PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzin deposundan gelen sesler ?

clubber_evo
09/01/2011, 09:56
Benzin deposunu her fulleyişimde sert gazlarda ve ani frenlerde bazende sert viraj dönüşlerinde küt diye bir ses geliyor.Boş yolda hızlı gidip aralıklı sert fren yapınca, 1.viteste dur kalk dur kalk yapınca küt küt diye benzin deposundan ses geliyor.Hatta bagajda ağzına kadar dolu damacana varmış gibi lıkır lıkır ses geliyor ama depodan çeyrek benzin eksilince sesler kesilmeye başlıyor.Benzin deposunun yerinden oynadığını veya depoyu tutan bir parçanın işlevini görmediği düşüncesi ile dün servise gittiğimde, sesin normal olduğunu, fiatın bunu çözemediğini, ileride bununla ilgili bir çözüm bulunursa bana haber vereceklerini söylediler.Aynı sıkıntıyı yaşayan var mı ? verilen cevap bana mantıklı gelmedi çünkü ses çok aşırı ve arabaya binen ne bu ses diyor.

izoci
09/01/2011, 10:17
blki de içindeki yakıt sarsıntı sonucu ses yapıyodur:uhm00000:

Du Hast
09/01/2011, 10:23
Benzin deposunu her fulleyişimde sert gazlarda ve ani frenlerde bazende sert viraj dönüşlerinde küt diye bir ses geliyor.Boş yolda hızlı gidip aralıklı sert fren yapınca, 1.viteste dur kalk dur kalk yapınca küt küt diye benzin deposundan ses geliyor.Hatta bagajda ağzına kadar dolu damacana varmış gibi lıkır lıkır ses geliyor ama depodan çeyrek benzin eksilince sesler kesilmeye başlıyor.Benzin deposunun yerinden oynadığını veya depoyu tutan bir parçanın işlevini görmediği düşüncesi ile dün servise gittiğimde, sesin normal olduğunu, fiatın bunu çözemediğini, ileride bununla ilgili bir çözüm bulunursa bana haber vereceklerini söylediler.Aynı sıkıntıyı yaşayan var mı ? verilen cevap bana mantıklı gelmedi çünkü ses çok aşırı ve arabaya binen ne bu ses diyor.
normal normal
hepsinde var bu ses
kafaya takmayın :)

abulbul08
09/01/2011, 10:24
Ben aracı almadan önce araştırdığımda bu sesin puntolardada olduğunu yazan çok sayıda yazıya internette buldum. Fakat araçta bu sesi halen duymadım.
Aracı almadan önce satış temsilcisine bu olayı sorduğumda deponda benzin olduğunu kolayca anlarsın diye bir cevap vermişti çok gülmüştüm :D:D:D

zafer murat
09/01/2011, 10:33
gayet normal ne yazıkki izalasyonu zayıf araçlarımızın sadece puntolarda böyle değil fiorinolarda aynı normal yapacak bir şey yok

takres
09/01/2011, 11:53
bende de var bu saçma sorun...

ibrahim06
09/01/2011, 11:55
Depoyu fullemeyin sorun çözülür :) Bende de var aynısı.

WiSTaRiA
09/01/2011, 13:01
Arkadaşlar sizde sorun var diyorsunuzda ben yada punto kullanan arkadaşlarımda neden bu sorun yok... Bence kronik bir ses olduğunu sanmıyorum...

eskibur
09/01/2011, 13:49
Ben hiç duymadım :serenade:

WiSTaRiA
09/01/2011, 14:06
aynen bende bahsedilen sesi hiç duymadım...

clubber_evo
09/01/2011, 14:44
Yorumlar için herkese tşk ederim, bazılarında olup bazılarında olmaması garip bir durum.Servisin dediği gibi kronik bir ses olsa herkesde duyulması gerek.Artık servise gitmeye üşeniyorum, sıfır araba alıp 2 ayda 5-6 kere servise soktum aracı.En iyisi 5000 km bakıma kadar beklemek.
Herşeye rağmen evomu seviyorum :notworth:

takres
09/01/2011, 14:48
burada ses var diyenlerin hepsi dizel araç sahipleri benzinlilerden bir şikayet yok...
belki dizel için kronik bir sorundur...

WiSTaRiA
09/01/2011, 17:50
Evet bu olabilir... Ozaman benzinli arac depolariyla dizel arac depolarinin arasinda fark varmi onu ogrenelim... Belki iclerinde bir aksam degi******...

takres
09/01/2011, 17:52
benimde aklıma o geldi abi olayı bilen biri anlatır umarım...

