PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto evo gıcırtı sesi

Metali
11/01/2011, 10:41
Arkadaşlar evo yu alalı 1 ay oldu , kalariferi çalıştırıp ısınmaya başlayınca ayak tarafından gıcırtı sesleri gelmeye başladı , servise götürdüm kalorifer peteğimi dedi radyatörü mü dedi neyse ondan ses geliyormuş, konsol açılacak ve o parçanın etrafı sabitlenecek dedi ve bu kronik birşey çok oluyor puntolara gibisinden bişey söyledi, konsolu açtırmak pek istemedim ve çıktım, gıcırtı sesini kesmek için tavsiyesi olanlar varmıdır ?

LeoN48
11/01/2011, 10:48
Puntolarda ömür biter bu lanet sesler bitmez. İstediğiniz kadar uğraşın, sesleri yoketmeye çalışın, mutlaka yine bir yerden çıkacaktır.

Engin_T
11/01/2011, 10:55
Konsolu açtırmanıza hiç gerek yok forumda herkesın basına gelmıstır kı on dakıkalık bır ıslemle sorun çözülüyor servise gittiğinizde aşşagıdaki linkteli gaz pedallarının ordan geldiğini söylerseniz eminim hallederler :)
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/18264-punto-evo-direksiyon-konsolunun-altindan-gicirti-sesi-geliyor-2.html

santiago
11/01/2011, 10:57
bu ses bende gelmiyor ?

hsyn28
11/01/2011, 11:10
Medosa götür ön konsolu acsınlar rahat ol keserler sesi benimde kalorifer kazanı değişti orjinali gibi montajlamışlar.

yolcu27
11/01/2011, 13:07
geçen bakıma gittiğimde heryerinden ses geliyor pişmanım dedim . adam baktı hoca ne diyon sen ilk defa bir puntodan ses yüzünden şikayet edeni duyuyorum dedi:D tamam kolay gelsin dedim çayımı içmeye devam ettim :D umarım ses kesilir. bende bir kapılardan tıkırtı (ayar ile geçti) 2. si klimadan bilye sesi gibi çok az ses geliyor fan dönerken fazla duyulmadığından üstelemedim zaten serviste de.

izoci
11/01/2011, 13:38
normaldir bu arabalarda gıcırtı eksik olmuyor

edelsang
11/01/2011, 17:59
evo çıkalı kaç ay oldu forumda bir ton konu oldu ben bu konuları hiç görmedim :) arabayı almadan önce göreydim iyi olucaktı :S

takres
11/01/2011, 18:03
geçen bakıma gittiğimde heryerinden ses geliyor pişmanım dedim . adam baktı hoca ne diyon sen ilk defa bir puntodan ses yüzünden şikayet edeni duyuyorum dedi:D tamam kolay gelsin dedim çayımı içmeye devam ettim :D umarım ses kesilir. bende bir kapılardan tıkırtı (ayar ile geçti) 2. si klimadan bilye sesi gibi çok az ses geliyor fan dönerken fazla duyulmadığından üstelemedim zaten serviste de.

:D ilk defa duyuyormuş :D adam Allahtan korkar...

USTA
11/01/2011, 19:04
Bizim Evodanda ses gelmiyor,ne tıkırtı ne gıcırtı maşallahı var...

santiago
11/01/2011, 20:33
Bizim Evodanda ses gelmiyor,ne tıkırtı ne gıcırtı maşallahı var...

maşallah de benimkide öle :)

edelsang
11/01/2011, 22:35
az önce bir yere kadar gittim geldim şimdide huuuuuuuuuuuuuuuuu diye bi ses geliyo derinlerden ama nerden bilmiyom

segin
11/01/2011, 23:33
o ses için iki kez gittim servise birdaha yapmaz diyorlar ama motor ısınınca yıne yapıyor sesı. ben servıse gıtmeye utanıyorum onlar yapamamaktan utanmıyor. tarifte ettim nerden geldiğini ama nafile. bende bırzamanlar masallah hıc ses gelmıyor demıstım demezolaydım 2 gun gecmeden ses gelmeye basladı :D

BAYKAN
16/01/2011, 00:28
benim kapıdan veya camdan rüzgar sesi geliyor. pes artık dedim..

böyle bişi yaşayan var mı ?

34VP1694
16/01/2011, 19:43
arkadaslar gaz pedalinin yaninda vites konsolunun devami olan bir kapak var o kapagin altinda kalorifere gelen sicak su borulari var onlar gicirdiyor servise gidin en fazla yarim saat suruyoo aslinda 10 dakikalik is girdisi ciktisi yarim saat kronik bir ses cok ufak bir detay atlanmis sikinti yapmayin servisler cozuyo problemi

erkal33
16/01/2011, 23:49
benim arabamdanda o lanet ses geliyordu, artık o sesi duymamak için müziğin sesini açtıkça açardım.. servise götürdüm daha gıcırtı der demez usta hemen bişeyler söyledi yandaki çocuğa, çocuk direksiyonun altındaki plastik kapağı kaldırdı bişeyler yaptı sesi kesti, 1 ay rahatlayabildim ancak, tekrar başladı... demek bu ses opsiyonel değil standartmış :))

segin
17/01/2011, 21:19
evet arkadaşlar sonun gitti o gıcır gıcır gelen sesten 10 dakikalık bir operasyonla kurtuldum :D servise gidin 10 dakkada çözerler;) başka bıyerımden ses gelmior insallahta gelmez

ykaya1983
17/01/2011, 22:13
Hayret ediyorum doğrusu. Benim 2006 model gp den gram ses gelmiyor.Sizin 2010-2011 model araçlardan nasıl ses geliyor gerçekten anlamıyorum.Benim kulağımda mı sorun var acaba.Yoksa tıkırtılar dikkatimi çekmiyor mu acaba ?

vek66
17/01/2011, 22:20
benim kapıdan veya camdan rüzgar sesi geliyor. pes artık dedim..

böyle bişi yaşayan var mı ?

bende sol ön kapıdan tam kulagımın hızasından gelen rüzgar sesi vardı aynen ön kelebek camı dedıler degıstı duzelmedi kapı ayarı dedıler duzelmedi en son fitil değişti cok şükür ses mes gelmiyor artık ön camdan rüzgar sesi gelen arkadaşlara duyurulur.....

mtlbyz
24/03/2011, 23:54
Hüseyin bey sizin aracınızın kalorifer kazanı bu ses için mi değişti, başka bir sorun sebebiylemi değişti. Benimde kalorifer fanlarından takırtı sesleri geliyor, kalorifer kazanı değişecek dediler ama konsolun sökülmesi beni endişelendiriyor.

Medosa götür ön konsolu acsınlar rahat ol keserler sesi benimde kalorifer kazanı değişti orjinali gibi montajlamışlar.