı yazamıyor?

Güncel...

erdiyilmaz
28/04/2007, 00:10
seLamLar soruyu yeni gördüm.
üye yasakLandıgı anda, foruma eger kendi kuLLanıcı adı ve şifresiyLe giriş yaparsa; kendisine bir biLgiLendirme penceresi açıLıyor ve, uzakLaştırma cezası aLdıgı beLirtiLiyor. forum'a giremiyor.

misafir girişi yaparsa da, sadece forum'un ana sayfasını görebiLiyor. mesajLarın içerikLerine asLa uLaşamıyor.

İbrahimKC
28/04/2007, 00:25
Bu soruyu şundan sordum Erdi, Dün yasaklı üyeler isimlerinin üzerleri çizik bir şeklide online listesinde görülüyorlardı..

ama sanırım cezaları dolmuş isimler mi güncellenmemiş oluyor..

erdiyilmaz
28/04/2007, 00:29
cezaLarı oLsa da, foruma giriş yaptıkLarı anda onLine üye Listesinde gözüküyorLar. yani mesajLara vs. hiçbir şekiLde erişemeseLer de onLine Listesinde gözüküyorLar. üstLeri çizik, koyu kırmızı renkte gözüküyorLar. üstLerinin çizik oLması da bir bakıma beLki insanLardaki rencide oLma dürtüsünü geLiştirir ve kuraLLara riayet etmeyi biraz sağLayabiLiriz düşüncesindeyim.

forumda oLup oLmamaLarı önemLi degiL. önemLi oLan forum'a giriş için kuLLanıcı adı ve şifreLerini yazıp Giriş yap butonuna tıkLamaLarı. 8O

microab
28/04/2007, 00:31
Cezaları bugün 14:00 da doldu onların...

Cezalı üyeye özel mesaj dahi atılamıyor...

İbrahimKC
28/04/2007, 00:45
cezaLarı oLsa da, foruma giriş yaptıkLarı anda onLine üye Listesinde gözüküyorLar. yani mesajLara vs. hiçbir şekiLde erişemeseLer de onLine Listesinde gözüküyorLar. üstLeri çizik, koyu kırmızı renkte gözüküyorLar. üstLerinin çizik oLması da bir bakıma beLki insanLardaki rencide oLma dürtüsünü geLiştirir ve kuraLLara riayet etmeyi biraz sağLayabiLiriz düşüncesindeyim.

forumda oLup oLmamaLarı önemLi degiL. önemLi oLan forum'a giriş için kuLLanıcı adı ve şifreLerini yazıp Giriş yap butonuna tıkLamaLarı. 8O

Anladım Erdi, Saolsın...

nejatb
28/04/2007, 09:39
Cezaları bugün 14:00 da doldu onların...

Cezalı üyeye özel mesaj dahi atılamıyor...

cezali uyelerin, surekli uzaklatirmaya tabi tutulmadan, bellli surelerde forumdan uzaklastirilmalari yerinde bir karar.

bir uyeyi tamamen kaybetmek yerine bir sure kafa iznine cikartip, foruma yeniden donme sansı tanımak anlamında.

yonetim iyi isliyor.

Linos
28/04/2007, 11:01
Teşekkürler Nejat! Kimseyi kırmak, gücendirmek, forumdan uzaklaştırmak gibi bir niyetimiz yok! Sadece her şeyin belirli bir düzen içerisinde devam etmesi gayretindeyiz!.. Bu durumu anlayışla karşıladığın için teşekkür ederim tekrar!
Umarım tüm üyelerimiz senin gibi düşünür ve alınan kararlara saygı gösterirler...

Little F.K
28/04/2007, 12:19
renkte gözüküyorLar. üstLerinin çizik oLması da bir bakıma beLki insanLardaki rencide oLma dürtüsünü geLiştirir ve kuraLLara riayet etmeyi biraz sağLayabiLiriz düşüncesindeyim.

Rencide olucak ne var Erdi?Forumdan uzaklaştırırken bilgi verdiniz mi?Mesajları okuyup ölçüp biçik değerlendirerek karar verdiniz mi?Daha mesajımı yazarken,ban yazısını gördüm.Bu ne demek elimizde güç var istediğimiz zaman haber bile vermeden sizi atabiliriz.

O günkü konu mutlaka duruyordur bir yerde.Açın okuyun.Haksız bi şekilde haber bile vermeden ban yiyoruz.Sonrada rencide olalım.Bence elindeki gücü haksız bi şekilde kullananlar rencide olmalı.

Buyrun şimdide uzaklaştırın.İsmim okulum plakam herşeyim mevcut.Kim olduğu belli olmayanlar gibi buraya girip karıştırma amacında bi insan değilim.Bu site sayesinde bir çok arkadaşım oldu.Tanıyan tanıyo beni ama asıl böyle muamele gördüğüm için rencide oluyorum.

zeynepc
28/04/2007, 12:23
Rencide olucak ne var Erdi?Forumdan uzaklaştırırken bilgi verdiniz mi?Mesajları okuyup ölçüp biçik değerlendirerek karar verdiniz mi?Daha mesajımı yazarken,ban yazısını gördüm.Bu ne demek elimizde güç var istediğimiz zaman haber bile vermeden sizi atabiliriz.

O günkü konu mutlaka duruyordur bir yerde.Açın okuyun.Haksız bi şekilde haber bile vermeden ban yiyoruz.Sonrada rencide olalım.Bence elindeki gücü haksız bi şekilde kullananlar rencide olmalı.

