PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cd çalarla ilgili sorun yardım!!

hellpunk
25/04/2007, 22:28
herkese slmlar öncelikle bnm yaşadığım bi olay var cd çalarla ilgili yardımcı olursanız arkadaşlar sevinirim bnm cd çalara mp3 cd takıyorum basen cdyi açmıyor yani mesela 29 uncu şarkıyı bitiriyor 30 a geçip duruyor bidaha çalmıyo sora ben cdyi çıkarmaya basıyorum cdyide wermiyor fm yapıyorum sora gene cd yi seçiyorum auxa atıo cdyi okumamakdan olabilir ama bu sorun mesela belli bi süre sonra geçio ve şöyle bişiy war ben maxell cdye mp3leri kendim 8xde yani en yavaşda yasıorum anlamadım nie yapıyor yardımcı olursanız sevirim
ayrıca bi eleştiri yapıyım bloupunkt ii diolar ben beenmedim mix fonksiyonu yok karışık mp3 çalamıyorum mesela kamasonic gibi b..dan bi mp3lü teyp bile çalıo yani ve bi eleştirir daa ben sp li aldım hifi sistem çokda başarılı deil

Reddline
25/04/2007, 22:35
öncelikle ben de şunu merak ediorm ben de aux özelliği yok aradım aradım bulamadım:( ama mix war sanırım 3 ya da 4 yazan tuşla aynı görevde. cd okumama olayı normal bence mp3 sonuçta en ufak hatada okumuo.yeni teyplerle eskiler arasındaki fark ne çok merak ediorm...

hellpunk
25/04/2007, 22:42
dsotum bnm teyp yenilerden bende mesela tuşlarda mix fln yasmıo aux yasan tuş war ama bide mp3 okumama normal tamamda anlamadıım cdyi nie wermio

canberkkilic
25/04/2007, 22:49
slm arkadaşım.ilk önce msj yazarken biraz üslubuna dıkkat edersen daha hoş olur :ok:
ben, butun mp3 lerimi 16 x de çekiyorum. ilk rewrıtable mp3 cd si yaptım , 2 cdde de şarkıları 1-2 sanıye atlatarak calıyor. sağlam bir markanın normal yazılabılır cd sını dene 16x te çek bide cd nin hafızası 700 mb ise sonuna kadar doldurma. yani 550-600 mb lik yerini doldur. ben öyle yaptım. şimdilik hiçbir sorun yok.

hellpunk
25/04/2007, 22:59
ben zaten rw cd kullanmıom normal kullanıyorum ve önceki arabamda poineer wardı ööle dolduruodum mesela689fln yapıodun heç bişiy olmuyodu ozaman kimse övmesin bu teybi bence heç gössel deil

Linos
25/04/2007, 23:00
Bende de sorun yok! Fly gibi dandik markayı, hatta noname cd'leri bile sorunsuz çalıyor... Bir sorun olabilir cd çalarda!..

microab
25/04/2007, 23:01
ben zaten rw cd kullanmıom normal kullanıyorum ve önceki arabamda poineer wardı ööle dolduruodum mesela689fln yapıodun heç bişiy olmuyodu ozaman kimse övmesin bu teybi bence heç gössel deil

Bu nasıl Türkçe,suyunu çıkarmışsın...

hellpunk
25/04/2007, 23:01
ya bencede ööle bi sorun war yani çünkü ben cd yasmasını bilioyorum as buçuk yani ööle dışardan alıp hemen takmıom cdyi ben servise götürücem blaupunktun

canberkkilic
25/04/2007, 23:02
valla uçaklarda bile bu marka kullanılıyor. orjinal spor paketteki ses sisteminide elinden geldigi kadarıyla kaldırıyor. ben gayet memnunum. ama sen cd leri sonuna kadar doldurmamaya özen göster. benim sorunum öyle düzelmişti

hellpunk
25/04/2007, 23:04
ya kimseyi anlamıyorum bu nası türkçe yokk öle böle ya soruya cwp werin yada wermeyin kimseye türkçeyi soracak deilim
beenmiosan dostum cwp werme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Linos
25/04/2007, 23:06
Cüneyt, böyle bozuk kelimelerle yazmaya devam edersen ceza alacaksın! Uyarması benden ;)

hellpunk
25/04/2007, 23:07
hocam haklısın belki ama ben soruyorum bi mp3 çalan teypde mix modu olmasmı çokk özentili hazırlanmış bi teyp deil bence marka tamam iyi marka ama her markanın seninde bildiğin gibi iyisi war kötüsü war

microab
25/04/2007, 23:08
Yavaş ol bakalım Cüneyt,burası dingonun ahırı değil.

