PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kapılardaki ayarsızlık..

SteinGP
25/04/2007, 22:54
arkadaşlar benim arabam dahil gördüğüm bir çok GP de ön ve arka kapılar arasında ayarsızlık var yani çizgi tutmuyor bunun hakkında açılmış bir konu veya bir çözüm önerisi olan?
şimdiden teşekkürler:)

matrox
25/04/2007, 22:58
ben daha evvel de yazmıştım arkadaşlar arabanın kapısına bir kere el attırırsan her sene ayarlatmaya götürürsün
benim arka kapılarım biraz zor açılıyor
hiç de sorun değil ben dokundurmayacağım daha evvel paliom da sadece bir kapıyı ayarlattım diğer kapılar 8 sene hiç ayarsız çalışmasına rağmen o ayarlanan kapıyı her sene ayarlatmak zorunda kaldım ben yaptırmam eger çok sorunlu değilse elletmemeni tavsiye ederim

muratde
25/04/2007, 23:00
arkadaşlar benim arabam dahil gördüğüm bir çok GP de ön ve arka kapılar arasında ayarsızlık var yani çizgi tutmuyor bunun hakkında açılmış bir konu veya bir çözüm önerisi olan?
şimdiden teşekkürler:)
servise giderek gerekli yardımı alabilirsin.her servis aynı değil ki kapıların ayarını tutturamasın.sen servise git en iyisi kardeş.

SteinGP
25/04/2007, 23:01
çok sorunlu değil de göze batıyor sanki biraz bir de hani genelde kazalı araçlarda olur ya o çizgiler tutmaz o yüzden biraz rahatsızlık veriyo ya..

multijet
26/04/2007, 01:20
Merkez servis e git. Orada Ford dan gelme titiz bir kaportacı var. İşini görecektir.

h k
26/04/2007, 01:34
ben gecen en sonunda ayarlatabildim. önceki hali gercekten dediginiz gibi kazaliymiscasina kötü duruyordu simdi gayet güzeller bakalim tekrar bozulacakmi görecegiz.

matrox
26/04/2007, 02:02
servise giderek gerekli yardımı alabilirsin.her servis aynı değil ki kapıların ayarını tutturamasın.sen servise git en iyisi kardeş.

benim söylemek istediğim yanlış anlaşıldı galiba
ayar tutturuluyor
sıkıntı tekrar bozulması fabrikasyon ayardan sonra yapılan ayar malesef uzun ömürlü olmuyor
umarım sizin araçlarınızda olmaz

dedimya sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer
ben yaptırmak istemiyorum

saygılarımla

ORACLE
26/04/2007, 13:06
ben bunları aynı çizgiye getirebilmek için kaç defa servisin yolunu aşındırdım.
En sonunda ayarladılar güzel bir şekilde. Araç 1 yaşını doldurdu. Hiç bir sıkıntım yok kapı ayarları ile ilgili

ufuk61
26/04/2007, 13:08
bende 1 ay önce yaptırmıştım baktıkca sanki daha da yamulmuş ayarsız görüyordum ama şimdi güzel oldu

tigis
26/04/2007, 13:43
ben bi defa yaptırdım gene ayarı kaydı
haftasonu tekrar servis yolu gözüktü, zaten tavan kaplamasıda değişecek

SeZAr
26/04/2007, 15:23
Bundan 2 hafta önce kapıları ayarlamaya götürdüm adamlar kapıma bir cisimle çarpmışlar tamam kaıpları yapmışlar ama boyayıda kırmışlar.Bence elletmeyin ufak şeylerle uğraşırken daha büyüğü başınıza gelebilir. :(

GaladrieL
26/04/2007, 15:34
Bundan 2 hafta önce kapıları ayarlamaya götürdüm adamlar kapıma bir cisimle çarpmışlar tamam kaıpları yapmışlar ama boyayıda kırmışlar.Bence elletmeyin ufak şeylerle uğraşırken daha büyüğü başınıza gelebilir. :(

hihhh Allah korusun!! walla yolarım saçını başını hepsinin, ne demek öyle kaş yapiyim derken göz çıkartma..:s19:

dreamerdaddy
26/04/2007, 16:07
Olabilir bende arka kapı olmadıgından bilemiycem :D

SeZAr
27/04/2007, 15:57
hihhh Allah korusun!! walla yolarım saçını başını hepsinin, ne demek öyle kaş yapiyim derken göz çıkartma..:s19:

Nekadar vursanda kırsanda herşey eskisi gibi olmuyor.Yapıyorlar ama orjinali gibi olmuyorki.