SRDR KRKC
09/01/2011, 18:05
Vay Arkadaş O Sana Allahın Bir Uyarısı :) O Kadar Evocu 20 Liralık 30 Liralık Benzinle Gezerken Sen Depon FuLL Geziyorsun Allahta Seni Uyarıyor. Komşun Aç Yatarken Senin Tok Gezmen İşmi Kardeşim :D :D

AYM
09/01/2011, 18:11
benim araçta dizel ve her ışık yandığında depoyu fullüyorum daha böyle bir ses duymadım @sundown sıfır dizel araçını daha yeni aldı oda bu konudan şikayetçiydi hatta aracı ilk aldığında bana tel açmıştı böyle ses geliyor diye yanlış hatırlamıyorsam serviste takozları yağlatı ses kesildi ama emin değilim kendisiyle konuşmak lazım

gurik
09/01/2011, 18:18
bu konu tartışılmıştı. depo tam dolu yada tama yakınken depoda çalkalanması sonucu bu ses oluşuyor. biraz azalınca kesiliyor zaten.

AYM
09/01/2011, 18:19
benim araçta dizel ve her ışık yandığında depoyu fullüyorum daha böyle bir ses duymadım @sundown sıfır dizel araçını daha yeni aldı oda bu konudan şikayetçiydi hatta aracı ilk aldığında bana tel açmıştı böyle ses geliyor diye yanlış hatırlamıyorsam serviste takozları yağlatı ses kesildi ama emin değilim kendisiyle konuşmak lazım

kusura bakmayın arkadaşlar şimdi aklıma geldi @sundown değildi başka bir arkadaşım sıfır benzinli palio premio almıştı ses onun araçtan geliyordu kendisiyle konuştuktan sonra buraya dönüş yaparım.

Cuhara
09/01/2011, 18:59
Aynı tıkırtılar bende de mevcut, depo olayına dikkat etmemiştim hiç, ara sıra arkadan ses geliyordu, çok önemsememiştim çünkü ses her zaman gelmiyordu. dün depoyu fulledim, dün ve bugün özellikle dikkat ettim. aynen dediğiniz gibi depo dolunca maalesef bu ses geliyor, bir süre sonra depodaki yakıt azalmaya başlayınca ses kesiliyor.

hsyn28
09/01/2011, 19:53
Arkadaslar bu depodan gelen ses sadece dizellere özgüdür çünkü dizellerin deponun üst kısmında dalgakıran yokmuş benzinlilerde dalgakıran var o yüzden benzinlilerin hiç birinde bu ses yok. depoyu komple söktürdüm incelettim hatta dışına keçe sardık serviste fakat ses daha da arttı sakın keçe sardırmayın bu hafta söktürecem keçeleri.3 günde bir depoyu fullüyordum artık 100 liralık alıyorum böylece ses gelmiyor yapcak birşey yok fiat genel merkezdekiler bile bu ses çoğu dizelde var diyorlar.

monster_89
09/01/2011, 20:04
dizel benzinli ayrımı olduğunu düşünmüyorum çünkü benim aracım benzinli ve bende de aynı ses mevcut.. uzun yola çıkacağım zaman depoyu fullediğimde sinirim bozuluyordu. o kadar para verip araç aldık yanımda su bidonuyla geziyomuşum gibi ses.. üstelik arabamı övdüğüm arkadaşlarında yorumları daha beter ediyo beni.. servise sorduğumda sadece punto değil fiat modellerinin çoğunda bu sorun olduğunu söyledi. dalgakıran konulmadığını söylediler. ama dediğim gibi benzinli dizel ayrımı yok hepsinde var bu durum, fakat dikkat etmio çoğu kullanıcı bu duruma.

WiSTaRiA
09/01/2011, 20:07
Tesekkurler huseyin bizi bilgilendirdigin icin...

hsyn28
09/01/2011, 20:14
Tesekkurler huseyin bizi bilgilendirdigin icin...
Ne demek abi keşke bu sorunlar olmasa da bilgisiz kalsak ama maalesef bilgileniyoruz:)

WiSTaRiA
09/01/2011, 20:20
Haklisin valla :)

SUPERMAN
09/01/2011, 21:00
bende depoyu 2 gün önce fulledim bende duymadım öyle bir ses

Bülent10
12/01/2011, 10:00
Serhat yanılıyorsun benim benzinli aynı sorun bende de var bir kaç kez arabayı sağa çekip bagaja bile baktım unuttuğum birşey varmı diye . Kesinlikle Kronik bir sorun

Ardevo
07/04/2011, 08:46
Yok mu bu sese bir çare :(

feedbackx
07/04/2011, 09:12
Bir çözüm var ama ne kadar çözüm denirse :) Depoyu fullemekten vazgeçip çeyrek depo boş kalacak şekilde doldurtmak

Ardevo
07/04/2011, 10:42
Bir çözüm var ama ne kadar çözüm denirse :) Depoyu fullemekten vazgeçip çeyrek depo boş kalacak şekilde doldurtmak

Neyse çeyrek deposu bitti sayılır :)

