PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ahmet Necdet Sezer (YILMAZ ÖZDIL'DEN)

İbrahimKC
25/04/2007, 17:54
Köşe yazarı YILMAZ ÖZDIL'in yorumu (24 Nisan 2007 - Sabah Gazetesi).. Yorumsuz..

Sezer...
Yedi yıl geçti.
Sormanın zamanıdır...

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in çocuklarının ismini bilen var mı?

Efendim? Duyamadım...
**
Mesela, " Sezer'in kızı Ebru" diye başlayan bir cümle kursam, kaçınız itiraz edebilir, Ebru değil de, Betül diye?
Veya " oğlu Tarık" desem...
Var mı doğrusunu bilen?

Çalışıyorlar mutlaka...
Ne iş yapıyorlar?
Babaları cumhurbaşkanı yahu...
VIP'e girerken gören?

Genişletelim soruyu...
Hayali ihracat yapan yeğeni var mı?
Devlet kredisiyle banka alan kuzeni?
Kayınço?
"Sen benim kim olduğumu biliyor musun" diye fors yapan müteahhit kanka?
Var mı?

Peki, aile fotoğrafı?
Bıraktık işadamlarını...
Gelin? Damat?
Nerede bu insanların magazin dergilerindeki şatafatlı pozları, televizyondaki görüntüleri, gazetelerdeki röportajları?

Elalemin yatında gören?
Verdimse, ben verdim... Duyan?
Telefon açsa neyse... Kimseye mektup yazdı mı, "hamili kart yakinimdir" diye?

Uzatmayayım...
Bizden biriydi.
Yedi yıl geçti... Hâlâ bizden biri.
Sadece bu mütevazı tablo bile, Sezer'in ne kadar başarılı bir Cumhurbaşkanı olduğunun kanıtıdır.

"İdeolojik" olarak karşı çıkanları, anlarım... "Siyaseten" eleştirenlerin haklı olduğu taraflar vardır, normal.
Ama...
Kırmızı ışıkta durduğu için, yalaka gazetecileri limuzinine bindirmediği için, Köşk'ün mutfağından ithal peyniri çıkardığı için, israf sevmediği için, akrabalarını zengin etmediği için, ayıp denilen kavramın farkında olduğu için, Beyaz Saray'a gidip akıl sormadığı için
"vizyonsuz" deniyorsa...
Hâlâ bu kadar saldırılıyorsa...
Memleketteki utanmazların, ne kadar cesur, arsız ve cüretkâr olduğunun da kanıtıdır.

zeynepc
25/04/2007, 17:57
:pray: kim nederse desin ben sayın cumhurbaşkanımız sezeri çok seviyorum..bu adam asil bi insan...

CaGRi
25/04/2007, 18:12
:pray: kim nederse desin ben sayın cumhurbaşkanımız sezeri çok seviyorum..bu adam asil bi insan...
+1923

the_Algn
25/04/2007, 18:30
katılıyorum ,, :ok:

OzzY
25/04/2007, 19:19
En azından DÜRÜST

dagored
25/04/2007, 19:23
En azından DÜRÜST

:ok:

utku952
25/04/2007, 19:23
İbrahim abi helal olsun tamamen katılıorm iyi yazmışlar sabah olmasına rağmen

GaladrieL
25/04/2007, 19:27
Bu ülkede Efendi olan kaç kişinin kıymeti bilindi ki, bu asil Adam'ın kıymeti bilinsin...
Neyse o kıymet bilmeyenler ve malesef ki bilenler hep birlikte göreceğiz bundan sonra başımıza gelecekleri (!)

grande41
25/04/2007, 19:29
Bizzat elinden çukulata yemişliğim vardır. (Kapısında çoook nöbet tuttum)

Çok saygılı, makam mevkiye önem vermeyen mükemmel bir insan. Keşke siyasetçi olsaydı ona oy verseydik.

Eşinin kolu kırıldı. Hiçbir şey olmamış gibi çaktırmadan kendi özel otosuna bindi ve devlet hastanesinin acil servisine gitti ki bu insan Türkiye Cumhuriyetinin 1. Adamı. O acil durumda bile hal hatır sorarak gitti. Ona hep saygı duyucam. Diğerlerini saygıyla !!!!!!!!!! andığım gibi değil.

GaladrieL
25/04/2007, 19:40
Bizzat elinden çukulata yemişliğim vardır. (Kapısında çoook nöbet tuttum)

Çok saygılı, makam mevkiye önem vermeyen mükemmel bir insan. Keşke siyasetçi olsaydı ona oy verseydik.

Eşinin kolu kırıldı. Hiçbir şey olmamış gibi çaktırmadan kendi özel otosuna bindi ve devlet hastanesinin acil servisine gitti ki bu insan Türkiye Cumhuriyetinin 1. Adamı. O acil durumda bile hal hatır sorarak gitti. Ona hep saygı duyucam. Diğerlerini saygıyla !!!!!!!!!! andığım gibi değil.

ne kadar gurur verici bir olay... ben kendisini bir nikah töreninde uzaktan görebilmiştim.. içeri girdiğinde beklenenden o kadar sakin ve normal bir giriş olmuştu ki, "tarkan bile daha çok korumayla geziyo herhalde" dediğimi hatırlıyorum...çok kaliteli bir insan gerçekten...

Linos
25/04/2007, 19:44
7 yıl değil, 70 yıl başımızda kalsa gıkım çıkmazdı!..:ok:

woyzeck
25/04/2007, 23:56
sayın cumhurbaşkanımızın kalitesinin yarısı bile olsa ben razıyım...

jagar
26/04/2007, 00:00
çok güzel bi yazı gerçekten paylaşım için tşkler ...

multijet
26/04/2007, 01:16
Çok güzel bir yazı! Umarım makam mevki sahibi yüzsüzler de okumuştur...

ceasar
16/12/2011, 16:11
Çok güzel bir yazı arkadaşım ellerine sağlık.

fota
16/12/2011, 16:16
bu ülkede O nun gibiler olduğu sürece ve ''olacağı'' için de mutluyum, umutluyum.

krm1983
16/12/2011, 20:16
adam gibi adam