PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sis farı ve düğmesi

Kronokrator
08/01/2011, 01:01
merhaba arkadaslar.

gp'ma sis farı taktırmak istiyorum.

serviste takılırsa düğmesi de takılır mı? ya da dışardan alırsan düğmesini de veriyorlar mı? yoksa arka sislere ya da parklara felan mı bağlanıyor?

detaylı bilgi verebilirseniz sevinirim.

bir de servis fiyatını bilen v ar mı?

teşekkürler

saygılar ..

bjk-17
08/01/2011, 01:12
dostum servıste taktırırsan arka sıslerın ustundekı bosluga yenı dugme takıolar on sısler ıcın ve orjınall oluyor ama 350 den asagı taktıramazsın servıste dıye bılıom

Kronokrator
08/01/2011, 01:50
üf 350 çokmuş yaa .. peki hocam dışardan alsam sis farlarını düğme de veriyolar mı acaba? bilgin var mı?

saygılar ..

WiSTaRiA
08/01/2011, 02:05
Arkadaşın dediği gibi serviste biraz tuzlu çıkar ama dışarda bu işlemi yaptırdığında arka sis düğmesine bağlarlar çünkü arka sis düğmesinin üzerine düğme koysalar bile bunu beyine tanıtamazlar... Fabrikadan üretilen araçlarda ön tarafta sis yoksa beyin onu tanımıyor daha doğrusu tanıtılmıyor beyine sadece arka sisi tanıyor... Sen önlere sis taksanda düğmesini arka sis düğmesinin üstündeki yere düğme yapsanda çalıştıramazsın... Ya senin yapacağın içeri başka bir düğme taktırıcan yada çok samimi olduğun bir servis varsa sis farını dışarda taktır elektrik olayını ve beyine tanıtma olayını servise götür ufak cüzzi bir miktarla işi bitirirsin... Biraz karışık oldu ama inşallah anlatabilmişimdir :D

Not: Arka sis düğmesine bağlattırırsan sigortayı yükselttirmeyi unutturma... Çok sigorta atar ve değiştirmekle uğraşırsın yoksa....

OzzY
09/01/2011, 21:22
abi bir iki ufak noktayı düzelteyim izninle, servis düğme grubunu tesisatı filan değiştirerek orjinal şekilde takıyo diye duydum doğrumu bilmiyorum.

arka sisin üstündeki düğmeye ekstra bi düğme koyularak yapılabilir.

arka sislere bağlama olayıda direk yapılmaz. arka sisin kablosundan araya röle koyularak yapılması lazım. bu durumda sigorta artırmaya gerek yok. röle koyulmadan direk arka sis kablosundan paralel çekilirse normalde 1.5 amper akım geçen kablodan 9 amperden fazla akım geçer buda doğrudan yangına davet.

son olarak, eğer bulunabilirse - switch(buton) tetiklemesiyle çalışan modul bulunabilirse orjinal düğme biraz işçilikle çalışır hale gelir.

fortune
09/01/2011, 21:33
Kardeş senin ilacın femolide :) bendede sis farı yoktu femoliden verdim siparişi götürdüm oto elektrikcisine taktırdım.Arka sis farına röle ile bağladılar sorunsuz çalışıyor.Hepsinin maliyeti 200 tl felan olmuştu.

Ersal
09/01/2011, 21:37
Bence çıkma dynamic düğme grubundan bulabilirsen dışarıda taktırırsın.Artık servisede rica et bi güzellik yapsınlar beyine tanıtsınlar sisleri.

fortune
09/01/2011, 21:44
Beyine takamıyorlar çünkü activelerde ön sis farı yazılımı yokmuş.

Ersal
09/01/2011, 21:46
Olmuyor yani..

femoli
09/01/2011, 23:07
Sis fari elimizde mevcut ..

On sislere takamazsiniz . Bunun icin cok para harcarsiniz belki yinede olmayabilir bence sol kutunun icine harici bir isikli dugme takin rahat edin ..

fortune
09/01/2011, 23:08
forumda okuduklarım kadarıyla olmuyor.Zaten bende arka sis farlarına bağlattım ama röle kullanılması kesin şart.

Kronokrator
10/01/2011, 15:33
servis derki ...

500-600 TL arasında .. parçalar ve işçilik ..

yuh diyorum başka da bişey demiyorum.

ademtahir
10/01/2011, 15:49
benim araç active modeli serviste sorduğumda 800 tl fiyat verdiler beyine tanıtılıp arka sislerle birlikte yanar dediler o kadar verecek kadar deli olmadığım için FEMOLİ'ye başvurdum :)

evolodi
10/01/2011, 15:53
abi bir iki ufak noktayı düzelteyim izninle, servis düğme grubunu tesisatı filan değiştirerek orjinal şekilde takıyo diye duydum doğrumu bilmiyorum.

arka sisin üstündeki düğmeye ekstra bi düğme koyularak yapılabilir.

arka sislere bağlama olayıda direk yapılmaz. arka sisin kablosundan araya röle koyularak yapılması lazım. bu durumda sigorta artırmaya gerek yok. röle koyulmadan direk arka sis kablosundan paralel çekilirse normalde 1.5 amper akım geçen kablodan 9 amperden fazla akım geçer buda doğrudan yangına davet.

son olarak, eğer bulunabilirse - switch(buton) tetiklemesiyle çalışan modul bulunabilirse orjinal düğme biraz işçilikle çalışır hale gelir.
ozan senin yorumlarini okuyunca kendimi garip hissediyorum :D

takres
10/01/2011, 17:16
servis derki ...