Öyle külhanbeyi tavırlar falan...

Linos
25/04/2007, 23:10
Cüneyt, soruna cevap veriyoruz zaten!
Sorun forum kuralları gereği Türkçe'yi doğru kullanman ve anlaşılır yazman gerekliliği...

canberkkilic
25/04/2007, 23:10
cüneyt kardeş ama her forumun olduğu gibi buranında kuralları var. bende sms lerimi seninki gibi yazıyorum ,fakat forumda Türkiye'nin her yerinden insanlar mevcut durumda.. dolayısıyla , herkezin senin yazını anlamasını yada okuması gibi birşey normal bir durum değil. toplum ve forum kurallarına uymanı ve gereksiz tartışmalar yaratmamanı tavsiye ederim ...

(Mod arkadaşlar yanlış anlaşılmasın ,icimden geldi yazmak istedim... )

microab
25/04/2007, 23:15
@Canberk
Budur abicim ağzına sağlık...

hellpunk
25/04/2007, 23:17
Yavaş ol bakalım Cüneyt,burası dingonun ahırı değil.

Öyle külhanbeyi tavırlar falan...
arkadaşım ben kimseye tavır yapmıyorum esas sen bana suyunu çıkarmışsın dedin hatırlıyosan madem bu kadar önem weriyosun sende kibar bi dille uyar başka uyaranlarda war onlara bi dediğim yok
ayrıcada dingonun ahırı deil biliyorum ama kimsede sahiplenir gibi bişiyler demesin olmadı üyeliğimi iptal ettiririm dünyanın sonu deil yani bence burda bası kişiler burayı sahiplenmesinler daha iyi olur

matrox
26/04/2007, 02:14
ya arkadaşlar neden bu kadar büyütüyoruz bu olayları

cüneyt kardeşim sende biraz yazım tarzına dikkat et daha anlaşılır olmak adına

gelelim cd mp3 okuma işine

arkadaşlar mp3 çektiğiniz programın hangi formatta cd kaydı yaptığına dikkat edin bizim teyp kataloğunda hangi formatları okuyabildiği yazıyor

sorun bu olabilir

birde cd kayıt yaparken benim tavsiyem ses kalitesi için 8x den hızlı yazmayın

umarım çözüm olur

teyp de sorun olup olmadığını anlamanın en kolay yolu senin okutamadığın cd yi başka bir gp ye koy bakalım okuyormu eger okuyorsa servis çözsün olayı

bu kadar

hadi kolay gelsin

yok öyle bırakıp gitmek hep beraber hareket ediyoruz unutmayın arkadaşlar

ufukbzk84
26/04/2007, 17:18
aynı şeyi bu hafta sonu banada yaptı cd normal bi şekilde çalıyodu arkadaşalar bi şarkı atladı takıldı çalmadı sona çıkarayım dedim cdyi çıkarma tuşuna bastım çıkarmadı auxa ototmatik olarak geçti sonma kapadım tamamen açtım gene aynı şeyi yaptı bi kaç defa denedim ondan sona aldım cdyi verdi en son denememde cdyi attım bende yeni bi cd yaptım şimdi sorun yok belki direk bu konuyla alakalı deil ama bi dosyayı olduğu gibi çalmıyo bu cdde şimdi bu mp3 playerlamı alakalıdır yoksa cdyi çekerken bi hatamı oluşmuştur sizce sorun nedir yardımcı olursanız sevinirim...

Bülent A.
26/04/2007, 19:47
Aslına bakarsanız benim cd playerda da sorun var ama pek önemsemiyorum.
2 ay öncesine kadar normal çalışan alet son zamanlarda sapıttı.
2-3 cd sonra şarkıda cd çizikmiş gibi atlama yapmaya başladı.
Bazen İstanbula kadar sorun çıkarmıyor bazende 2-3 cd sonra şaşırıyor kendini.
Kapatıp 1 saat dinlendirince düzeliyor ama 2 c sonra gene başlıyor.
Isınmasından dolayı desem değil çünki bazende hiç sorun çıkarmıyor.