Buyrun şimdide uzaklaştırın.İsmim okulum plakam herşeyim mevcut.Kim olduğu belli olmayanlar gibi buraya girip karıştırma amacında bi insan değilim.Bu site sayesinde bir çok arkadaşım oldu.Tanıyan tanıyo beni ama asıl böyle muamele gördüğüm için rencide oluyorum.

erdicim bam yapılan konuyla ilgili linki koyar mısın buraya ben merak ettim..bebeto arkadaşımız haksızlığa mı uğradı diye..;)

Linos
28/04/2007, 12:33
Alınan kararlar bireysel değildir, ortak alınmıştır! Moderatör arkadaşımız tarafından tartışma esnasında yapılan uyarılar dikkate alınmalıdır!

Lütfen ,bizim de hiç hoşlanmadığımız ceza olayının bir daha yaşanmaması için, bundan sonraki mesajlarımıza dikkat edelim...

Saygılar...

erdiyilmaz
28/04/2007, 12:35
cezaLar geneLLikLe, kişiLeri caydırıcı, tekrardan aynı davranışLarı sergiLememeLeri için veriLmiş, oLumsuz niteLik taşıyan yaptırımLardır.
şahsen benim nickimin üzerinde çizik oLsa, her forum'a giren de yasakLı üye diye görseydi beni, rencide oLurdum. tabi karakteristik özeLLikLer kişiden kişiye değişebiLir.

forum kuraLLarını okuyaLım, benimseyeLim. 8O

1. Genel mesaj yoluyla küfür (kısaltmalar dahil), hakaret, tehdit, sataşma, aşağılama, kişi hak ve özgürlüklerine saygısız içeriğe sahip mesajlar göndermek:

*Tüm bu kuralların herhangi birinin ihlali halinde GrandePuntoTR yönetici ve moderatörleri haber vermeksizin işlem yapma hakkına sahiptir.

Forum kurallarının ve cezanın okunmamış olması mazeret olarak kabul edilmeyecektir!

GrandePuntoTR Yönetimi

keyifLi forumLar.

Little F.K
28/04/2007, 12:57
Erdi Rencide olmam haksızlığa uğramamdır.Şahsıma yönelik resmen hakarete varan sözler sarfedildi ama aynı yaptırımla karşılaştık.

Karakteristik özellik diyosun,senin ne demek istediğinide anlıyorum ama şu anda gerçekten kırıcı oluyorsun.Benim derdim,ismi soyismi plakası arabasının rengi forum donanımdan daha 3 gün öncesine kadar 20 gün uzaklaştırılmış ve bana kişisel hakarette bulunan birisiyle aynı cezayı almam.Bugüne kaadar kiminle kavga ettiğim görülmüş yada kime saygısızlığım olmuş_?

Keyifli forum deniyor.nasıl olucak bu Erdi?

erdiyilmaz
28/04/2007, 13:15
https://www.grandepuntotr.com/forum/showthread.php?t=2352

neden ceza veriLdigi bu başLıkta yazıyor.
forumun keyifLi haLe geLmesi bizLerden çok sizLere bağLı.
gereksiz tartışmaLara girmezsek sevinirim.

keyifLi forumLar. 8O

microab
28/04/2007, 13:43
Sevgili Fırat;gerginliğe neden olan arkadaşları "şikayet et" butonu ile bildirdiğinizde inan tartışma uzamadan gereken yapılır,bu yapılmadan tartışma uyarılara rağmen devam ediyorsa kusura bakmayın ama ceza kaçınılmazdır.

Benim o konuda sildiğim mesajlar var,ama hala neden ceza verildiğini sorgular nitelikte serzenişte bulunmuşsun.

Başka insanların kışkırtmalarına gelmeden bildirirsek olayı başlamadan çözeriz kanaatindeyim..

zeynepc
28/04/2007, 13:45
Uuuf çok sıkıcı

Little F.K
28/04/2007, 17:05
Ali abi tamamdır.Biz Akıncı ile tatlıya bağladık.Yanlış anlamalar yüzünden gerginlikler oldu.Herkezden özür dilerim gerginlikler adına :)

İşin,okulun özel hayatın getirdiği stres bazen böyle tatsızlıklar yaratabiliyor.Anlayışınıza teşekkürler.

zeynepc
28/04/2007, 17:05
Ali abi tamamdır.Biz Akıncı ile tatlıya bağladık.Yanlış anlamalar yüzünden gerginlikler oldu.Herkezden özür dilerim gerginlikler adına :)

İşin,okulun özel hayatın getirdiği stres bazen böyle tatsızlıklar yaratabiliyor.Anlayışınıza teşekkürler.

+10000000000000000 tebrik ederim

Bülent A.
28/04/2007, 17:14
İşte budur yaaa.
Sağduyunuza teşekkürlerrr

microab
28/04/2007, 17:15

Fırat şu anda yazdıklarını görünce çok mutlu oldum-(başka bir nedenden oluşan) bütün gerilimimi aldın kardeşim sağolasın...

Little F.K
28/04/2007, 17:30
Herkezi germişiz istemeden:( Ama biz anladık birbirimizi olayıda kapattık.Sizlerinde sevinmeniz beni daha çok mutlu etti.Sen Sağol Ali Abi :)

Mısafir
29/04/2007, 01:07
Fıratcım o günkü mevzuları ben işlerimin yoğunluğundan kaçırmıştım. Geldiğimde seninde bu işe karıştığını görüp çok üzüldüm. MEvzunun içeriğini bilmesemde seni az çok tanıyorum ve foruma karşı saygını hiç yitirmediğini biliyorum. Sorunun hallolduğuna çok sevindim. Umarım tekrar böyle yanlış anlaşılmalar yaşanmaz.

Misafır
30/04/2007, 13:57
Sizlere yakışan bu şekilde davranmanızdır.

tebrik ederim.
umarım bir daha bu tür bir olay vukuu bulmaz.
:D

Bülent A.
01/05/2007, 14:33
Kurallara uyalım , uymayanları düzgün bi dille uyaralım