PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden bayanlara pırlanta yüzük almamalı

Moosty
10/01/2011, 21:54
Çünkü bazı bayanlar arabanın ön camı buğulandığında fanı çalıştırmak yerine ellerinin tersi ile camdaki buğuyu silmeye çalışıyorlar.

Bir çizgi roman kahramanı vardı, Fantom. Ormanda 10 kaplan gücünde, elindeki yüzükle birinin yüzüne vurduğunda mühür gibi iz bırakırdı.

Sevgili eşime geçen gün arabayı emanet ettim.

Sonuç aşağıdaki resimlerde. Camı içeriden çizmiş. (hatta oymuş)

İçeriden çizilen cam için bir çare varmıdır? Cam için pasta türü bir şey? Maliyetlimidir? Sürüşe engel bir şey yok ama insanın gözü takılıyor ön cam harita gibi olmuş.

Camı tamamen değiştirmeye değmez heralde, Kasko içeriden çizilen camı kapsar mı kapsamaz mı bilmiyorum.

Cam için pasta türü bir şey varsa alıp denemek lazım, yoksa ya Auto King'e yolumuz düşecek anlaşılan.

takres
10/01/2011, 21:55
pahalı olması da cabası :D

abulbul08
10/01/2011, 22:50
Geçmiş olsun.
bende hanıma onun için pırlanta yüzük almıyorum:D:D:D:D:D:D

Budweiser
10/01/2011, 22:58
Hahahahahaha abi kusura bakma özürdileyerek çok güldüm.. Çok geçmiş olsun :)

Misafir
10/01/2011, 23:03
Üzülerek katılamadığımı belirtmek isterim :):):)

yakut
10/01/2011, 23:08
yapı kredi sigortadan kaskonuz varsa eğer mini onarım var autoking de ücretsiz ve kasko bozulmuyor

Don Vito Puntoleone
10/01/2011, 23:24
walla harita çizmiş cama yazık olmuş... çizikler çok derin maalesef autokig te sonax ta buna bir şey yapamaz...pırlanta yüzüğü satıp camı değitirmek mantıklı olacaktır...:)

agabey3838
10/01/2011, 23:25
gülmeyim diyorum ama :d :d kusura bakmayın lütfen geçmiş olsun

ozdem
11/01/2011, 00:45
bu çizik olsa olsa ancak kaşıkçı elması ile olur... :D

şaka bir yana çok geçmiş olsun, umarım kolayca halledilir...

femoli
11/01/2011, 00:49
Heheheheheheh allah iyiligini versin superdi yapacak hic bisi yok yola devam . Ama tekrarlanmamasi icin yapilacak sey yengeye araca bidiginde kaleci eldiveni giydirmek :D

ademtahir
11/01/2011, 08:54
mustafa abi alemsin vallahi çok güldüm :D

abi o cam için yapılacak birşey yok gibi görünüyor kasko varmış camı kır git değiştirsinler :)

Misafir
11/01/2011, 09:04
mustafa abi alemsin vallahi çok güldüm :D

abi o cam için yapılacak birşey yok gibi görünüyor kasko varmış camı kır git değiştirsinler :)

Senede bir kez kaskoyu bozmadan değiştiren sigortalar var. Şayet onlardan ise mantıklı bir çözüm:)

EVOCU
11/01/2011, 09:12
Evlenmemek Kesin Çözüm Olsa Gerek.. Geçmiş Olsun..

Kriminal
11/01/2011, 09:35
Elmas olsaydı nolurdu kimbilir...

Abi Eşiniz yüzüğün degiştirilme zamanı gelmiş diye haber veriyor aslında...

Scottie
11/01/2011, 09:38
geçmiş olsun baya çizilmiş.... vay be....

Moosty
11/01/2011, 09:56
Teşekkür ederim arkadaşlar. Sigortanın Auto King ile anlaşması var mı bilmiyorum. Sözleşmesini bir okuyacağım, mini hasar kapsamında yapılabiliyorsa güzel olur.

Ön camı değiştirme ile ilgili forumdaki bazı yazıları hatırlıyorum, hiç bir zaman orijinali gibi olmuyor anlaşılan, kenarlardan köşelerden sızdırma olabilir.

Kaleci eldiveni ve yüzüğü satıp camı değiştirme fikri çok hoşuma gitti. Camı değiştirmesek de en azından yüzüğü satıp kurtulmak etkili bir çözüm.

Aslında küçücük taşlar var yüzüğün üzerinde, kaşıkçı elması falan da değil ama eşimi tanısanız o camı sadece tırnakları ile bile o hale getirebileceğini anlarsınız.