fatihhhh
27/04/2007, 11:28
yaa bişi diicem ama, polemik uzamış olurmu bilmem;
hemen hemen her türlü forum sitesini kendine özgü kuralları vardır ve o kurallara uymak gerekir. kurallar beğenilmyorsa kurallar üzerine konuşulur veya konuşulmaz o ayrı bi mevzuu.
şimdi burda hiçkimseye hakaret etmediği yada herhangi bi siyasi içerikli yazı yazılmadığı, propaganda yapılmadığı müddetçe, insanların az veya çok anlaşılır yada anlaşılmaz yazı yazması çok önemli bi sorunmudur? türkçeyi o kadar ii kullanmak zorundamıyız?(bu ülke vatnadaşı olarak kullanabilsek çok güzel olurdu, bende kullanılabilmesini isterdim gerçi) kullananı tebrik etmeli, ama kullanamayanı cezalandırmalı veya yasaklamalı mı?
burda anlaşılmaz yazan kişinin problemi olmalı bu olay, sitenin problemi olmamalı. anlaşılmaz yazdığı için kimse anlayamaz, e haaliyle kimse de cevap yazamaz. o kişi ya yazsını değiştirecek, yada sitesini. bence böyle bi önlem onu cezalandırmak yada uzaklaştırmaktan daha akıllıca, ve insancılca gibi geldi.
naçizane fikrimi söylemek istedim, hoşgörünüze sığınırım.

evet, burda bahsedilen atlama takılma ve CD yi geri vermeme, AUX a otomatik geçiş bende de oldu. cd den mi kaynaklı yoksa ısınmadanmı tam anlamadım. müzik sistemini kapatıyorum, biraz bekeldikten sonra açıyorum düzeliyo, yani kendi kendine düzeliyor. bilmem bunu nasıl halledebiliriz. bunu bana 3-5 kez yaptı. gıcık bi durum.

kerti
30/07/2007, 12:34
öncelikle ben de şunu merak ediorm ben de aux özelliği yok aradım aradım bulamadım:( ama mix war sanırım 3 ya da 4 yazan tuşla aynı görevde. cd okumama olayı normal bence mp3 sonuçta en ufak hatada okumuo.yeni teyplerle eskiler arasındaki fark ne çok merak ediorm...

selamlar,
yeni üyeyim. bir yıldan beri gp kullanıyorum. bu siteye rastlamam iyi oldu. cd çalardaki mp3 diski varken mix çalmaması yani sıralı çalması beni gıcık ediyor arkadaşlar. marka iyi bir marka ama böyle basit bir özellik nasıl atlanılmış anlamıyorum. bir de direksiyondan radyo search yapamama durumu. bu da ikinci sinir bir durum. aradım bunlara çözüm bulamadım. çözümü var mı? yoksa bu durumlarla alakalı siz de aynı şeyleri düşünüyor musunuz?
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

BERKAY
30/07/2007, 12:54
bence sorununu cd kalıtesıne bagla baslarda benımde basıma gelıyo 500 kurusluk cd yerıne 1 2 lıralık cd lerı dene ve aracında cd cantası taşı

puntogrande
30/07/2007, 19:37
Bencede cd kalitesi çok önemli .Ben T.D.K. kullanıyorum bir kez bile okumamazlık yapmadı.Radyonun radyodan hassas searh yapmaması hakikaten garip yada bizler bilmiyoruz.Herşeyi direksiyondan kotrol ederken bir anda teyp paneline yönelmek zorundasınız.

kerti
14/08/2007, 12:17
selamlar,
yeni üyeyim. bir yıldan beri gp kullanıyorum. bu siteye rastlamam iyi oldu. cd çalardaki mp3 diski varken mix çalmaması yani sıralı çalması beni gıcık ediyor arkadaşlar. marka iyi bir marka ama böyle basit bir özellik nasıl atlanılmış anlamıyorum. bir de direksiyondan radyo search yapamama durumu. bu da ikinci sinir bir durum. aradım bunlara çözüm bulamadım. çözümü var mı? yoksa bu durumlarla alakalı siz de aynı şeyleri düşünüyor musunuz?
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

bu konuda hiçbir grup üyesi arkadaştan cevap alamadım. bilgi sahibi birisi cevaplandırırsa memnun olurum. teşekkürler...

Daywalker
14/08/2007, 12:40
CD çalar ile ilgili okumama sorununda sanırım göz ardı edilen bir konu da CD yazarken kullandığınız yazılımlar. Ses kalitesine kadar birçok şeyi etkiliyor. Bir de CD writer markası da bu konuda çok önemli. Ben laptop ta mümkün olan en yüksek hızda MP3 CD leri yazıyorum. Tıka basa dolu CD ler de yazdım. Çok uzun süreler de kesintisiz olarak çaldım. Herhangi bir atlama takılma problemi ile de karşılaşmadım bu güne kadar.
Mix çalmaması gerçeken kötü, onun için en iyisi CD kaydederken folder olarak ayrırmak. Böylece folder atlayarak çalabiliyorsunuz istediğiniz albümleri. Bir de şöyle bir durum var ki önemli, dandik dediğiniz MP3 playerler her tür çizik ve dandik CD okuyabiliyor. Ancak buradaki durum tamamen okuma hassasiyeti ile ilgili bir durum. Daha iyi marka CD playerler çizik CD leri okuyamaz belki ama, o dandik marka dedikleriniz ile arasında ses kalitesi anlamında ciddi farklılık olduğundan da emin olun. Punto'lardaki CD çalar yüksek seslerde çok başarılı olmasa da tatminkar ses düzeyinde oldukça temiz ve başarılı ses performansı sağlıyor. Standart donanım için oldukça başarılı olduğu kanaatindeyim.

