PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sol kapıdan gelen zırıltı

erkansass
07/01/2011, 21:09
1300 kmdeki evomun sol ön kapı veya camından, araç hareket edince hafif bir zırıltı gelmeye başladı. henüz tam çözemedim kapıdan mı camdan mı. benzer bir sorun yaşayan var mı?

izoci
07/01/2011, 21:13
hrkeste var normaldir

siromar
07/01/2011, 22:13
bende de var kac kere baktılarsa da bulamadılar, uzun yolda deli eder adamı :(

santiago
08/01/2011, 08:02
bende herhangi bir ses gelmedi henüz 3000 km oldu uzun yolda yaptım

Scottie
08/01/2011, 08:42
Servise götürün.. kapı ayarlarına bir baksınlar. kapıyı ayarladılarmı sorun düzelir...

benedict
12/01/2011, 10:52
benim de başıma geldi. komik gelebilir ama bazı yağ kartelaları bazı zemin şartları ve hızlarda titreşim yaparak zırıltı sesi verebiliyor. yağ, filtre değişim kartelanızı çıkarıp öyle sürmeyi bir deneyin derim.

phyevren
13/01/2011, 09:16
sürücü emniyet kemeri mekanizmasından yapıyor o zırıltıyı orta direkte başlayan zırıltı tüm her yere dağılıyor yerini bulmakta zor oluyor. lanet olası ses emniyet kemeri mekanizmasından..

hidalban
13/01/2011, 19:59
bencede emniyet kemerinin olduğu yere dikkat edin

fyarar
13/01/2011, 20:13
aynı ses. :) bugun gelmeye basladi. ozellikle de araci kaldırırken 1. viteste, yüksek devirlerde oluyor. arac 500 km de henuz. :)

isitan
15/01/2011, 01:15
benim araçta 1500 km ve 70-80 km hızı geçince soldan rüzgar sesi geliyor ama kapı ayarı yada üzerindeki fitillerden kaynaklanıyor gibi geldi bana

beyaz evo80
16/01/2011, 10:47
arkadaşlar bu ses benim aracımda vardı ve kapı yuzunu hafif bir şekilde dokunduğumda yada kendıme doğru çektiğimde bu ses kayboluyordu bende kapı çekme kolunun iç kısmında kapı yuzunu tutan iki adet cıvatasını söküp civatanın alt ve ust kısmına plastik conta koydum ve tekrar sıktım cıvataları sonra teste cıktım ve hiç bir zırıltı sesi kalmadı

erkansass
13/02/2011, 23:28
arkadaşlar bu ses benim aracımda vardı ve kapı yuzunu hafif bir şekilde dokunduğumda yada kendıme doğru çektiğimde bu ses kayboluyordu bende kapı çekme kolunun iç kısmında kapı yuzunu tutan iki adet cıvatasını söküp civatanın alt ve ust kısmına plastik conta koydum ve tekrar sıktım cıvataları sonra teste cıktım ve hiç bir zırıltı sesi kalmadıhocam sen şu işi biraz daha ayrıntılı anlatsana. geçenlerde servise götürdüm bu ses için. bulamadı adamlar. iş başa düştü yani. şu civatanın yerini bulsam yapacam dediklerini:)

beyaz evo80
15/02/2011, 14:18
hocam sen şu işi biraz daha ayrıntılı anlatsana. geçenlerde servise götürdüm bu ses için. bulamadı adamlar. iş başa düştü yani. şu civatanın yerini bulsam yapacam dediklerini:)

kardeşim cam kaldırma düğmeleri kapsayan parçayı söküyorsun daha sonra iç kısımda kapı yuzunu tutan 2 tane kapı sacı bağlantı civatası var onların altına 1 er adet plastik pul yada conta koyman yeterli ben bu işi kaportacı arkadasımla beraber yaptım

mtlbyz
23/02/2011, 20:35
Benim aracımın da tüm kapı yada civarından geliyor bu sesler, servis de kapı döşemeleri söküldü sünger ile besleme yapıldı ama kısmen çözüldü, şimdi sol kapı civarından yüksek hızda yine ses geliyor ara ara yol durumuna göre diğer kapılardan da geliyor. Anlaşılan bende diğer arkadaşlar gibi sorunu kendim tespit edip kendim çözüm bulacağım.

sqorpion
23/02/2011, 21:21
aynı sıkıntı bende de var döşemeyi 5 kez çıkarıp baktılar (bunların 1 tanesi patlayan hoparlör için ) sorunu bulamadılar. beyaz evo müsait bi zamanda yaptıklarını denicem umarım sıkıntı çözülür...