PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizi anlayan otomobil

eakbas
25/04/2007, 16:31
https://www.sizianlayanotomobil.com

Arkadaşlar bu sitede bir tahmin olayı var sonucunda ise tatil cep telefonu ve ipod hediye kazanma sansı var. bence Fiat linea olabilir sadece son sayfadaki şeklinden bu sonucu çıkardım sizce ne?

NOT:konuyu yanlıs yere actıysam lütfen değiştirin

İbrahimKC
25/04/2007, 16:33
Emrah, DAha önce linea sayfasında konuşulmuştu bu. Ama yeni bir konuda herkese duyurulması iyi olmuş.
Büyük ihtimallede hatta galiba sanırsam kesin Linea...

eakbas
25/04/2007, 16:35
ben ilk defa gördüm de ibrahim

microab
25/04/2007, 16:38
Linea olmaya Linea da,Sitede güzel tasarlanmış...

zeynepc
25/04/2007, 16:39
2007 c segmenti kralI LİNEA

zeynepc
25/04/2007, 16:48
malesef bende yok ;) ama bülentte her türlü detay var :D öğrendiğime göre bilgiler için tofaşdan birini 1 hafta esir almış :D:D:D linea nın özellikleri o kadar fazla kii 1 hafta yetmemiş bülente kalkmış antalyada eğitim verilen otele gitmiş..:) herşeyi öğrenmiş vallaaa...bülent ar-ge süper bu arada ..süpersin..

femoli
25/04/2007, 16:48
hadi maşallah güzel olmuş

ABNEW
25/04/2007, 22:00
2007 c segmenti kralI LİNEA

Dur Zeynep, daha araç tahta çıkmadı henüz:D

BANU
25/04/2007, 22:02
önemli değil linea gün sayıyor

matrox
25/04/2007, 22:40
Ben görmemiştim Emrah Teşekkür ederim

bu araba %100 linea

ben yolladım bakalım ne olacak :D

muratde
25/04/2007, 23:22
bakacağız ne kadar başarılı olacak.

Lewent
26/04/2007, 10:59
Fiat çok iddialı bu model için, iyi iş yapar kanımca...

Auto engineeR
26/04/2007, 11:17
linea linea..
ben 3 tane yolladım farklı adreslerden.. bakalım :)

Korhan
26/04/2007, 13:49
Bu linki ben baya bir önce vermiştim.

BGRAYS
26/04/2007, 15:19
hakıkaten buyuk merakla beklıyorum .. geldıgı zaman bı test surusu yapabılırız umarım ..

Bülent A.
26/04/2007, 15:21
malesef bende yok ;) ama bülentte her türlü detay var :D öğrendiğime göre bilgiler için tofaşdan birini 1 hafta esir almış :D:D:D linea nın özellikleri o kadar fazla kii 1 hafta yetmemiş bülente kalkmış antalyada eğitim verilen otele gitmiş..:) herşeyi öğrenmiş vallaaa...bülent ar-ge süper bu arada ..süpersin..

Teşekkür ederim Zeynep.Gerçi arada giydirmişsin ama neyse.Hahahaha

kesinlikle linea zeynep tahmini fiyat varmı acaba

Linealarda ilk 500 kişiye 2000 ytl indirim yapacaklarmış ancak hemen 3000 ytl istiyorlar eğer aracı beğenmezsen paran iade.bu arada fiyatlar şöyle olacakmış
benzinli dynamic 30500
dizel dynamic 35500
dizel emotion 38500
tebi bu fiyatlardan 2000 ytl aşağıya gelecek.
deniyor.
ancak aklımı karıştıran bişeyler var esp cruise control ve otm vites şimdi yokmuş eylül gibi satacaklarmış

gpuntocgr
27/04/2007, 01:10
arkadaşlar bu linea büyük ses getireceğe benziyor bu gün arabayı kartaş ta gördüm gerçekten çok güzel şimdiden siparişle satışları başlamış içine bindim puntoyla aşağı yukarı aynı ama iç aksam malzeme kalitesi gp den daha iyi üstelik araç konuşabiliyo menüde yaptığınız işleri tek tek söylüyo bluetoth telefon özelliği sürücülere kolaylık sağlıyo bagajıda hoşuma gitti 500 litre bence çok güzel bir araç olmuş ben emotion 1,3 multijet e bindim ful donanımlısı çok süper ve 37000 ytl kısa bi süre için

DRaGGeR
27/04/2007, 02:49
Güzel bir otomobil olacak ama fiyatları biraz asagıya cekmeleri gerekecek.