OzzY
27/04/2007, 17:28
ben daha evvel de yazmıştım arkadaşlar arabanın kapısına bir kere el attırırsan her sene ayarlatmaya götürürsün
benim arka kapılarım biraz zor açılıyor
hiç de sorun değil ben dokundurmayacağım daha evvel paliom da sadece bir kapıyı ayarlattım diğer kapılar 8 sene hiç ayarsız çalışmasına rağmen o ayarlanan kapıyı her sene ayarlatmak zorunda kaldım ben yaptırmam eger çok sorunlu değilse elletmemeni tavsiye ederim
zor açılması kapı ayarı ile ilgili değil kapı kolu ayarı ile ilgili:ok:

krsd
27/04/2007, 17:35
Evet arkadaşlar benim kapılarda da aynalardan bakınca çizgide sapma görünüyor.
Ayrıca arka kapılar bazen dışarıdan çok zor açılıyor.Önümüzdeki hafta periyodik bakım için servise gideceğim. Umarım bunlar için de çözüm bulabilirler.

MACHINE
28/04/2007, 17:35
Kapıların bağlantı noktalarında yukarı aşağı içe dışarı ayarlanmasını sağlayan ayar vidaları var.Benim kapılardada aynı sorun vardı ayarlattım.Servis düzeltirken başında durabilirsen (Ben istemeselerde duruyorum) istediğin çizgiye bal gibi getiriliyor.Biliyorsun TR de işin başında durmassan...

krsd
28/04/2007, 19:52
Kapıların bağlantı noktalarında yukarı aşağı içe dışarı ayarlanmasını sağlayan ayar vidaları var.Benim kapılardada aynı sorun vardı ayarlattım.Servis düzeltirken başında durabilirsen (Ben istemeselerde duruyorum) istediğin çizgiye bal gibi getiriliyor.Biliyorsun TR de işin başında durmassan...

Peki arka kapılarda zor açılma problemi var mıydı?Bazen sanki kilitliymiş gibi oluyor,diğer elimle kapıyı iyice içeri bastırmak zorunda kalıyorum.

tekeser
24/05/2007, 21:42
arkadaşlar benimde arka kapılarda sorun vardı fakat servise gidince adamlar epey bir ilgilendi ve şu an 6 aydır sorun yaşamıyorum

dromeremre
25/05/2007, 15:26
kapı ayarları pek çok gp de sorunlu benim arka kapıların her ikisinde de açılma sırasında sıkıntı ve çizgi farkı vardı, ancak serviste sorun hiçte uzun sürmeyecek bir zamanda çözüldü, bulabilirseniz gp kullanan bir servis müdürü ve usta yakalayın bu dertleri ve çözümlerini çok kolay anlayıp çok kısa zamanda düzgünce çözebiliyorlar

kutlay
26/05/2007, 09:58
benimde bagaj kapağımda kapanma problemi var.. sol taraf normal ama sağ tarafta çizgi-derinlik farkı var.. bu yüzden sert kapatmak zorunda kalıyorum.. serviste halledilebilecek bi durum ama bu kadar bariz hataların olması şaşırtıcı

ceyms_cem
15/06/2007, 00:37
arkadaslar aracı aldıgımdan berıdır kapı ve torpıdo da problem yasıyorum kapılar ıçten acılıyor fakat dısarıdan acılmıyo 3 tur servıste yaptırıyorum bunların hastalıgımı yoksa banamı denk geldı.:ermm:

ufuk61
15/06/2007, 08:37
yok cem bizim gp lerinde coğunda kronik bir problemdir bu ama coğumuz bir seferde hallettik sorunumuzu

femoli
15/06/2007, 08:55
Merhaba bu konu tartışılmıştı konu açmadan önce ilgilendiğiniz konu hakkında arama yapmanızı öneririm daha sağlıklı bilgiler bulabileceğinize inanıyorum teşekkürler :)

Ayrıca konuda yanlış yere açılmış....

anvil
15/06/2007, 08:59
Merhaba bu konu tartışılmıştı konu açmadan önce ilgilendiğiniz konu hakkında arama yapmanızı öneririm daha sağlıklı bilgiler bulabileceğinize inanıyorum teşekkürler :)

Ayrıca konuda yanlış yere açılmış....
linkini de vereyim :boat0000:
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/2348-kapilardaki-ayarsizlik.html?highlight=ayars%FDzl%FDk

akin78
15/06/2007, 10:26
Bu bölümde bu konu yanlış olmuş..

ufukbzk84
15/06/2007, 10:45
evet kronik bişi ama bir kere götürdüm servise hallettiler dahada olmadı böle bi sorun... evet bu arada konu alakasız bi yerde...