Du Hast
07/04/2011, 11:30
geçen bende tam fullemedim bu yüzden. deponun %90 nından biraz daha az vardı. bir iki kere lak luk etti sonra sesini çıkartmadı hiç

matushella
07/04/2011, 11:37
Bendende geliyor o ses. Ben seviyorum o sesi, sürekli depoda yakıt olduğunu hissettiriyor bana. Ses kesildimi yakıt azalıyor diyorum. :D herşeyin bir iyi yanı vardır öyle bakmak lazım fiat'lara bence :D

ozgurse
07/04/2011, 11:37
Aynı ses depoyu fullediğimde benzinli evo'da da oluyor maalesef

onderbaki
07/04/2011, 11:39
arkadaşlar farklı konu başlıklarında daha önce yazdım yanılmıyorsam.
şahidim sıfır corolla-auris ve pej 308 dizel araçlarda da bu durum var. mesele sadece dizel araçlarımızda dalgakıran olmayışı. bence artık bu durumu sorun olarak görmemek lazım.
yeter ki başka derdiniz olmasın.

USTA
07/04/2011, 12:02
Bizim Evo yu eşim kullanıyor,depoyu fullemez,ışık yanınca 100 liralık alır,demek bu yüzden bizim araçta ses duyulmuyor...:D
Bu arada geçen ay sıfır km dizel otomatik Peugeot 308 alan bir kardeşimiz araç daha 350 km deyken sırf bu yakıt çalkalanma sesi yüzünden bu hafta aracını sattı...

matushella
07/04/2011, 12:13
Bizim Evo yu eşim kullanıyor,depoyu fullemez,ışık yanınca 100 liralık alır,demek bu yüzden bizim araçta ses duyulmuyor...:D
Bu arada geçen ay sıfır km dizel otomatik Peugeot 308 alan bir kardeşimiz araç daha 350 km deyken sırf bu yakıt çalkalanma sesi yüzünden bu hafta aracını sattı...

Buna maymun iştahı denebilir. Kim bilir kaç bin tl zarar etti böyle küçük birşeyden dolayı.

USTA
07/04/2011, 12:25
Buna maymun iştahı denebilir. Kim bilir kaç bin tl zarar etti böyle küçük birşeyden dolayı.

Yok zarar etmeden sattı,alırken bayi güzel indirim yapmıştı,aynı fiyata sattı aracını...

asil
07/04/2011, 12:27
arkadaşlar ben bmc de staj yapmıştım oradaki mühendisler yakıt göstergesinin yanlış gösterdiği için bazı serilerin depolarını değiştirmişti onlarda dalga kıran vardı sonra dalga kıransız plastik depolar takmışlardı

ErdmG
07/04/2011, 14:56
Ben baya kafayı takmıştım bu olaya. Arka kısımı komple boşaltmıştım ve ses haala geliyordu. Sonradan farkettim ki depoyu doldurduğum zamanlarda geliyor bu ses. Bizim araçların depo kısımlarını izole yapmadıkları için o sesin gelmesi normal,meraklanmanıza gerek yok. :)

duu
07/04/2011, 16:14
yanı ses bendede var ve yapacak birşey olmaması delirtiyor insanı

ecosi26
07/04/2011, 22:15
Bu sesin bende olmayacağına garanti veriyorum tecrübelerle sabitlenmiş anlaşılan 100 tl yi geçemeyecek şekilde mazot alacağım...:)

tuncaykcd
07/04/2011, 23:23
Arkadaşlar benim araç benzinli birde lpg de var . Geçen her ikisinide fulleyim hergeçen gün nasıl olsa zam geliyor dedim. Ses fazlasıyla geliyor. Benzin yüzde 75 e düşünce kesiliyor ama hiç kafama takmadım niye diye sen birşeyi ağzına kadar doldurursan tabikide çalkalanmadan dolayı ses yapacaktır. Tabi bide bizim evo benzinide az tüketince bi 2-3 ay bu sesi duyacaz herhalde.

yklklc
07/04/2011, 23:44
Aynı sorun bende de var ve depoyu tam doldurduğumda sesi duyduğumda şaşırmıştım yok dedim içimden ama burada yazanları okumak rahatlattı beni yalnız değilmişim :)

Ve bizim araçlar benzini hiç az tüketmiyor bence ben ortalama 8.5 lt yaktım hep benzinde ki devirsiz ve az trafikte.

tayfux
08/04/2011, 00:54
Fiat ın o kadar teknolojisine rağmen karter koruma depo sesi gibi ıvır zıvırları yapmamasının ne gibi bir açıklaması var gerçekten çok merak ediyorum..

ZAK1980
08/04/2011, 01:17
Ben baya kafayı takmıştım bu olaya. Arka kısımı komple boşaltmıştım ve ses haala geliyordu. Sonradan farkettim ki depoyu doldurduğum zamanlarda geliyor bu ses. Bizim araçların depo kısımlarını izole yapmadıkları için o sesin gelmesi normal,meraklanmanıza gerek yok. :)
Depoyu fulleyınce ses gelıyor garıbım puntonun akaryakıt fıyatlarından dolayı deposu kolay kolay fullenemedıgınden oda ne tepkı verecegını sasırıyor fullenınce oda alısık degıl