Fiat ne kadar kaliteli otomobiller yaparsa yapsın gecmisten gelen kötü izlenimden dolayı rakipleri karsısında sanssız durumda...

Bu nedenle daha uygun bir fiyat politikası izlemesi gerekli...

tigis
27/04/2007, 09:51

Fiat ne kadar kaliteli otomobiller yaparsa yapsın gecmisten gelen kötü izlenimden dolayı rakipleri karsısında sanssız durumda...

+1111111111

ufukbzk84
27/04/2007, 10:49
bence arkadaşlar linea deil bence grande punto sedan...

ABNEW
27/04/2007, 14:47

Yavuz katılıyorum, hoşgeldin bu arada...

Akincl
27/04/2007, 16:30

Abi merak etmeyin fiyat politikası değişti

ayrıca fiat ın geçmişinde ne efsane arabalar var.

palio 1.6 16v var

başka söze gerek var mı.:ok:

ABNEW
27/04/2007, 16:35
Abi merak etmeyin fiyat politikası değişti

ayrıca fiat ın geçmişinde ne efsane arabalar var.

palio 1.6 16v var

başka söze gerek var mı.:ok:

Akıncı seni tekrar görmek güzel:ok: Fiat ta efsane çok da pek anlayan yok Tr de...

Akincl
27/04/2007, 16:44
Eyvallah

biz varız.:ok:

DRaGGeR
27/04/2007, 16:45
O efsaneyi 4 sene kullandım ben, iyi biliyorum da biz gibi bilen cok yok.

Aaaa palio mu diye kötülerler hepiniz bilirsiniz, gecip aglatınca da ne war bu arabada derler :)

Sonuc olarak Fiat kötü biryerde hala...

Grande punto bile sınıf atlatamadı Fiata...

O nedenle ucuz olup cok satmalı, böylece sınıf atlayabilir insanlar memnun oldukca.

Akincl
27/04/2007, 16:55
Abi

avrupada fiat iyi durumda.kötü bir yerde değil.

bizde de yıllardır ilk 3 ten inmedi.

gp en son en çok satılan araçtı.

fiat binek satışlarda 6 .sırada.(fiat gruop değil.)

yeni bravo,linea,yeni scudo ve yeni 500 ile daha da yükselecektir.

yeni 500 ile amerikan pazarına da tekrar girilecek.2008 sonu.

yani fiyat politikası oturdu.fiat düzlüğe çıktı.

1.6 mjet ve 1.4 t-jet büyük silahlar.

abarth lar da dönüyor.

logana karşı ucuz otomobil projesine de başlandı.

ABNEW
28/04/2007, 00:13
Bence esas şu sevimli minik 500 ortalığı kasıp kavuracak...:)

nejatb
28/04/2007, 09:47
Abi

avrupada fiat iyi durumda.kötü bir yerde değil.

bizde de yıllardır ilk 3 ten inmedi.

gp en son en çok satılan araçtı.

fiat binek satışlarda 6 .sırada.(fiat gruop değil.)

yeni bravo,linea,yeni scudo ve yeni 500 ile daha da yükselecektir.

yeni 500 ile amerikan pazarına da tekrar girilecek.2008 sonu.

yani fiyat politikası oturdu.fiat düzlüğe çıktı.

1.6 mjet ve 1.4 t-jet büyük silahlar.

abarth lar da dönüyor.

logana karşı ucuz otomobil projesine de başlandı.

akıncı slm, donmene sevindim, dilerim bir daha kopma olmaz.

1,6 multijet 120-140bg arası motoru buyuk heyecanla bekliyorum dogrusu. fiat'ın buyuk gizli silahı aslında, biraz acele ederlerse piyasayı supurecekler.

linea'yı, bravo'yu blue&me li, esp'li, 1,6 multijet motorlu ve emsallerinden makul fiyatlı hayal edince ağzım sulanıyor.