Can güvenliğim açısından fazla ileri geri konuşmayı da istemiyorum cana geleceğine cama gelsin diyelim.

ademtahir
11/01/2011, 10:08
yenge bu yazıları okursa düşünemiyorum bile
araba pert olabilir :D

Moosty
11/01/2011, 10:31

Ben zaten pert olmuşum Adem Abi, arabayı gözüm görmüyor. Yaptık bir hata, evlendik. :wallbash: Deşmeyin yaramı :D

ademtahir
11/01/2011, 10:34
Ben zaten pert olmuşum Adem Abi, arabayı gözüm görmüyor. Yaptık bir hata, evlendik. :wallbash: Deşmeyin yaramı :D
küçük yaşlarda böyle hatalar yapılabiliyor :D
yenge foruma girmiyor dimi benide pert etmesin daha yaşım genç hayallerim var :D

santiago
11/01/2011, 10:36

ben kız arkadaşla uzun yolda giderken kışın tatile cam buğ yaptı ben fanı çalıştırdım gitmesini beklerken saolsun eliyle temizlemeye başladı o sırada ufak bi çizilme sesi geldi ve ben hemen elini çektim napıorsun camı çizeceksin diye demez olaydım o tatil bana cam dan pahalıya geldi :) geçmiş olsun valla anladım ki bir bayana güneşli havada sıcak havada arabayı vereceksin yada kapısında yüzüğü çıkaracaksın parmağından

PNT 34
11/01/2011, 10:39
eşinize pırlanta yüzük almayı değil ama arabayı vermemeyi düşünün derim :)
kaskonuzun bitimine 1 ay kala ön camınızı taş ile kırın..
sonra kaskonuzdan değiştirin..
böylelikle bir sonraki dönem cam kırılmasından etkilenmemiş olursunuz..
zaten bu kaskonun size tanıdığı bir hak..
en mantıklı çözüm bana göre bu..
ben de değiştirdim ne bir sızdırmazlık ne bir hava girme olayı filan yaşamadım..
geçmiş olsun..

Ziyaretçi049
11/01/2011, 10:46
Trajikomik bir olay :S

Bende sevgilime evlenme teklifi yaparken pırlanta yüzük almayı planlıyordum ama vazgeçmek en hayırlısı herhalde :D
Allah korusun benim camı çizse bişeyde diyemem başlıyor hemen ağlamaya

pdr42
11/01/2011, 11:13
kardes gecmiş olsun da aman diyim yenge forumu okur ondan sonrada canına okur:)) dikkatliyaz istersen

serkankucuk
11/01/2011, 11:42
abicim eğer imkanın ve polisaj makinen varsa, camdaki çizikler de çatlak seviyesinde değilse sana 1-2 tavsiyem olacak...

Hadim Boya | AutoGlym Trkiye Genel Distribtr (https://hadimboya.com.tr/urunler/oto-bakim/cam/63/cam-cilasi-cgp325/)

Hadim Boya | AutoGlym Trkiye Genel Distribtr (https://hadimboya.com.tr/urunler/autoglym/oto-bakim/14/cam-temizleyici-cila---06b/)

cam için pasta ve cila içerden uygulaması baya zor olacaktır ama kendin çözebilirsin diye düşünüyorum. hatta ürünleri al gel ankaraya ben halledeyim dicem ama :D

akbiyik
11/01/2011, 12:40
Vay be nasıl olabiliyor boyle derin çizik çok geçmiş olsun eşimde bir kere camı siliyim demeye varmadan yok dur fanı acıyorum dedim allahtan :)

Neyse ben eşime karşı önlem alacam artık :D

Moosty
11/01/2011, 13:50
abicim eğer imkanın ve polisaj makinen varsa, camdaki çizikler de çatlak seviyesinde değilse sana 1-2 tavsiyem olacak...

Hadim Boya | AutoGlym Trkiye Genel Distribtr (https://hadimboya.com.tr/urunler/oto-bakim/cam/63/cam-cilasi-cgp325/)

Hadim Boya | AutoGlym Trkiye Genel Distribtr (https://hadimboya.com.tr/urunler/autoglym/oto-bakim/14/cam-temizleyici-cila---06b/)

cam için pasta ve cila içerden uygulaması baya zor olacaktır ama kendin çözebilirsin diye düşünüyorum. hatta ürünleri al gel ankaraya ben halledeyim dicem ama :D

1800 rpm polisajla uygulamak lazım galiba, o da çok zor. Eskişehirdeki satış yerinin adını aldım yolumun üzerinde onlara da bir sorayım AutoKing den daha hesaplı olur heralde.

style07
11/01/2011, 14:26
Teşekkür ederim arkadaşlar. Sigortanın Auto King ile anlaşması var mı bilmiyorum. Sözleşmesini bir okuyacağım, mini hasar kapsamında yapılabiliyorsa güzel olur.