Lordrivendel
14/08/2007, 12:44
bu konuda hiçbir grup üyesi arkadaştan cevap alamadım. bilgi sahibi birisi cevaplandırırsa memnun olurum. teşekkürler...

Evet kerti 2 tespitinde malesef doğru ve çözümü yok, direksiyonda radyo search edemiyorsun sadece kayıtlı kanallar arasında geziyorsun ayrıca mp3 çalar da mix olmaması çok kötü.

Açıkçası kopya cd - orjinal cd 16x yazmak 8x yazmak fark etmiyor. Taktığım bazı orjinal cdler de aynı şekilde belirli tracklerde takılma yapıyor. bu nedenle bende radyomu değiştirmeyi düşünüyorum. Hatta daha önce konusu geçmişti. Konsoldan eski radyoyu çıkarırken zarar verirmiyim diye, problemsiz söküldüğünü söylediler. Güzel bir mp3 çaları olan radyo-cd çalar markası arayacağım...

Er-NnN
15/08/2007, 13:35
Bir de şöyle bir durum var ki önemli, dandik dediğiniz MP3 playerler her tür çizik ve dandik CD okuyabiliyor. Ancak buradaki durum tamamen okuma hassasiyeti ile ilgili bir durum.

kendimde varken denememiştim yalnız paintball ankara buluşmasına 900 mb lik bir cd yi oturup hazırlayıp full doldurup getirdim sanırım sertelle beraber baya bi gp denedik hiç birinde okumadı dedim acaba cd de mi bi sorun var radyocuların laptop una taktıımız gibi çalıştı yane cd sorunsuzdu ama her türlü cd yi okumuyo ne yazık ki...

Lordrivendel
15/08/2007, 15:02
900 mb standart dışı bir cd kapasitesi büyük ihtimal okumaz. :)

Turq
15/08/2007, 16:44
Sorunun tıpa tıp aynısı bendede mevcut klimayı aç kapa cdyi geri veriyor. Servise de götüremiyorum önlerinde yapmıyacağına eminim cok sıklıkla olan bişi de değil zaten çaresiz böle idare ediyorum.

Er-NnN
15/08/2007, 20:38
900 mb standart dışı bir cd kapasitesi büyük ihtimal okumaz. :)

pioneer, alpine, kenwood, jvc okumakla beraber blaupunkt ın başka bi setinde okudu yane standart seride çıkan blaupunkt da olsa bence araçlardaki okuyucu sonuçta aynı teknolojiye sahip olduğu için okumalı bence...

dvd taksam yada cd nin içinde wma olsa eyw derim ama sonuçta aynı kodlarla okunan bi cd...

poeta
24/05/2010, 19:55
benim de yeni aldığım aracımda aynı şekilde olmasa da buna benzer bir sorun var..cd çalarıma vd koyduğumda ekranda "cd error" yazıyor ve alet cd yi tekrar bana veriyor. denediğim cd ler orjinal ve başka cd çalarlarda çalışıyor..önerebileceğiniz birşey varsa sevinirim..şimdiden teşekkürler..

real
24/05/2010, 22:06
benim de yeni aldığım aracımda aynı şekilde olmasa da buna benzer bir sorun var..cd çalarıma vd koyduğumda ekranda "cd error" yazıyor ve alet cd yi tekrar bana veriyor. denediğim cd ler orjinal ve başka cd çalarlarda çalışıyor..önerebileceğiniz birşey varsa sevinirim..şimdiden teşekkürler..
bende de aynı sorun oluyor seninkisi yine iyi Cd yi geri veriyor.benimkisi 3 günden aşağı vermiyor napıyorsa içinde artık :) bende AUX kablo yaptırdım.hiç kafamı yormuyorum artık Cd ye.

poeta
25/05/2010, 15:31
anladığım kadarıyla servis yolu göründü :) cd çalarlar için temizleyici cd ler var..bir umut onu deneyeceğim olmadı artık servise giderim ..