(not: fiat 500 harika bir araç ama bizim fiat türkiye'ye ne oldu ise bu aracı türkiye piyasasına sokmadı, sokmuyor. bence biraz uygun fiyatli girseler, o segmentte de fiat ortalıgı karıstırır. arac cok tatlı cunku.)

Bülent A.
28/04/2007, 11:33
Özellikle Albeanın ucuz modeli üretime başlanınca Logan mogan tarihe karışacak gibi geliyor.

Akincl
28/04/2007, 11:46
akıncı slm, donmene sevindim, dilerim bir daha kopma olmaz.

1,6 multijet 120-140bg arası motoru buyuk heyecanla bekliyorum dogrusu. fiat'ın buyuk gizli silahı aslında, biraz acele ederlerse piyasayı supurecekler.

linea'yı, bravo'yu blue&me li, esp'li, 1,6 multijet motorlu ve emsallerinden makul fiyatlı hayal edince ağzım sulanıyor.

(not: fiat 500 harika bir araç ama bizim fiat türkiye'ye ne oldu ise bu aracı türkiye piyasasına sokmadı, sokmuyor. bence biraz uygun fiyatli girseler, o segmentte de fiat ortalıgı karıstırır. arac cok tatlı cunku.)

Eyvallah

1.6 mjet 105hp-120 hp olarak iki tip.

planlanandan önce çıkması zor.

yeni 500.mini cooper ın rakibi değil. a segment olduğu için tutulmaz.

tofaş getirip getirmeme kararını henüz vermedi.bence getirmeyecek.

ABNEW
28/04/2007, 13:29
Bence kesinlikle getirmeli Fiat 500 ü, Pandayla hiçbir alakası yok bu aracın.Tr de kesinlikle iş yapar...

Akincl
28/04/2007, 13:47
500 'ün iş yapabilmesi biraz da linea ya bağlı.

linea piyasaya hakim olursa tofaş gözü kapalı getirir.

aracı getirmek kolay arkasında durup servis,parça,eğitim,yol ve yakıt testleri bunların maliyetlerini çıkartmak zor.

ABNEW
28/04/2007, 14:07
500 'ün iş yapabilmesi biraz da linea ya bağlı.

linea piyasaya hakim olursa tofaş gözü kapalı getirir.

aracı getirmek kolay arkasında durup servis,parça,eğitim,yol ve yakıt testleri bunların maliyetlerini çıkartmak zor.

Linea hakkındaki yorumlardan sonra o zaman 500 geliyor diyelim :)
Saydıklarının arasından bence en önemlisi eğitim.Standart donanımı ve fiyatı iyi ayarlanmış bir 500 bayanların gözdesi olur bence:ok:

Akincl
28/04/2007, 14:23
c segment sedan pazarına bir bakalım.

Megane kasa değiştirecek.reno yol testlerine yakında çıkar.özel serilerle gençlik aşısı yapılsada vatandaş herşeyin farkında

satışları düşüyor.avrupada reno %10 düşüşte.reno iyimser duruyor ancak tablo öyle demiyor.

yeni corolla iyi başladı.piyasanın boşluğunu aldı.ama hb auris fiyatlandırma hatası yani yalan oldu.avrupadaki fiyatlandırma gayet iyi.

civic,jetta orta karar gidiyor.civic hb vergilerden yalan oldu.

jetta tsi.önyargı kurbanı oldu.çift şarj deyince millet kaçıyor.daha görmek nasip olmadı.

toyota corolla yı çok iyi zamanlama ile piyasaya soktu.linea maça 1-0 yenik giriyor.

bunlar bilinmeli.

burda iş tofaşa düşüyor ve tofaş da görevini en iyi şekilde yapıyor.

kullanan arkadaşlarımız da beğendiğine göre 2008 model yılına geçilmesinden itibaren ağırlığını koymaya başlar.tofaş baktı ki gp nin verdiği rüzgar devam ediyor.500 için kolları sıvar.2008 ilk çeyrek 500 gelir.

tabi eylülde yeni bravo da geliyor.minicargo projesi son testlere girdi.

albea-palio son makyaja giriyor.

yani tofaş bu sene masaya yumruğunu vurucak.

nejatb
28/04/2007, 14:41
c segment sedan pazarına bir bakalım.