500-600 TL arasında .. parçalar ve işçilik ..

yuh diyorum başka da bişey demiyorum.

servis hiç hayıra konuşmaz ki :D

santiago
10/01/2011, 17:22
servislere kalırsak zaten arabaya binmeyiz :D

Kronokrator
10/01/2011, 18:32
ya tek istediğim arka sis farlarından bağımsız çalıştırabilmek. bu şekilde dışarda yaptırabilirsek kaça yaptırabiliriz acaba bilgisi olan var mı?

saygılar ..

femoli
11/01/2011, 00:20
Bahadir disaridan dugme baglat ufak birde isikli dugme takarsin sigorta kutusunun icine fistik givi olur sis fari , isikli dugme, role , kablolu role ayagi, bunlarin hepsi 165 tl geriye sana sadece montaj etmesi birde fis kablo vs kaliyor ana malzemeler bunlar geri kalanida 20 ila 40 tl arasinda halledebilorsin ( iscilik vs vs )

Kronokrator
11/01/2011, 00:25
hocam nerden buluruz bunu komple dediğin fiyata? bide montajida yapmazlarmi satan kişi?

saygılar ..

OzzY
11/01/2011, 00:28
ya tek istediğim arka sis farlarından bağımsız çalıştırabilmek. bu şekilde dışarda yaptırabilirsek kaça yaptırabiliriz acaba bilgisi olan var mı?

saygılar ..

eğer çevrenizde yapabilcek(uğraşıcak) adam varsa (uygun modul bulunması lazım) orjinal düğmenin nasıl aktif hale getirileceğini anlatabilirim.

femoli
11/01/2011, 00:56
Bahadir istedigin urunlerin hepsi bizde mevcut ..

style07
11/01/2011, 09:57
kardeş senin ilacın femolide :) bendede sis farı yoktu femoliden verdim siparişi götürdüm oto elektrikcisine taktırdım.arka sis farına röle ile bağladılar sorunsuz çalışıyor.hepsinin maliyeti 200 tl felan olmuştu.

+1000

Kronokrator
11/01/2011, 15:34
aracım gelince gidicem inşallah femoliye ..

burank16
14/02/2011, 19:33
Merhabalar,
Tanıdığım bir abime 2008 model Activ aldık onda orjinal sisfarı ve orjinal düğme takımı vardı.Sanırım bunlar olduğuna göre yazılımıda var.Ayrıca 2011 modellerde fabrika çıkışı ön sisfarlı aldığınızda düğme takımıda oluyor üzerinde.Yazılımı da mutlaka var demektir.Benim aracım 2009 ve sisfarı taktırmak istediğimde servis arka sisfarı düğmesine bağlayacaklarını ve fiyat olarakta 350 TL dediler.Eğer orjinal düğme takımından bulabilirsem taktırmayı düşünüyorum.
Selamlar..

burank16
14/02/2011, 19:56
Bahadır arkadaşım merhaba,

Ben 2009 model puntom için düşünmüştüm servis 350 TL ye arka sisfarı düğmesine bağlayacağını söyledi,bende vaz geçtim çünkü orjinal ön arka sis düğmelerinin ayrı olduğu tuş takımından bulup oyle taktırmak istiyorum.2008 model var tadığım bir abide onun fabrika çıkışı tuş takımlı sisfarları var.Benim aracında oyle olmasını istiyorum.

Kronokrator
15/02/2011, 00:33
Merhaba Fırat,

Ben de arkalardan bağımsız orjinal düğmesi ile çalışsın istiyorum, fakat servis 500-600 TL civarında tutar diyor.

Dışarda daha ucuza yapılabiliyor fakat düğme orjinal olmuyor sanırım.

askin
15/02/2011, 00:45
Merhaba Fırat,

Ben de arkalardan bağımsız orjinal düğmesi ile çalışsın istiyorum, fakat servis 500-600 TL civarında tutar diyor.

Dışarda daha ucuza yapılabiliyor fakat düğme orjinal olmuyor sanırım.

ya ful kitt 1000 tl... yazılanları okudukça yanlış yaptım herhalde diye düşünmeye başladım..
arcı alırken nasıl olsa sonra gerek duyarsam belki taktırırım diye düşünüyordum, ama fiyatları okuyunca yanlış yaptım herhalde diye düşünmeye başladım.

ya orjinal sis farı taktırmak 500-600 tutuyor mu gerçekten..

Kronokrator
15/02/2011, 01:26
Evet Aşkın,

Arka sis fari zaten standart sanıyorum.

Önler için servisin verdiği fiyat bu. Sis farları, tampondaki delikleri, elektronik aksam, düğmeler vs. 600'ü bulur demişti usta geçen ay.

Ben vazgeçtim, bi daha ki ay kolçak taktırıcam ona da 300 tl dediler.

Du Hast
15/02/2011, 02:24
femoliden bir çift sis farı aldım
röleyi zaten fiat fazladan sigorta kutusuna koymıştu
kablo ve işçiliği kendim yaptım ve arka sis farına bağladım.
sis farı, siste kullanıldığı için arka sislerle birlikte yanmasında bir sorun yok.

HarbiAslan
29/03/2011, 10:22
arkadaşlar bilgim olmadığı için soruyorum, aslında arabanın sağına soluna baktım ama arka sis farını açabilmek için bir düğme falan göremedim. arka sis farı sensörlü mü kendiliğinden mi yanar yoksa bir düğmesi var mı bunu manuel açabilir miyim diye sormak istedim.

buldum arkadaşlar.

ÇÖZÜLDÜ#