Ön camı değiştirme ile ilgili forumdaki bazı yazıları hatırlıyorum, hiç bir zaman orijinali gibi olmuyor anlaşılan, kenarlardan köşelerden sızdırma olabilir.

Kaleci eldiveni ve yüzüğü satıp camı değiştirme fikri çok hoşuma gitti. Camı değiştirmesek de en azından yüzüğü satıp kurtulmak etkili bir çözüm.

Aslında küçücük taşlar var yüzüğün üzerinde, kaşıkçı elması falan da değil ama eşimi tanısanız o camı sadece tırnakları ile bile o hale getirebileceğini anlarsınız.

Can güvenliğim açısından fazla ileri geri konuşmayı da istemiyorum cana geleceğine cama gelsin diyelim.

Ben ön camı yeni değiştirdim kaskodan ve hasarsızlığım bozulmadı servisten orjinal cam taktırmak için ısrar ettim ve taktılar şimdilik bir sıkıntı yok olacağını da sanmıyorum servis yapıyor nihayetinde ve garantili sıkıntı olursa hallederler.

Kronokrator
11/01/2011, 15:28
geçmiş olsun hocam :)

serkankucuk
11/01/2011, 15:41
1800 rpm polisajla uygulamak lazım galiba, o da çok zor. Eskişehirdeki satış yerinin adını aldım yolumun üzerinde onlara da bir sorayım AutoKing den daha hesaplı olur heralde.

AutoKing de her yerde başka oluyomuş. umarım Eskişehir'deki iyidir...

evo_dynmc
11/01/2011, 16:57
pırlanta yüzük almamak için bir bahanem daha oldu :D

izoci
11/01/2011, 17:18
alsan dert almasan dert:D

Moosty
11/01/2011, 17:49
pırlanta yüzük almamak için bir bahanem daha oldu :D

Mesele pırlanta yüzük değil yeğen. Camı o hale getirecek deli kuvvetine sahip olmakta. Yüzük bahane.

aeron
12/01/2011, 22:44
o camı çizecek bi hanım bulamadım :) keşke kafama göre 10 kaplan gücünde bi hanım olsada o camı içerden patlatsa :)))

JASMINE
12/01/2011, 23:19
Mustafa çok geçmiş olsun. Bence hata birazcık ta sende. Arabayı kendin sahiplendiğin için eşinizde pek önem vermemiş ve maalesef sonuç ortada.
Bende yüzük takıyorum ancak bir şey olacak korkusuyla (Hem yüzüğe, hem arabaya) asla bu hareketi yapmıyorum. O nedenle arabanın ikinize ait olduğunu vurgulayın ki, yenge de arabayı sahiplensin ve ileride benzer bir olay daha olmasın. :) :)

Bizim sattığımız bir ürün bu Serkan ancak o derin çizikleri halleder mi bilemiyorum. Genelde ince çizikleri, silecek izleri vb. yok etmede kullanılıyor.
Yine de denemekte fayda var. Autoking'e göre de oldukça ekonomik olacağı kesin.

zafermutlu
12/01/2011, 23:33
kardeş sen yengenin kesin canını sıkmışsın iyi düşün, bu kazara ile olmuşa benzemiyor:) o yüzük o çizikleri yapana kadar çıkan sesi hayal ettigimde tüylerim diken diken oluyor..

berkeraaa
12/01/2011, 23:37
öncelikle geçmiş olsun...aslında şu an için gözünüze batıyor ama böyle bırakırsanız inanın 3 ay sonra umrunuzda bile olmayacak....yaptırırsanızda 300 TL ye mal olacak....umarım eşiniz sonsuza kadar mutluluk içinde yüzüğünü kullanmaya devam eder....
çok küçük şeyler bunlar...takılmaya değmez...
mutluluklar dilerim :) :) :)

WiSTaRiA
13/01/2011, 00:02
Çok geçmiş olsun...

tacan
13/01/2011, 17:47
böyle komik ve acı bir durum olamaz ya :D ahahahaa
şimdi bide kızdın mı konu ummadığın yerlerede gider ,3 kuruşluk cam için yaptığın işe bak, cam benden daha mı değerli, bütün keyfimi altüst ettin, çek sağa inicem ben :D sen ve arabana mutluluklar dilerim... vs :D

wadet
13/01/2011, 19:35
öncelikle geçmiş olsun. Büyük marketlerde cam çiziklerini gidermek için satılan tüpler var ama derdinize ilaç olur mu bilmiyorum. Ben saatlerimde vs kullanmıştım. faydalı da olmuştu.

PeterPAN
13/01/2011, 23:12
öncelikle geçmiş olsun.... çizik öyle giderilecek gibi görünmüyor ama umarım sıkıntı çıkarmadan giderilir...

ayrıca teşekkür ederiz :) benim gibi henüz pırlanta almayan beylere referans oldu bu durum :)