Megane kasa değiştirecek.reno yol testlerine yakında çıkar.özel serilerle gençlik aşısı yapılsada vatandaş herşeyin farkında

satışları düşüyor.avrupada reno %10 düşüşte.reno iyimser duruyor ancak tablo öyle demiyor.

yeni corolla iyi başladı.piyasanın boşluğunu aldı.ama hb auris fiyatlandırma hatası yani yalan oldu.avrupadaki fiyatlandırma gayet iyi.

civic,jetta orta karar gidiyor.civic hb vergilerden yalan oldu.

jetta tsi.önyargı kurbanı oldu.çift şarj deyince millet kaçıyor.daha görmek nasip olmadı.

toyota corolla yı çok iyi zamanlama ile piyasaya soktu.linea maça 1-0 yenik giriyor.

bunlar bilinmeli.

burda iş tofaşa düşüyor ve tofaş da görevini en iyi şekilde yapıyor.

kullanan arkadaşlarımız da beğendiğine göre 2008 model yılına geçilmesinden itibaren ağırlığını koymaya başlar.tofaş baktı ki gp nin verdiği rüzgar devam ediyor.500 için kolları sıvar.2008 ilk çeyrek 500 gelir.

tabi eylülde yeni bravo da geliyor.minicargo projesi son testlere girdi.

albea-palio son makyaja giriyor.

yani tofaş bu sene masaya yumruğunu vurucak.

akıncı corolla sedan ında o kadar iyi fiyatlandırma politikası ile girdigini sanmıyorum. ilk ay en yuksek satıs grafigi dediler ama ilk ayda elden hatırı sayılır oranda eski kasa corolla'yı da cıkarttıklarını belirtmekte fayda var.

40 850 istiyorlardı elegant benzinli modeline, ki bu yüksek bir rakam..

ama ankara bayileri uyanmıs biraz ve 3 milyarlık bir indirim cakmıslar, park sensoru eklemisler. 37,900 linea yı zorlayacak bir fiyat.

bakalım, hala resim yok ic kesiminden.

Akincl
28/04/2007, 15:05
Toyota 'nın karlılık oranı çok yüksek.

gerçekten mücadele edilmesi zor.

tofaşın kendine toyota yı rakip seçmesi doğru karar.

linea nın iyi silahları var.çetin bir mücadele olucak.

toyota çok büyük oyuncu isterse öyle bir fiyat kırar ki.

liderliği bırakmaz.yan sanayi bile elinde.

ama toyota nın hyundai gibi pazar payını alıyım da 1 sene zarar ediyim gibi bir düşüncesi yok.

ABNEW
28/04/2007, 15:34
Toyotanın üretim maliyetleri gerçekten çok düşük.Bu yüzden diğer firmaların Toyota ile başedebilmesi oldukça zor ama Linea için burada konuşulan fiyatlar oldukça makul bence...

mehmet1907
10/05/2007, 16:56
arkadaşlar bu yarışmanın kazananları nezaman belli oluyor? sanırım hepimiz linea olduğunu tahmin etmiştik acaba hediye kazandıkmı bunu nereden öğrenebiliriz?

pdr42
10/05/2007, 17:30
hakkaten yahu mehmet nerden ansıl ogrencez bu arada pek gozukmuyodun hosgeldin diyleim

mehmet1907
11/05/2007, 09:55
hakkaten yahu mehmet nerden ansıl ogrencez bu arada pek gozukmuyodun hosgeldin diyleim

sağol mustafa sınavlar vardı pek takılamıyordum ama bundan sonra buradayım bide şu sonuçları öğrenebilsek iyi olacak

microab
13/05/2007, 02:15
BUYRUN SONUÇLAR ARKADAŞLAR--İNŞALLAH AMORTİ VARDIR :D

“Fiat Linea” doğru cevabını bilenler hediyelerine kavuşuyor.

Fiat Linea lansmanından yaklaşık 3 hafta önce yayına giren, otomobilin özelliklerini farklı animasyonlarla kullanıcılara yansıtan www.sizianlayanotomobil.com internet sitesine girip, kendilerine sorulan soruya doğru yanıt veren 3 çift İtalya seyahati, 5 kişi Motorola KRZR cep telefonu, 10 kişi ise iPod Nano kazandı.

İŞTE KAZANANLAR:

İtalya Seyahati – 7 gece 8 gün Vendik-Floransa-Roma

Asil Talihliler: -------------------Yedek Talihliler:
Şuayip Taş----------------------Ahmet Nihat Uzakgören
Tamer Kılıçarslan-------------- -Türker Ergindir
Nazlı Evin Taşatan --------------Kenan Akboyun

Motorola KRZR cep telefonu
Asil Talihliler:--------------------------Yedek Talihliler:
Ali Kemal Kermoğlu ----------------------Barış Kaya
Kamil Tezcan ---------------------------Seyyid Ali Yüksel
Zekeriya Demir -------------------------Mustafa Akçay
Ceren Türkarslan -----------------------M. Beşir Güniken
Alper Gedik -----------------------------Kemal Sinecan

iPod Nano 2GB
Asil Talihliler: -------------------------------Yedek Talihliler:
Aysun Yıldız Ayabakan -------------------------Deniz Kılavuz
Fulya Şeyken ---------------------------------Nuray Zeynep Çayırlı
Gülay Pektaş ----------------------------------Ünal Zorlu
Melih Aydemir ---------------------------------Yasemin Yatmaz
Umut Soğukpınar ------------------------------Gülfem Gedikoğlu Bezci
Özgür Asan ------------------------------------Sinan Nakış
Anıl Alperat ------------------------------------Laçin Yavuz
İrfan Dede -------------------------------------Fehmi Elaldı
İsmail Nalbant ---------------------------------Kerem Baştürk
Şennur Ata ------------------------------------İsmail Özgür Baykal

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nden alınan 09.04.2007 tarih ve B.07.1.MPİ.0.13.00.02-401.02.99-673-3037 sayılı izinle düzenlenen piyangoya 53.128 kişi katılmış, bunlardan 25.732 kişi doğru cevap vermiştir. 10/05/2007 tarihinde yapılan çekilişte ikramiye kazanan asil/yedek talihlilerin listesi yukarıda belirtilmiştir.

İkramiyeleri kazanan asil talihlilerin 25/05/2007, yedek talihlilerin ise 09/06/2007 tarihine kadar Capital Events Turizm ve Tanıtım Hizmetleri Ticaret A.Ş Krizantem Sokak No: 82 , 2.Levent, İstanbul adresine veya 0 212 325 01 20 no2lu telefona başvurmaları gerekmektedir.

İtalya Seyahati’nin son kullanma tarihi 31 Eylül 2007, iPod Nano’nun ve Motorola KRZR K1 cep telefonunun son teslim tarihi ise 25 Haziran 2007’dir. Çekiliş sonuçları 12 Mayıs tarihinde Akşam gazetesinde yayınlanacaktır.

mehmet1907
13/05/2007, 12:09
çok sağol microab ama ne yazıkki çıkmamış bişey baksanıza 25bin kişi bilmiş doğru cevabı

pdr42
13/05/2007, 22:05
yaw arkadasalr bana da cıktı bakın listrede ismim var ama yedek olarak cıkmıs 3. yedekmişim 3 kişi almazsa bana cıkar. oda olmayacagına gore neyse bakalım. bari tselli bişey verseler:)

Linos
13/05/2007, 22:35
Tebrik ederim Mustafa! Yazık ki büyük ihtimalle alamazsın hediyeni!.. Söz konusu cep telefonu olunca yedeğe sıra gelmez gibi geliyor bana... Yine de ümit dünyası!.. Gelişmelerden haberdar et!.. ;)

microab
13/05/2007, 22:39
VAy vay vayyy-amortiden kastım buydu.

Yedek de olsa ne güzel yav,aramızdan biri yedek olmuş :D

Bence senin karşındaki almaz ise sana vermeliler direk...

pdr42
13/05/2007, 22:45
tesekkürler ama benim hiç ümidim yok nasıl yaparlar bilmem ama zor be kim cıkan hediyeyi almak istemez. belkivergisi flan vardır oyuzden almazlar
yahu merak ettim ne veriyolar diye alet guzele benziyo nerden baktım şimdi bu bana cıkmaz bende yanr yanar alete yanarım